Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ;

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Το αγαπημένο μου arc

Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c107%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 7% [ 7 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c104%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 4% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c106%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 6% [ 6 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c105%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 5% [ 5 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c108%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 8% [ 8 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c1016%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 16% [ 16 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c103%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 3% [ 3 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c107%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 7% [ 7 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c106%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 6% [ 6 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c1011%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 11% [ 11 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c104%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 4% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c1010%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; - Σελίδα 3 Vote_c10 10% [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 99

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:το marineford μέχρι στιγμής είναι το επικότερο... είχε τα πάντα βασικά
Enies Lobby , γιατί βλέπω το One Piece για να δω το πλήρωμα και όχι τον Λούφφυ κομπάρσο στον πόλεμο των μεγάλων gj!
αντικειμενικά βέβαια και βάσει επικότητος και των πάντων είναι το Μαρίνφορντ

Tcixlas

Tcixlas

 

βαση συνόλου είναι το επικότερο όπως και να το δεις πραγματικά σαν σύνολο συναισθηματων μαχών σασπένς έκρηξη χαρακτήρων εξέλιξη χαρακτήρων και υποθέσεων είναι το πιο ολοκληρωμένο το μόνο που λέιπει για να είναι το τέλειο έβερ είναι το πλήρωμα αλλά γι αυτό και μπορεί να το ξεπεράσει για μένα

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

εμενα μου αρεσε πολυ και το χωριο του ουζοπ και το μπαρατιε και το αρλονγ γενικα τα πρωτα που ηταν πιο ηρεμα τα πραγματα σε φαση μην πειραξεις τους νακαμα που θελω να κανω γιατι θα σε σκισω...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εμένα μου άρεσαν πολύ τα πρώτα arcs. To baratie (εμφανίζεται και ο Mihawk) και το Arlong Park ιδιαίτερα.

Κατά τη γνώμη μου όμως το καλύτερο ήταν το Ennies Lobby. Είχε χτίσει μαεστρικά την αγωνία από το water 7 και φαινόταν εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή της σωτηρίας της Robin. Είχαμε μάχη με τους CP-9, το gear-2, κήρυξη πολέμου ενάντια στην παγκόσμια κυβέρνηση, την κραυγή της Robin -ό,τι πιο συγκινητικό στο OP ισάξιο με το θάνατο του Ace- και την τελική μάχη με τον Luci που είναι και από τις πιο epic 1vs1 του Luffy μάχες στο OP.

uchiha1991

uchiha1991

 

The Red-Haired έγραψε:Κι εμένα μου άρεσαν πολύ τα πρώτα arcs. To baratie (εμφανίζεται και ο Mihawk) και το Arlong Park ιδιαίτερα.

Κατά τη γνώμη μου όμως το καλύτερο ήταν το Ennies Lobby. Είχε χτίσει μαεστρικά την αγωνία από το water 7 και φαινόταν εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή της σωτηρίας της Robin. Είχαμε μάχη με τους CP-9, το gear-2, κήρυξη πολέμου ενάντια στην παγκόσμια κυβέρνηση, την κραυγή της Robin -ό,τι πιο συγκινητικό στο OP ισάξιο με το θάνατο του Ace- και την τελική μάχη με τον Luci που είναι και από τις πιο epic 1vs1 του Luffy μάχες στο OP.
gj! gj! gj! gj! gj!
συμφωνω σε ολα...

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ συμφωνώ αλλά δεν ξέρω γιατί το μαρίνφορντ με κράτησε πιο πολύ στην αγωνία και στην πόρωση και για μένα μετράει αυτό πολύ το δικό μου συναίσθημα

uchiha1991

uchiha1991

 

νταξει και το μαρινφορντ τα σπαγε..αλλα δε ξερω ισως να φταει οτι το διαβασα στο μανγκα πρωτα τσαπτερ-τσαπτερ ενω στο ennies τα ειδα σχεδον ολα τα επεισοδια μαζεμενα ,ισως επειδη ημουν πιο μεγαλος ,ισως μου λειπε το πληρωμα και με χαλουσε λιγο το οτι ο λουφυ ηταν ψιλοκομπαρσος οπως λεει και ο aldark,τι να πω..

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ πάλι όλα μαζί τα είδα μέχρι το fishman island :p ευτυχώς άργησα να το αρχίσω και μου ερχόντουσαν ταιράστιες δδώσεις συναισθημάτων τότε

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Και το marineford ήταν επικό. Ήταν το πρώτο arc που είδαμε όλα τα μεγάλα ονόματα μαζεμένα! Όλοι οι schisibukai, οι 3 admirals και οι fleet, όλο το πλήρωμα του WB και στο τέλος Shanks και Blackbeard! Πού να ερχόταν και ο Kaido...

Tcixlas

Tcixlas

 

αν έφερνε και kaido μετά πως θα το ξεπερνούσε αυτό? :p

θέλει κάποια στιγμή να κάνει και ένα καλύτερο θέλει να αυξάνει ένταση

Scarlet D.

Scarlet D.

 

απ οτι εχω καταλαβει ο οντα βαζει minor characters(μαζι με εναν major) ετσι ωστε να βαλει ολους τους κυριους στο τελος για να του ξεπαστρεψει ο luffy στο τελος.Σκεφτομαι οτι ισως ο μεγαλος πολεμος θα γινει ΑΦΟΥ ο luffy βρει το one piece.Ο whitebeard ειπε οτι οταν καποιος μπορεσει να βρει το one piece τοτε θα ξεσπασει πολεμος

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

οτι θα ξεσπάσει ένας πο΄λεμος εναντίων της wg τεράστιος, αλλά αυτό κανονικά έχει θέση στις θεωρίες :p αν και ένα αρκ με πόλεμο επιπέδου λούφυ pk θα είναι υπεργαμάτο :p να μην μπορεί να του κολλήσει κανένας

Scarlet D.

Scarlet D.

 

δεν είναι ακριβως θεωρια, καθως ο whitebeard και ο oda το χουν πει, θελω αυτό το αρκ να ναι τοσο καλο που να κανουν ολη αναιρεση ψηφου και να ψηφησουν αυτό ετσι ώστε να παει 100%

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εεε κοίτα ο όντα είχε πει ότι αυτό το αρκ θα κάνει το μαρινφορντ να μοιάζει σαν παιχνίδι άρα σίγουρα θα σπέρνει

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
100% δεν γίνεται να πάει, αλλά μπορούμε να το ψηφίσουμε όλοι.. Κάτι σαν το ennies lobby δηλαδή. Δεν ξέρω αν γίνεται να δείχνει και πόσοι διακριτοί users έχουν ψηφίσει. Admin?

Qaaz

Qaaz

 

Λογικα πρεπει να γινεται

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά γίνεται απλά επειδή είναι και καλά secret votes δεν ξέρω....

Kamikaze

Kamikaze

 

Επέλεξα Dressrosa και Water 7. Αλλά η 3αδα μου είναι:
1) Dressrosa
2) Water 7
3) Skypiea

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κάποιος admin ας προσθέσει και το Zou arc στη λίστα!

Θα ήθελα να το ψηφίσω στα σίγουρα...

Shikkoku

Shikkoku

 

Το Skypiea arc είναι από τα χειρότερα για μένα, δεν καταλαβαίνω τι σας άρεσε τόσο..
Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω ως filler δεκατεσσάρων καρατίων, με μικρή συσχέτιση με την βασική ιστορία, έναν άθλιο overpowered ανταγωνιστή και άλλους απαράδεκτους χαρακτήρες..

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

The Red-Haired έγραψε:Κάποιος admin ας προσθέσει και το Zou arc στη λίστα!

Θα ήθελα να το ψηφίσω στα σίγουρα...
gj! gj! gj! gj!

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εμένα μου άρεσε το skypiea arc! Βεβαια το είδα όλο μαζί και δεν περίμενα από εβδομάδα-σε εβδομάδα..

Μου άρεσε η ιστορία του με τους Norland-Calgara, ο Wiper και προηγούμενος θεός 

και οι μάχες των Straw Hats -κυρίως Zoro- με τους Minks.. Ο Enel ήταν ο πρώτος εχθρός που ήταν φανερά ανώτερος από τους SHs κι ακόμη κι ο Zoro βγήκε KO χωρίς να του κάνει τίποτα.. Έτυχε να έχει dominant devil fruit ο Luffy.. αλλιώς θα είχαμε την πρώτη ηττα από τότε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης