Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αθλητικά - Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 23]

N_G

N_G

 

Για να μην απαντήσω με μεγάλο κείμενο ξανά σε ένα ένα (κυρίως γιατί βαριέμαι) να πω ότι στα περισσότερα έχεις δίκιο.
Απλά η δίκη μου οπτική για το άθλημα είναι διαφορετική. Μου αρέσει κοινώς το πιο επιθετικό ποδόσφαιρο και λέγοντας επιθετικό εννοώ μόνο ως προς την δημιουργία φάσεων.

Από εκεί και πέρα εμένα δεν με πειράζει το πως παίζει ο Σιμεόνε απλά δεν μου αρέσει αυτό το στυλ.
Με την Μπαρτσελόνα φυσικά και σκόραρε γιατί κυρίως η Μπαρτσελόνα ήταν απογοητευτική και στα 2 παιχνίδια. Με τη Μπάγερν αντίθετα της βγήκε ένα ωραίο σόλο του Σαούλ και μία αντεπίθεση δοκάρι του Τόρες. Στον επαναληπτικό μόνο η αντεπίθεση με το γκολ και η αντεπίθεση του πέναλτυ (λέμε τώρα). Δεν δημιούργησε άλλες ευκαιρίες. Θα μου πεις γιατί αυτά δεν μετράνε στο ποδόσφαιρο; Φυσικά θα είναι η απάντηση. Είναι πολύ σημαντικό να είσαι τόσο αποτελεσματικός που σε 3 φάσεις να μπορείς να βάλεις 2 γκολ.

Κοινώς το όλο θέμα μου εμένα είναι στο τι μου αρέσει να βλέπω σε ένα αγώνα, και αυτό που βλέπω από την Ατλέτικο μπορεί να το θαυμάζω ναι μεν, γιατί θέλει καρύδια, αλλά δεν το απολαμβάνω σε καμία περίπτωση.


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 2eqgrhv


" Some day, I promise you...
They will all watch as i change the world.! "

Pagliacci

Pagliacci

 

Μα ναι δεν λεω πως εχω δικιο/αδικο ειναι θεμα γουστου το τι αρεσει στον καθεναα. Ισως και για αυτο το ποδοσφαιρο εχει τοσο ενδιαφερον, επειδη δυο τοσο διαφορετικες νοοτροπιες μπορουν να ειναι εξισου αποτελεσματικες


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι αυτό που είπε ο παλιατσος... ο σπεσιαλ είχε άλλα μπατζετ, είδε διαφορετικές ομάδες και το έκανε και σε διαφορετική λίγκα, το "αντιποδόσφαιρο" μιας και οι αγγλικές ομάδες φημίζονται για τα πάμπολα χιλιόμετα που κάνουν πάνω κάτω, για το γρήγορο παιχνίδι και τις ανατροπές ίσως, ο μουρίνιο δεν τράβηξε τοσο εκεί, απο την άλλη ο σιμεόνε πήγε σε ένα πρωτάθλημα θεάματος, όπως έιναι το ισπανικό, με τεράστια ονόματα, και υπερομάδες, και τους έδειξε τι πάει να πει έχω @@@@α και θα βρω αδυναμίες σας, θα είμαι εγώ τόσο κλειστός που να σας απαγορέψω να βρείτε τις δικές μου, κια ταυτόχρονα θα βρίσκω τις δικές σας σε κάθε ευκαιρία, δεν είναι τυχαίο ότι η ατλέτικο έχει πολύ λίγες ευκαιρίες, τις οποίες αξιοποιεί σχεδόν όλες... σκεφτείτε πόσα γκολ βάζει παρόλο που όπως λένε μερικοί ταμπουρώνεται... δεν είναι έτσι παίδες... ο άλλος έχει καταφέρει σε 2 χρονάκια να τους αλλάξει τα φώτα σε όλους, και χωρίς υπερβολικές και προκλητικές δηλώσεις, παρόλη την ευέξαπτη φύση του


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

o μουρίνιο δεν τράβηξε τόσο στην Αγγλία; Είμαι αντι-τσέλσι , τους σιχαίνομαι , αλλά goddamn , ο τύπος τους έφτιαξε , ο τύπος τους έβαλε στο βάθρο και με τη δική του ομάδα σπάσανε τον σερ άλεξ και τον βενγκέρ πίσω στο 2005 και με τη δική του ομάδα πήγαν τελικό το 2008 (και σχεδόν το πήραν)
(βαριέμαι να διαβάσω και να απαντήσω στα πάντα)
Σιμεόνε is the best btw


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν τράβηξε στη δική τους φιλοσοφία αλ


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

σε ποια φιλοσοφία; Η Τσέλσι ήταν ο Ιωνικός της Αγγλίας πριν έρθουν τα γκαφς από πρώην ΕΣΣΔ 
Εκτός αν εννοείς τη φιλοσοφία των Εγγλέζων στην μπαλίτσα γενικά :ρ


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Maxres11

Pagliacci

Pagliacci

 

Κοιταχτε ο τσολο ακομα δεν ειναι ζοζε. Αυτα που εχει κανει ο σπεσιαλ one δε τα χει κανει κανεις. Απλα εχει ego issues (και καλα κανει)


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ζοζε δεν είναι και δε νομίζω να γίνει... αλλά σου λέω η φιλοσοφία του αγγλικού ποδοσφαίρου ήταν άλλη διαβαζε τα ποστ μου αλ σε παρακαλώ το είπα και παραπανω...


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Real-madrid-hd-logo


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Tcixlas

Tcixlas

 

θα φάει κι αυτή το τσο του τσολο


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aπαραδεκτος ημιτελικος. Ο χθεσινος ηταν το λιγοτερο επος μπροστα στο σημερινο. Η City τοσο αχρηστη που αν δεν κατεβαινε καθολου η Real να παιξει παλι θα περναγε....


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Pagliacci

Pagliacci

 

Αυτο δε μπορω!!!! Αψυχες ομαδουλες τυπου σιτυ. Χιλιες φορες να κλεινοταν και να επαιζε ξυλο


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αν εξαιρεσουμε το δοκαρι στο πρωτο ημιχρονιο και το σουτ του Kun στο τελος που ηταν επικινδυνο η City πιο ανυπαρκτη απο ανυπαρκτη. Επρεπε να παιξει επιθετικα καθως εβλεπε τον χρονο να κυλαει εναντιον της αλλα λες και ειχε καθαρισει το ματς η Real απο το προηγουμενο παιχνιδι και δεν υπηρχε κινητρο απο την City. Εγω αν ημουν προπονητης στο ημιχρονο θα ειχα πεταξει τους 3 πιο αχρηστους της City. Τα κανω στο FM γι' αυτο το λεω.


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αυτά να τα βλέπουν όσοι λένε για αντιποδόσφαιρο του Simeone κλπ.. η Man City στα χαρτιά είχε θεαματικούς παίκτες, παραγωγική επίθεση κλπ και το αποτέλεσμα ήταν  ένα τεράστιο μηδενικό...


μηδέν πάθος και απαράδεκτες-ηττοπαθής δηλώσεις από προπονητές και παίχτες μετά το match.. τραγικοί πραγματικά...

Στον τελικό θα ήθελα Ατλέτικο περισσότερο από Ρεάλ, γιατί πραγματικά το αξίζουν κι απέδειξαν πως μπορούν να επιστρέψουν μετά από δύο χρόνια...


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 33k6s5i Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Fvve46

Pagliacci

Pagliacci

 

Στον τελικο και εγω προτιμω Ατλετικο ωστοσο και να το παρει ο τεραστιος Ζιζου δε θα στεναχωρηθω.

Ερωτηση: ποια ειναι η αγαπημενη σας ομαδα που εχει περασει ποτε απο τα ποδοσφαιρικα γηπεδα και γιατι? (πχ ρεαλ του 2002)


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ για ατλέτικο, αλλά αν η ρεαλ παίξει πάλι μπαλάρα θα το χαρώ κι αυτό :p
η σίτυ ήταν τραγική, πραγματικά τραγική, δε μπόρεσε να σταθεί στιγμή στα πόδια της και έδειξε απροετοίμαστη ήταν απλά σαν να έχει αποδεχτεί την ήττα, κι απλά περίμενε να τελειώσει, και μετράω τουλάχιστον 2 φάσεις που γλίτωσε οριακά λόγω του καλού χαρτ το να ξευτιλιστεί...



αγαπημένη ομάδα εβερ για μένα ίσως η barcelona 08-09 αλλά δεν έχω ζήσει και πάαααρα πολλά, μου άρεσε πολύ και η ρεάλ όταν ήταν βασίλισσα τότε που ο ζιζού όργωνε....


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!!! is there trouble? is there trouble? is there trouble? is there trouble?

Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Liverpool-club-badge-4900626


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ποτέ δεν υποστηριξα liverpool, όμως τώρα έχει κερδίσει τη συμπάθειά μου λόγω κλοπ.

Ελπίζω να το πάρει.. γιατί έχω βαρεθεί να το σηκώνουν κάτι μικρομεσαίες-ανύπαρκτες ομάδες.. καλύτερα μια βαριά φανέλα αυτή τη φορά..


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 33k6s5i Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Fvve46

Tcixlas

Tcixlas

 

για μένα το αξίζει, ο κλοπ είναι προπονητάρα, και του χρόνου να μου το θυμηθείτε θα κυνηγήσει πρωτάθλημα...


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Pagliacci

Pagliacci

 

Αν παει ο ζοσε μαν γιου του χρονου η αγγλια θα ναι  ονειρο


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

μακάρι αλλά δε το βλέπω


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Pagliacci

Pagliacci

 

Θσ παει πιστευω


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Random-South-park-Shizzle-Old-New-Gifs-Pics-south-park-26056382-500-281
https://onepiecegr.forumgreek.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν ξέρω αν τελικά πάει, πάντως αν επιβεβαιωθούν οι φήμες και κλείσει ο guardiola στη city, ο simeone στην chelsea κι έρθει κι ο mourinio στη united.. τότε θα έχουμε το πιο θεαματικό πρωτάθλημα την επόμενη σεζόν, με δεδομένου πως υπάρχει και ο κλοπ και ο βενγκερ ...


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 33k6s5i Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Fvve46

Tcixlas

Tcixlas

 

τον βεγκερ γιατι τον εβαλες? :p κατα τα άλλα συμφωνώ θα δούμε μπάλα του χρόνου στο αγγλικό αν γίνει ετσι


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
για την κόντρα με το μουρίνιο που θα έχουν κάθε κυριακή μετά τα παιχνίδια.. 

επίσης θα έχουμε την αποκαθύλωση της lester που αν μπει 8αδα θα εκπλαγώ.. και να δούμε πώς θα παρουσιαστεί του χρόνου η τοτεναμ.. γενικά θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πρωτάθλημά τους κι αν τελικά φύγει ο κριστιάνο από την ισπανία.. θα ανέβει στην κορυφή του ενδιαφέροντος η premier league


_________________
Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 33k6s5i Αθλητικά - Γενική Συζήτηση - Σελίδα 18 Fvve46

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης