Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

περι bullying

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1περι bullying Empty περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 00:40

Hawkins

Hawkins

 

σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα γιατι υπαρχει και για το σεξ γιατι να μην υπαρχει και για αυτο
εσεις τι πιστευετε?

2περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 00:46

Scarlet D.

Scarlet D.

 

τι να πω, μεγαλωσα σε ησυχη γειτονια, ουτε δεχτηκα bullying εγω, ουτε η φιλοι μου ουτε κανεις μας εγινε bully.Στην Αμερικη βεβαια τα πραγματα ειναι χειροτερα, το bullying εκει παει σε κλοπη προσωπικων αντικειμενων κι ολας.Τωρα πια το bullying συγκριτικα με τις προηγουμενες δεκατετιες εχει κατα πολυ μειωθει, κατα την γνωμη μου επικρατει το Cyber-Bullying οπου εκει εισαι ανωνημος και γαμας την ψυχολογια οποιανου γουσταρεις και αμα ασχολεισαι και με hacking, σπας τον λογαρισμο του αλλου στο fb πχ και ποσταρεις οτι γουσταρεις

http://www.onepiecegr.com/

3περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 03:22

Santouryuu

Santouryuu

 

Ενας φιλος μου μια φορα μου πηρε το κινητο και εγραψε απο το λογαριασμο μου "ειμαι γκεϋς"... εχω πεσει θυμα μπουλιινγκ;

4περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 08:33

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα είχε μπει ο κολλητός μου και έστελνε σε όλες τις θυληκές επαφές που είχα "yo men" έχασα όλο τον γυναικείο κύκλο μου για πολύ καιρό χαχαχα αλλά bullying μου ασκεί ο ελιντορ απο χτες.... θα τον διώξετε?

5περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 08:36

Santouryuu

Santouryuu

 

Οχι... κλαψε :Ρ

6περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 10:38

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εγώ μπορεί και να είχα υποστεί bullying. Γενικά με κορόιδευαν για το βάρος μου, με έλεγαν ότι βρωμάω ξύδι και γενικά με κορόιδευαν σε κάθε πιθανή ευκαιρία. Μια φορά είχε πάρει κάποιος ένα κλαδί (λεπτό μην φαντάζεστε τρελά πράγματα) και άρχισε να με χτυπάει στο χέρι. Μια φορά ήρθε κάποιος και με γαργαλούσε και με έβγαλαν βίντεο στο Youtube για να μπορεί να με κοροϊδεύει όλο το σχολείο. Επίσης ανά τακτά χρονικά διαστήματα με φώναζαν κάτι που ίσως και να μεταφράζεται σε πουτσοκέφαλο.
Ουσιαστικά κάθε πρόβλημα που έχω με το να δείξω το πρόσωπο μου ή γενικότερα με οτιδήποτε που θα με κάνει να αναδειχθώ, με το προκάλεσαν αυτοί.
Όσο άσχημα και αν ακούγονται αυτά που με έκαναν, με έκαναν άλλο άνθρωπο. Με έκαναν να είμαι η κορυφή της τάξης μου, να χάσω κιλά, να αρχίσω το γράψιμο και να καλλιεργήσω το πνεύμα μου. Με έκαναν να γίνω πολύ καλός στο πίνγκ πόνγκ, να μάθω να βασίζομαι στα λόγια και τις πράξεις μου αντί για την εμφάνιση μου, για να πλησιάσω κάποιον. Με έκαναν να έχω έναν, θα έλεγα, μεγάλο κύκλο φίλων γύρω μου, που όποτε το έχω ανάγκη, να είναι εκεί για να με στηρίζει.
Αυτή είναι η ιστορία μου, η ιστορία από ένα σπασικλάκι που το πείραζαν.

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

7περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 11:07

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το cyber bullying είναι ένα ψέμα.

8περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 11:29

Scarlet D.

Scarlet D.

 

καθολου ψεμα δεν ειναι το cyber bullying ειδικα τωρα πια που εχει γινει ψωμοτυρι, αν και ευκολα μπορεις να το αγνοησης κανοντας ignore τον αλλον που σε βριζει, δεν παυει ομως να υπαρχει

http://www.onepiecegr.com/

9περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 11:33

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Όταν μπορείς να κλείσει το πισι και να το αποφύγεις, δεν υπάρχει κανένα μπουλινγκ.

10περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 11:40

Tcixlas

Tcixlas

 

το cyber bullying υπάρχει στανταρ όσο και να κάνουμε πλακα εδω το θέμα είναι σημαντικο και μάνο συνήθως τα θύματα ίναι ευαίσθητα, και δεν είναι τόσο δυνατά ώστε να σταματήσουν τις δυσκολίες, και όσο εύκολο και να το βλέπεις εσύ να κλείσεις το πισι και να αγνοήσεις κάτι, γι ατά τα παιδιά είναι ολόκηρος αγώνας γιατί στηρίζονται συνήθως στην γνώμη ων άλλων μέχρι να μάθουν ότι δεν πρέπει... κι εγώ έχω υποστεί bullying λόγω κιλών όπως προείπε ο τζιμ απο πάνω.. ειχα θέματα σε γυμνάσιο στις αρχές και στο δημοτικό απο όταν πάχυνα... αυτό μου έδωσε τη δύναμη να διαβάσω να μορφωθώ αρκετά και να μπορώ να αντιμετωπίζω με τα λόγια μου κάθε μαλάκα δήθεν νταή, άρχισα να αυτοσαρκάζομαι γιατί πλεον δεν θεωρώ το σώμα μου άξιο για κοροιδία, αλλά θεωρώ άνετα το μυαλό μου άξιο για σύζήτηση και αντιμετώπιση κάθε δύσκολης και μη κατάστασης.... όσο και να νομίζει καποιος ότι έιναι ανώτερος απο μένα, θα μπορώ πάντα να του αποδέιξω μ λογικά επιχειρήματα ότι η διαφορετικότητα του ανθρώπου δεν κυμαίνεται μόνο στις σωματικές ιδιοτροπίες αλλά και στις πνευματικές διαφορές και στα μορφωτικά επίπεδα σε μια κοινωνία....
όσο λοιπόν αντιμετώπιζα ρατσιστικές επιθέσεις για τα κιλά μου ακόμα και ενδοοικογενειακές κάποιες φορές, δεν έκανα προσπάαθειες για να αλλάξω, γιατί δεν θα το έκανα επειδή το ήθελα, αλλά επειδή κάποιος άλλος το ήθελε για μένα... ετσί όταν σταμάτησαν ολα και έμεινα για λίγο ελέυθερος απο όλα αυτά, έχω φτάσει στο επίπεδο σήμερα χωρίς την πίεση κανενός και με την θέληση μου μόνο να έχω χάσει 11 κιλά και να στοχεύω να φτιάξω το σώμα μου όπως εγώ θέλω, όπως αρέσει σε μένα, γιατί όσο και να υπάρχουν κομπλεξάρες που κοιτάνε έναν ανθρωπο εξωτερικά, υπάρχουν και άτομα που θα σε αγαπήσουν γι αυτό που είσαι, οπότε όποιος άλλος εχει αντιμετωπισει τέτοιες επιθέσεις να βρεί την δύναμη στα άτομα που τον στηρίζουν και να μην α κρατάει μέσα σου όσο και να του φάινεται δύσκολο(τώρα που το βλέπω αφού έχει περάσει όλο αυτό, καταλαβαίνω ότι ίσως αυτό έιναι το μόνο λάθος που έκανα)

11περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 11:47

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ολοι success stories εχετε απο το bullying. Μηπως ειναι τελικα η κινητηρια δυναμη που μας ωθει στο να αλλαξουμε τον εαυτο μας? Μηπως οι bullies ειναι θεοπνευστα ατομα η ακομα και αγγελοι μεταμφιεσμενοι ως ανθρωποι που θελουν να μας δειξουν το σωστο δρομο και να μας δοκιμασουν?

12περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:08

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είναι όλοι έτσι... πολλά άτομα δεν καταφέρνουν να ξεπεράσουν αυτά τα εμπόδια και οδηγούνται σε καταθλιψη ακόμα και αυτοκοτονίες, αυτά τα παιδιά είναι συνήθως τα πιο αδύναμα ή τα άτομα χωρίς ουσιαστική στήριξη... αυτά τα παιδιά λοιπόν δεν έχουν success stories, but the sadest stories

13περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:14

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αν σε επηρεάζει η άποψη ενός άγνωστου μέσα από ένα πισί τόσο ώστε να πάθεις κατάθλιψη έχεις πολύ μεγαλύτερα θέματα από το bullying.

14περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:17

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι παιδιά(εγώ όχι) που το δέχονται γιατί μεγαλώνουν νομίζοντας ότι η γνώμη των άλλων για τους ίδιους είναι πιο σημαντική, λόγω λάθη των οικογενειών τους, αλλά σε αυτό δνε φτάινε τα παιδιά, οπότε δεν μπορείς να το μειώνεις αυτό... τα παιδιά πλάθωνται μεγαλόνωντας απο τους μεγάλους, για τα λάθη τους πριν τα 14-15 δεν φταίνε τα ίδια οπότε εκείνες οι ηλικίες είναι οι πιο δύσκολες....

15περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:18

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Δεν με πείθει αυτό εμένα. Επιμένω πως το cyber bullying μου φαίνεται μούφα.

16περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:20

Tcixlas

Tcixlas

 

εχω δει παιδάκι να το δέχεται αμάσητο.... οπότε δν ξέρω αν είναι τόσο μουφα... είναι απο την φύση τους αδύναμα τα παιδιά αν δεν τα δυναμώσεις...

17περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:21

Elidor

Elidor

 

Avarga
H.friend έγραψε:Δεν με πείθει αυτό εμένα. Επιμένω πως το cyber bullying μου φαίνεται μούφα.

Αχ.. Ακομα θυμαμαι ενα uber cyber bully στο παλιο φορουμ. Ενας Lelouch, ολο εβριζε ο αλητης. Τον θυμασαι εσυ ρε?

18περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:25

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Elidor έγραψε:
H.friend έγραψε:Δεν με πείθει αυτό εμένα. Επιμένω πως το cyber bullying μου φαίνεται μούφα.

Αχ.. Ακομα θυμαμαι ενα uber cyber bully στο παλιο φορουμ. Ενας Lelouch, ολο εβριζε ο αλητης. Τον θυμασαι εσυ ρε?

Μεγάλος αλήτης εκείνος. Ακόμα τα λόγια του είναι χαραγμένα μέσα μου.

19περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 12:31

Hawkins

Hawkins

 

ας πω και εγω την ιστορια μου περι μπουλινγκ...
οταν ημουν στο δημοτικο δεν ειχα ποτε τετοια θεματα ουτε με ενοχλουσε κανενας...η ιστορια αρχισε οταν αλλαξα σχολιο τον δεκεμβρη στο γυμνασιο και πηγα σε ενα γυμνασιο που ηταν πιο κοντα στην περιοχη που εμενα...και αν θυμασται τοτε τα γυμνασια δεν ειχαν καμμια σχεση με τωρα που φενεται λες και ειναι πεδικος σταθμος...λοιπον ημουν το μονο παιδι που ειχα ερθει με μεταγραφη και ημουν λιγο ντροπαλος εκεινη την εποχη επειδη δεν ηξερα κανεναν και ιδιαιτερα με τα κοριτσια...ε με τον καιρο που με μαθανε ο θωμας με τον μαριο(δεν ξεχναω τα ονοματα) και καταλαβαν οτι ειμαι λιγο ντροπαλος και δεν μου αρεσει να ενοχλω κανεναν μου καναν πολλες βλακειες...μια φορα ενα παιδι μου εβρισε την αδερφη τον κολλησα στο τζαμι πηγα να τον βαρεσω αλλα μας χωρισαν και μου λεει εκεινος ''εμεις οι δυο σεντρα μετα το σχολειο στο ταδε μερος'' του ειπα οκ πηγα εκει και ολλλος τυχαιος με περιμενανε και αλλα 2 ατομα που ηταν φιλοι του (ο ενας ηταν λυκειοπεδο) με βουντηξαν απο τα χερια και το αλλο παιδι μου παταγε κλοτσιες στην κοιλια...μετα δεν μπορουσα να ανασανω....και γενικα για 2 χρονιες που ημουν σε αυτο το σχολειο ειχα μερικα θεματακια με 2 παιδια αλλα οχι καθε μερα ηταν μερες που μου κανανε μαλακιες...δυστηχως ομως εγω δεν τα μοιραζομουν με κανεναν αυτα ουτε με τους γονεις μου ουτε με τα παιδια που εκανα παρεα σε εκεινο το σχολειο γιατι φοβοντουσαν και οι ιδιοι να με υπερασπηστουν και εφτασα σε ενα σημειο να εχω σκασει ψυχολογικα...μετα εφυγα απο εκεινο το σχολειο γιατι ξανα μετακομισα και ολλα καλα...ειχα την τυχη ομως να πετυχω εκεινον που μου πατησε τις κλοτσιες στην πρωτη γυμνασιου πλεον ημουν πρωτη λυκειου...τον εκανα ασηκωτο μιλαμε το τη ξυλο εφαγε εκεινη την ημερα δεν θα το ξεχασει ποτε μιας και δεν ηταν στο σημειο εκεινο καποιος αλλος να μας χωρισει τον βαραγα μεχρι να βαρεθω και εκαναν και μηνυση οι γονεις του την οποια απεσηραν μετα...τεσπα τα χρονια περασαν και τωρα ο θωμας με τον μαριο εχουν αρχισει την κοκα...ειναι τεμπεληδες δεν δουλευουν μονο χορτο,κοκα,LSD και οτι αλλο μπορει να φανταστιτε....αυτες οι 2 χρονιες ηταν σκετη κολλαση για εμενα που με αλλαξαν τελειως σαν ανθρωπο...αλλα μου εχει μεινει αυτο απο παλια εχω προβλημα με την ειρωνεια αν καποιος με ειρωνευτη θα με ενοχλησει και θα αρχισει ο τσακωμος μετα...

20περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 13:24

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Εμένα στο Δημοτικό τα αλλα κοριτσάκια με ελεγαν λεσβία επειδη έπαιζα με τα αγοράκια, πιάνεται για μπούλινγκ??

21περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 13:29

Elidor

Elidor

 

Avarga
Απο τοτε σου εμεινε η αγαπη για τον ομοφιλοφιλισμο και κολλησες με τα yaoi?

22περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 14:47

Santouryuu

Santouryuu

 

Δεν υπαρχει μπουλιινγκ... πληρωνεις 5-6 αλβνους και δερνουν οποιον θες ή πιανεις την σιδερογροθια, σιδεροβεργα ο,τι θες και βαρας και τελος :Ρ

Και για το σαϊμπερ, αυτο κι αν δεν υπαρχει... τους την λες κι εσυ και τελος... μετα επειδη οι μπουλις ειναι λιγο βλακες στο μυαλο καποια στιγμη τους φερνεις στο αμην και μετα θελουν ραντεβου... πας τους δερνεις και τελος :Ρ

Θα δανειστω μια φραση απο τους βαϊκινγκς: τοσο αδυναμος εισαι που σε τραυματιζουν ακομα κι οι λεξεις; :Ρ

23περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 15:23

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ολα αυτα που ειπες, αυτα θα τα εκανες 8-10 χρονων? εκτος κι αν μιλαμε για bullying για μεγαλα ατομα εκει παω πασο

http://www.onepiecegr.com/

24περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 16:21

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ε στα 8-10 προσλαμβάνεις 3-4 μόνο. Που να βρεις τόσα λεφτά;

25περι bullying Empty Απ: περι bullying Τρι 14 Ιουλ 2015, 17:59

Scarlet D.

Scarlet D.

 

χμμ παντως τωρα που το θυμηθηκα πλακωθηκα αγρια με το μαγκακι του σχολειο πριν εναν χρονο αφου κολλουσε μαγκιες σε εμενα και κατι φιλους μου (και την crush μου), αλλα το θεμα το λυσα με μερικες ειρηνικες κλωτσιες και μερικες ειρηνικες μπουνιες και ειρινικα τον εβαλα κατω, οταν τελειωσα μαζι του ετρεχαν ειρινικα τα αιματα απ την μυτη του και για καποιο λογο ειχε μια ειρινικη ουλη στην πλατη....εγω απλα εχασα εναν φακο :(...τελικα μονο να δειχνει τους κοιλιακους του ηξερε, γι αυτο σας λεω οσο πιο πολυ σας "πειραζει" καποιος τοσο πιο μικρη την εχει

Υ/Γ: Σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι στα γεγονοτα μεταξυ tcixla-elidor-hawkins, μην ακουσω υπονοουμενα

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης