Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 799: Father and Sons

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 14]

101Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 17:32

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:ακυρο αλλά οι προηγούμενοι yonko ποιοί λέτε να ήταν? και θα μάθουμε ποτέ? θα αξίζει ή όχι? να έχει συνδέσει καθόου έτσι το στόρι ο όντας?

Aldark έγραψε:Δε νομίζω ότι θα μάθουμε , αλλά προφανώς ήταν ο Shiki , o Whitebeard και ίσως η Big Mom ;
Επίσης ο Kaido δεν ξέρω τι ηλικία μπορεί να έχει , γιατί αν είναι μισός Oars θα ζει πιο πολύ από έναν άνθρωπο.

Hawkins έγραψε:μαγκες δεν υπηρχαν γιονκο τοτε...οι πειρατες δεν ηταν και ιδαιτερα γνωστη εκεινη την εποχη...

Aldark έγραψε:(διάβασα ο ΣΝΙΚ frosted Pandman ownz )

ε ξέρω γω...ήταν δυνατός πειρατής , στην εποχή του ρότζερ κι έτσι , συν ότι είχε και μεγάλο στόλο...
Βασικά , μιας και δεν είναι θεσμός όπως πχ Sichibukai ή Admirals (που καθορίζεται officialy ο αριθμός και ο τίτλος) , οι "Εmperors" είναι ΤΩΡΑ 4.
Αν ήταν 5 , θα λέγονταν...Itsukou) , αν ήταν 6 Mukou κ.ο.κ. (με τις πενιχρές μου γνώσεις υπολόγισα πως θα ήταν κάπως έτσι , έχουν πολλές διαφορετικές λέξεις για τον ίδιο αριθμό , μα δεν ξέρω τι παίζει!)
Long story short , μπορεί να μην υπήρχαν καν αυτοκράτορες...είναι λίγο χύμα τα πράγματα. Εδώ δεν ξέρουμε πόσο καιρό θεωρούταν ο Ρότζερ βασιλιάς ή δεν ξέρουμε καλά καλά γιατί και πως θεωρούταν ο ΕΝΑΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ των πειρατών.
Έντιτ: ακριβώς Χόκινς..παίζει η κυβέρνηση να χε τον απόλυτο έλεγχο.

Δεν υπηρχαν πριν Υonko αυτοι οι 5 που ξερουμε ειναι οι "πρωτοι"
Οπως ουτε PK πριν τον Roger

Ο Roger ηταν ο πρωτος που εξερευνησε ολο τον πλανητη και κατακτησε καθε γωνια της (οχι με την εννοια που νομιζετε)


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

102Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 20:30

Scarlet D.

Scarlet D.

 

α καλα, και ο luffy απλα εχει παει σε 5-6 νησια και το παιζει μαγκας, αυτά είναι χαχαχαχα


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

103Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 21:43

Tcixlas

Tcixlas

 

αν μπορείς qaaz βρες μου μια αναφορά γι αυτό, για το ότι αυτοί έιναι οι πρωτοι yonko


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

104Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 22:10

Qaaz

Qaaz

 

Δεν υπαρχει αναφορα.
Ο Whitebeard ειναι ξεκαθαρα απο την εποχη του Roger (ηταν αντιπαλος του απο τοτε)
Charlotte Linlin & Kaido δεν εχουμε ηλικιες ομως η διαφορα τους δεν πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη απο του Shanks που ηταν τσιρικαπι οταν ο Roger ηταν PK
Και ο Moriah ειναι 50 που ηταν rival με τον Kaido

Δηλαδη Charlotte, Kaido, Shanks αναμεσα στις ηλικιες 40-50 και WB 72

Βlackbeard δεν χρειαζεται να αναφερω καν

o Roger οπως ειπατε εχει 24 χρονια που πεθανε


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

105Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 22:43

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι και θες να μου πεις οτι απο όταν πέθανε ο ροτζερ πριν 24 χρόνια οι άλλοι ήταν ραιβαλ του wb και yonko?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

106Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 22:57

Qaaz

Qaaz

 

Ειναι παραλογο?

Εγω σου λεω οτι σαν Yonko υπαρχουν 20 χρονια δεν νομιζω πως την αλλη μερα δημιουργηθηκαν σαν Υοnko. Μη σου πω οτι ο "θεσμος" εγινε οταν μπηκε ο Shanks σαν τελευταιος


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

107Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 23:04

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι άρα οι yonkos υπάρχουν λίγα χρόνια τώρα και μόνο?? γιατί να μην υπάρχουν πιο πριν? και επίσης γιατί αν δεν υπήρχαν δημιουργήθηκαν απο τον σανκς και μετά?? δηλάδη ο σικι δνε ήταν αρκετά δυνατός? ή οι καιντο και σαρλοτ ήταν τοσο δυντοί στα 20 τους όσο οwb στα 50 του?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

108Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 23:09

Qaaz

Qaaz

 

Οχι, οι χαρακτηρες του Oda ειναι δυνατοι στα prime τους 40 και πανω (δες και το θεμα των συνεντευξεων ομως κ παλι ειναι αυτονοητο)

Οχι ο Shiki δεν ειχε καταφερει να "κατακτησει" τον κοσμο πριν τον Roger και ο Roger ηταν ο πρωτος. Ακομα η πειρατεια ηταν στα πρωτα της σταδεια εκεινα τα χρονια και αρκετα πραγματα ηταν αγνωστα και δεν ηξεραν πως να τα αντιμετωπισουν. Υπηρχε περισσοτερος μυθος απ' οτι τωρα

Και ο Shiki ηταν αρκετα χρονια στο Impel Down μετεπειτα


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

109Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Δευ 07 Σεπ 2015, 23:12

Tcixlas

Tcixlas

 

ειδωμεν εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι υπήρχαν κι άλλοι γιονκο δεν ΄γινεται να βγήκαν ξαφνικά 5-6 χρόνια πριν ξέρω γω


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

110Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 00:19

Aldark

Aldark

 

μα δε ΒΓΗΚΑΝ οι γιόνκου. Δεν ήρθε ο Σενγκόκου και είπε , ω εσείς είστε τόσο γαμάτοι και δυνατοί , θα μπορούσατε να βιάσετε τον κόσμο με το ένα δάχτυλο (pun not intended) , ορίστε σας ανακυρήσω αυτοκράτορες :xD:.

Απλά θεωρήθηκαν κάποια στιγμή τόσο κυρίαρχοι του παιχνιδιού που ο κόσμος άρχισε να τους λέει 4 αυτοκράτορες (Yon-Kou) . Ξαναλέω Θανάση (Τσιχλ) , θα μπορούσε να είναι και 5 , 6 , 7 αυτοκράτορες αν βρεθούν πολλοί με κραταίες θέσεις. Ο Τίτλος δεν είναι ακριβώς τιμητικός , είσαι notorious για την κυβέρνηση.
Αλλά το λογικό είναι ότι όταν ένας τα κατακτά όλα και τον αναγνωρίζουν όλοι ως "ωωω THE KING" , τότε είσαι PIRATE KING , one to rule them all... (lel)


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Maxres11

111Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 01:41

Hawkins

Hawkins

 

ο πατερας του σμοκερ ειχε αναφερει μερικους πειρατες της εποχης του ροτζερ που δεν εχουμε δει ακομα
παρολα αυτα οπως ειπε και ο qaaz οταν αρχισε το ταξιδι ο ροτζερ ηταν πολλα πραγματα αγνωστα...
τοτε οπως εχει αναφερθει στο οπ δεν ηταν χαος η θαλασσα οπως μετα την εκτελεση του ροτζερ ωπου ωθησε πολλους ανθρωπους στην θαλασσα...
ο ροτζερ ηταν η αρχη ρε τσιχλα πως να το κανουμε...
στην συζητηση που ειχε ο γουαιτ με τον ροτζερ του λεει ο ροτζερ οτι μετα απο ολλα αυτα που εκανε η κυβερνηση του εβαλε το ονομα gold roger για να κρυψει το d βεβαια αλλα και μπορεις να το πεις κατι σαν τιτλο γιατι ηταν ο πιο διαβοητος πειρατης...δεν ανεφερε πουθενα την λεξη εμπερορ


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Images10

112Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 01:42

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι απλά το θέμα έιναι ότι αυτή τη στιγμή δεν παίζει να είναι οι μόνοι αξιοσέβστοι... δεν μιλάω για πριν τον ρότζερ αλλά μέχρι πριν 5-6 χρόνια δεν ήταν όλοι αυτοί οι γιονκος? ίσως υπήρξαν κι άλλοι μετά τον ροτζερ...


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

113Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 02:50

Aldark

Aldark

 

ποιος είναι ο πατέρας του σμόκερ;

To GOLD Roger , έγινε λόγω του θρύλου...Ήταν βασιλιάς και καλά ΧΡΥΣΟΣ ,αλλά νταξει έμοιαζε και με το όνομά του...ήταν ένα έξυπνο κόλπο για να κρύψει μπροστά στα μάτια μας το D...και το δικαιολόγησε εξίσου όμορφα.


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Maxres11

114Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 02:53

Tcixlas

Tcixlas

 

τι σχέση έχουν όλα αυτά με το ότι μετά τον ροτζερ 24 χρόνια δεν παίζει να έχουν υπάρξει μόνο 5 εμπερορς? δεν με έχει καλύψει κανείς σας... ουσιαστικά κανονικά απλά κι εσείς υποθέτετε ότι δεν υπήρχαν.... εγώ συμφωνώ με αλ... μπορεί να έχουν υπάρξει και πολύ... και να ήταν και 5-6


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

115Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 02:55

Aldark

Aldark

 

Μα απ'τη στιγμή που δεν έχουμε κανένα κλου , δεν ξέρουμε αν υπήρχαν , δεν ξέρουμε καν πειρατές εκείνης της γενιάς τρανούς δεν ξέρουμε τίποτα , δεν μπορούμε να σε πείσουμε ακριβώς. Μόνο βάσει στοιχείων (που εγώ τα έχω αγνοήσει) , όπως αυτά που παρέθεσε ο Qaaz (ότι πριν 24 χρόνια δεν υπήρχαν Yonkou) .


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Maxres11

116Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 03:05

Tcixlas

Tcixlas

 

o qaaz είπε ότι δεν υπάρχουν στοιχεία απλά εικάζει επίσης... οπότε τι μου λές τώρα?


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

117Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 11:40

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν υπάρχουν τέτοιες αναφορές για την εποχή του Roger για να ξέρουμε πώς ήταν τα πράγματα. Το μόνο που ξέρουμε ήταν πως υπήρχε η WG, οι Marines και κάποιοι πειρατές...

Ό,τι και να πούμε είναι εικασία... Η πιο λογική εξήγηση είναι να πούμε πως οι yonko ονομάστηκαν έτσι μετά το θάνατο του Roger για να καταλαβαίνουν όλοι ποιοί είναι πιο κοντά στο να γίνουν PK. Δεν αποκλείω πάντως να είχαν διαφορετικό αριθμό... ας πούμε 3 ή 5


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 33k6s5i Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Fvve46

118Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 12:47

Hawkins

Hawkins

 

τοτε δεν ειχαν ιδεα καν για τα φρουτα...και για να γινεις εμπερορ πρεπει να εχεις ενα δυνατο φρουτο ρε φιλε πως να το κανουμε...το ιδιο και το πληρωμα! και μην μου πειτε ο ροτζερ και ο σανκς δεν ειχαν φρουτα γιατι αυτοι οι δυο ειναι η εξαιρεση του κανονα εχουν και οι δυο τρομερο χακι και το πιο πιθανο ειναι να ειναι και ο σανκς ενας D μιας και δεν εχουμε μαθει το επιθετο του ακομα και θα ερθει η ωρα να το μαθουμε και δεν νομιζω να μας πεταξει κανα ακυρο επιθετο ο οντα


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Images10

119Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 13:19

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν υπαρχει κανονας "να εχεις δυνατο φρουτο για να εισαι emperor" μπορει το φρουτο σου να είναι μια βλακεια και μιση αλλα να το χρησιμοποιείς σωστα, μπορει όπως ειπες και με τον shanks να εχεις δυνατο haki, εδώ που τα λεμε αν ο mihawk ειχε καλο πληρωμα και δεν ηταν shichibukai ανετα γινοταν και αυτος emperor, ηταν για πολλα χρονια rival του shanks


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

120Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 13:50

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:o qaaz είπε ότι δεν υπάρχουν στοιχεία απλά εικάζει επίσης... οπότε τι μου λές τώρα?
ω νόμιζα το στήριξε κάπου...διάβασε τα ποστ μου κι εγώ προσπαθώ να υπολογίσω τι έπαιζε. Αλλά δεν είμαστε πολύ σουρ.

Χόκινς που το ξέρεις ότι ο Σανξ και ειδικά ο ROGER δεν διέθεταν φρούτα; Ο Σανξ δεν είχε 12 χρόνια πριν , αλλά δεν ήταν όσο ισχυρός είναι τώρα...και ο Ρότζερ...απλά δεν ξέρουμε τίποτις


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Maxres11

121Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τρι 08 Σεπ 2015, 18:05

karamin

karamin

 

Μάγκες,συμφωνήσει δεν συμφωνήσει ο Luffy,για το αν μπουν υπό την σημαία του οι άλλοι,εγώ πιστεύω ότι ο επόμενος namaka είναι για πλάκα ο Bellamy.....Έχει να τον δείξει δύο chapters νομίζω,δεν είναι μέσα σε αυτούς που απλά θέλουν να ακολουθούν τον Luffy και τελευταία φορά τον είδαμε να φιδιάζει στο σπίτι του Kyros μαζί με τους SH......Οπότε;Αν κάνω λάθος σε κάτι πείτε μου...Ποια η δική σας άποψη;


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

122Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 01:41

Tcixlas

Tcixlas

 

το φοβήθηκα κι εγώ αλλά δεν ηθελα να τον μελετήσω τον γαμημένο... δεν τον πάω μία... άσε που θα βγει με δίκιο ο δήμος :p


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

123Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 14:59

Qaaz

Qaaz

 

Πριν οταν πιστευα πως ο Barto θα γινει Supreme Commander πιστευα πως ο Bellamy θα παει μαζι του αφου και οι 2 ειναι fan (απλα διαφορετικος dere ο ενας απο τον αλλον)

Πλεον και μετα την πληροφορια οτι ο Barto εχει crew απο 56 ατομα δε το βλεπω να αλλαζει ο αριθμος εκτος κ αν παει κατι οπως 156, 256 etc

Πιστευω πως ισως ο Bellamy κανει τους New Bellamy Pirates και γινει ο 8ος, 9ος ή whatever αριθμος (αν δεν υπαρχει αλλος πριν)

Δε πιστευω πως θα μπει στους SH's για διαφορους λογους ομως πρωτα απ' ολα γιατι το df του ειναι αρκετα ιδιο με του Luffy.

Ισως βεβαια να μπει στου Law(?)


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

124Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 15:05

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:το φοβήθηκα κι εγώ αλλά δεν ηθελα να τον μελετήσω τον γαμημένο... δεν τον πάω μία... άσε που θα βγει με δίκιο ο δήμος :p
κι εκει που ο luffy σκέφτεται αν θα δεχθεί την προταση ερχετε κατι που μοιαζει σαν πουλι στον ουρανο!!!!είναι η monet!!!πλησιαζει σιγα σιγα τον luffy και του λεει: μπορει ο ussop να δημιουργησε ψυχικο τραυμα στην αδερφουλα μου και ο zorro να δημιουργησε ψυχικο τραυμα σε εμενα και ο Ceasar clown παραλιγο να μου δημιουργησει καρδιακη προσβολή, αλλα χαλαλι όλα ρε, μπαινω στο crew :P


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

125Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Τετ 09 Σεπ 2015, 15:17

Qaaz

Qaaz

 

Παιζει ο Ζοrro στο One Piece?

btw το 798 ειναι ξεκλειδωτο


_________________
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 7Uj1J2Q
Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 5 AiQWYsi

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης