Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

476θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 09 Απρ 2015, 20:40

Tcixlas

Tcixlas

 

καλησπέρα παιδιά, έκατσα και διάβασα όλο το τοπικ με τις θεωρίες κτλπ και ναι έχω κοπέλα και δεν μένω σε υπόγειο χαχα :muaha:   είναι αρκετές ενδιαφέρουσες, άλλες έχουν βγει άλλες όχι...

έχω κι εγώ μια θεωρία, που δεν ξέρω αν την έχει πει ήδη κάποιος και το ξεχνάω, ότι η lola απο το thriller bark είναι η κόρη της big mom ,γιατί έλεγε ότι η μάνα της είναι γνωστή πειρατίνα του νέου κόσμου και υποπτεύομαι ότι αφού τους είχε πει να της δώσουν χαιρετίσματα αν την πετύχουν, ότι έτσι θα την γλιτώσουν, γιατί μην ξεχνάμε ότι ανοίγουν μέτωπο και με kaido, οπότε δεν τους παίρνει να κοντράρουν 2 yonko ταυτόχρονα...

477θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 10 Απρ 2015, 19:53

Aldark

Aldark

 

αυτή η θεωρία υπάρχει...well since ever ! Τώρα που η ΝΑΜΙ (η οποία σύναψε φιλική σχέση με τη Λόλα) είναι κοντά στο πλοίο της Μεγάλης Μαμάς , δεν αποκλείται λόγω της vivre card , να τα τακιμιάσουν. Κι εγώ το θεωρώ απίθανο να παιχτεί καμιά μεγάλη μάχη και να πολεμάνε 2 γιόνκου ταυτόχρονα.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Maxres11

478θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 11 Απρ 2015, 15:41

Tcixlas

Tcixlas

 

επίσης πιστεύω ότι επειδή χρειάζονται στάνταρ ένα δεύτρο timeskip όπως έχει ειπωθεί νωρίτερα κι απο άλλους ότι θα το κάνει το timeskip πάλι μετά απο μεγάλη ήττα του πληρώματος και θεωρώ ότι αυτή η ήττα θα είναι απο kaido οπότε λογικά πάντα σε κανα χρόνο σε ριαλ ταιμ θα συναντήσει kaido στα manga και θα χάσει κι εκεί θα γίνει το δεύτερο timeskip αλλά αυτή τη φορά ίσως όχι χώρια ίσως προπονηθούνε όλοι μαζί μείνουν όλοι μαζί σε ένα πολύ ζορικο νησί στο new world για να δυναμώσουν προσπαθώντας να επιβιώσουν για πολύ καιρό στο νησί αυτό... και επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα δούμε οσονούπω τον dragon πρώτη φορα να συναντάει το λούφυ αν όχι αμέσως μετά την dresrossa στάνταρ σχετικά γρήγορα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

479θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 11 Απρ 2015, 19:36

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

Λοιπον διαβασα μια θεωρια ενος τυπα στο youtube που ελεγε οτι οταν χασει ο Mingo απο τον Luffy για να γλιτωσει απο ολους που τον κυνηγουν, η Sugar θα τον κανει παιχνιδι και ετσι θα τον ξεχασουν. Επιπλεον λεει μετα ο τυπας οτι ετσι η Monet θα ειναι ο επομενος nakama.


Ολα ωραια ακουγονται αλλα απο τη στιγμη που γινει παιχνιδι ο Dofla δεν θα τον ξεχασει και η ιδια η Sugar; Αρα ουσιαστικα θα παραμεινει παιχνιδι για παντα! Εκει θεωρω οτι δεν στεκει καθολου αυτο που λεει. Τι νομιζετε εσεις; :haha:

480θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 11 Απρ 2015, 19:40

mars23

mars23

 

η Monet είναι νεκρή πως θα γίνει ο επόμενος nakama;
ακόμη και για τον κόσμο του OP που δεν έχουμε πόλους θανάτους δεν νομίζω να γλύτωσε από την μαχαιρια στην καρδια

481θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 11 Απρ 2015, 19:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
mars23 έγραψε:η Monet είναι νεκρή πως θα γίνει ο επόμενος nakama;
ακόμη και για τον κόσμο του OP που δεν έχουμε πόλους θανάτους δεν νομίζω να γλύτωσε από την μαχαιρια στην καρδια

482θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Σαβ 11 Απρ 2015, 19:55

mars23

mars23

 

chapter 694
Σπόιλερ:
και άσε που η monet είναι η αδερφή τις sougar και δεν παίζει να προδώσει τον mingo
SBS Volume 77
D: How old is Corazon? Why is it that Sugar isn't present in the Dofla-family flashback scenes?                                               P.N. Roronoa Romugen

O: Corazon is 2 years younger than Doflamingo. He died at the age of 26. So Sugar and Monet would end up joining after this incident. These two were rescued from an extremely misfortunate environment by Doflamingo himself, and as sisters aged 9 and 17, they resolved to throw their lives away if it were for the sake of the Family. They were provided with Devil Fruits after joining. You see, Doflamingo is very observant of the "environments" that people grow up in.

483θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 14 Απρ 2015, 23:35

Tcixlas

Tcixlas

 



πολύ καλή θεωρία για το μάτι του ζόρο πως σας φαίνεται?


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

484θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 03:26

Aldark

Aldark

 

Πολύ καλό , με πείθει εκεί με το κόκκινο μάτι και στη θεωρία του Κάβεντις.
Περιμένω να δω τι θα γίνει στη συνέχεια λοιπόν.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Maxres11

485θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 10:07

Tcixlas

Tcixlas

 

ο συγκεκριμένος έχει κανα 2 καλές ακόμα θεωρίες... μία ακόμα καλή είναι για το gear 4 το τι θα μπορούσε να είναι... κοντά στην προηγούμενη δική μου γι αυτό με πιο επιστημονικό background



όσο για την προηγούμενη με τον ζόρο είναι αρκετά πιθανή γιατί και το asura του zoro και το hacuba του cavedish έχει βασική διαφορά στα μάτια ο χαρακτήρας και ειδικά με το κόκκινο μάτι του zoro που τώρα είναι κλειστό με κάνει να πιστεύω ότι όχι απλά ισχύει ότι βρήκε τρόπο να το συγκρατήσει αλλά το έκανε αυτό γιατί στο timeskip όπως βλέπουμε όλοι έχει φτάσει σε τελείως άλλο επίπεδο... άρα θεωρητικά έχει μεγαλώσει εξαιρετικά και αυτή τη δύναμη οπότε ίσως κόντεψε να χάσει τον έλεγχο και γι αυτό ίσως αναγκάστηκε να την συγκρατήσει... ας περιμένουμε την συνέχεια με τν oda ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να σε εντυπωσιάσει και να σε ξενερώσει πάντα με τον πιο απίθανο τρόπο...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

486θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 16:08

mars23

mars23

 

τα κόκκινα ματια του zorou τα δείχνει μονο στο anime για να τονίσουν το bloodlust του.

487θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 19:43

Tcixlas

Tcixlas

 

στο manga πως θα στο έδειχνε??? ούτως η άλλως a theory iτ's a theory, so.... let's see...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

488θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 20:18

mars23

mars23

 

tcixlas έγραψε:στο manga πως θα στο έδειχνε??? ούτως η άλλως a theory iτ's a theory, so.... let's see...
chapter 371
δεν δείχνει τίποτα περίεργο με το μάτι του.
και άσε που η επίθεση που κάνει ο ζορό λέγεται santoryu gyuuki και το gyuuki είναι ένας είδος δαίμονας
και για αυτό το λόγο κάνανε κόκκινο το μάτι του στο anime
Σπόιλερ:

489θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 15 Απρ 2015, 20:53

Tcixlas

Tcixlas

 

αν θυμάσαι καλά και στο anime το μάτι κοκκινίζει στην αντίστοιχη κάτω αριστερά εικόνα κι εκεί δεν φαίνεται λεπτομέρεια μόνο 2 πολύ μικρά λαμπερά μάτια όπως φαίνεται so let it be.... ότι θες πιστεύεις φίλε μου εγώ γουστάρω πολύ να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου just saying... χαχαχα τεσπά εμένα σαν θεωρία μου φάνηκε πολύ ωραία και αρκετά καλή η δουλειά του video maker

επίσης το μάτι του ζόρο κοκκινίζει στο άνιμε γενικά όταν σοβαρεύει gj!

490θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 06 Μάης 2015, 13:07

karamin

karamin

 

http://www.onepiecelove.com/oda-foreshadowing-sabo-theory/

Καλά,αν ισχύει κάτι τέτοιο...εντάξει....


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

491θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 06 Μάης 2015, 13:49

Tcixlas

Tcixlas

 

wtf λες?? αν ισχύει λογικά σε flashbacks τώρα μετα την μάχη σε αυτό το αρκ θα τα δείξει


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

492θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 06 Μάης 2015, 14:03

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

493θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 06 Μάης 2015, 14:39

karamin

karamin

 

tcixlas έγραψε:wtf λες?? αν ισχύει λογικά σε flashbacks τώρα μετα την μάχη σε αυτό το αρκ θα τα δείξει

Μακάρι!!!!Ένα flashback με Sabo θα ήταν ό,τι καλύτερο!!!!Αξίζει όσο κανένα μέχρι τώρα πιστεύω!!!!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

494θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Τετ 06 Μάης 2015, 19:43

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω ότι στάνταρ θα δείξει μαι κλασική σκηνή με αγκαλιές και κλάμματα με λούφυ και σάμπο αποκλείεται ο όντα να το άφηνε με απλά μια σκηνή έκπληξης και λίγο κλάμμα στο κολοσσαίο... είμαι σίγουρος ότι θα έχει ενα επεισόδιο επανένωσης και ένα με φλάσμπακ σε σημεία που μπορεί ο σαμπο να μάθαινε πράγματα ή και να παρακολουθούσε τους ace kai luffy και ίσως και θα δείξει την σχέση μεταξυ σαμπο και εις αν είχαν συναντηθεί αν ο εις ήξερε ότι ο σαμπο ζει κτλπ...


edit:
Σπόιλερ:

495θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 07 Μάης 2015, 02:15

Aldark

Aldark

 

αράξτε μωρέ που θα πεθάνει ο Ζόρο...λολ , θεωρία είναι , πιο λογικό να νικήσει τον Μιχόκ...

Όσο για το Σάμπο , το κόβω να ισχύει , ακόμα κι αν δεν είχε σκεφτεί το Σάμπο ως αδελφό του Λούφφυ , τουλάχιστον ως δεξί χέρι του Δράγκον.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Maxres11

496θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 07 Μάης 2015, 12:51

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω τι να σου πω φίλε μου απλά όπως παρουσιάστηκε η θεωρία στέκει κάπως, γιατί κι εγώ σκέφτηκα στην αρχή ότι ίσως είναι για τον μιχοκ μιας και στην μπλούζα γράφει ισπανικά και επειδή κι λούφυ φαίνεται στην εικόνα με στέμα σαν να σηματοδοτεί την έναρξη της πραγματοποιήσης των ονείρων αλλά μετά είδα αυτό για τα μαχαίρια pira και σκέφτηκα ότι αν δεν λέει pira αλλά λέει pirate hunter zoro??? αν δηλαδή όντως προμηνύει ότι ο ζόρο εκεί έχει πραγματοποιήσει το όνειρο του αλλά πεθαίνει??? και να το δεις συνδυαστικά με τα άλλα τσαπσ και τα νουμερα, γνωρίζοντας ότι ο όντα κάνει τέτοιες μούρλες θεωρώ ότι μπορεί και να στέκει, βέβαια ελπίζω ότι όχι... τεσπα let's see...

απο εκεί και πέρα όποιος θέλει ας τσεκάρει τα 2 παρακάτω theories κι ας μου πει μια γνώμη... εγώ πιστεύω ότι όντως ειδικά για σαντζι μπορεί άνετα να ισχύει δεν νομίζω ο όντα να τον άφηνε τόσο πίσω σε επίπεδο δύναμης σχετικά με τον zoro k luffy... απλά ίσως δεν του έχει δώσει χρόνο και τον πετάξει ξαφνικά...



_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

497θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 21 Μάης 2015, 22:04

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Προφανως fan made αλλα για σκεφτειτε να ισχυει κατι τετοιο..... :haha: :haha:

θεωριες one piece - Σελίδα 20 VotcVx

498θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 21 Μάης 2015, 23:08

Tcixlas

Tcixlas

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα δεν ξέρω αν θα μπορούσε να ισχύει σίγουρα πάντως έξυπνο και ταυτόχρονα αστείο χαχαχαχα εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

499θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 22 Μάης 2015, 13:40

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
tcixlas έγραψε:χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα δεν ξέρω αν θα μπορούσε να ισχύει σίγουρα πάντως έξυπνο και ταυτόχρονα αστείο χαχαχαχα εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα

Kαι μενα μου αρεσε και δεν θα με πειραζε εαν ισχυει 100%. Θα ειναι μεγαλη troll-ια απο τον Oda.

500θεωριες one piece - Σελίδα 20 Empty Απ: θεωριες one piece Κυρ 24 Μάης 2015, 18:49

Tcixlas

Tcixlas

 

για πείτε καμια θεωρία για το γιατί έχει αφήσει ο oda τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ των zoro και sanji και αν πιστεύετε ότι απλά το αφήνει να φαίνεται έτσι για να μας εκπλήξει πάλι... πιστεύω ότι το monster trio θα παραμείνει... ότι ο sanji δεν έχει μείνει πίσω και ότι θα δείξει μετά απο αυτό το αρκ τις πραγματικές του δυνάμεις όπως και ο ζόρο αφού εμφανίστηκε η δύναμη του λούφη το gear 4 πίστεύω ότι θα δούμε τρομερή εξέλιξη των άλλων 2 και επίσης ένα gear 5 πιστεύω ότι πάλι θα είναι πακέτο με 2 gears κι ότι απλά δεν θα το δείξει εδώ σε αυτό το αρκ ο όντα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 20 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης