Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

περι bullying

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 10:12

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Εγώ που δεν έχω εχθρούς;

52περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 10:55

Elidor

Elidor

 

Avarga
Εσυ αυτοκτονα ρε μαλακα μη κολλας.

53περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 10:57

Santouryuu

Santouryuu

 

H.friend έγραψε:Εγώ που δεν έχω εχθρούς;


Ε τοτε παει στο διαολο... απο μενα εχεις το ελευθερο :Ρ

54περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 10:57

Tcixlas

Tcixlas

 

εσύ αυτοκτονάς ελέυθερα κύριε η.φίλε μας αφού δεν έχεις εχθρούς.... είναι που δεν μένεις αθήνα


παρεπιπτόντως γιατί το ψιλογαμήσαμε το θέμα και μόνο για πλάκα δεν είναι...
υπάρχουν όντως παιδιά πιο αδύναμα που αυτοκτονούν γιατί δεν αντέχουν τέτοιου είδους ψυχολογικές πιέσεις και σε μας φαίνεται σαν να κάνουν μαλακίες, αλλά για να φτάσει στο σημείο να θεωρεί την αυτοκτονία λογική λύση, του έχουν δημιουργήσει μεγάλο θέμα... αυτό αν δεν το φτάσεις δεν θα μπορείς να τους καταλάβεις με τίποτα.... τέτοια παιδιά συνήθως δεν έχουν κανεναν να μιλήσουν και να τα βάλουν σε σωστές σκέψεις κτλπ

55περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 11:41

Hawkins

Hawkins

 

κοιτα ο τυπος ολλο και καποιον θα ειχε να μιλησει...θα μπορουσε να φυγει απο την σχολη του και να επιστρεψει στην κρητη να το ελεγε στους γονεις του οτι δεν αντεχει αλλο εκει...δεν ξερω γιατι δεν το εκανε...δεν μπορω να καταλαβω γιατι σκεφτηκε την αυτοκτονια...για ποιον λογο να πεθανει για καποιους μαλακες? εγω θα τους επερνα μαζι μου στον ταφο αν ηταν να αυτοκτονισω...την μανα του δεν την σκεφτηκε? που δεν θα ξανα χαμογελασει ποτε...θα μπορουσε να κανει τοοοσα πολλα πραγματα και να μην χρειαζοταν να αυτοκτονηση...συνηθως αυτοκτονουν ατομα τα οποια νιωθουν οτι ειναι στο περιθωριο δεν εχουν κανενα να μιλησουν και οι ζωη τους ειναι σκατα...τεσπα απο οτι φενεται καποιοι ειναι πολυ πιο ευεσθητη απο εμας

56περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 11:42

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε σκέψου λίγο ότι στην μάνα του το είχε πει και στον πα΄τερα του κι αυτοί δεν έκαναν τίποτα απο ότι φαίνεται... αν εμένα με έπαιρνε το παιδί μου να μου πει για όλα αυτά θα έπαιρνα εγώ κανα καλασνικοφ να θερίζω όχι το παιδι πλάκα μου κάνεις?

57περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 11:48

Hawkins

Hawkins

 

σοβαρα το ειχε πει στους γονεις του? και δεν εκαναν τιποτα? αισχος....

58περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 11:53

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ρε αυτό είναι το θέμα ότι και πριν ακόμα αυτοκτονήσει μιλούσε 2 ώρες με την μάνα του... και οι φίλοι του έλεγαν ότι έιχε πει στους δικούς του ότι ήθελε να φύγει γιατί του έκαναν ότι του έκαναν... είναι τυχαίο νομίζεις που βγήκε βρώμα οτι ο ίδιος του ο πατέρας τους έβαλε να τον κάνουν άντρα?

59περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 11:55

Hawkins

Hawkins

 

τι λε ρε εγινε και αυτο????ο ιδιος ο πατερας?!!! δεν το ηξερα αυτο omg

60περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 15 Ιουλ 2015, 12:20

Tcixlas

Tcixlas

 

βγήκε βρώμα κανα 2 μέρες μετά με τους γονείς να το αρνούνται αλλά δεν βγαίνουν τυχαία αυτά φίλε και ειδικά με βάση το πως έχει παει το πράγμα στην κρήτη τόσα χρόνια δεν μου φάινεται δύσκολο να το πιστεψω

61περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Δευ 08 Φεβ 2016, 16:06

Kamikaze

Kamikaze

 

Hawkins έγραψε:δυστηχως ομως εγω δεν τα μοιραζομουν με κανεναν αυτα ουτε με τους γονεις μου ουτε με τα παιδια που εκανα παρεα σε εκεινο το σχολειο γιατι φοβοντουσαν και οι ιδιοι να με υπερασπηστουν
Με τους γονείς είναι λογικό, με τους φίλους όμως προσωπικά είναι απαράδεκτο. Στη ζωή μου αρκετές φορές έχω πιαστεί στα χέρια μόνος όμως, με παρέα 2 φορές πήγε να γίνει κάτι αλλά δεν έγινε. Και τις δύο φορές έφταιγαν οι άλλοι, όχι εμείς. Όποιον έβλεπα πως αντί να έρθει να υποστηρίξει την παρέα(εμάς δηλαδή) του την έκανε με ελαφρά τον ξέγραφα. Και για όποιον μου πει πως είναι ανάλογα με το χαρακτήρα όχι δεν ισχύει. Αν έχεις κάτι σημαντικό για εσένα να υποστηρίξεις, το υποστηρίζεις, αλλιώς δεν σε νοιάζει και περνάς απλά την ώρα σου μαζί του, δεν είναι σημαντικό. Το παιδί από την παρέα μου που είχαν προσβάλει (μια από τις δύο φορές που πήγε να παιχτεί κάτι με την παρέα μου και άλλους) ήταν παιδί ήρεμων τόνων που επειδή του έβρισαν κάτι σημαντικό γύρισε και τους αντιμίλησε.

Santouryuu έγραψε:Δεν υπαρχει μπουλιινγκ... πληρωνεις 5-6 αλβνους και δερνουν οποιον θες ή πιανεις την σιδερογροθια, σιδεροβεργα ο,τι θες και βαρας και τελος :Ρ
Ξέρω ότι κάνεις πλάκα αλλά στη βία γυρνάς μόνο όταν αρχίζουν αυτοί πρώτα. Καλό είναι τις μάχες με λέξεις να τις συνεχίζεις με λέξεις.

62περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Δευ 08 Φεβ 2016, 16:20

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Aν το θέμα είναι απλά λέξεις το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να το αγνοήσεις. Το μπούλινγκ δεν έχει να κάνει με λέξεις αλλά συμπεριφορές γενικότερα και από εκεί για να ξεφύγεις θέλει λίγο βια :p

63περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Τετ 24 Φεβ 2016, 09:16

Cytheria

Cytheria

 

Ευτυχώς η Αλεξανδρούπολη είναι απλός ένα μεγάλο χωριο και έτσι δεν αντιμετώπισα ποτε μπούληδες και έτσι δεν έχω πραγματικά άποψη επάνω στο θέμα.

64περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Πεμ 25 Φεβ 2016, 03:15

Tcixlas

Tcixlas

 

χάνεις γαμάει να ξέρεις :p

65περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Πεμ 25 Φεβ 2016, 15:04

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:χάνεις γαμάει να ξέρεις :p
Χαχαχαχαχα, εξαρτάται πως το βλέπεις. Αν είσαι ο μπούλης τότε λογικά ναι, αν είσαι ο άλλος και το λες είσαι μαζόχας. :P

66περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Πεμ 25 Φεβ 2016, 15:14

Tcixlas

Tcixlas

 

ειδικα αν παίζει και κανα λουράκι με καρφιά και κανα μαστίγιο είναι για όλα τα γούστα

67περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Πεμ 25 Φεβ 2016, 16:23

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
BDMS φάση Τσίχλα?? Δεν μας τα έλεγες αυτά :xD: :xD: :xD: :xD:

68περι bullying - Σελίδα 3 Empty Απ: περι bullying Πεμ 25 Φεβ 2016, 16:26

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ρε μποντατζ κι έτσι, με τριχιές κλπ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης