Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

501θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 24 Μάης 2015, 21:20

Aldark

Aldark

 

Πιστεύω ότι δεν μπορεί να κατέστρεψε έτσι (όπως φαίνεται και ΛΕΝΕ) τον Sanji. Κάπως θα μας καταπλήξει ο Oda και περιμένω καρτερικά να δω τι φανταστικό θα κάνει ο Sanji και πως θα καλυφθεί το φαινομενικό κενό του monster trio.
Όσο για το μάτι , κάτι παίζει , αλλά λολ :xD:


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Maxres11

502θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 24 Μάης 2015, 22:50

Tcixlas

Tcixlas

 

για το μάτι να και τρολιά μεγάλει θα γελούσα πολύ ασχημα αν το έβλεπα αυτό αλήθεια μπορεί και να ήταν επικ τσαπ αυτό...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

503θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 26 Μάης 2015, 17:52

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
O Sanji θα κάνει κάτι επικό. Δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο με haki ακόμα (από όσο θυμάμαι δηλαδή), οπότε έχει δυνατότητες το παλικάρι.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

504θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 28 Μάης 2015, 02:04

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Μια ωραια θεωρια που εχω ακουσει τωρα προσφατα θελει τον kaido να εχει φρουτο του διαβολου Mythical Zoan type:Αγγελος επειδη και καλα ιαπνωνικα Kaido σημαινει Εκκλησια.Αλλο ενα που θυμαμε πιο καλα ειναι οτι η Big Mom εχει αμεση σχεση με τις μαγισσες επειδη λεγετε Charlotte (που ειναι γνωστο ονομα για μαγισσα) και επειδη η σημαια της εχει κλαδια που χρησιμοποιουν οι μαγγισες στις σκουπες τους για να πετανε...


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

505θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 28 Μάης 2015, 16:13

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Χμμμμμμμμμμ................

θεωριες one piece - Σελίδα 21 535923_950584134963539_2468537857959836959_n

506θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 31 Μάης 2015, 16:58

Tcixlas

Tcixlas

 



viper επειδή είδα που κάτι ρώτησες και για το gear 2 kai 3 στο anime chart αλλά δεν μπορώ να απαντήσω εκεί για να μην σποιλάρω με το βίντεο δες αυτό μπορεί να σου καλύψει καποιες απορείες και να αποκαλύψει κάποιες άλλες χαχαχαχαχα γενικά πείτε μου γνώμες μου φαίνεται πολύ καλό


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

507θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 05 Ιουν 2015, 23:07

Santouryuu

Santouryuu

 

Οβερντραϊβ και λακαμιες... παλια το one piece ηταν all about romance και follow your dream...τωρα ειναι μονο για μοστρα... ποια θα ειναι η καινουργια εξελιξη, ποιος ειναι ο πιο δυνατος, ποια δυναμη θα εχει ο νεος νακαμα, ποσο μικρη την εχει ο σαμπο...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

508θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 05 Ιουν 2015, 23:40

Scarlet D.

Scarlet D.

 

χαχαχαχα οντως ειχαν δεν ειχαν, αθλητικο αυτοκινητο τον εκαναν τον luffy XD

τωρα το μονο που εμεινε απο ονειρα ειναι ο luffy που λεει συνεχεια "θα γινω ο βασιλιας των πειρατων" .καποτε ο μπελαμυ δεν ηταν απλα ενα σκυλακι του παντοφλα-mingo αλλα εκανε τον luffy να αναρωτιθει αν οντως αξιζει κανεις να ψαξει για το one piece.Εσπασε την ψυχολογια του luffy μονο και μονο για να του αποδειξει ο luffy με μια δυνατη γροθια οτι τα ονειρα δεν πεθαναν...Αν συνεχισει ετσι ο oda τα ονειρα θα ειναι στο μεταθανατιο σταδιο -_-.Καποτε ο Zorro προσπαθουσε να εφευρη νεες τεχνικες αναλογα με τον εχθρο ετσι ωστε του την φερει....τωρα απ οσο εχω δει απλα τα κοβει ολα, οι επιθεσεις του ειναι pounds of .Η nami επισης καποτε δεν ηταν ενα κινητο σουτιεν που καλει κατεγιδες, ο ussop ενταξη δεν εχω να πω τιποτα το σπουδαιο εκτος οτι εχει γινει πια περισσοτερο βοτανολογος παρα marksman.καλα τον franky για μενα τον χαλασαν τελειως, τον brook απο την αλλη τον εφτιαξαν λιγο καλυτερο,για τους υπολοιπους δεν εχω να πω κατι


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

509θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 06 Ιουν 2015, 01:30

Santouryuu

Santouryuu

 

To shinsekai για μενα ειναι αποτυχια... ο οντα δεν σταθηκε στο υψος των περιστασεων... φαινεται καθαρα οτι δεν ηταν στο αρχικο του πλανο το brave new world... προμελετημενη ηταν μονο η grand line... γι'αυτο εχουμε πτωση σε ποιοτητα της ιστοριας, σε βαθους χαρακτηρων κλπ.

Αυτο που με χαλασε περισσοτερο απ'ολα οτι τωρα που εγιναν τοσο δυνατοι, χαθηκε και εντελως το κινητρο... εχει πει ο τζορο ποτε "πρεπει να γινω ο καλυτερος"; τον εχουν δειξει καθολου να προπονειται σκληρα; μπας και εχει ηδη νικησει τον μιχοκ;

Στη grand line καθε νησι ηταν μια περιπετεια, τωρα πλεον ειναι απλα ενας ακομα αντιπαλος που πρεπει να νικησουνε...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

510θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 06 Ιουν 2015, 02:25

Tcixlas

Tcixlas

 

μηδενα προ του τέλους μακάριζε.... εσιέν σε κόβω απαισιόδοξο... ο τζόρο όπως κι ο λούφυς θα πάνε για τον υπέρβαση στο wano είμαι σίγουρος... όσο για την περιπέτεια το new world ξεκίνησε με περιπετεια... το punk hazard περιπετεια ήταν ρε παιδες... τώρα όσο για τον χαμένο ρομαντισμό του one piece ξέρεις πως μου φαίνεται αυτό που μου λες? σαν αυτό που πάει ο άλλος να δει καπτεν αμέρικα και λέει κλασική αμερικανιά.... φυσικά και θα εξαφανιστεί ο ρομαντισμός το ξέρουμε όλοι απο όταν μπήκε το timeskip... το timeskip δήλωνε ότι πάμε γι άλλα πάμε σε άλλο επίπεδο δύναμης, άλλο επίπεδο αντιπάλων , άλλο επίπεδο περιπετειών και προκλήσεων... μας χαρίζουν γαίδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια μου φάινεται... ναι μεν κουράζει κτλπ με τα πολλά τα εξτρα κτλπ αλλά αν δεν βάλει τις έξτρα αυτές δυνάμεις στο λούφυ πως θα γίνει αρκετά δυνατός για να ξεπεράσει το έυρος των εχθρών του? πως θα γίνει ο pirate king? σε όλα τα άλλα συφωνώ χαχαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

511θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 06 Ιουν 2015, 15:29

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Φαίνεται να οδεύει προς το τέλος. Οπότε έχουμε σίγουρα άλλο 1-1,5 μήνα.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

512θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 06 Ιουν 2015, 18:32

Scarlet D.

Scarlet D.

 

για να μπουμε παλι στο θεμα του τοπικ, εχετε ολοι φανταζομαι ακουσει την θεωρια οτι ο zorro στο κλειστο του ματι κρυβει ενα sharingan?χαχαχα

καλα παντως για το ματι το zorro μια θεωρια ελεγε οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ εχει conqueror's haki και οτι δεν μπορει να το ελεγξει εντελως ακομη και οτι θα το χρησιμοποιησει οταν ανοιξει το ματι του...καλο ακουγετε δεν νομιζω πως ενας τυπος σαν τον zorro που σκοτωσε οποιον καλο swordsman βρηκε μπροστα του, να χασει το ματι του απο εναν μπαμπουινο...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Viper στις Κυρ 07 Ιουν 2015, 14:32, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : sharingan, οχι rashengan , χαχαχαχα εμπλεξα τα μπουτια μου)

http://www.onepiecegr.com/

513θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 07 Ιουν 2015, 13:04

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Και εγώ δεν νομιζω να το έχασε. Θέλω να πω, μπορεί να το έχασε από τον Mihawk αλλά και πάλι...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

514θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 07 Ιουν 2015, 21:54

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Με συγκινήσατε πάλι... θέλω πίσω το One Piece που αγάπησα!!!

θεωριες one piece - Σελίδα 21 One_Piece_225_12_13


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Untitled-1-7

515θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 08 Ιουν 2015, 13:48

Tcixlas

Tcixlas

 



so what about this??? πολύ καλή θεωρία και πολύ ενδιαφέρουσα μάλιστα.... τι λέτε? i'd like to see that hatefull akainu, get his ass kicked by sabo...χαχαχαχαχα



edit:
wtf πολύ έξυπνο πραγματικά είναι κάτι τύποι που έχουν τρομερά theories, σίγουρα δεν έχουν κοπέλα αλλά έχουν άλλα ταλέντα χαχααχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

516θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 08 Ιουν 2015, 21:25

Scarlet D.

Scarlet D.

 

χμμμ χλωμο το κοβω για την πρωτη θεωρια, ο luffy θα σπασει στο ξυλο τον akainu γιατι αυτος ευθυνετε για τον θανατο του ace, δεν θα χαραμησει ο oda την ευκαιρια να δειξει αυτην την απιστευτη παλη!

Επεισης σας εχω νεα για το wano kingdom, o Foxy απο τους foxy pirates θα γινει samurai θα παρει το τιτλο "internet explorer" λογω των δυναμεων του οπως ο kin-emon εχει το firefox (κι οποιος καταλαβε, καταλαβε :3)


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

517θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 08 Ιουν 2015, 21:35

Tcixlas

Tcixlas

 

χαχαχα πως τα λες βρε σατανα.... καλό αλλά μέχρι εκεί.... χαχαχα :p

όσο για τον ακαινου ο λούφυ φάνηκε σαν να αφήνει τα του ace στον sabo κι επίσης δεν ξέρω it seems legit ο σαμπο να κανονίσει τον ακαινου τώρα που έχει αυτή τη δύναμη ο ίδιος είδωμεν χαχαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

518θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 13:46

Scarlet D.

Scarlet D.

 

σωστα κατα καποιο τροπο μαζι με την δυναμη του mera mera, φερει μαζι τωρα πια και την εκδηκηση του ace, αλλα και ο luffy το ιδιο,λες τελικα να ειναι 1v2 η μαχη?

Υ.Γ ακυρο, παιδια οταν οι sh ανεβαιναν το reverse mountain ειχε ανεβει στο πλοιο ενας κακος με μπλε μαλλια και γυαλια ηλιου ο οποιος ειχε μυτερα νυχια και τα φυσουσε και εκοβε τον αερα,στο τελος η nami του δινει τρικλοποδια και πεφτει στην θαλασσα, εχω σπασει το κεφαλι μου να τον βρω αλλα ουτε στο google δεν τον βρησκω


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

519θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 14:05

Tcixlas

Tcixlas

 

http://onepiece.wikia.com/wiki/Eric

αυτόν λες έιμαι σίγουρος... ρε αφού είχαν φύγει απο το loguetown συνάντησαν το δρακοκόριτσο την apis και αυτός ήταν μισθοφόρος το θεριου του ναυτικού που κυνηγούσε τους δράκους για να γίνει απέθαντος χαχαχαχα

τι μου θύμισες χαχαχα

όσο για το 1vs2 θεωρώ ότι ο sabo θα αναλάβει akainu μετά απο μια πρώιμη μάχη με luffy όπου ο luffy θα πολεμήσει με έναν σχεδόν ισάξιο πλέον coby δεν ξέρω μου φάινεται πιο σωστό χαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

520θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 20:04

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
O Coby στο τέλος θα καταλάβει ποια πλευρά είναι η πιο δίκαιη και δεν θα πολεμίσει τον Luffy, έχω αυτην την αίσθηση πως όλα θα κριθούν στο τέλος από τον Coby! ouf


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Untitled-1-7

521θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 20:47

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω to much romance for me... νομίζω ότι θέλω να δω έναν coby σαν τον garp να ξεχωρίζει την δικαιοσύνη αλλά να παλεύει με τον σωστό τρόπο γι αυτήν και να υποστηρίζει το καθήκον του...γιατί πιστεύω ότι το όλο θέμα garp-roger πάει να γίνει όπως με coby-luffy ή το αντίθετο για την ακρίβεια χαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

522θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 21:15

karamin

karamin

 

ωραια η θεωρια με τον Sabo!ο τυπος αυτος κανεις καλες θεωριες με επιχειρηματα απο τον κοσμο μας και ειδικα απο την χυμεια-φυσικη!πολυ καλος ειναι !!!η αλλη με τον kinemon ειναι τραβηγμενη πιστευω!αυτο το φρουτο αν υπηρχε,θα ηταν απο τα καλυτερα ever....θυμιζει και naruto....χαχαχαχα....


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

523θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 09 Ιουν 2015, 21:59

Tcixlas

Tcixlas

 

και οι 2 είναι καλοί theorists ειδικά ο πρώτος... για τον σάμπο μου φαίνεται πολύ καλα διατυπωμένη και σχετικά καλά επιχειρηματολογημένη φυσικά... για τον κινιεμον είναι πάλι πολύ καλα στημένη ταιριαστή αλλά όπως είπες το φρούτο αυτό είναι πολύ op αλλά μην ξεχνάς ότι έχουμε δει τον marco the phoenix και ότι πάλι περιμένουμε αντίστοιχα mythical zoan types για kaido&dragon οπότε δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο κι ας είναι τραβηγμένο απο τα μαλλιά... θα ήταν επική τρολλιά κι απο oda όπως το έχει παρουσιάσει για άχρηστο φρούτο ουσιαστικά...


edit:

δείτε κι αυτό εδώ παιδιά απλά επειδή έχει κάνει λάθος στον χρονο των σχολίων ο τύπος ενώ έχει πολύ καλή θεωρία δέιτε το πατώντας pause στα σχόλια του στο βίντεο...
πραγματικά τρομερή η συγκεκριμένη με ενθουσίασε


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

524θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 10 Ιουν 2015, 02:37

Aldark

Aldark

 

α...γνωστή θεωρία αυτή , την έχω ξαναδεί. Ε δεν πιστεύω να ισχύει...πολύ πολύπλοκο γίνεται το όλο στόρυ...αλλά γιατί όχι;
Πολλά βιντεάκια με θεωρίες btw τελευταία

Σάντο (aka Essien) , συμφωνώ αρκετά με όσα λες , αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξος. Περιμένω πως και πως το τέλος του αρκ για να δικαιωθούν πολλά πράγματα. Παρότι δεν ήθελα να νικηθεί ο Ντοφλαμίνγκο , τον κράτησε πάρα πολύ όρθιο πχ...ε ώρα είναι...
ο ρομαντισμός όμως έχει σίγουρα χαθεί. Το ίδιο το σενάριο το απαιτεί , αφού από το πανκ χάζαρντ και μετά στόχος είναι να ρίξουν το μεγάλο ψάρι. Δεν υπάρχει ρομαντισμός στο Νέο Κόσμο.
Κι εγώ προτιμούσα όταν όλα ήταν πιο αγνά και απλά, αλλά ίσως είναι και θέμα νοσταλγίας.Το Dressrosa arc εξάλλου στο τέλος της ημέρας παίζει να είναι το καλύτερο αρκ!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Maxres11

525θεωριες one piece - Σελίδα 21 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 10 Ιουν 2015, 09:23

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα σκοτεινέ είναι φυσιολογικό βλέποντας ένα αρκ βδομάδα βδομάδα με καθυστερήσεις και χίλια δυο να σου φανεί κουραστικό βαρετο κτλπ και να το συγκρίνεις με αρκ που τα είδες μονοκοπανιά και τα χάρηκες περισσότερο... αλλά θεωρώ ότι όντως το συγκεκριμένο παίζει να είναι απο τα καλύτερα όταν τελειώσει και περάσουν κανα 2 χρόνια και το ξαναβλέπεις τότε κα ιτο συγκρίνεις εξ ολοκλήρου... όπως είπες επίσης τον dofla τον χτίζει απο την αρχή και νομίζω οι περισσότεροι απο μας δεν ήθελαν να πέσει αμαχητί και μπαμ μπαμ... οπότε καλά έκανε και τον κράτησε αρκετά αλλά θα έπρεπε να έχει κόωει άλλα φίλλερς μέσα για να μην μας ξενερώνει και χάσουμε το γαμάτο της υπόθεσης... όπως και να έχει κι εγώ συμφωνώ σε κάποια πράγματα με τον εσσιεν αλλά στον απαισιόδοξο δεν πας να του πεις ναι έχεις δίκιο και έτσι είναι... παει αυτοκτόνησε:p
πλάκα κάνω χαχαχαχ


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης