Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 42]

Tcixlas

Tcixlas

 

όντως καμία σχέση στο fishman island ήταν πολύ καλύτερο το red hawk.... εδώ δεν φάνηκε να φλέγεται καν το χέρι απλά να έχει φωτές λόγω ταχύτητας το περιβάλλον γύρω του


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ναι, γιατι μαζι με την μπουνια αυτη εφερε την βουλησει του ace, οπως και την φωτια μεσα του, τωρα την φωτια την εδωσε στον sabo ο οποιος ειναι αυτος που εχει και την βουλησει του Ace πια, οποτε ο luffy δεν εχει φωτια πια, πσσσσσ τι ειπα παλι ο θεος , και ελεγαν οτι το καπνισμα θα μου εκανε κακο XD

τελος παντων οποιος ξαναπει μετα απο αυτο το επισοδειο οτι αυτο το arc δεν εχει αρκετο ξυλο η οτι ο luffy εδωσε μονο δυο μπουνιες, θα του κανω room, radio knife και θα τον κοψο στα 4 και θα τον κρεμασω σαν τον Vergo στα καγκελα.

Αντε και την επομενη εβδομαδα Corazon, δεν εβλεπα την ωρα


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν έχει αρκετό αναλογικά με το πόσο μας άφησε να καταλάβουμε ότι θα έχει και επίσης αναλογικά με προηγούμενα αρκ χαχαχα

κι αν θες δοκίμασε με θα φας όσο μαγμα δεν έφαγε κι ο shirohige κι ο ace μαζί χαχαχαχα


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αυτο το οτι εχει λιγο ξυλο μπορει να σημαινει οτι ο luffy εχει τωρα πια μεγαλυτερη δυναμη και δεν αρκειτε να ριχνει πολλες μικρες μπουνιτσες(crocodile) αλλα τεραστιες δυνατες μπουνιες, εξω και το ελφρως λιγεοτερο ξυλο


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είναι αυτό ρε απλά δες ξανα το ενιες λομπι και πες μου αν ήξερες πότε θα τελειώσει η μάχη... γιατί εδώ πέρα το έβλεπες ότι το τραβάει απο τα μαλλιά κι έλεγες αντε να τελειώσει κτλπ και ουσιαστικά μαχη κανονική δνε είχες δει λόγω του ότι έδειχνε χίλιες 2 ακόμα βλακείες


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εχεις και ενα δικιο, δεν νομιζω ομως οτι ο οντα θελει παλι να το τραβηξει στο επιπεδο να λεμε στον Doflamingo "Αντε πεθανε να τελειωνουμε ρε μ@λ@κ@!"

ρε συ τωρα που το σκεφτομαι, εχεις παρατηρησει οτι ο καθε μαχη που εχει κανει εχει δυο phases? Crocodile(χρησιμοποει νερο για να τον νικησει τον crocodile, χανει, μετα παλι κατω απο την arabasta χρησιμοποει το αιμα του ως νερο και νικαει)

Enel( παει να τον νικησει απλα και μονο επειδη ειναι λαστιχο, ο enel του κολλαει τον χρυσο στο δερμα του και τον ριχνει κατω και μετα επιστρεφει και τον χτυπαει τον enel στην καμπανα)

Lucy(Μαχετε με τον luffy και τον ριχνει σχεδον knockout σε ενα πλοιο τον marines σχεδον knockout, εκει αποκαλυπτεται η ιστορια του και ως διαμαγιας ζωντανευει και δινει ξυλο στον luffy)

Mangelan(Σκιζει τον luffy, μετα ο luffy healete απο τον ivankov και επιστρεφει για να ξεφυγει (ενω αυτος παιρνει την μορφη venom) και πρακτικα τον νικαει

Ceasar Clown( παει να τον νικησει οποτε αυτος διωχνει το οξυγωνω της ατμοσφαιρας και ο luffy λυποθημα, μετα ο luffy επιστρεφει με νεο σχεδιο να μενει μακρια του και τον σκιζει)

και παει λεγοντας


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα και πολλά αλλά δίκιο θα έχεις για να το λε΄ς χαχαχαχαχ

είδα αυτο και πέθανα χαχαχα
Σπόιλερ:


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο luffy σε κανενα arc δεν νικησε κανενα τελικο boss με την πρωτη, παντα ηθελε προσπαθειες


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εδω η κλωτσια που εφαγε ο Luffy απο τον Doflamingo πριν του δεσει τα χερια ειναι τελειως διαφορετικη απο το manga. Μιλαμε για απαραδεκτα πραγματα...

Tcixlas

Tcixlas

 

φαινόμαινο της πεταλούδας που για μένα αλλάζει, αρκετά καλά κομμάτια :p


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
tcixlas έγραψε:φαινόμαινο της πεταλούδας που για μένα αλλάζει, αρκετά καλά κομμάτια :p

Οι σκηνες απο το manga επρεπε να ηταν ακριβως οι ιδιες και στο anime. Δεν δεχομαι αλλη κουβεντα... :xD:

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ μαζί σου απλά όπως και στο game of thrones η μεταφορά στην οθόνη απο τα "βιβλία" αλλάζει αρκετά κομμάτια για να προσελκύσει το κοινό μαις και το κοινό που διαβάζει manga εκτός ασίας είναι πολύ μικρό σε σχέση με το anime χαχαχαχ


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

στα anime δεν γίνεται ότι στο γκέημ οφ θρόουνς και γενικά σε ταινίες που εμπνέονται από βιβλία , είναι πολύ πιο πιστά τα πράγματα. Δεν έχει αποκλείσεις τόσο μεγάλες στα anime. Δεν είδα το επεισόδιο όμως οπότε δεν ξέρω , αν το αλλάξαν τόσο , είναι φάουλ.


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

γίνεται πλέον στο one piece δεν διαβάζω άλλα manga εκτός απο αυτό και εδώ βλέπω διαφορές, δες ταινίες, δες σπέσιαλ επεισόδια, και στο ανιμ έχεις μικροαλλαγές που αναγκαστικά οδηγούν σε μεγαλύτερες... πόσα πράγματα δεν έχεις δει στο ανιμ που είχες δει και περίμενες στο manga απλά επειδή δεν έχουν το χρόνο για όλα και δεν ξέρουν μετά πως να τα καλύψουν?


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

βλεπε fullmetal alchemist(το classic) :P

ενταξη manga και anime στο one piece πανε παραλληλα το θεμα ειναι οτι ο oda μερικες φορες επιτηδες δινει στις σκηνες μεγελη διαρκεια, το γιατι δεν ξερω ακομα :P


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

σου εξήγησα γιατί... γιατί το κοινό το δυτικό δεν διαβάσει σε μεγάλο ποσοστό manga και αλλάζοντας το anime δεν το καταλαβαινουν αλλά τους προκαλεί μεγαλύτερη έξαρση του ενδιαφέροντος


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Scarlet D.

Scarlet D.

 

καλη ωρα :P


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ δεν διαβαζω άλλα manga γιατί πριν λίγους μήνες ξεκίνησα να διαβάζω το one piece manga απο το σημείο που είχα μείνει στο anime και μετά... οπότε εδώ και λίγες μέρες το ξεκίνησα παο την αρχή και όταν το τελειώσω θα αρχίσω κι άλλα χαχαχα


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

για καποιον λογο πουλαει πολυ το ναρουτο στις δυτικες χωρες


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Images10

Scarlet D.

Scarlet D.

 

παιζει να με ο μονος ανθρωπος που του αρεσει να spoiλαρει τον εαυτο του :p,Τo manga το ξεκινησα μονο και μονο για να μαθω τι εγινε μετα ετσι ωστε να μην πιαστω Κωτσος στο anime, τωρα βλεπω το anime για να καταλαβω ακριβως και με λεπτομερεια τις κινησεις που εγιναν στο manga, γιατι οπως ειπα, στο manga του one piece δεν περιγραφετε καλα η κινηση η ο χωρος και μερικες φορες χανω πραγματα


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι ρε χαχαχαχαα κι εμένα μου αρέσει το manga απλά δεν ήμουν ποτέ πολύ του ίντερνετ μέχρι τα 16 μου μετά που άρχισα κι έμαθα κάποια πράγματα μου προτείναν πολλές φορές να αρχίσω anime και τους έγραφα χαχα μέχρι που μου έβαλαν να δω one piece και θυμήθηκα την παιδική μου λατρεία το drake(αθλια μετάφραση) χαχαχ και άρχισα να το βλέπω και μετά όταν τελείωσα όλα τα επεισόδια σε ένα μήνα παραλληλα με εξεταστικη και πετυχημένη κατα 80% εξεταστική τότε άρχισα να σκέφτομαι το manga και λίγο μετά το ξεκίνησα χαχαχα


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

αφου λετε για το πως ξεκινησατε ας πω και εγω...
εγω το ξεκινησα  οκτωβρη-νοεμβρη 2012  το ανιμ και ηταν το τριτο που ειδα μετα απο death note και bleach...στην αρχη δεν μου αρεσε πολυ προσπερναγα καποια επεισοδια...αλλα μετα το enies lobby μαμησε και εφτασα να δω 30 επεισοδια σε μια μερα...απο την αρχη του σαμπαοντι μεχρι καπου που φτανει ο λουφη αμαζον λιλι
το μανγκα το αρχισα οταν εφτασα στα ονγκοινγκ ωπου ηταν το επεισοδιο 521


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Images10

Aldark

Aldark

 

Ξεκίνησα όταν ήμουν 12 χρονών (πρώτη γυμνασίου) πριν 6-7 χρόνια...Πορώθηκα και σταμάτησα να βλέπω μια και καλή "παιδικά" στην τηλεόραση (true fuckin story :xD: ) , καθώς τα αντικατέστησα με One Piece. Ευτυχώς είχε 400 επεισόδια τότε και ήταν πολύ πιο εύκολο να τα δω όλα...Σίγουρα πάντως επειδή ήμουν ανυπομόνος και είχα ανακαλύψει και τις wikis (αλλά κι επειδή μίλαγα πολύ με τον Johnnyman στο msn) , είχα σποιλαριστεί απίστευτα...μα δεν πειράζει  careless run


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Maxres11

Santouryuu

Santouryuu

 

daaamn! amateurs


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Aldark

Aldark

 

tell us more about your story (πρέπει να φτιαχτεί θεματάκι γι'αυτό , αν και νομίζω υπάρχει)


_________________
 ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση - Σελίδα 21 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης