Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 33]

51θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 24 Ιουλ 2015, 23:04

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

52θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 00:12

Santouryuu

Santouryuu

 

nice... πολύ δυνατή δουλειά

53θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 01:51

Hawkins

Hawkins

 

πολυ ψαγμενος ο τυπος...παντως απο οτι ειδα οταν μιλαγε ο κροκους για το ραφτελ μας εδειξε και μια εικονα απο το νησι

54θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 05:39

Aldark

Aldark

 

Deathracer2009 έγραψε:
Aπλα διαβαστε το.....

http://onepiecepodcast.com/2015/07/22/the-one-piece-connection/

angel2 πραγματικά υπέροχο. Ποστ σύντομα γιατί λόγω της ώρας δεν μπορώ να γράψω μακροσκελές κείμενο.

55θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 15:43

Santouryuu

Santouryuu

 

Ωχ μας απειλει...

56θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 17:41

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Πιστεύετε πως θα μπορούσε ο Luffy να κάνει commanders τους Law και Bartolomeo στο μέλλον? Τώρα έχουν όλοι τους σαν στόχο τον Kaido. Δεν έχουν πλοίο και πρέπει να συναντήσουν το πλήρωμα του Law και τους υπόλοιπους SHs στο Zoo. Αφού νικήσουν τον Kaido -πράγμα που πρέπει να θεωρείται δεδομένο- ο Law δεν θα έχει στόχο. Κατάφερε να νικήσει τον Doffy και να φέρει τα πάνω κάτω στο New World. Δεν θα ήταν λογικό να ακολουθήσει τον Luffy με το πλήρωμά του? Από την άλλη ο Bartolomeo θα έκανε ό,τι του έλεγε χωρίς πολλά πολλά... Έτσι δεν μπαίνει 10ο μέλος στο crew και η αγωνία παραμένει και προστήθενται άλλα 2 crews κάτω από τους SHs...

57θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 21:50

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Μαρέσει η ιδέα του να έχει ο Λούφι κομάντερς αλλά δεν μου κολλάει πολύ να γίνει ο Law. Τον προτιμώ ως ανεξάρτητο πειρατή που θα είναι απλά μέσα στις συμμαχίες του Λούφι και θα τον στηρίξει όταν γίνει ο μεγάλος πόλεμος. Για τον Μπάρτο από την αρχή έλεγα πως γαμάει και τον θέλω πολύ στο πλήρωμα, άρα και ως commander. Δεν πιστεύω πάντως πως ο Λούφι θα μαζέψει ποτέ πολύ στρατό για να έχει και divisions με κομάντερς όπως είχε ο wb.

58θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 23:26

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εγώ πιστεύω πως δεν θα έχει δικό του στόλο. Μόνο τη Sunny θα έχει όπως και ο Roger που όπως φαίνεται από τη μάχη με τον Shiki είχε ένα μόνο πλοίο. To ίδιο πιστεύω πως έχει κάνει κι ο Shanks. Πάντως δεν αποκλείω να δούμε τον Bartolomeo να ακολουθεί με το δικό του πλοίο αυτό του Luffy, το ίδιο και ο Law... Στο πλήρωμα δεν θα μου άρεσε να μπoυν...

Βέβαια έχουμε μπροστά μας ολόκληρη μάχη με emperor... σίγουρα θα υπάρχουν απώλειες...

59θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 25 Ιουλ 2015, 23:29

Santouryuu

Santouryuu

 

Θελω να πεθανει μελος του πληρωματος... αυτο θα ειχε αρκετο ενδιαφερον... πιθανοι υποψηφιοι ειναι ναμι, μπρουκ, σνατζι... καθως δεν τους χρειαζεται κανεις

60θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 00:23

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Χμμ .. ο Brook πώς μπορεί να πεθάνει Santoryuu? :)

H Nami και ο Sanjii ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ. Είναι από τους βασικότερους χαρακτήρες της σειράς. Μπορεί η Nami να είναι λίγο γλάστρα όπως έχεις πει, αλλά αυτό ισχύει μετά το timeskip περισσότερο. Μου είναι ευχάριστη η παρουσία της:) Αυτόν που δεν αντέχω καθόλου είναι ο Franky... Ας πεθάνει ο Franky λοιπόν!

-Κανείς δεν θα πεθάνει, θα έχουμε happy end-

61θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 01:36

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εαν πεθανει καποιος απο το πληρωμα (που δεν θα γινει διοτι θα υπαρξει μεγα κραξιμο) ελπιζω να ειναι στο τελος.

62θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 01:43

Aldark

Aldark

 

το πιο πιθανό είναι να πεθάνει ο Ζόρο , ο Σάντζι ή ο Λούφφυ στο τέλος , ο καθένας για άλλους λόγους.

63θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 02:07

Santouryuu

Santouryuu

 

Lion D. Man έγραψε:Χμμ .. ο Brook πώς μπορεί να πεθάνει Santoryuu? :)

H Nami και ο Sanjii ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ. Είναι από τους βασικότερους χαρακτήρες της σειράς. Μπορεί η Nami να είναι λίγο γλάστρα όπως έχεις πει, αλλά αυτό ισχύει μετά το timeskip περισσότερο. Μου είναι ευχάριστη η παρουσία της:) Αυτόν που δεν αντέχω καθόλου είναι ο Franky... Ας πεθάνει ο Franky λοιπόν!

-Κανείς δεν θα πεθάνει, θα έχουμε happy end-

Ο μπρουκ δεν εχει τον απεθαντο... το φρουτο του τον γλιτωσε μονο μια φορα... ισα ισα ο φρανκυ πιο απιθανο ειναι να πεθανει :Ρ

Δεν ειπα οτι θα γινει, εδω δεν πεθαναν αλλοι κι αλλοι, αλλα θα ειχε ενδιαφερον μια τετοια ανατροπη :Ρ

64θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 02:15

Tcixlas

Tcixlas

 

ΑΝ ΠΕΘΆΝΟΥΝ ΟΙ 3 θα σκοτώσω τον όντα με συνοπτικές διαδικασίες αλήθεια... όσο για τις διαφωνίες πιο πριν συμφωνώ με όλους και διαφωνώ με όλους ταυτόχρονα σε τεράστιο βαθμό αλλά τεσπα... δν θα κάτσω να γράψω κείμενα,... χοκ ψιλοκαταλαβαίνω τι θες να πεις όσο χάλια και αν το λές, σάντο επίσης καταλαβαίνω το πως σκέφτεσαι αλλά δύσκολά έτσι... υπόλοιποι μαις και συμφωνείτε σχεδόν θα έλεγα ότι με καλύπτετε αρκετα

65θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 03:32

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Για τον Luffy το πιστεύω κι εγώ. Όλες αυτές οι τεχνικές που χρησιμοποιεί επιβαρύνουν τον εαυτό του. Το είπε και Reyleigh! Δεν πιστεύω πάντως πως θα παραδοθεί όπως ο Roger...

66θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 05:16

Hawkins

Hawkins

 

αν παιθανει καποιος απο το πληρωμα αυτος θα ειναι ο λουφη (που λογικα ετσι θα γινει)

67θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 10:06

Tcixlas

Tcixlas

 

για το λούφυ το ξέρουμε σχεδόν όλοι μέσα μας ότι θα φάει τα σωθικά του με τις μαλακίες που κάνει εκτός κι αν κάνει κάτι ο υπερντόκτορ τσόπερι και τον σώσει.... αλλά οι άλλοι 2 δεν το δέχομαι να πεθάνουν... παρόλο που έχω δει την θεωρία που ο σάντζι πεθαίνει σύντομα, και ο ζόρο πεθαίνει στο 944 και κάτι τέτοια, δεν θελω να το πιστέψω με τίποτα αυτο πραγματικά....

68θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 11:38

Hawkins

Hawkins

 

tcixlas έγραψε:για το λούφυ το ξέρουμε σχεδόν όλοι μέσα μας ότι θα φάει τα σωθικά του με τις μαλακίες που κάνει εκτός κι αν κάνει κάτι ο υπερντόκτορ τσόπερι και τον σώσει.... αλλά οι άλλοι 2 δεν το δέχομαι να πεθάνουν... παρόλο που έχω δει την θεωρία που ο σάντζι πεθαίνει σύντομα, και ο ζόρο πεθαίνει στο 944 και κάτι τέτοια, δεν θελω να το πιστέψω με τίποτα αυτο πραγματικά....
βασικα ο ζορο καθετε σε εναν ταφο που εχει τον αριθμο 944 νομιζω οποτε καποιον θα σκοτωσει

69θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 12:16

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι γι αυτό το λέω.... αλλά δεν θέλω να το πιστέψω χαχαχαχαχα

70θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 13:00

Hawkins

Hawkins

 

γιατι δεν θες να το πιστεψεις? δεν θα παιθανει ο ζορο απλα θα φαει καποιον λαχανο
ελπιζω να ειναι κανα σκυλακι της κυβερνησης αν και με τον ντορο που εγινε για το τσαπτερ 944 αμφιβαλω αν θα παιθανει σε αυτο

71θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 13:34

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν θέλω να πιστέψω ότι θα τον σκοτώσει... ότι κάποιον θα ξευτιλήσει μέσα χχαχαχα

72θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 14:04

Hawkins

Hawkins

 

πιστεψε με για να τονιζει τοσο πολυ ο οντας αυτο το τσαπτερ λογικα θα ειναι καυλιαρικο οτι και να γινει

73θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 14:09

Tcixlas

Tcixlas

 

επίσης δεν θυμάμαι ποιος το έγραψε πιο πάνω αλλά συμφωνώ απόλυτα ότι ο λουφυς έχει κι άλλο άσο στο μανίκι του έτοιμο ήδη... και ότι στο wano kuni θα δουμε ένα ζόρο απο άλλο γαλαξία να κοντεύει σε δύναμη το λούφυ έναν λουφυ ακόμα δυνατότερο απο τώρα, με φθορές πάλι για τον οργανισμό του, και έναν σαντζι σουπερ σαγιαν να κόβει κώλους χαχαχααχα θα έχουμε πάλι monster trio

74θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 14:46

Santouryuu

Santouryuu

 

Το 944 θα ειναι το φλσμπακ με τη μαχη του με μιχωκ

75θεωριες one piece - Σελίδα 3 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 26 Ιουλ 2015, 15:37

Tcixlas

Tcixlas

 

χαχαχαχαχα κόλλησες μαικ μου φαίνεται.... δεν ξέρω ρε φίλε αν τον έχει νικήσει ήδη παίζει να είναι ακόμα δυνατότερος απο το λούφυ ρε φίλε... αυτό είναι το μόνο μου κόλλημα... αν λοιπόν είναι δυνατότερος απο το λουφυ( για μένα και γαμώ τις πλοκές το γυρνάμε σε τζορο πις ) χάνεται όμως η μέχρι τώρα στροφή της ιστορίας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης