Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Τι δυναμη πιστευετε οτι ειχε ο Gold Roger???

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Kamikaze

Kamikaze

 

Εγώ διαβάζω manga, δεν βλέπω το anime και θυμάμαι μόνο από το manga. :)

Παλιά θυμόμουν από το anime πολλά και είχα πρόβλημα για το τι ισχύει και τι όχι. Έχουν περάσει 3+ χρόνια και μπορώ να πω πως ευτυχώς έχω ξεχάσει πολλά από τα εκτρώματα της Toei(στο One Piece).

Scarlet D.

Scarlet D.

 

το οτι δεν εχει δωσει εμφαση το manga στην φωτια που αναβωσβηνε σημαινει οτι μαλλον δεν θα ειχε mera mera, αντ αυτου πολλοι ανθρωποι απο τοτε που εμφανιστηκε το haki μεχρι και σημερα πιστευουν οτι ο Roger ειχε απλα παρα πολυ ισχυρο haki. Οταν μπορεις να "ακους την φωνή ολων των πραγματων" η ο τυπος εκανε πολυ κοκα η ειχε πολυ ισχυρο Observation haki

http://www.onepiecegr.com/

Kamikaze

Kamikaze

 

Ή είναι διαφορετική δύναμη. Το πιο καλό Kenbunshoku ως τώρα το έχουν δείξει Enel, Rayleigh & Newgate και δεν έχουν δείξει τέτοιο πράγμα.

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ θεωρώ ότι είναι άλλο πράγμα αυτό

Scarlet D.

Scarlet D.

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:Ή είναι διαφορετική δύναμη. Το πιο καλό Kenbunshoku ως τώρα το έχουν δείξει Enel, Rayleigh & Newgate και δεν έχουν δείξει τέτοιο πράγμα.
δεν νομιζω οτι εχει ο Enel καλο kenbunshoku, για την εποχη που τον εδειξε που εχουμε για πρωτη φορα αναφορα στο haki (ως mantra) ηταν καλος, αλλα τωρα νομιζω καλυτερο εχει ο Luffy απο αυτον. Ειχα δει μια θεωρια προ πολλων μηνων που μαλιστα μου την εδωσε ο τσιχλας οτι μερικα ατομα μπορουν να συνδιασουν ειδη haki οποτε τωρα μου ρθε στο μυαλο οτι ο Gol D. Roger ακουγε ολα τα πραγματα χρησιμοποιοντας Kenbu-τετοιο + Conquerors

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά απλά καταλάβαιναν το τι έχει να πει το πράγμα όχι τη φύση του πράγματος ας πούμε

Kamikaze

Kamikaze

 

Crimson Viper έγραψε:
δεν νομιζω οτι εχει ο Enel καλο kenbunshoku,
Δεν έχει απλά καλό, έχει ένα από τα καλύτερα.

Crimson Viper έγραψε:για την εποχη που τον εδειξε που εχουμε για πρωτη φορα αναφορα στο haki (ως mantra) ηταν καλος, αλλα τωρα νομιζω καλυτερο εχει ο Luffy απο αυτον.

Απλά ούτε καν.

Crimson Viper έγραψε:Ειχα δει μια θεωρια προ πολλων μηνων που μαλιστα μου την εδωσε ο τσιχλας οτι μερικα ατομα μπορουν να συνδιασουν ειδη haki οποτε τωρα μου ρθε στο μυαλο οτι ο Gol D. Roger ακουγε ολα τα πραγματα χρησιμοποιοντας Kenbu-τετοιο + Conquerors
Το Haoshoku είναι για να ρίχνεις τους αδύναμους, δεν έχει δείξει άλλη χρήση.

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι απλή θεωρία ο συνδιασμός χρωμάτων κλπ και κατα πόσο ισχύει θα το δούμε αλλά δεν ξέρω αν έχει σχέση κι αυτό είναι τελείως άλλο

Kamikaze

Kamikaze

 

Ποιος συνδυασμός χρωμάτων;

Tcixlas

Tcixlas

 

και καλά απο ένα χρώμα για κάθε είδος χάκι

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί αυτό;

Tcixlas

Tcixlas

 

έτσι λέγεται η θεωρία δίνει και καλά απο ένα χρώμα σε κάθε είδος χάκι και συνδιάζει και καλά όπως συνδιάζονται τα χρώματα και βγαίνουν διαφορετικά προκύπτουν καινούρια ότι θα μπορούσαν με συνδιασμό να προκύπτουν και διαφορετικές δυνατότητες κι έτσι

Kamikaze

Kamikaze

 

Ναι προς τι όλο αυτό; Τι αποδείξεις υπάρχουν; Μόνο το Busoshoku έχει δείξει χρώμα, το μαύρο ως ενίσχυση.

Tcixlas

Tcixlas

 

τα χρώματα τα χρησιμοποιεί απλά για να δείξει τη διαφοροποίηση στην ανάμειξη δεν είναι κάτι σημαντικό, απλά λέει με λίγα λόγια οτι μπορεί να υπάρχει συνδιασμός των χάκι, γιατί ο ρειλιφ του είχε πει θα σου μάθω τα βασικά του χάκι τα 3 είδη...

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Εμενα η δικια μου γνωμη σε αυτο το θεμα ειναι οτι οπως ξερουμε απο θεωριες real life εαν υπηρχε καποιος ανθρωπος που θα μπορουσε να ελεγξει πληρως τον εγκεφαλο του δλδ να το χρησιμοποιηει στο 100% θα μπορουσε να κανε τρομερα πραματα οπως π.χ teleport
οπως ξερουμε το χακι και κυριως το χακι του κατακτητη το ενισχυεις μονος σου και αυτο εξαρταται απο το ποσο δυνατο ειναι το πνευμα σου οποτε επηρεασμενος απο αυτο πιστευω οτι ο ροτζερ καταφερε να το παει σε αλλο επιπεδο και μεσω αυτου μπορουσε να ακουσει τις φωνες ολων τον πραγματων να παιζει με την φλογα , ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Ο GARP ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ACE κτλπ , δεν ξερω εαν εχετε δει την ταινια που δειχνει λιγο ροτζερ και σικι που συναντηθηκαν στην θαλασσα και επαιξαν ξυλο προσεξα οτι μολις ξεκινησε η μαχη ενα κυμα εμφανιστηκε και ισοπεδωσε τον σικι και το κρου του.Οποτε μεσα απο το πολυ ανεπτυγμενο χακι που ειχε μπορουσε να κανει οτι γουσταρει τον κοσμο του ουαν πις!
Δηλαδη οχι απλα ειχε το ισχυροτερο χακι μεχρι τωρα στον κοσμο του ουαν πις , αλλα το ειχε φτασει και στα ορια του !
Αυτο παλι ακουγεται γελοιο γιατι κατι τετοιο μονο ο θεος μπορει να κανει οποτε εγω πιστευω οτι ο ροτζερ ειναι κατι σαν τον Ιησου στο ουαν πις

Καλα 2ιωρα το βραδυ και σας κανω να γελατε ρε... Anyway αυτην την γνωμη εχω :)

http://.......

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει το κάνεις λίγο υπερβολικό αλλά έχω ξανακούσει τέτοια θεωρία, που έχει να κάνει με τον απόλυτο έλεγχο του χάκι, και την ικανότητα να κατακτάς τη φύση και να ελέγχεις διάφορα στοιχεία της πραγματικότητας

Kamikaze

Kamikaze

 

Gol. D. Russ έγραψε:ο ροτζερ καταφερε να το παει σε αλλο επιπεδο και μεσω αυτου μπορουσε να ακουσει τις φωνες ολων τον πραγματων να παιζει με την φλογα
Δεν το έκανε ποτέ αυτό με τη φλόγα, γιατί το λέτε; Είναι απλά ένα filler. Filler=non canon

Gol. D. Russ έγραψε:ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Ο GARP ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΟΝ ACE κτλπ ,
Αυτό λέγεται εμπιστοσύνη.

Gol. D. Russ έγραψε:δεν ξερω εαν εχετε δει την ταινια που δειχνει λιγο ροτζερ και σικι που συναντηθηκαν στην θαλασσα και επαιξαν ξυλο προσεξα οτι μολις ξεκινησε η μαχη ενα κυμα εμφανιστηκε και ισοπεδωσε τον σικι και το κρου του.
Πέρασε ώρα και μετά άλλαξε ο καιρός. Και δεν νίκησε ο Roger απλά χρησιμοποίησε την ευκαιρία για να ξεφύγει. Αν έμενε θα έχανε. Και by the way είναι OVA γιατί υπάρχει και σαν chapter.

Tcixlas

Tcixlas

 

νίκησε λογικά ρε αφού του άλλου ο στόλος καταστράφηκε και του καρφώθηκε στο κεφάλι το πηδάλιο ξερω γω, τι φάση έμεινε ατάραχος και κυνηγούσε ροτζερ που του ξέφυγε? αφού έλεγαν ότι δεν ε΄κανε ούτε μια φορά πίσω σε μάχη

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Δεν εκανε πισω σε μαχη οχι οτι επειδη δεν ηθελε και καλα να υποστει ηττα , αλλα δεν εκανε πισω αν δεν σιγουρευοταν πως ολοι οι νακαμα του ηταν ασφαλης , και εγω αυτο νομιζω παντως οτι τον κερδισε σε αυτην την μαχη και οχι οτι βρηκε ευκαιρια να το σκασει , τι σοι βασιλιας ηταν αμα δεν , run nigga run ?

http://.......

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι θεωρητικά δεν έφυγε απο τη μάχη την κέρδισε απλά απο ότι φάνηκε βοήθησαν άλλοι παράγοντες

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:νίκησε λογικά ρε αφού του άλλου ο στόλος καταστράφηκε και του καρφώθηκε στο κεφάλι το πηδάλιο ξερω γω, τι φάση έμεινε ατάραχος και κυνηγούσε ροτζερ που του ξέφυγε? αφού έλεγαν ότι δεν ε΄κανε ούτε μια φορά πίσω σε μάχη
Gol. D. Russ έγραψε:και εγω αυτο νομιζω παντως οτι τον κερδισε σε αυτην την μαχη και οχι οτι βρηκε ευκαιρια να το σκασει
Tcixlas έγραψε:όχι θεωρητικά δεν έφυγε απο τη μάχη την κέρδισε απλά απο ότι φάνηκε βοήθησαν άλλοι παράγοντες
Ο αφηγητής είπε πως η μάχη ήρθε ισοπαλία επειδή ο Roger βρήκε άνοιγμα και αφορμή και ξέφυγε.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά ο στόλος του άλλου είχε καταστραφεί ξερω γω δεν έφυγε και τον κυνηγούσε ο άλλος δεν ήταν υπεκφυγη της μάχης

Kamikaze

Kamikaze

 

Ο μισός στόλος καταστράφηκε και όχι εξαιτίας του Roger. Δεν κυνήγησε ποτέ ο Shiki το Roger. Ξαναδιάβασε το chapter.

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό ακριβώς δεν είπα? ναι άρα ο ροτζερ δεν ξέφυγε, απλά ο άλλος καταστράφηκε και ο ροτζερ την έκανε...

Kamikaze

Kamikaze

 

Αφού ήταν σε απελπιστική κατάσταση. Αν η καταιγίδα σταματούσε εκεί, ο Shiki με το μισό στόλο του μπορούσε και πάλι να τον τελειώσει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης