Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 799: Father and Sons

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 14]

126Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 16:53

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει κάνε μας και πλάκα ρε θα την ανεχτούμε έιχαμε κάποια όνειρα :p
πάντως δεν θέλω με τιποτα τον bellamy για ally καλώς αλλά όχι στο κρου... μην μας το κάνουν αυτό


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

127Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 17:30

Scarlet D.

Scarlet D.

 

για ally ενταξη τον ανεχομαι, αλλα όχι και crew σε αυτό εχεις δικιο


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

128Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 17:50

Aldark

Aldark

 

Ceasar Clown στο Crew  :mueh:

Ή λέτε να παιχτεί double crew member Monet-Sugar. Το χει αφήσει εντελώς ανοιχτό το θέμα , είπε ότι είναι και αδελφές και ουσιαστικά αυτό δεν εξυπηρέτησε σχεδόν πουθενά την ιστορία (εκτός απ'το ότι μπήκαν ταυτόχρονα στο πλήρωμα του Ντοφλαμίνγκο επειδή τις έσωσαν).


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Maxres11

129Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 17:59

Tcixlas

Tcixlas

 

θες να με εξιτάρεις εσύ? :p


πάντως πλεον δεν το νομίζω


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

130Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:13

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η Sugar δεν θα πάει μαζί με τους υπόλοιπους στο Impel Down? Και η Monnet δεν έχει πεθάνει από τον CC?

Τον Bellamy συμφωνώ δεν τον θέλω στο crew και δε θα μου λείψει καθόλου αν δεν είναι και με τους SH commanders.


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 33k6s5i Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Fvve46

131Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:14

Qaaz

Qaaz

 

Οχι δεν εχει πεθανει η Monet


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

132Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:15

Tcixlas

Tcixlas

 

η μονετ δεν έχει πεθάνει και η σούγκαρ μπορεί λόγω παιδιού κτλπ να τη γλιτώσει ότι και καλά κάπως ξέφυγε αλλά δεν νομιζω :p


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

133Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:17

Qaaz

Qaaz

 

Θα δουμε στο επομενο coverstory τι θα γινει με αυτες τις 2


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

134Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:18

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά τυχαίες δεν είναι σίγουρα... αλλά δεν ξέρω πως θα τις στριμώξει τώρα στο στόρι... παίζει και οι2 στο πλήρωμα? τώρα μου φαίνεται λίγο τρελό.. αν και πάντα ήθελα την monet


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

135Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:21

Qaaz

Qaaz

 

Απλα περιμενεις μεχρι τον Οκτωβρη που θα ξεκινησει το cover story και βλεπουμε


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

136Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:22

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η monnet γιατί δεν έχει πεθάνει? Δεν της κάρφωσε την καρδιά ο Ceasar Clown λίγο πριν φύγουν για Dressrosa?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 33k6s5i Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Fvve46

137Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:24

Tcixlas

Tcixlas

 

αααα ναι ξεχασα ότι αυτή τη βδομα΄δα δεν έχει τσαπ.... φακ.....

οπότε την άλλη βδομάδα έχουμε το επόμενο και λογικά τελειώνει τελείως η ντρεσροζα?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

138Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 18:24

Qaaz

Qaaz

 

Για τον ιδιο λογο που δεν εχει πεθανει κανεις αλλος εκτος του Ace και του Whitebeard (και βεβαια οσους εχουν πεθανει σε flashbacks)

Tcixlas έγραψε:αααα ναι ξεχασα ότι αυτή τη βδομα΄δα δεν έχει τσαπ.... φακ.....

οπότε την άλλη βδομάδα έχουμε το επόμενο και λογικά τελειώνει τελείως η ντρεσροζα?

Το banerακι απο πανω μου εδωσε ιδεα για οταν εχει breaks να μπαινει κατι αντισοιχο

Λογικα ναι ομως δεν μπορω να πω 100% σιγουρος κατι


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

139Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 02:05

karamin

karamin

 

ουτε εγω θελω Μπελαμυ!με τιποτα ομως!ειναι πολυ βλακας και κακος ταυτοχρονα!να πω την αληθεια,οσοι κακοι μπηκαν στο πληρωμα,ο oda εδωσε ιδιαιτερη στηριξη στο παρελθον τους και στην ουσια μας εκανε επικληση στο συναισθημα διχνοντας μας το ποσο δυσκολα παιδικα χρονια ειχαν κ.τ.λ.....με τον Μπελαμυ δεν εγινε ετσι....απλα μας εδειξε οτι τον πουλησε ο Φλαμινγκο....με προβληματιζει το γεγονος οτι τον στηριζει σαν τρελος ο Λουφυ!!!!!Οσο για την Μονετ και την Σουγκαρ,δεν νομιζω να μπουν...η Μονετ ειναι νεκρη και η Σουγκαρ σιγουρα παει φυλακη!!!εκανε πολλα εγκληματα ειδικα η δευτερη!

και κατι τελευταιο,θυμαμαι που ειχε αναφερθει εδω μεσα,οτι ο oda ειχε δωσει συνεντευξη και ειχε πει οτι θα μπει στο πληρωμα καποιος που ηταν εχθρος των SH και οτι δεν θα το περιμενουμε!αν ισχυει κατι τετοιο,ποτε το ειχε πει ο oda αυτο;αν ταιριαζει ο χρονος με την dressrosa,τοτε ο Μπελαμυ προελαβνει για την Sunny παιδες!!!


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

140Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 02:10

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Qaaz έγραψε:Για τον ιδιο λογο που δεν εχει πεθανει κανεις αλλος εκτος του Ace και του Whitebeard (και βεβαια οσους εχουν πεθανει σε flashbacks)

Tcixlas έγραψε:αααα ναι ξεχασα ότι αυτή τη βδομα΄δα δεν έχει τσαπ.... φακ.....

οπότε την άλλη βδομάδα έχουμε το επόμενο και λογικά τελειώνει τελείως η ντρεσροζα?

Το banerακι απο πανω μου εδωσε ιδεα για οταν εχει breaks να μπαινει κατι αντισοιχο

Λογικα ναι ομως δεν μπορω να πω 100% σιγουρος κατι


Συμφωνω πως ενα banerακι εκει που εχουν βαλει το αποχαιρετηστηριο μυνημα για τον Καριολη (λες και παει στο πολεμο το μυνημα ειναι :xD: ) που θα ελεγε οτι δεν εχουμε chapter αυτη την εβδομαδα θα ηταν οτι πρεπει....

141Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 09:42

Qaaz

Qaaz

 

Mονο εγω ειμαι fan του Bellamy εδω μεσα?
Ναι οκ εκανε οτι εκανε πισω στην Jaya ομως ο Bellamy εχει αλλαξει. Το αναγνωριζει και ο Luffy. Οχι οτι τον θελω στο crew το ενα με το αλλο ειναι διαφορετικο απλα μου αρεσει σαν χαρακτηρας, σαν σχεδιο σαν ολα.

Αυτο με τον DD επειδη δεν ημουν ακομα μελος εδω οταν εγινε ο Bellamy εχει κωδικα τιμης. Ειναι ακριβως ο ιδιος ενος samurai προτιμαει να πεθανει παρα να προδωσει το ινδαλμα του και πεθαινοντας στα χερια τους 2ου ανθρωπου που εχει σαν ινδαλμα (τον Luffy) ηταν οτι καλυτερο τοτε μπορουσε να εχει.

Το οτι ενας σκληρος χαρακτηρας σαν αυτον ειχε mindcrush απο το συμβαν με τον Dellinger μεχρι την μαχη με τον Luffy ειναι μεγαλο πραγμα. Σταδιακα θα αλλαξει κ αλλο και θα γινει καλυτερος μην κολλατε στον παλιο Bellamy και γενικα σε χαρακτηρες το πως ηταν

Ο Hachi αλλαξε (αν και χαζος ηταν δεν ηταν κακος)
H Robin "αλλαξε" (οχι οτι ηταν ποτε κακια αλλα εννοω πως την παρουσιασε ο Oda)
Ο Franky το ιδιο
Μην παω σε αλλους οπως Croc (ναι νταξ σιγα την αλλαγη)


Οσο για τις αδερφες το ξανα λεω δεν ειναι νεκρη η Monet και για το τι θα τους συμβει θα το μαθουμε λογικα στο cover story. Το ιδιο εγινε με Baroque Works και με CP9 που κ αυτοι αλλαξαν

Αυτο το τελευταιο που λες ειχε υποθει καμια 10αρια χρονια πριν στην Jump Festa και μιλουσε για τον Franky


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

142Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 11:41

Tcixlas

Tcixlas

 

αρα απλά το χρησιμοποιούν ακόμα σαν λόγο για να στηρίζουν τις απόψεις τους κι εμείς σαν βόδια το αναπαράγουμε... it feels great :p


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

143Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 11:54

Aldark

Aldark

 

για τον φράνκυ μιλούσε; ΟΝΤΩΣ; Εγώ το ακούω τα τελευταία 6 χρόνια που είμαι ongoing συνέχεια , αλλά παπάρια.
Και τι δεν έχω ακούσει βασικά
Από τη Margaret και την Hancock , μέχρι τον Hatchi , την Caimie , Mr.2 (my personal theory est.2009 btw) , την Perona (θα γούσταρα <3) , τον Marco (?!!) , τον ACE (ναι πριν απ'το συμβάν) και εσχάτως: Rebecca , Viola , Kyros , Kinnemon , Momonosuke , Law , Bellamy , Barto , Sugar , Monet , Ceasar (το λέω κι εγώ τελευταία αλλά πάλι λάθος θα βγω) κτλπ , σίγουρα ΞΕΧΝΑΩ κάποιους...
Ο μόνος που έχει δώσει το λόγο του και παίζει στις θεωρίες είναι ο Jinbei , λογικά θα μπει κάπως όμως..


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Maxres11

144Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 11:57

Tcixlas

Tcixlas

 

αν δεν μπει αναγκαστικά θα πρέπει να πεθάνει... :p και επειδή να πεθάνει δεν το κόβω θα μπει... εμένα πλεον που έιναι τόσο δυνατοί και έχουν περάσει το επιπεδο του ας μπει δεν με νοιάζει


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

145Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 12:24

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η Monnet και η Sugar ήταν πολύ πιστές στον Doffy όπως φάνηκε. Ειδικά η Monnet ήταν έτοιμη να δώσει τη ζωή της ... για να μην απαγάγουν τον CC. Δύσκολα τη φαντάζομαι σε άλλο crew.

Γιατί να μην οργανώσουν μια επίθεση στο Impel Down και να απελευθερώσουν τον Doffy?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 33k6s5i Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Fvve46

146Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 12:47

Tcixlas

Tcixlas

 

βασικά και ο σαντζι ήταν πολύ πιστός στον ζεφ αλλά εφυγε... όλοι έχουν στόχους και για να τους ακολουθήσουν αλλάζουν τα μέσα του ταξιδιού οπότε δεν μου φαίνεται περιέργο ειδικά αν η μονέτ είναι όντως αστρονόμος...


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

147Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 12:50

Scarlet D.

Scarlet D.

 

The Red-Haired έγραψε:Η Monnet και η Sugar ήταν πολύ πιστές στον Doffy όπως φάνηκε. Ειδικά η Monnet ήταν έτοιμη να δώσει τη ζωή της ... για να μην απαγάγουν τον CC. Δύσκολα τη φαντάζομαι σε άλλο crew.

Γιατί να μην οργανώσουν μια επίθεση στο Impel Down και να απελευθερώσουν τον Doffy?
ναι αλλα που είναι τωρα ο doffy??στο πιο βαθυ μπουντρουμι του impel down ελπιζω....καιρος να αλλαξεις αρχοντα monet :haha:


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

148Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 12:58

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνείς εσύ με την μονετ??? να το κάνω πριντσκριν να το χω για πάντα? :p

κοίτα δεν έχει πεθάνει στάνταρ και θα υπάρχει ένας λόγος που μας την έδειξε τόσο εξονυχιστικά τη μονετ και να είναι και καλή με τα παιδιά να έχει μια καλή πλευρά και να ασχολείται με αστρονομία κλπ.... δεν έιναι τυχαίο..


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

149Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 13:32

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:αρα απλά το χρησιμοποιούν ακόμα σαν λόγο για να στηρίζουν τις απόψεις τους κι εμείς σαν βόδια το αναπαράγουμε... it feels great :p

Για'υτο πρεπει να ξερεις τι ειπε ποτε το ειπε για να μην πεφτεις θυμα και αναπαραγαγεις τετοια πραγματα

Aldark έγραψε:για τον φράνκυ μιλούσε; ΟΝΤΩΣ; Εγώ το ακούω τα τελευταία 6 χρόνια που είμαι ongoing συνέχεια , αλλά παπάρια.
Και τι δεν έχω ακούσει βασικά
Από τη Margaret και την Hancock , μέχρι τον Hatchi , την Caimie , Mr.2 (my personal theory est.2009 btw) , την Perona (θα γούσταρα <3) , τον Marco (?!!) , τον ACE (ναι πριν απ'το συμβάν) και εσχάτως: Rebecca , Viola , Kyros , Kinnemon , Momonosuke , Law , Bellamy , Barto , Sugar , Monet , Ceasar (το λέω κι εγώ τελευταία αλλά πάλι λάθος θα βγω) κτλπ , σίγουρα ΞΕΧΝΑΩ κάποιους...
Ο μόνος που έχει δώσει το λόγο του και παίζει στις θεωρίες είναι ο Jinbei , λογικά θα μπει κάπως όμως..

Ναι οπως και στα επομενα 10 χρονια καποιος θα ανακαλυπτει το "OP is 50% done" και θα νομιζει οτι το ειπε χθες κτλ οπως γινεται

Το τι λενε οτι θα μπει με το τι θα μπει δεν εχει καμια σχεση, κ αυτα που λες δεν ειναι τιποτα, μπορω να σου πω Paulie, Wiper κ αλλους
Μονο ο Jinbe αυτην την στιγμη εχει πραγματικα ολα τα προαπαιτουμενα


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 AiQWYsi

150Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 10 Σεπ 2015, 14:09

Tcixlas

Tcixlas

 

επίσης έχω ακούσει για hajrudin τι μου λέτε εσείς :p
επίσης γι αυτό έκατσα και διάβασα όσες περισσότερες απο τις συνεντεύξεις του βρήκα απλά για να μην νιώθω βλάκας... ναι αυτο με κάνει περισσότερο βλάκα... αλλά κομπλεξ είναι αυτά :p

το βλέπω εγώ να μπαίνει ο τζιμπε και να είναι όλοι σε μια φάση ellefson is an idiot ellefson is an idiot
γιατί αυτός... ήταν τόσοι καλύτεροι... και τελικά θα ξετρελαθούν μετά... classic


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 6 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης