Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συζήτηση για τους "Marines"

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

1Συζήτηση για τους "Marines" Empty Συζήτηση για τους "Marines" Τρι 06 Δεκ 2011, 21:31

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι εκτος απο πειρατες υπαρχουν και οι marines.. ναι αυτα τα ξεχασμενα ναυτακια... υπαρχουν θεματα τα οποια δεν ξερουμε για τους marines.. πχ αν τελικα ο aokiji γινει Fleet Admiral στη θεση του Sengoku που πηρε συνταξη, ποιος θα ειναι ο 3ος Admiral;; προσωπικα θελω τον Smoker.. αλλα μαλον θα παει βαση ιεραρχειας και θα γινει ενας απο τους Vice-Admiral..

petrikios

petrikios

 

Χμμμμ ενδιαφερον τοπικ...οι Marines πραγματι αποτελουν ενα ενδιαφερον στοιχειο στον κοσμο του Ο.P και πολλοι δεν τους δινουν καν σημασια....προσωπικα μου αρεσουν...οσο για τον νεο Fleet ο Sengoku προτεινε τον Aokiji αλλα που ξες μπορει να μας βγει και κανας Akainu μιας και στον πολεμο εκανε τα περισσοτερα....σκοτωσε τον Ace...και τραυματισε σοβαρα αρκετες φορες τον W.B ασε που ειναι και σκυλι και αντεξε 2 γεματο οργη επιθεσεις απο τον πιο δυνατο ανθρωπο και μαλιστα η μια ηταν πισωπλατη δεν την περιμενε καν.....

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

καταρχην εγω παω με τα χιλια τον aokiji και μακαρι να γινει ο smoker admiral

core

core

 

Εύστοχο το topic....
Η αλήθεια είναι ότι τον πάω και εγώ τον Αokiji και έδειξε να σέβεται τον Garp και όταν συναντήθηκε με τον Luffy τον άφησε να φύγει ακούγοντας έτσι τον Garp.
Το ερώτημα είναι....
Ποιος Vice-Admiral θα είναι τόσο δυνατός και αντάξιος να πάρει την θέση ενός Admiral;;;

uchiha1991

uchiha1991

 

αν εξαιρεσεις τον garp νομιζω απο ολους τους vice admirals ο πιο δυνατος φαινοταν να ειναι ο momonga...παντως αυτος ειχε την μεγαλυτερη προβολη απο τους αλλους sto anime...αλλα μ φαινεται πολυ αδυναμος για admiral...

core

core

 

ναι η αλήθεια είναι ότι τον έχει προβάλει αρκετά αλλά και εμένα δεν μου κάνει τόσο δυνατός για Admiral...
βέβαια τα δύο χρόνια έχουν περάσει για όλους και σίγουρα θα έχουν γίνει όλοι τους πιο δυνατοί

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Πριν, και οι 3 Admirals ηταν Logia.... Οποτε μαλον παλι καποιος Logia θα ειναι... O Momonga μοιαζει πιο δυνατος και τον εχει δειξει πιο πολλες φορες... Αλλα δεν ειναι Logia... Εκτος αν δειξει ενα "νεο ταλεντο" που αναδειχτηκε σε αυτα τα 2 χρονια...

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

Coby - Fleet Admiral :)

core

core

 

Ο Coby θα γίνει κάποια μέρα Admiral αλλά όχι ακόμα

10Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 09:58

Sosa

Sosa

 

Μ'αρέσει το τοπικ...
ο ρόλος των marines είναι ουσιαστικά ο καλός, αλλά και ταυτόχρονα κακός, λόγω της σχέσης τους με τη διεφθαρμένη παγκόσμια κυβέρνηση.
προσωπικά εγώ απ'όλους αυτούς συμπαθώ μόνο τον Aokiji (αρκετά χαλαρός και πολύ δυνατός) αλλά και τον Sengoku και τον Garp...Και όντως, εφόσον ο Aokiji πάρει "προαγωγή" σε Fleet Admiral, δε πιστεύω ότι έχουμε δει ως τώρα κάποιον marine (από vice-admiral ως και τον coby) που να είναι αρκετά δυνατός για Admiral...
Αν δε μπει κάποιος καινούριος ξαφνικά στο προσκήνιο, εγώ προβλέπω Garp. gj!

11Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 10:22

core

core

 

Νομίζω ότι ο Garp έφυγε μαζί με τον Sengoku

Το σκέφτηκα και εγώ ότι μπορεί να μας εμφανίσουν κάποιον καινούργιο χαρακτήρα αλλά από την άλλη δεν θα ήταν στην μεγάλη μάχη εκεί;;
Μπορεί να κάνουν καμιά ανατροπή και ο νέος Admiral να μην είναι απαραίτητα Logia type.

Σκέφτηκα και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα. Φαντάζεστε να κάνουν Admiral κανέναν από το Impel town όπως για παράδειγμα τον Magellan;;

12Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 10:30

Sosa

Sosa

 

core έγραψε:Νομίζω ότι ο Garp έφυγε μαζί με τον Sengoku

Το σκέφτηκα και εγώ ότι μπορεί να μας εμφανίσουν κάποιον καινούργιο χαρακτήρα αλλά από την άλλη δεν θα ήταν στην μεγάλη μάχη εκεί;;
Μπορεί να κάνουν καμιά ανατροπή και ο νέος Admiral να μην είναι απαραίτητα Logia type.

Σκέφτηκα και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα. Φαντάζεστε να κάνουν Admiral κανέναν από το Impel town όπως για παράδειγμα τον Magellan;;


Δυνατός ο Magellan...όχι επιπέδου Aokiji αλλά δυνατός. Why not? Αφού σκυλάκι της WG είναι κι'αυτός :P

13Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 10:43

core

core

 

Έλα ντε τώρα μου ήρθε…..
Όντος είναι πολύ δυνατός και δεν μπορώ να σκεφτώ ποιό θα ήταν το αδύνατο σημείο του….
Δεν μπορείς ούτε καν να τον ακουμπήσεις….

14Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 16:27

antrikaki_franky

antrikaki_franky

 

οποιος και να ναι μαγκες μικρο προβλημα πιστευω θα δημιουργησει στο λουφι. εγω θελω να δω τι θα κανει ο smoker οταν ξανασυναντησει τον λουφι εκει θα ριξω γελιο. και ας γινει και fleet admiral που ειπε και ο φιλος πιο πανω (αν και δεν πιστευω σε καμια περιπτωση)

15Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 17:29

kosni21

kosni21

 

φλιτ αντμιραλ εχει γινει ο μομονγκα το εχει δειξει ηδη κ τα εχουν αλλαξει τα κεντρικα τους τα εχουν παει στο νεο κοσμο
αυτο που εχω να πω μεσα απ την καρδια μου σε αο κιτζι κιζαρου ακαινου σμοκερ κτλπ ειναι το εξης: FUCK MARINES!!!!!!!!!!

16Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 23:16

petrikios

petrikios

 

kosni21 έγραψε:φλιτ αντμιραλ εχει γινει ο μομονγκα το εχει δειξει ηδη

ΠΟΤΕΕΕ????!!!!!!

17Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Τετ 07 Δεκ 2011, 23:27

ZisAkiS

ZisAkiS

 

petrikios έγραψε:
kosni21 έγραψε:φλιτ αντμιραλ εχει γινει ο μομονγκα το εχει δειξει ηδη

ΠΟΤΕΕΕ????!!!!!!

ναι ρε δεν εχει εδιξει τιποτα.. εκτος αν διαβασες κατι στο manga και μας κανεις Spoiler.. αλλα δεν νομιζω ο momonga ρε παιδια.. αυτος ομως δεν ηταν που ειχε σκοτωσει εναν sea king απο μεσα;; τοτε με την hancock.. το ειδα στο wiki.. αλλα και παλι δεν κανει για admiral....

τελικα οι vice-admirals δεν ειναι 5 ρε παιδια.. δειτε εδω.. http://onepiece.wikia.com/wiki/Vice_Admiral

και για ριξτε ενα βλεφαρο εδω....http://onepiece.wikia.com/wiki/Rear_Admiral ποιοι ειναι αυτοι;;; και γιατι ο X-Drake ειναι και αυτος εκει;;; αυτος δεν ειναι ενας απο τους 11 Supernovas???? μπλοκαρα....

18Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Πεμ 08 Δεκ 2011, 00:01

petrikios

petrikios

 

Απλα τα πραγματα αγορι μου...για αυτο ειμαι εγω για να σου τα εξηγησω αναλυτικα και ομορφα...λοιπον 5 ειναι οι Vice Admirals οι οποιοι ηταν επικεφαλης των 10 πολεμικων πλοιων του Buster Call...με λιγα λογια οταν καποιος καλει το buster call μπαινουν αρμοδιοι 5 οποιοδηποτε vice Admirals...στο Enies Lobby oι 5 Vice ετυχε να ταν ο Μομονγκα,Strawbery,Buldog,Onigumo,και ακομα ενας με το πουρο δεν τον θυμαμαι

Στην πραγματικοτητα το αξιωμα του Vice Admiral το κατεχουν πολλοι αξιωματικοι των Marines οπως λογικα θα διαπιστωσες και στο Marineford Arc

Οι Rear Admirals ειναι υποδηεστεροι των Vice και μεσα σε αυτους ανηκε καποτε και ο XDrake...δηλαδη ηταν Μαρινε αλλα τα παρατησε κα εγινε πειρατης...μαλιστα δουλευε και κατω απο τις εντολες του Κιζαρου...

Αυταααα

19Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Πεμ 08 Δεκ 2011, 11:53

core

core

 

Κατατοπιστικότατος μπορώ να πω….

20Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Πεμ 08 Δεκ 2011, 14:38

antrikaki_franky

antrikaki_franky

 

zisaki o kosni21 διαβαζει τα manga το λαμογιο γιαυτο ξερει τι παιζει, ασε ο τυπος ειναι πολυ μπροστα.... καμια 20αρια επειδοδια :P :P :P.
petrikie ενταξει αγορι μου καταλαβαμε μην ταραζεσαι.
ωραιος παντως για την ξηγα που κανες και ξεκαθαρισες το θολο τοπιο :)
(xavale kanw gia na min pareksigithw)

21Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Πεμ 08 Δεκ 2011, 15:02

Santouryuu

Santouryuu

 

o smoker δεν μπορεί να γίνει fleet admiral γιατί είπε στη κυβέρνηση να φάει σκατά! χ0αχ0α0χ0αχ0α0χα [ΘΕΟΣ]
αλλά ούτε admiral μπορεί να γίνει ακόμα.... πρώτα πρέπει να γίνει vice admiral....

ωστόσο εφόσον ένας admiral γίνει fleet admiral (που θα ήθελα kizaru γιατί είναι ο αγαπημένος μου) το κενό πρέπει να το καλύψει ένα από τους vice admirals.... αλλά ειλικρινά δεν μου έρχεται κάποιος στο μυαλό με ανάλογες δυνάμεις.

γενικά η marine είναι αρκετά κατώτερη σε σχέση με τους πειρατές... εκτός φυσικά των admirals και του smoker-kun!

22Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Πεμ 08 Δεκ 2011, 17:46

core

core

 

O Μοmonga να πάρει προαγωγή δύο θέσεις μου φαίνεται λίγο δύσκολο...

23Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 10 Δεκ 2011, 21:17

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

εγω πιστευω οτι στο new world θα υπαρχουν νεοι marines

24Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Σαβ 10 Δεκ 2011, 21:54

Santouryuu

Santouryuu

 

μακάρι.....

25Συζήτηση για τους "Marines" Empty Απ: Συζήτηση για τους "Marines" Κυρ 11 Δεκ 2011, 12:04

Mike13

Mike13

 

ZisAkiS έγραψε:Ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι εκτος απο πειρατες υπαρχουν και οι marines.. ναι αυτα τα ξεχασμενα ναυτακια... υπαρχουν θεματα τα οποια δεν ξερουμε για τους marines.. πχ αν τελικα ο aokiji γινει Fleet Admiral στη θεση του Sengoku που πηρε συνταξη, ποιος θα ειναι ο 3ος Admiral;; προσωπικα θελω τον Smoker.. αλλα μαλον θα παει βαση ιεραρχειας και θα γινει ενας απο τους Vice-Admiral..
Λοιπον ο Αokiji ειαμι συγουρος οτι πηρε την θεση του Fleet Admiral!!!Οσο γαι τον τριτο admiral λεω οτι θα ειναι ενας νεο ατομο που δεν γνοριζουμε ακομα!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης