Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 33]

76θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 16:21

Santouryuu

Santouryuu

 

Ξεχνατε οτι ο λουφι ηδη ηξερε το γκιρ φορθ, δεν το εμαθε εκεινη τη στιγμη... αποδειξη οτι ο,τι μαθανε το μαθανε... αρα με το γκιρ φιφθ μπορει να νικησει εμπερορ... αρα ανετα γινεται να εχει κερδισει ο τζορο :D


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

77θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 16:35

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι το θέμα είναι δεν ξέρουμε αν έχει ήδη μάθει το gear 5th όλοι εικάζουν ότι ίσως έχει να κάνει με awakening και οπότε μπορεί να το μάθει ή να το ολοκληρώσει αργότερα... όπως και ο ζόρο αργότερα... επίσης δεν νομίζω ότι ο λούφυς είναι πολύ δυνατότερος απο το gear4th και με αυτό δεν ξέρω αν νικούσε τον μιχοκ οπότε και πάλι δεν ξέρω αν ο τζορο είναι δυνατότερος απο το λουφυ αυτή τη στιγμή ή δυνατότερος απο gear 4th γενικά


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

78θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 17:57

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ρε παιδια οταν μας εδειξε ο Luffy το Gear 4 το ονομασε Poundman. Δεν εχει κανει κατι τετοιο στα προηογυμενα Gear. Μηπως μας επιφυλλασει νεες εκπληξεις το Gear 4;

79θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 18:12

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα εγώ συμφωνώ με αυτό... το έχω ξαναγράψει στις θεωρίες κάπου ότι ίσως έχει κι άλλα mode στο gear 4th με άλλες μορφές κτλπ.... αυτό πιστεύω κι εγώ ότι θα είναι ο άσσος στο μανίκι του λούφυ κι όχι άλλο ένα gear ήδη... πιστεύω ότι το άλλο θα το δημιουργήσει στο new world και δεν το έχει έτοιμο ακόμα... ίσως απλά να ξεκίνησε να το δημιουργεί κι ακόμα δεν το έχει καταφέρει... και το καταφέρει όταν φτάσει να κάνει awakening το φρούτο του.... εγώ αυτό πιστεύω βασικά....

απο κει και πέρα σίγουρα κάτι έχει ακόμα δεν νομίζω να έβγαινε κιόλας all out στην αρχή του νεου κόσμου... μετά απο 2 χρόνια υπερσκληρης προπόνησης


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

80θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 18:56

Santouryuu

Santouryuu

 

Ξεχνατε οτι δυο χρονια ειχαν περασει απο την αρχη μεχρι το ταϊμ σκιπ... αρα απο το ξεκινημα που ηξερε να βαραει μονο γκομου πιστολ μεχρι το σαμπαοντι που ηξερε γκιρ σρι, εχουν περασει τα ιδια χρονια απο σαμπαοντι μεχρι νιου ουορλντ...

Αρα ειναι πολυ πιθανο να εχει ανεβει πολλα λεβελς μεσα σ'αυτο το διαστημα... ποσω μαλλον οταν εχες δασκαλο τον ρεϊλι και δεν εισαι πλεον αυτοδιδακτος...

Πρεπει να γραψω και εγω θιορι για ουαν πις, θα τους τρελανω ολους...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

81θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 19:18

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε τζουτζούκο εγώ σε πιάνω το θέμα είναι ότι στα 2 χρόνια αυτά εκανε παουερ απ το χάκι του και όταν το έφτασε σε ικανοποιητικό βαθμό άρχισε να το βάζει στις δυνατότητες του φρούτου του απο ότι φαίνεται... απλά αν μέσα σε 1.5 χρόνο κατάφερε να ετοιμάσει την gear 4th και μετά προσπαθούσε να την δυναμώσει απο ότι φαίνεται, τότε απλά κατάφερε να την δυναμώσει και ίσως προσπάθησε να βρει κι άλλη gear απλά πιστεύω ότι δεν έιναι τελείως έτοιμη ακόμα... αυτό σου λέω εγώ... πιστεύω ότι η 4η έχει απλά κι άλλες μορφές δυνατότερες ακόμα ή απλά για μάχες άλλου στυλ και οτι για να κάνει την 5η μετά θα πάει σε awakening αλλιώς για να τα χωρέσει όλα όσα μας δίνει τα παουερ απς θα πρέπει να φτιάξει 7-8 ταχύτητες μέχρι τέλους... γιατί εσύ τον έχεις για επίπεδο pirate king? γιατί εγώ με τίποτα... αν είναι να γίνει θέλει ακόμα πολύ βελτίωση άρα και 2-3 gear ξερω γω ακόμα τουλάχιστον 2....


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

82θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 20:19

Hawkins

Hawkins

 

5 η ταχυτητες στο αμαξι 5 λογικα και οι ταχυτητες του λουφη παντως υπερβολικα op το gear 4 εχει τοσο ελαστικοτιτα που ο φλαμινγκο βαρεσε με κλωτσια χακι και τον διαολοστιλε η ελαστικοτιτα του λουφη
για το awakening πιστευω πως οπως οι ξυφομαχη μπορουν να περασουν το χακι τους στα σπαθια ετσι και oi devil fruit users μπορουν να περασουν την δυναμη τους στο περιβαλλον


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

83θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 20:25

Tcixlas

Tcixlas

 

το δικό μου αμάξι έχει 6 ταχύτητες και όπισθεν... άκυρο επιχείρημα χαχαχαχαχα αν και φίλε κι εγώ δεν θέλω να δω παραπάνω απο 5 gears θελω ωμή δύναμη.... θέλω να τον δω να κάνει πλάτες σαν τον γκαρπ και τν σενγκοκου κτλπ να μην στηρίζεται τόσο στο φρουτάκι του


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

84θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 02:46

Hawkins

Hawkins

 

δεν μπορεις να πεις οτι στιριζετε τοσο στο φρουτο ειναι τρομερα δυνατος δεν εχει και κανα op φρουτο


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

85θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 10:25

Tcixlas

Tcixlas

 

τι λες ρε χοκ πλάκα μας κάνεις???? είναι δυνατός αλλά τα 2/3 της δύναμης και ταχύτητας του στηρίζονται στο φρούτο του... κάτσε δες τα attacks του και ξανα πες μου....


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

86θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 11:45

Hawkins

Hawkins

 

αλλο λεω οτι ειναι παρα πολυ δυνατος και χωρις να χρησιμοποιηση το φρουτο του
αν δεν ειχε φρουτο θα μονομαχουσε σαν τον γκαρπ φαντασου
και λεω απλα οτι υπαρχουν πολυ πιο op φρουτα στο one piece βλεπε τα φρουτα και τον τεσσαρων αντμιραλ και του ντοφλαμινγκο μεχρι και του λο που καποιοι το λενε το πιο δυνατο φρουτο με τα λεγομενα του ντοφλαμινγκο


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

87θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 21:45

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε παλικάρι μου καλό απλά δεν θα είχε αυτή τη δύναμη χωρίς το φρούτο του αν δεν είχε εξάσκηση στο σώμα του ξεκάθαρα... και είναι υπερβολή να λές ότι θα ήταν σαν τον γκαρπ...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

88θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 22:30

Scarlet D.

Scarlet D.

 

επειδη ο luffy εμαθε χακι δεν σημαινει οτι μπορεις να τον καταταξεις στην ιδια κατηγορια με τον garp, τα φρουτα του διαβολου οπως και το χακι εχουν επιπεδα, και δυναμη και τεχνικη ο garp αν ηταν στα νιατα του πιστευω οτι μονο με το χακι θα εσπαγε στο ξυλο ανετα τον luffy εδω στο marineford τον κρατουσε ο sengoku ετσι ωστε να μην σπασει στο ξυλο, ποιον? τον akainu.Δεν νομιζω ο luffy θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο μονο με το χακι αν ειχε


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

89θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 27 Ιουλ 2015, 22:52

Tcixlas

Tcixlas

 

ακριβώς αυτό αν και αν ο λούφυς δεν ειχε το φρούτο του θεωρώ ότι τώρα θα ήταν δυνατότερος... δες σαμπο και ace και αν έβρισκε τώρα το φρούτο του τότε θα γινόταν σύντομα υπερ προ χαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

90θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 02:44

Hawkins

Hawkins

 

δεν καταλαβατε τι λεω...εννοω οτι αμα δεν ειχε φρουτο θα γινοταν αλλιως τουμπανο δηλαδη θα ηταν μαχητης σαν τον γκαρπ...δεν λεω οτι η ωμη δηναμη του συγκρινετε με τον γκαρπ...
παντως τσιχλα δεν χρειαζετε να λες αυτο το πραγμα...αμα ηθελε ο οντα δεν θα του εβαζε φρουτο και παλη θα γινοταν king of pirates ελπιζω να καταλαβες τι εννοω


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

91θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 03:18

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο τζορο τον εχει για πλακα τον σαμπο...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

92θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 08:07

Tcixlas

Tcixlas

 

είπαμε τζόρο φαν αλλά όχι κι έτσι.... ο σαμπος θα του έσπαγε τα σπαθιά όπως έκανε στο bastille


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

93θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 10:39

Hawkins

Hawkins

 

παντως ο σαμπο μου φανηκε αδιαφορος σαν χαρακτηρας δεν μου αρεσε καθολου...
ο αγαπημενος μου του αρκ ηταν ο φουτζιτορα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

94θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 13:05

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εγώ θα έλεγα Kyros από αυτό το αρκ. Εγώ σκέφτηκά κάτι άλλο. Μήπως ο Akainu και ο Aokiji έχουν κάποιο σχέδιο για να ρίξουν μαζί τους γεροξούρες; Θέλω να πω, μπορεί να διαφωνουν σε θέματα ηθικής, αλλά αν το σκεφτεί κανείς, κατά βάθος βάθος, και οι δύο τους μισούν. Ο Aokiji γιατί δεν είναι "δίκαιοι" και ο Akainu γιατί θέλει δύναμη.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

95θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 13:23

Hawkins

Hawkins

 

Dr. Jimalicious έγραψε:Εγώ θα έλεγα Kyros από αυτό το αρκ. Εγώ σκέφτηκά κάτι άλλο. Μήπως ο Akainu και ο Aokiji έχουν κάποιο σχέδιο για να ρίξουν μαζί τους γεροξούρες; Θέλω να πω, μπορεί να διαφωνουν σε θέματα ηθικής, αλλά αν το σκεφτεί κανείς, κατά βάθος βάθος, και οι δύο τους μισούν. Ο Aokiji γιατί δεν είναι "δίκαιοι" και ο Akainu γιατί θέλει δύναμη.
το σκεφτηκα και εγω αυτο οταν ειδα οτι οι γκορουσι μιλαγανε για τον αοκιτζι και ο ακαινου ειχε παρει ενα περιεργο βλεμα και απλα τους ακουγε κατι θα παιχτει


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Images10

96θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 13:26

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Και εγώ από εκεί το έβγαλα. Θέλω να πω, γιατί να ασχοληθεί ο Aokiji να ανελιχθεί στην ιεραρχία; Ποτέ δεν τον ένοιαζε. Μπορώ να φανταστώ ότι ήθελε να αλλάξει το ναυτικό από μέσα, αλλά και πάλι, είναι πολύ "τεμπέλης" ώστε να ασχοληθεί τόσο :P


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

97θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 13:56

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εγώ Kyros ψηφίζω στο arc, έκανε ό,τι θα έκανε ο Zoro στο Little Garden. Έκοψε το πόδι του για να σώσει το King Ricu!

Pure Epic


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 4 Fvve46

98θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 15:09

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ρεεε και εμένα με ξενέρωσε ο Σάμπος. Μικρούλης ήταν πολυ πιο γαμάτος, τωρα ενταξει απλα average..


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Untitled-1-7

99θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 15:32

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αν και δεν παιζει τετοιο σεναριο ελπιζω να τον ψοφησει τον Sabo ο Goda στη συνεχεια. whistle

Δεν σκεφτομαι καν την περιπτωση στον επαναστατικο στρατο ο αμεσως επομενος δυνατοτερος να ειναι ο Dragon. Εαν ισχυει κατι τετοιο θα εκνευριστω αγρια.

Αυτο με τους Aokiji-Akainu θα ηταν ωραιο plot twist αμα συνεβαινε. Αλλα χλωμο το κοβω...

Επιπλεον ολοκληρο arc και δεν σας αρεσε η Φτερου; Ν Τ Ρ Ο Π Η......

100θεωριες one piece - Σελίδα 4 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 28 Ιουλ 2015, 17:06

Santouryuu

Santouryuu

 

Εμενα ο αγαπημενος μου σε αυτο το αρκ ηταν ο τζορο... και λιγο ο τσοπερ και ο γιουσοπαρος


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 4 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης