Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Επικ το τελευταίο λεπτό!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Συνεχιζει το σχεδιο να μην μου αρεσει...περισσοτερο κραξιμο με το που δουμε το επομενο επεισοδιο με το Gear 4.

Οι sick fansubs εκαναν spoil για ενα δευτερολεπτο το gear 4..... :xD:

Aldark

Aldark

 

ρε τα καθάρματα φτιάξανε το ανιμέησιον και το σχέδιο (βέβαια είναι λίγο κάπως αλλά οκ)

edit:awesome shit όμως , πρέπει να συνεχίσω το rewatch project

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aldark έγραψε:ρε τα καθάρματα φτιάξανε το ανιμέησιον και το σχέδιο (βέβαια είναι λίγο κάπως αλλά οκ)

Aυτο το καπως ειναι που με κανει να μην μπορω να δω ολοκληρο το επεισοδιο. Λες και ολο το επεισοδιο το εχουν περασει με Overlay για να γυαλιζει....

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
πραγματικά σε κάποια σημεία το animation φαίνεται β' κατηγορίας, για παράδειγμα στο σημερινό επεισόδιο ο Luffy πάλευε με τον Doffy σε slow motion σε κάποιες στιγμές.. ειδικά μια γροθιά του στο στομάχι του DD φάνηκε τελείως fake..

Σε κάποια άλλα όμως σημεία είναι super.. Λογικά κάνουν .. οικονομία στα frames... τί άλλο θα δούμε δεν ξέρω. Ελπίζω την Gear 4 να τη σχεδιάσουν καλά..

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά θα χουν ρίξει πολύ βαρος εκει ρε...

Qaaz

Qaaz

 

χρωματισμος απο το anime

Σπόιλερ:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αυτο το concept art μου φαινεται πιο ωραιο

Σπόιλερ:

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

too much glow , αν και να μου πεις , το gear 2 τι είχε;

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε είστε σοβαροι? :xD:

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
το gear 2 ηταν κομπλε οταν βγηκε αλλα τωρα οταν θελουν να βαλουν details το γυαλιζουν πολυ οποτε ειναι παλι fail....

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Αύριο Gear 4, αναμένεται πολύ ξύλο? Τι λέτε?

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θα εξαρτηθει απο την Toei!!! whistle

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Άρα εικαζω ότι στο μάνγκα έχει... Ας ελπίσουμε να κάνουν κάτι παρόμοιο.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

περιληπτικα αυτο θα γινει στα επομενα επεισοδεια

Σπόιλερ:

οποιος ειναι spoiler-immune σαν κι εμενα μπορει να το διαβασει για να του ανεβει η ορεξη

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

αν εξαιρεσεις τις καθυστερησεις μπηκαμε στα ωραια...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αλλο ενα απαραδεκτο επεισοδιο απο την Tοei!!! 23 λεπτα πηγαν χαμενα. Βεβαια το επομενο θα το δω λογω gninekawa.

Tcixlas

Tcixlas

 

μη με απογοητεύεις δεν το είδα ακόμα γιατι έτσι ρε?'

Hawkins

Hawkins

 

μεγαλη μαλακια report toei

Tcixlas

Tcixlas

 

πωωωωωω με απογοητεύσατε.... και το κατεβάζω περίμενα στα γενέθλια μου να δω gear 4 και να γαμάει

Hawkins

Hawkins

 

χαχαχα χρονια πολλα

πηγαινε πολυ αργα η μαχη και δεν βαλαν καν ωραιους ηχους στης κυνησεις του λουφυ οπως και χαλια soundtrack

δεν βαλαν κανα giant stronghold να καυλωναμε ολλοι
θυμαμαι ειδα gear 2 του λουφυ πρωτη φορα με λουτσι και μου σηκωθηκε η τρηχα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εκει που φυσαει τους μυες τους και στο σημειο που λεει Gear Fooooooooooooourth κοντεψα να πεθανω απο τα γελια.

Το υπολοιπο δεν το αναλυω για ευνοητους λογους.

Τρατζικ....

Qaaz

Qaaz

 

Εκατσα και το ειδα

Στα θετικα

- Σωστη παρουσιαση της μεταμορφωσης με το πως δειχνει σημειο με σημειο, το χερι, τα tribal, τους καπνους ολα
- Νεο(?) ost για την παρουσιαση του G4
- Τα Κινεζικα τυμπανα απο πισω οταν ολοκληρωθηκε η μεταμορφωση. Και η φωνη που θυμιζει Kabuki actor. Γνωριζουμε απο τον Oda οτι το G4 ειναι βασισμενο σε μια Κινεζικη θεοτητα και στο Kabuki οπως και ο Kumadori που ειχε το ιδιο στυλ φωνης
- Ο μεταλικος ηχος οταν bounchαρει.

Στα αρνητικα

- Οι filler σκηνες μαχης που ο Doflamingo κανει αντεπιθεση εκτος του Athlete Kick μιας και στην ουσια δεν υπαρχουν γτ αυτο ηταν το νοημα που χανεται στο anime οτι ο DD δεν ειχε ουτε την ταχυτητα ουτε την δυναμη να κανει επιθεση στον Luffy
- Σε μια απ' αυτες τις filler σκηνες εδειξαν τον Luffy να μενει ακινητος διχως να κανει Geppo με τα ποδια του οπως σε αλλες σκηνες πραγμα που ειναι λαθος.

Ξερουμε οτι στον αερα στο ιδιο σημειο καθεται μονο με Geppo ενω στο εδαφος απλα δε μπορει να ειναι στο ιδιο σημειο και bounchαρει συνεχεια

Αυτα προσεξα με μια φορα μονο που το ειδα

Tcixlas

Tcixlas

 

με κάλυψε ο qaaz αν και η φωνή kumadori μου ΄φανηκε λιγο αστεία στο λούφυ γιατί όσο κι αν είναι εμπνευσμένο το g4 απο κινέζικη θεότητα δεν είναι κάτι που ο λούφυ θα έκανε ας πούμε απο όσα έχει δειξει...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Για εμένα το επεισόδια ήταν πολύ καλό!

Μόνο όταν είπε Gear4 που το είπε με αστεία φωνή μπορώ να δω κάτι αρνητικό, όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά.. Όπως φαίνεται ο Doflamingo δε μπορεί να τα βάλει με το Luffy σε καμμία περίπτωση.. Θα δούμε και στο επόμενο επεισόδιο τί θα γίνει βέβαια, αλλά τελικά δεν ήταν το Gamma Knife που αποδυνάμωσε τον Doffy, απλά ο Luffy είναι πολύ πιο δυνατός...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης