Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

mihawk

avatar

 

ναι και εγω αυτο πιστευω....burgess>diamante επειδη blackbeard>joker...και επισης dragon>blackbeard αρα sabo>burgess....πιστευω και εσυ με αυτη την λογικη να το πηγες :)

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker


Chapter 737

Rock Rock fruit ο Pica και ειναι Logia μιας και μπορει να γινει ενα με το παλατι που ειναι φτιαγμενο με πετρα. Τρομερος και ο Sabo με το Dragon Claw.  gj! 

mihawk

avatar

 

διαλειμα παλι....πωωω

karamin

karamin

 

ωραιο επισοδειο!ειχα δικαιο τελικα για το φρουτο του αλλου!θα γινει χαμος!ο sabo φοβερος!εκανε χτυπημα που τα λεει ολα!εκπαιδευτηκε απο τον dragon!!ο αλλος βεβαια του φλαμινγκο,οταν το ειδε αυτο,καταλαβε πως δεν πρεπει να ειναι ο λουφυ στην αρενα αλλα καποιον αλλον του θυμιζε αυτο το χτυπημα....ειναι οντως ο Sabo αυτος;;ή κανενας αλλος;αλλα δεν μπορει,τοσο ομοιοτητα πια...


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκέπτης

Anonymous

 

Επισκέπτης
Εκπληκτικός ο Sabo απ'ότι φαίνεται το όπλο του πρέπει να χει καταναλώσει κάποιο devil fruit ώστε να κάνει τέτοια επίθεση που να σπάει την άμυνα του Burgess

Υ.Γ.:Τι στα κομμάτια έγινε επιτέλους με το υπόλοιπο πλήρωμα και την Big Mama μα καμία πληροφορία τόσα chapters πέρασαν!  OMFG?! WTF?!

N_G

N_G

 

Ωραίο το σημερινό... είχε αρκετά πράγματα για να ασχοληθείς.
- Ο Pica Logia (το πιο λογικό) πέτρας που μπορεί να διαμορφώνει και να ελέγχει όλο το κάστρο...
- Ο Burgess με το κύμα (αέρα?) που δημιουργεί από τον αγκώνα του...
- Ο BlackBeard έχει 10 Captains (φάση Ασπρογέννη).. 10? πριν είχε 9 (δεν υπολογίζω το άλογο του Doc Q σαν νακάμα γιατί δε νομίζω να γινόταν Captain) άρα κάποιος μπήκε στο πλήρωμα και μάλιστα σε πόστο Αρχηγού..χμμμ....
- Σύγκρουση Sabo με Burgess..... haki vs haki.....
- Επαλήθευση των φρούτων Τrebol και Sugar...
- Παιχνίδι ο Cavendish (παρότι περίμενα να κοιμηθεί, να ξυπνήσει Hakuba και τα κάνει λαμπόγυαλο)...
- Ο Hack ο ψαράνθρωπος πληροφοριοδότης της Κoala... (Συνεργασία ή μέλος των Revolutionary?)....
- Και τέλος ένα ευρηματικό σχέδιο εξόντωσης της Sugar...

Δύο απορίες :
1/ Αφού στα παιχνίδι, όταν τα μετατρέπει ηSugar λέει "μην βλάψεις άνθρωπο-να υπακούς την οικογένεια" πως ο Toy Soldier έχει ξεφύγει και σπάει στο ξύλο τους φρουρούς ή κάνει ότι θέλει; παίζει να είχε αναφερθεί κάπου αλλά δεν το θυμάμαι..!
2/ Ο Trebol γιατί φόραγε χειροπέδα στο πόδι; να ταν kairoseki ;

petrikios

petrikios

 

Burgess με το κυμα αερα που εβγαλε απο την πανοπλια του μου μυριζει κατι σαν τα Reject Dials...η εστω τα Impact...Aυτο με το Soldier το σκεφτομουν και γω πραγματι....η αλυσιδα στο ποδι του Τρεμπολ και μενα με παραξενευσε...οχι δεν ειναι kairoseki γιατι το φρουτο του ηταν ενεργοποιημενο και ηταν σαν γλυτσα ολη την ωρα...αλλως δεν θα μπορουσε...ισως την εβαλε αυτη η Sugar γιατι εχει ενα θεμα με την αποσταση και αυτη ισως σιχαινεται...δεν ξερω τι αλλο μπορει να ναι

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Pre Time Skip

Blackbeard Pirates 10
Strawhat Pirates 9

Post Time Skip

Blackbeard Pirates 11 (Blackbeard +10)
Strawhat Pirates 9 (Luffy +8)

Aρα λογικα θα εχουμε 2 επιπλεον μελη στο πληρωμα..... gj! 

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το θέμα είναι ότι ο Φλαμίνγκος είναι τελειωμένος ακόμα και αν τον γράψει στα @@ του ο Λούφι (που δεν θα τον γράψει)
Του πούλησε μούρη ο Φουτζιτόρας
Έχει μπλεξίματα με κυβέρνηση ακα (Σάμπο)
Αν χάσει ο Τζιζους και γίνει παιχνίδι δεν θα αρέσει στον BB
Έρχεται και μια μπιγκ μαμ που δεν την κόβω να ναι κολλητή του όταν ενισχύει τον Κάιντο
Μέσα σε όλα αυτά θα βρίσκαν την ευκαιρία οι νεράιδες να κάνουν την μπαγαποντιά.

Εγώ αγνοώ ότι γίνεται μέχρι τώρα και περιμένω να δω τι ρόλο παίζουν οι cp0.


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 FTxGhJx

petrikios

petrikios

 

Aυτους τους τελευταιους τους ειδαμε σαν Guest Stars...ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως θα κολλησουν στο στορυ...αν γινει ο Iησους παιχνιδι κανεις δεν θα το παρει χαμπαρι γιατι απλουστατα θα σβηστει απο την μνημη ολων...σαν να μην υπηρξε ποτε...οπως ολα τα αλλα παιχνιδια που καποτε  ηταν ανθρωποι...και κανεις δεν τους θυμαται

Edit:Eπισης απο οτι ειδα στην Wikia ο Pica αναφερεται σαν Paramecia Type...δεν ειναι ο ιδιος πετρα,αλλα αφομοιωνει το σωμα του μεσα στις πετρες και στους βραχους...και οτι πετρα ακουμπαει μπορει να την ελεγχει οπως θελει...αλλα ο ιδιος δεν ειναι απο πετρα αυτη ειναι η μονη διαφορα...αυτη η μορφη που εχει ειναι μια πανοπλια που εφτιαξε απο τις πετρες του καστρου...καθως το σωμα του το κανονικο κρυβεται μεσα σε αυτες....Μεσα στο πετρινο καστρο δηλαδη ελεγχει ολο το περιβαλλον γυρω του...αλλα σε ενα μερος χωρις πετρα η βραχους ειναι απλα ανικανος να χρησιμοποιησει το φρουτο του

Kauko

Kauko

 

Χαιρετώ μετά από καιρό. Επέστρεψα στο ΟΡ και είμαι up-to-date.
Ωραία πραγματάκια σε αυτό το arc: 1) καλύτερο σχέδιο (από αυτό που θυμάμαι) 2)πολύπλοκη δράση 3)πολλοί υποψήφιοι για new nakama

Και για να πω και την άποψή μου για τα τελευταία, οι Mugiwares που πήγαν να κανονίσουν τον κοριτσάκι θα καταλήξουν παιχνίδια για να γίνει ακόμα πιο περίπλοκο το πράγμα.
Ο Pica και γενικά το crew της φτερούς δεν είναι και πολύ ωραίος.

Περιμένω να δω που θα πάει το φρούτο (πιστεύω Ρεμπέκα).
Αυτά :)

Steve-O

Steve-O

 

Ο Pica λογικά θα είναι σαν τον Jozu δηλαδή θα μπορεί να κάνει το σώμα του πέτρα χωρίς να υπάρχει κάτι πέτρινο κοντά.
Το φρούτο πρέπει να πάει στον σάμπο. Η ρεμπέκα δεν το χρειάζεται γιατί θα σώσουν άλλοι την χώρα της. Αυτή πίστευε ότι αν πάρει το φρούτο θα μπορούσε να νικήσει την φτερού.

Και πιστεύω ότι όταν ξανα δείξει τους υπόλοιπους νακαμα θα τα έχουν βρει με big mom μέσω της lola

petrikios

petrikios

 


Steve-O έγραψε:Ο Pica λογικά θα είναι σαν τον Jozu δηλαδή θα μπορεί να κάνει το σώμα του πέτρα χωρίς να υπάρχει κάτι πέτρινο κοντά.

One Piece Wikia:Pica ate the Ishi Ishi no Mi. He was seen emerging from a stone wall at the rampart tower B-1 of the Dressrosa royal palace, looking as if he were made of or covered in the stone itself, giving him a golem-like appearance....According to Viola, he is not merely a "stone man", but instead a "stone assimilation man", allowing him to absorb and manipulate all of the stone he makes contact with. In areas composed entirely of stone, such as the Dressrosa royal palace, he has absolute control over the environment, making him a formidable opponent.

Δεν γινεται ο ιδιος πετρα αλλα μπορει και αφομοιωνεται με ο,τι πετρινο υπαρχει κοντα σαν προεκταση του σωματος του...επομενως διχως πετρα γυρω το φρουτο του δεν μπορει να το χρησιμοποιησει....

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
εκτός και αν βαθιά στην γη υπάρχει πάντα πέτρα ξερω γω


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
petrikios έγραψε:
Steve-O έγραψε:Ο Pica λογικά θα είναι σαν τον Jozu δηλαδή θα μπορεί να κάνει το σώμα του πέτρα χωρίς να υπάρχει κάτι πέτρινο κοντά.

One Piece Wikia:Pica ate the Ishi Ishi no Mi. He was seen emerging from a stone wall at the rampart tower B-1 of the Dressrosa royal palace, looking as if he were made of or covered in the stone itself, giving him a golem-like appearance....According to Viola, he is not merely a "stone man", but instead a "stone assimilation man", allowing him to absorb and manipulate all of the stone he makes contact with. In areas composed entirely of stone, such as the Dressrosa royal palace, he has absolute control over the environment, making him a formidable opponent.

Δεν γινεται ο ιδιος πετρα αλλα μπορει και αφομοιωνεται με ο,τι πετρινο υπαρχει κοντα σαν προεκταση του σωματος του...επομενως διχως πετρα γυρω το φρουτο του δεν μπορει να το χρησιμοποιησει....

Μενει να δουμε στην πραξη πως θα διαχειριστει ο Pica το φρουτο ωστε να βγαλουμε και ασφαλη συμπερασματα. Απ' οτι φαινεται ο Zoro θα πρεπει να διαλυσει ολο το παλατι ωστε να τον νικησει οποτε εχουμε και αυτοματα αυξηση στο bounty του.

Επισκέπτης

Anonymous

 

Επισκέπτης
Usopp είσαι πολύ μεγάλη κότα ελπίζω να το σώσεις στη συνέχεια.Robin respect!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
http://www.mangareader.net/one-piece/738/3


Τουμπανακια και οι δυο με τον Trebol να ειναι απιστευτα γρηγορος. wtf man?

karamin

karamin

 

μετριο chapter...δεν εδειξε απολυτως τιποτα!!!!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

Με μεγάλη μου χαρά επιστρέφω στο forum και στο one piece γενικότερα. Έχω πολλά να πω μετά από 2 μήνες απουσίας αλλά επειδή με πιέζει ο χρόνος θα περιορίσω κάπως τα γραφόμενά μου. Είμαι ο μόνος που το χθεσινό chapter μου φάνηκε lame? Μόνο ο Trebol τα σπάσε. Δεν είναι δυνατόν με όλα αυτά που συμβαίνουν στο arc να φτιάχνει ένα τόσο μέτριο chapter. Τέσπα ελπίζω η συνέχεια να δίνω πόνο. Oda μαζί σου ως τον θάνατο. Ντασβεντάνια folks.


_________________
the skull mark is a symbol of conviction

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
blackeagles pirates έγραψε:Με μεγάλη μου χαρά επιστρέφω στο forum και στο one piece γενικότερα. Έχω πολλά να πω μετά από 2 μήνες απουσίας αλλά επειδή με πιέζει ο χρόνος θα περιορίσω κάπως τα γραφόμενά μου. Είμαι ο μόνος που το χθεσινό chapter μου φάνηκε lame? Μόνο ο Trebol τα σπάσε. Δεν είναι δυνατόν με όλα αυτά που συμβαίνουν στο arc να φτιάχνει ένα τόσο μέτριο chapter. Τέσπα ελπίζω η συνέχεια να δίνω πόνο. Oda μαζί σου ως τον θάνατο. Ντασβεντάνια folks.

Επικεντρωθηκε γενικα το τσαπτερ γυρω απο τους tontatta στο λιμανι και εδειξε ελαχιστα εκει που παρασκευαζονται τα φρουτα. Περιμενα να μας δειξει και λιγο απο τα αλλα μετωπα αλλα εμεινε μονο σε αυτο. Ελπιζω το επομενο να ειναι καλυτερο.  daaamn! 

mihawk

avatar

 

οι τρεις του φλαμινκο φαινονται δυνατοι...για να δουμε....μ αρεσε ο ψευτικος κλονος της ρομπιν!!!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker


http://www.mangapanda.com/one-piece/739/3


Ουτε κρυο ουτε ζεστη το chapter.....περιμενουμε το επομενο.

BlackLeg

BlackLeg

 

Μα γιατι να πεφτω τοσο μεσα? Κοιταξτε το ποστ μου στο θρεντ νεα επεισοδια τελευταια σελιδα


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 Jng

petrikios

petrikios

 

Ενταξει ηταν αναμενομενο και γω το μυριστηκα οταν ειδικα στο ανιμε λεει η Ρεμπεκα στο Λουφυ...οτι κανεις δεν θυμαται τιποτα για αυτον τον Κυρος και οτι απλα μια μερα εξαφανιστηκε ξαφνικα,και οι μοναδικες πληροφοριες που ξερουμε για αυτον ειναι απο το κειμενο στο αγαλμα....επισης μας λυθηκε και η απορια πως ο παιχνιδι Κυρος μπορει και εχει ελεγχο του εαυτου του ενω τα αλλα παιχνιδια ειναι σκλαβοι

BlackLeg

BlackLeg

 

Αντε ομως. Περιμενω beast chapter την επομενη τεταρτη καθως ειχαμε 2 τσαπτερ μονο προετοιμασια.
Περιμενω : Με καποιο τροπο να νικηθει η ζαχαρη.
Τον Κυρο να αποκτησει την ανθρωπινη μορφη του και να νικησει ανετα τον Λαο.
Τον Μπαρτολομεο να προστατευει την Ρεμπεκα ενω ο Σαμπο επιτιθεται στον Διαμαντή.
Και οπωσδηποτε ενα πανελ με το τι παιζει στο παλατι


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 3 Jng

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης