Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 799: Father and Sons

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

26Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 12:44

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Donflamingo έφερε τον Law μπροστά στο Coloseum και τον πατούσε κάτω -τον πυροβόλησε και τον πήρε αναίσθητο στο παλάτι-. Τη δεύτερη φορά του έκοψε το χέρι -αλήθεια πρόσεξε κανείς αν το έχει? -. Το χειρότερο που έκανε στον luffy είναι να τον πετάξει μακριά ή κάτω στο παλάτι να παλεύει με τον Bellamy..

Κι όλα αυτά χωρίς να έχει κάνει gear-4. Σαν σύμμαχοι μπορεί να είναι ίσος με τον οποιονδήποτε...


Qaaz έγραψε:
Kαι δεν χρειαζοταν αυτο για να επιβεβαιωσει ο Mihawk

Μια αναφορά έκανα ρε qaaz σε κάτι που θυμήθηκα. Θα μας πάρεις το κεφάλι:?

27Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 12:54

Qaaz

Qaaz

 

The Red-Haired έγραψε:Ο Donflamingo έφερε τον Law μπροστά στο Coloseum και τον πατούσε κάτω -τον πυροβόλησε και τον πήρε αναίσθητο στο παλάτι-. Τη δεύτερη φορά του έκοψε το χέρι -αλήθεια πρόσεξε κανείς αν το έχει? -. Το χειρότερο που έκανε στον luffy είναι να τον πετάξει μακριά ή κάτω στο παλάτι να παλεύει με τον Bellamy..

Κι όλα αυτά χωρίς να έχει κάνει gear-4. Σαν σύμμαχοι μπορεί να είναι ίσος με τον οποιονδήποτε...


Qaaz έγραψε:
Kαι δεν χρειαζοταν αυτο για να επιβεβαιωσει ο Mihawk

Μια αναφορά έκανα ρε qaaz σε κάτι που θυμήθηκα. Θα μας πάρεις το κεφάλι:?

Αυτο καταλαβες?

Ναι ο Law εχει το χερι του


Ο Law ειναι partner οι αλλοι οχι

28Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:00

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Τσαπτεράρα και μαρέσει πάρα πολύ η ιδέα του ο Λούφι να έχει επιτέλους κομάντερς. Πλέον, όντως το σκηνικό αλλάζει και οι strawhats είναι για τα καλά στο προσκήνιο...

29Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:08

Shikkoku

Shikkoku

 

*fangirling*
yupi yupi yupi

30Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:12

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αν έκανε alliance (π.χ.) με τον Urouge πάλι ίσοι θα θεωρούνταν, αλλά δεν θα ήταν. Αυτό είπα.. Και εξήγησα γιατί ο Luffy είναι δυνατότερος του Law.

Αυτό προφανώς και δεν τον κάνει commander του, απλά ανέφερα αυτό που είχα πει πριν κάποιο καιρό σαν πιθανό σενάριο...

Qaaz όταν έχει κάποιος ελαφρώς διαφορετική άποψη από εσένα δεν σου επιτίθεται γράφοντας στο forum τη δική του εκδοχή. Οι δυο απαντήσεις σου στα δυο τελευταία μου ποστ ήταν τουλάχιστον αγενής, χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. Τελοσπάντων δεν το συνεχίζω...

31Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:18

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tωρα sorry αλλα εαν ο Νομος και ο Luffy δεν συνεργαζοντουσαν δεν θα μπορουσαν να νικησουν τον Doflamingo. Σε 1vs1 ειχε το πανω χερι ο Dofla.

Διοτι με το σκεπτικο αυτο γιατι ο Luffy δεν εκανε απο την αρχη Gear 4 ωστε να τον σακατευε και να μην τραβαγε τοσο πολυ το arc;

Εγω δεν τρελαθηκα με το chapter παντως. Θα κατσω να διαβασω και την εκδοση του mangastream μηπως και αλλαξω γνωμη.

32Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:21

Qaaz

Qaaz

 

Δεν επιτεθηκα καθολου ομως.

Στον μονο που εχω επιτεθει ειναι στον Santo και μονο αφου μου εχει επιτεθει αυτος πρωτα

Μη βλεπεις εχθρους εκει που δεν υπαρχουν

33Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:27

Tcixlas

Tcixlas

 

ακόμα να συνέρθω... αν δεν δεχτεί ο λούφυ θα κοπανήσω το κεφάλι μου στον λούφυ... τελικά είμαι φανμποι....

34Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:28

Hawkins

Hawkins

 

αν οι μαρινς μαθουν πριν βγουν τα μπαουντις οτι ο λουφη ελεγχει 5600 συμμαχους θα παει στο θεο το μπαουντι του

μαγκες αμα δεν ηταν ο λο να του κανει τοσοοι ζημια ουτε με gear 4 δεν θα νικαγε ο λουφη

θυμηθητε οτι χαρεις το sambles του λο ο λουφη του εριξε ενα red hawk και βαλτε και το οτι ο λο του κατεστεψε τα οργανα και αναρωνε σιγα σιγα κατα την διαρκεια της μαχης του με τον λουφη...μιλαμε για τεραστια ζημια και παρολα αυτα ο λουφη δεν καταφερε να τον αποτελειωσει

αν ηταν 1vs1 η μαχη και με gear 4 ο ντοφλαμινγκο θα του εκανε ζημια του λουφη και δεν θα ηταν τοσο μονοπλευρη μαχη

ο λο ειναι συνεργατης oi αλλη ειναι λουφιτσες-συμμαχοι

δεν μπορω να φανταστω τον λο να πηγαινει να κανει ανω κατω τα νησια ις το ονομα του mugiwara no luffy

35Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:32

Qaaz

Qaaz

 

36Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:34

Scarlet D.

Scarlet D.

 

παντως ρε παιδια ευτυχως. Νικησαν τον έναν από τους 4 yonko, τον doflamingo, τωρα τους μενουν αλλοι τρεις :P

http://www.onepiecegr.com/

37Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:39

Shikkoku

Shikkoku

 

Τυπικό mangapanda, κλασικά

38Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:43

Qaaz

Qaaz

 

Για 'υτο εχουμε Mangastream σημερα και Powermanga μαλλον αυριο whistle

39Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 13:45

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ρε qazz εσυ τι νομιζεις ότι ηθελε να πει ο ποιητης?

http://www.onepiecegr.com/

40Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 14:06

Qaaz

Qaaz

 

Crimson Viper έγραψε:ρε qazz εσυ τι νομιζεις ότι ηθελε να πει ο ποιητης?

For what?

41Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 14:14

Scarlet D.

Scarlet D.

 

γι αυτην την ωραια μεταφραση που εβγαλε τον doflamingo έναν από τους 4 yonko :P

http://www.onepiecegr.com/

42Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 14:21

Qaaz

Qaaz

 

Tι πραγματικα εννουσε? νομιζω ειναι ξεκαθαρο αλλωστε βγηκε και το MS

Γενικα αδιαφορο οπως κ τα παντα γυρω απο το MR/MP αν δεν το εβγαζαν πρωτοι δε θα εμπαινα καν στον κοπο να το διαβασω απο εκει. Και αυτο κανω οταν καμια φορα το Stream βγαζει πρωτο

btw εδω ειναι απο τις φορες που ευχαριστιεσαι το Slagstream :xD:

Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 MtcQbAs

43Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 14:45

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά εννούσε ally του yonko ή κάτι τέτοιο... τεσπά όποιος υποτιμάει την προσπάθεια του λο δεν σκέφτεται λογικά ή δεν βλέπει το ίδιο manga

44Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 16:54

Aldark

Aldark

 

παιδιά , ο Λούφφυ χρειαζόταν τον Law. Μην ξεχνάτε ότι ήταν 3 άτομα εναντίον 2 , και τους την είχε φέρει με άλλα μέσα ο Doflamingo. Στο One Piece δεν παίζει ρόλο μόνο η ωμή δύναμη. Σε ωμή δύναμη λογικά ο Luffy είναι πιο πάνω από Doflamingo πχ , αλλά σε εμπειρία , σε συνολικό skill , σε άμυνα , σε manipulation , στη χρήση φρούτου ακόμα και στη χρήση του ίδιου του του Haki υστερεί. Είναι λογικό ένα 19χρονο παιδί να υστερεί σε όλα αυτά από έναν 40χρονο φθασμένο βετεράνο μαφιόζο/βασιλιά/sichibukai που χει γευτεί τη ζωή με το κουτάλι (και τα άσχημα και τα καλά της).
Γι'αυτό χρειαζόταν ο Law. Ήξερε τον Doflamingo καλύτερα και είναι και πιο tactical , συν ότι λόγω φρούτου του τη φέρανε καλύτερα.
Ο Luffy αν έκανε gear 4th εξαρχής θα αποκάλυπτε την κρυμμένη κάρτα του και θα τα έβρισκαν μπαστούνια μιας και θα είχε και τις αρνητικές συνέπειες μετά. Οπότε ορθώς κύλησε η μάχη για εμένα.
Όσο για τα περί συμμάχων. Ο Law δε θα γίνει Commander στόλου προφανώς , εξωτερικός συνεργάτης και σύμμαχος για κοινό στόχο είναι. Μπορεί να έρθει να βοηθήσει το Luffy σε πιθανό conflict , αλλά δε θα είναι από κάτω του ακριβώς (ας το δούμε κάπως σε μία μικρότερη κλίμακα Doflamingo-Kaido , συνέταιροι που σχεδιάζουν μαζί τι θα κάνουν , απλά ο ένας είναι Αυτοκράτωρ (Κάιντο) και ο άλλος έχει τα κονέ στον υπόκοσμο αλλά και στην κυβέρνηση (Ντοφλαμίνγκο) συν ότι παίζουν κι ανταλλάγματα.
Ελπίζω να είναι κατανοητά αυτά που είπα , περισσότερα μετά gj!

45Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 19:31

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα αλ εγώ διαφωνώ... ο μινγκο μπροστά στον καιντο είναι πουθενάς τον φοβόταν το είδαμε... δεν νομίζω ότι έχουν την ίδια σύγκριση λουφυ λο...
επίσης εγώ πιστεύω ότι θα δούμε τον λο απλά σαν ally ενώ οι άλλοι θα είναι κρου μεμπερς και όχι allys... το είπνε ξεκάθαρα κάνε μας παιδιά σου κάνε μας μέλη στο πλήρωμα σου...

σημειωτέον το έκανα το τσαπτερ σποιλ στην κοπελιά μου και την έψησα να συνεχίσει την ντρεσρόζα που την είχε παρατήσει στο κολοσσαίο :p

46Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 20:15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν είπα ποτέ πως ο Luffy θα κέρδιζε μόνος του τον Donflamingo, είπα πως βάσει της εικόνας που είχαμε από ολόκληρο το arc της Dressrosa, ο Luffy είναι σαφώς δυνατότερος του Law. Όταν συζητούσαμε ποσο "εύκολα" έπεσε ο Doffy είχα πει πως έκανε ταυτόχρονα το birdcage, έφαγε damage από law, είχε να διαχειριστεί ολόκληρο το βασίλειο κι όλες τις παραμέτρους της μάχης μόνος του και είχε και κλώνο που πάλευε με τον luffy, όταν αυτός κοντραριζόταν με τον law...


Το σενάριο να γίνει ο Law commander το είχα προτείνει με τη λογική πως δε θα έμπαινε κανένα μέλος στους SHs, άρα αυτό το ερώτημα θα διαιωνιζόταν όπως αρέσει στον oda να κάνει, και θα έμπαινε και ο Bartolomeo 2ος commander όπως και έγινε.. (βλέπε θεωρίες one piece σελ 4).

Το πιθανότερο σενάριο είναι να μείνει απλώς ally, για πολυυύ καιρό ακόμα. Το βασικό ερώτημα εδώ είναι ποιά η διαφορά του ally από τον commander, όχι όπως εμείς την καταλαβαίνουμε, αλλά όπως την αντιλαμβάνεται ο ίδιος ο luffy! ήδη τους απάντησε "κάντε ό,τι θέλετε".. και τον law τον θεωρεί φίλο του. Αναρωτιέμαι πώς μπορεί στο μέλλον ο law να του πει : ξέρεις θέλω κι εγώ να βρω το one piece και ο επόμενος pk θα είμαι εγώ...

Πιο πολύ το προτείνω γιατί θα μου άρεσε σαν ιδέα να υλοποιηθεί και λιγότερο γιατί θα είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο. Υπόθεση λέγεται αυτό και οι υποθέσεις άλλοτε επαλληθεύονται κι άλλοτε όχι...

47Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Πεμ 03 Σεπ 2015, 20:17

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι κοίτα εγώ δεν βλέπω τον law να κυνηγάει το one piece ξαναπαρακολουθώντας το ντρεσροζα αρκ απο την αρχή στην μάχη με τον ντόφλα στο ξεκίνημα που σκάνε πάνω έτοιμοι ο λουφυ λέει ότι θα γίνει PK και ο law χαμογελάει στον ντοφλα σαν αν το αποδε΄χεται...

48Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Παρ 04 Σεπ 2015, 10:13

Qaaz

Qaaz

 

Παιδια οταν μιλαμε για alliance για ally δε μιλαμε για ποσο δυνατος ειναι καποιος.
Δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο? Δε ξερω πως σκαλωσατε και οταν λεμε οτι ο Law ειναι ισος με τον Luffy δεν λεμε για δυναμη αλλα σαν status

Σταματηστε να λετε ξανα κ ξανα πραγματα που εχουν να κανουν με δυναμη.

Αυτην την στιγμη ειναι συνεργατες Luffy και Law με κοινο στοχο τον Kaido.
Ο ιδιος ο Oda δια στοματος Law ειπε οταν ρωτησε ο Issho οτι στην συμμαχια ειναι ισοι αυτοι οι 2. Ειναι 2 συνετεροι. Στην συνεργασια δε μετραμε δυναμη.

Οσο για την μετα Kaido συνεργασια αυτων των 2. Νομιζω ειναι ξεκαθαρο απο την στιγμη που βγηκε ως D και συμφωνα με τα τελευταια chapters οτι θα συνεχισουν να ειναι συνεργατες. Θα ειναι οι 2 D που θα πανε κοντρα στην WG. Πιθανον ο Luffy σαν πρωταγωνιστης να παρει μετα παλι περισσοτερο spotlight απ' οτι ο Law ομως στα ματια του κοσμου του OP θα ειναι ισοι και ετσι πρεπει να τους βλεπουμε και εμεις.

Ειναι ο Roger και ο Whitebeard και μην αρχισετε παλι περι δυναμης οτι δεν μοιαζουν κτλ μιλαω απο θεμα status

Και Τσιχλα για αυτο που ειπες στη προηγουμενη σελιδα δεν ειναι crewmembers με την ιδια εννοια που ειναι η Robin αλλα "φιλοι", συμμαχοι κατω απο την σημαια του Luffy

49Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Παρ 04 Σεπ 2015, 10:31

Tcixlas

Tcixlas

 

crewmembers είναι ο καθένας που είναι στο πλήρωμα όποιος κι αν είναι αυτό, απο την στιγμή που δεν δηλώνονται ως allies και του ζητάνε να γίνουν μέλη του πληρώματος του και να κουβαλούν την σημαία του θα είναι μέλη του πληρώματος αν το δεχτεί... δεν θα είναι όπως η robin κτλπ... όπως και στον wb δεν ήταν όλοι όπως οι commanders κλπ... δεν ήταν απλοί allies.... και ο shanks έχει θηρίο πλήρωμα απο ότι έχουμε δει στα νησιά που αράζουν αλλά σαν βασικά μέλη πάντα τους ίδιους βλέπουμε...

50Chapter 799: Father and Sons - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 799: Father and Sons Παρ 04 Σεπ 2015, 10:34

Qaaz

Qaaz

 

Ναι μονο που δε του ζητησαν να γινουν crewmember αλλα να γινουν Division Commanders

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης