Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση για τους "Marines"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 16:41

core

core

 

Ο Baggy πάντως δεν ενδιαφέρεται για το one piece….
Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό…

102Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 16:54

Sosa

Sosa

 

ο Buggy είχε πει ότι ενδιαφερόταν για έναν άλλο θησαυρό, ενός "Captain John" αν θυμάμαι καλά -για αυτό το λόγο ήθελε και το βραχιολάκι του Luffy- αλλά αυτό δε νομίζω πως σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρεται για το One Piece. Hello ?!?!?!, ΓΙΑ ΤΟΝ BUGGY ΜΙΛΑΜΕ :haha:

103Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 17:26

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

παιδες Buggy=ΘΥΣΑΥΡΟΙ ..... οτι ειδους και αν ειναι :xD:

104Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 17:42

core

core

 

το ξέρω και αυτό είναι που με προβλημάτισε....
αφού το one piece θεωρήτε ο πιο μεγάλος θησαυρός γιατί να ψάχνει αυτός για κάποιον άλλον....;;;
μπορεί να ξέρει τι είναι και να μην τον ενδιαφέρει γιατί απλά μπορεί να μην είναι θησαυρός.... (σκέψη κάνω)

105Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 17:47

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

^σωστος φιλε δν το ειχα δει ποτε ετσι

106Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 17:49

Sosa

Sosa

 

core έγραψε:το ξέρω και αυτό είναι που με προβλημάτισε....
αφού το one piece θεωρήτε ο πιο μεγάλος θησαυρός γιατί να ψάχνει αυτός για κάποιον άλλον....;;;
μπορεί να ξέρει τι είναι και να μην τον ενδιαφέρει γιατί απλά μπορεί να μην είναι θησαυρός.... (σκέψη κάνω)

έχει βάση...

107Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 22:19

core

core

 

το θέμα είναι ότι θα περάσει πολύς πολύς καιρός μέχρι να μάθουμε....

108Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 17 Ιαν 2012, 23:14

ZisAkiS

ZisAkiS

 

ο buggy και ο shanks δεν ηταν στο crew του roger?? αρα μπορει αυτοι να ξερουν "κατι".. "κατι" για τον θυσαυρο.. ο shanks δεν ξερουμε αν σιγουρα τον ψαχνει ή οχι.. ο buggy.. μαλον του κανει και του Capt. John.. γιατι για Sichibukai τον βλεπω.. (απο το γραμμα που του εστειλαν..)

109Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 18 Ιαν 2012, 02:13

DevilFruit

DevilFruit

 

o buggy αμα ηξερε που ειναι θα προσπαθουσε σιγουρα να παει να τον παρει..οποτε η δεν ξερει που ειναι..η ξερει οτι δεν υπαρχει υλικος θυσαυρος

110Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 18 Ιαν 2012, 16:07

core

core

 

^και εγώ εκεί έχω καταλήξει...

111Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 21 Ιαν 2012, 19:50

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

ο buggy ομως εκτος απο θησαυρολατρης ειναι και φοβιτσιαρης, μπορει να ξερει τι τον περιμενει αν παει να βρει το one piece.....

112Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 21 Ιαν 2012, 21:35

ARTHAN

ARTHAN

 

Πολλά παίζουν, όμως μόνο ο Eichiro Oda γνωρίζει και μόνο ο χρόνος θα δείξει. Μεχρι τότε, υπομονή...
Ωστόσο έχει πλάκα να παίζουμε τους έξυπνους, για αυτό θα τον παίξω κι εγώ (τον έξυπνο, αμέσως στο πονηρό όλοι σας!) και λέω ότι ο θυσαυρός είναι στην κυριολεξία 'ένα κομμάτι' από κάποιο αντικείμενο, το οποίο δεν είχε χρηματική αξία αλλά είχε πολύ μεγάλη συναισθηματική αξία για τον Roger. Κάτι σαν ένα κομμάτι από τη πρώτη του πειρατική σημαία, ή ένα κομμάτι ξύλο από το πρώτο του πλοίο κτλ.

113Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 21 Ιαν 2012, 21:49

core

core

 

κοίτα κακά τα ψέματα... λίγο πολύ όλοι μας πιστεύουμε ότι το one piece δεν είναι μόνο ένας θησαυρός... κάτι πολύ μεγαλύτερο πρέπει να κρύβεται από πίσω....

114Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 21 Ιαν 2012, 22:17

ARTHAN

ARTHAN

 

core έγραψε:κοίτα κακά τα ψέματα... λίγο πολύ όλοι μας πιστεύουμε ότι το one piece δεν είναι μόνο ένας θησαυρός... κάτι πολύ μεγαλύτερο πρέπει να κρύβεται από πίσω....

Συμφωνώ απολύτως σε αυτό! Απλώς πιστεύω ότι "σαν βγεις για πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος κτλ." και πιστεύω ότι, στον κόσμο του One Piece, το ίδιο το ταξίδι είναι ο θυσαυρός και όχι αυτό που βρίσκεται εκεί. Για αυτό πιστεύω σε κάποιο κοιμήλιο με συναισθηματική αξία για τον Roger, επειδή με αυτόν τον τρόπο νομίζω ότι θα αντιπροσωπεύεται ο 'θυσαυρός που βρίσκεται στο ταξίδι'.

115Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 21 Ιαν 2012, 22:30

balcoit

balcoit

 

κανα κοματι τουρτας θα ειναι....

116Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 00:15

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

παιδες, το εχω ξαναπει πιστευω αλλα δν βαριεσαι, εγω ελπιζω το one piece να ειναι ΘΗΣΑΥΡΟΣ γτ ας μην ξεχναμε οτι εδω μιλαμε για ΠΕΙΡΑΤΕΣ και δν υπαρχει μεγαλυτερη αμοιβη και ευχαριστηση για ενα πειρατη απο τον θησαυρο.......

δν διαφωνω οτι και το ταξιδι μετραει αλλα θα ειναι λιγο ξενερα το one piece να ειναι μια ιδεα στο τελος.........

117Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 12:10

ZisAkiS

ZisAkiS

 

πιστευω οτι υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εινια υλικος θυσαυρος.. ο WB ειπε οτι υπαρχει. δεν ειπε ομως οτι ειναι χρυσαφι η κατι τετοιο... μπορει να ειναι ενα αντικειμενο με μεγαλη αξια για τον roger... οπως το καπελο του Luffy το καπελο του Chopper το σπαθι της φιλης του Zoro... κατι τετοιο....

118Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 12:35

vaggelis94

vaggelis94

 

Αν και εχουμε βγει ογ-τοπικ so bored. .....Το ΟΠ είναι για εμένα όπως πιστεύουν πολλοι όλο αυτό το ταξίδι και η εκπλήρωση των στόχων...π.χ. Ο WB είπε ότι υπάρχει το ΟΠ επειδή αυτός κατάφερε να εκπληρώσει το όνειρό του και να φτιάξει οικογένεια ... Ο Ρότζερ ήθελε να γίνει βασιλιάς των πειρατών και τα κατάφερε , άρα εκπλήρωσε τον στόχο του .... Οπότε και για τους δύο υπήρχε το ΟΠ .... Το ίδιο και για τον Λουφυ... Θα τα καταφέρει και θα εκπληρώσει και αυτός τον δικό του στόχο...

119Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 14:06

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

τεσπα αυτη η συζητηση δν βγαζει πουθενα γτ δν υπαρχουν αρκετα δεδομενα προς το παρον και επειδη ειμαστε και λιιιιιιιγο off topic φτανει πιστευω....

120Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 18:58

Aldark

Aldark

 

ο τιτλος δεν ειναι τυχαιος ρε , one piece οf κατι θα ναι , ενα κομματι ;)

121Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 19:02

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

one piece of cake, που λεει και ο balcoit xD

122Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 22 Ιαν 2012, 21:21

core

core

 

άντε να δείξει και λίγο τους Marines να δούμε τι έχουν κάνει αυτοί και τι ανακατατάξεις έχουν γίνει....

123Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Δευ 23 Ιαν 2012, 00:35

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

ναι ρ φιλε μαζι σου......

μου εχει λειψει ο τυπας ο smoker!

124Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Δευ 23 Ιαν 2012, 15:12

ZisAkiS

ZisAkiS

 

και η πλακα θα εινια να τους την εχει στημενη εξω απο το fishman... χαχαχαχ :xD:

125Συζήτηση για τους "Marines" - Σελίδα 5 Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Δευ 23 Ιαν 2012, 16:28

Sosa

Sosa

 

εμένα κάτι μου λέει ότι η πρώτη τους μονομαχία μετά το Fishman προς το Νέο Κόσμο, θα είναι με τον Smoker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης