Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ;

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Το αγαπημένο μου arc

Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c107%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 7% [ 7 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c104%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 4% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c106%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 6% [ 6 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c105%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 5% [ 5 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c108%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 8% [ 8 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c1016%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 16% [ 16 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c103%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 3% [ 3 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c107%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 7% [ 7 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c100%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c106%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 6% [ 6 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c1011%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 11% [ 11 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c102%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 2% [ 2 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c104%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 4% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c101%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 1% [ 1 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c1010%Ποιό είναι το αγαπημένο σας arc ; Vote_c10 10% [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 99

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν είναι κι εύκολο να επιλέξεις... Ας δώσουμε εως 7 επιλογές στον καθένα!

Santouryuu

Santouryuu

 

εγω διαλεξα 8...

romance dawn: γνωριζουμε zoro
baratie: zoro vs. mihawk
Edit: loguetown arc: σπαθια τζορο
whiskey peak: o zoro τους αποτελειωνει ολομοναχος
little garden: zoro πιο epic απο ποτε
alabsta arc: το πιο ωραιο απ'ολα... μαχες, ιντριγκες, σμοκερ, εϊς, zoro vs. mr. 1 και γνωριζουμε εναν απο τους πιο αγαπημενους μου χαρακτηρες: croco boy, γνωριζουμε robin
water 7: ευχαριστο αρκ με γελιο, νεους χαρακτηρες και πολλη δραση που σιγα σιγα κορυφωνεται
enies lobby: zoro epic as always ultra... robin + franky ειναι πλεον μελη



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santouryuu στις Πεμ 04 Σεπ 2014, 04:23, 1 φορά

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Οι επτά επιλογές είναι όντως λίγες... Όμως και 10 να έδινα  πάλι λίγες θα ήταν.

Μπορείς να διαλέξεις το αγαπημένο σου 1/4 των ark !!!

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
^ Santo.... Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από τις επιλογές σου!!! gj!

Καταλάθος επέλεξα μόνο ένα αρκ ενώ ήθελα παραπάνω.... damn... daaamn! daaamn!

maggie

maggie

 

^cancel vote και ξαναψήφα

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
^ Νιώθω ηλίθια που δεν πρόσεξα τόσο καιρό πως υπάρχει cancel..... :xD: :xD: :xD:

maggie

maggie

 

μην νιώθεις.  δεν υπήρχε. το έβαλα μόνο για σένα ♥

/yuri mode off

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Thanks senpai!!! :inlove: :inlove: :inlove:

deko10ole

deko10ole

 

Μόνο Sabaody Archipelago ρε. Τόση γαματοσύνη (Eleven Supernovas, Rayleigh, Kizaru, Kuma, World Nobles, Pacifistas) σε τόση λίγη έκταση δεν έχει ξαναγίνει...

Aldark

Aldark

 

Πώς δεν υπήρχε ένα τέτοιο θέμα από το 2011 και μετά;!!

Λοιπόν , για μένα (ω Santo φίλτατε τι Ζορομανία ειν'αυτή;; ) τα best of the best που ψήφισα είναι:
Water 7/Enies Lobby/Dressrosa (πάει για πρώτο βασικά αν συνεχίσει έτσι)/Thriller Bark

εννοείται ότι και τα υπόλοιπα μπαίνουν σε μια σειρά , το Αλαμπάστα πχ είναι επικότατο  , απλά δείχνω μία ιδιαίτερη αγάπη σε αυτά στο πολλ~

redlegend

redlegend

 

Το arlong park ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω το κλάμα της Nami :(

http://prig.forumgreek.com

uchiha1991

uchiha1991

 

Το δικο μου αγαπημενο ειναι το Ennies Lobby.Μαρεσε πολυ η ολη ιστορια με τη Ρομπιν.Αλλα και γενικα για τα υπολοιπα προτιμω τα πιο παλια.Arabasta arlong park ,baratie ..Δεν ξερω τοτε ηταν πιο απλο και πιο αγνο,πιο ρομαντικο το οne piece.Tωρα εχει γινει πολυ περιπλοκο και νομιζω το εχει χασει λιγο ο οντα.(εννοειται οτι ειναι πολυ καλο βεβαια ακομη).Αλλα αυτο που με χαλαει ακομη περισσοτερο ειναι οτι οι χαρακτηρες οσο προχωραει η ιστορια γινονται τοσο δυνατοι που κατανταει λιγο γελοιο για μενα..Ειδικα τα περισσοτερα καινουρια φρουτα που δειχνουν παρα ειναι χαλια.Προτιμουσα οταν οι μαχες ηταν απλες οπως πχ κουρο λουφυ ,αρλονγκ λουφυ ..Ξενερωνω για παραδειγμα οταν ο ζορο ενας τυπος 1.80 παει και με ενα χτυπημα νικαει ενα τεραστιο γιγαντα οπως ηταν ο πικα.Γινεται πολυ υπερβολικο για μενα.Στο τελος dragonball θα γινουν, και θα δουμε χαρακτηρες που με μια κινηση θα καταστρεψουν και τον πλανητη.

Santouryuu

Santouryuu

 

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο... εχει χασει πολυ το one piece σε ποιοτητα... σε χιουμορ, σε βαθος χαρακτηρων, στα μηνυματα που περνανε, γενικα στην επικοτητα...

N_G

N_G

 

Κατε με, ναι, έχει χάσει σε ρομαντισμό και αγνότητα αλλά έτσι έπρεπε να γίνει. Δεν είναι Πόκεμον που η κάθε γενιά είναι ίδια για να τη βλέπουν τα παιδάκια πιο πολύ και να ναι σαν μια νέα αρχη κάθε φορά. Εδώ το One piece το ξεκινήσαμε παιδιά και το στόρυ θα φτάσει μέχρι τα -άντα. Έπρεπε να γίνει πιο σκοτεινό.

Santouryuu

Santouryuu

 

Πιο παιδικο εγινε, οχι πιο σκοτεινο... ναι να σου δειξω τη πιο νεα μου επιθεση... βγαζει και σπιθες... ναι ειμαι σουπερ uber πειρατης... ψαχνω τον θησαυρο... τραλαλα, τραλαλο

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξερω συμφωνώ μέχρι ενός σημείου θεωρώ ότι απλά ο oda ξέφυγε λίγο κάνοντας τον λούφυ αρκετά δυνατό νωρίς και μετά επρεπε κάπω να δέιξει ότι δεν είναι ανίκητος ακόμα και να τον βελτιώσει και το τράβηξε απο τα μαλλιά.... βέβαια δεν λέω ότι με χαλάει εμένα προσωπικά με ιντριγκάρει κάθε φορά που βελτιώνονται... αλλά ναι έχει γίνει αρκετά ψέμμα... βέβαια δεν μπορείς να βλέπεις ένα anime και να περιμένεις να σταθεί στην πραγματικότητα μιας και αν ήταν έτσι θα βλέπαμε csi

Santouryuu

Santouryuu

 

Το csi κι αν ειναι ψεμα... βρηκα σπερμα κατω απο το νεροχυτι, ο δολοφονος βαρεσε μια παχια και τωρα με το σουπερ ντουπερ dna τεστ ξερουμε ποιος ηταν... ελα τωρα να ψαλλουμε τον αμερικανικο εθνικο υμνο γιατι ειμαστε το πιο τελειοτατοτερο κρατος xD

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι η πιο ρεαλιστική έκδοση σειράς μετά τα βραζιλιάνικα που δεν μετράνε για ευννόητους λόγους χαχαχαχαχα

uchiha1991

uchiha1991

 

Συμφωνώ με τον N_G οτι επρεπε να γινει πιο σκοτεινο.Γιατι οντως η ιστορια προχωραει δεν μπορει να ειναι οπως στην αρχη.Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να χαθει τελειως αυτη η αισθηση ρομαντισμου που υπηρχε στην αρχη.Και οπως ειπε και ο essien καθε αλλο παρα σκοτεινο εχει γινει.Εγω θα ηθελα οσο περνουν τα χρονια το ανιμε να γινεται για μεγαλυτερες ηλικιες αλλα εγω αυτο που βλεπω συνεχεια ειναι ηλιθια ζωακια και πλασματακια να τρεχουν πανω κατω ολη την ωρα και να μοιαζει το one piece πιο πολυ σε ποκεμον και ντιτζιμον απο οτι στις αρχες του.Aυτα που γινονται με τις τρελες βελτιωσεις σε επιθεσεις ειναι για πιο μικρες ηλικιες.Οταν ημουν πιτσιρικας και εβλεπα dragonball εκει μου αρεσε αυτο που γινοταν.Τωρα ομως ολα αυτα τα βαριεμαι στο DB.Νταξει βεβαια να δωσω και ενα δικιο στον οντα ,οτι οταν ενα ανιμε κραταει τοσα πολλα χρονια απο ενα σημειο και μετα δεν ξερεις τι να κανεις και τι να βαλεις.Ισωσ θα επρεπε να ειναι πιο μικρο για να ειναι πιο καλο.Αλλα ο λογος που εχω ξενερωσει απιστευτα και τα γραφω ολα αυτα τωρα ειναι οτι το one piece το βλεπω επεισοδιο επεισοδιο πολλα χρονια..Πριν το ennies lobby ακομη.Περυσι ειπα να αφησω το μανγκα να μαζευτει να το δω ολο μαζι.Και το αφησα στο πανκ χαζαρντ.Ενα χρονο περιπου μετα ειπα να κατσω να τα διαβασω ολα μαζι.Περιμενα πως και πως να δω τι εχει γινει .Τα διαβασα σε 4-5 μερες και απογοητευτηκα.Δε λεω υπηρχαν κατι ωραιες στιγμες (με καλυτερη για μενα την επανεμφανιση του σαμπο που πηρε και το φρουτο το ace,και το παρελθον του ντοφλα μου αρεσε) ειχε καποια πολυ καλα αστεια αλλα σε γενικες γραμμες ηταν κατω απο μετριο.Υπηρχαν ποσα τσαπτερ που βαριομουν να τα διαβαζω και γενικα το διαβασμα ενος χρονου τσαπτερ μου δημιουργησε λιγοτερα συναισθηματα (ολων των ειδων) απο οτι 4-5 τσαπτερ παλαιοτερων χρονων.Καθε χρονο και χειροτερα.Ελπιζω να ανεβει καποια στιγμη ξανα.Παρολαυτα νταξει,εξακολουθει να μου αρεσει αρκετα το One piece.

Santouryuu

Santouryuu

 

Πριν δυο χρονια ακομα, περιμενα καθε κυριακη ξημερωματα να βγει το νεο επεισοδιο...ανυπομονουσα να δω τι επικο θα πει η θα κανει ο τζορο, σε τι μπελαδες θα βαλει το πληρωμα ο λουφι... τωρα; δεν ξερω καν σε ποιο επεισοδιο εχει φτασει! Γιατι; γιατι ημουν πιτσιρικας και ηταν ενα ανιμε για μεγαλους και τωρα εγινα κωλογερος και βεπω ενα ανιμε οχι shonen... αλλα επιπεδο νηπιαγωγειου... μιλαμε ιδιο επιπεδο με τελεταμπις και ντορα η εξερευνητρια... εντελως φτηνιαρικη πλοκη

Scarlet D.

Scarlet D.

 

τοτε που δεν ξεραμε ποιος ειναι ο luffy αλλα μπορουσαμε να πουμε με σιγουρια ποιος ειναι ο Ντρεϊκ ο πειρατης που ταξιδευε στο κυνηγι του θυσαυρου μαζι με τους φιλους του, τον black jack, την Bonnie τον Jack και αλλους :P

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

Πλακα πλακα... 13 χρονια op.... οντα, μου εφαγες τα καλυτερα χρονια

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε μιχαλάκη εσσιέν εσύ είσαι πραγματικά? 13 χρόνια οπ πρέπει να είσαι 32 για να ξεκίνησες πιτσιρικάς χαχαχαχαχαχαχαχα

όχι εγώ 2 χρόναι βλέπω οne piece αλλά drake εβλεπα μικρός μέχρι να το κόψει... χαχαχα όντως παλιές καλές στιγμές μεχρι marineford θεωρώ είχε τις καλύτερες του μέρες το op αλλά μετά έπεσε όντως

Santouryuu

Santouryuu

 

27 in september :P

Aldark

Aldark

 

πω σάντο με περνάς 8 χρόνια ρε; τι φάση μαν γέρασαμε εδώ μέσα...shit
7 χρόνια έχω φάει κι εγώ με το οπ , so bored.

nevermind , back on topic , το αγαπημένο μου αρκ εξακολουθεί να είναι το water 7 , μόνο που το Dressrosa είναι πια πολύ πάνω , απλά λόγω κοιλίτσας και τραβήγματος με έχει λίγο ξενερώσει. Στο τέλος θα ξέρω την αλήθεια.
Πέρα απ'αυτό , όπως έχω πει και σε άλλη συζήτηση , μου λείπει ο ρομαντισμός και η απλότητα ενός 6μελούς πχ πληρώματος που ήταν αρκετά πιο ανέμελο και χωρίς τόσα προβλήματα. Τώρα μας δείχνει χίλια άτομα , χίλιες δυνάμεις και το σενάριο γίνεται όλο και πιο πολύπλοκο. Δυστυχώς έτσι μόνο μπορεί να πάει...δεν είναι ότι είναι χειρότερο , αλλά αυτή είναι η φυσική ροή των πραγμάτων. Αν ήταν εξάλλου όπως ήταν pre-timeskip θα ταν βαρετό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης