Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Τι δυναμη πιστευετε οτι ειχε ο Gold Roger???

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Ο Gol D. Roger έχει την δύναμη να κάνει ένα φιλλερο-arc σαν αυτό στο fishman island ενδιαφέρον μόνο και μόνο επειδή εμφανίστηκε για μισό λεπτό στο τέλος :P. Αν αυτό δεν είναι δύναμη, τι είναι;

http://www.onepiecegr.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Roger έχει πεθάνει 100%. Ο θάνατός του είναι ο θεμέλιος λίθος όλου του story..

Επίσης δεν υπάρχει λογική εξήγηση για το πώς επέζησε της εκτέλεσης. Ένα flaw του Oda είναι πως δε δείχνει κανέναν υψηλόβαθμο Marine ή κάποιον από την κυβέρνηση στην εκτέλεσή του.. Δε λέω πως δεν υπήρχαν κάπου, αλλά δείχνει μόνο τους rookies.

Kamikaze

Kamikaze

 

Crimson Viper έγραψε:Ο Gol D. Roger έχει την δύναμη να κάνει ένα φιλλερο-arc σαν αυτό στο fishman island ενδιαφέρον μόνο και μόνο επειδή εμφανίστηκε για μισό λεπτό στο τέλος :P. Αν αυτό δεν είναι δύναμη, τι είναι;
Μια χαρά ήταν το Fishman Island.

the d

the d

 

ο σενγκοκου στη μαρινφορντ ειπε οτι ο ας πηρε τις δυναμεις του πατερα του δεν ειναι πιθανο να ενοουσε το φρουτο του

Scarlet D.

Scarlet D.

 

the d έγραψε:ο σενγκοκου στη μαρινφορντ ειπε οτι ο ας πηρε τις δυναμεις του πατερα του δεν ειναι πιθανο να ενοουσε το φρουτο του
και η DanDan ειδε πολλες ομοιοτητες μεταξυ αυτου και του πατερα του και το πως δεν ετρεξε οταν ενας φιλος του κινδυνευε, μπορει να εννουσε και χαρακτηρα

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

The Red-Haired έγραψε:Ο Roger έχει πεθάνει 100%. Ο θάνατός του είναι ο θεμέλιος λίθος όλου του story..

Επίσης δεν υπάρχει λογική εξήγηση για το πώς επέζησε της εκτέλεσης. Ένα flaw του Oda είναι πως δε δείχνει κανέναν υψηλόβαθμο Marine ή κάποιον από την κυβέρνηση στην εκτέλεσή του.. Δε λέω πως δεν υπήρχαν κάπου, αλλά δείχνει μόνο τους rookies.
E καλά , ακόμα δεν τα χει δείξει αυτά , όπως δεν είχε δείξει ότι αράζανε από κάτω κι όλα τα μεγάλα κεφάλια του "σημερα"

NikosV20

NikosV20

 

Να σας πω και μια άλλη εκδοχή ...
Α) silver rayleigh vice captain χωρίς φρούτο
Β) Roronoa Zoro vice captain χωρίς φρούτο
αντίστοιχα ...
Α') Gol D Roger έφαγε φρούτο(ίσως-γνώμη μου)
Β') Monkey D Luffy έφαγε φρούτο.
Και τώρα θα μου πείτε "μα γιατί τότε που τον πήγαιναν στην «εξέδρα» να τον εκτελέσουν του είχαν ξύλινες «χειροπέδες»"
Και λέω λοιπόν και άλλη μια προσωπική θεωρεία :
Δεν είχε αποκαλύψει ποτέ ότι έφαγε φρούτο του διαβόλου και πολεμούσε μόνο με την φυσική του δύναμη (και τα 3 haki φυσικά) εξάλλου αυτό δείχνει πόσο δυνατός ήταν και για αυτό έγινε και ο Βασιλιάς των Πειρατών .
Και στην ταινία μικρού μήκους που δείχνει ότι πολεμάει με τον Shiki καράβι με καράβι είδατε πως ξαφνικά δυνάμωσαν τα κύματα και έγινε χαμός από το πουθενά και χωρίς να έχει φοβηθεί φυσικά καθόλου.
Και θα μου πείτε αυτό το έκανε το μεγάλο «will» του όπως τότε στο water 7 που ο luffy αγρίεψε με την cocoro san και έσκασε το κύμα με δύναμη και χέστηκαν όλοι τους .
Για πείτε , για παίξτε παιχνίδι !!! aww aww aww

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Τώρα που το λες αυτό με τις ξύλινες χειροπέδες είναι λίγο άκυρο.. Βέβαια τις είχε σχεδιάσει στο πρώτο επεισόδιο..

Ο Roger ήταν πιο δυνατός από τον Whitebeard στα νιάτα του.. οπότε λογικά θα έπρεπε να τον βαστάνε 2-3 admirals :P

Aldark

Aldark

 

για να γίνω λίγο Θάνος , στο μάνγκα τι χειροπέδες είχε; XD
Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι δύναμη του Ρότζερ και πιστεύω δε θα τη μάθουμε. Εγώ θα μάντευα ότι διέθετε εξαιρετικό φρόυτο , και εξαιρετικό χάκι.
Το "voice of all things" , τοποθετήστε ως δύναμη όπου θέλετε...

Kamikaze

Kamikaze

 

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Πότε ακριβώς έδειξε τι χειροπέδες είχε στο manga; Θα σας πω εγώ, ποτέ.

Και ξαναλέω αν ο Roger είχε Φρούτο δεν θα νόμιζαν οι nakama τους πως είναι μύθος.

NikosV20

NikosV20

 

Δλδ στο μάνγκα δεν δείχνει καθόλου χειροπέδες ??
Όσο για το άλλο ... ότι ήξεραν ότι τα φρούτα είναι μύθος ...
Το κρατούσε κρυφό και από το πλήρωμα του ... whistle

Tcixlas

Tcixlas

 

δηλαδή δεν έτυχε ποτέ να πέσει στο νερό ας πουμε η να ακουμπήσει καιροζεκι για να φανει αν έχει ή όχι... δε νομιζω

NikosV20

NikosV20

 

Κοίτα να δεις ...
Εγω μιλάω σε τόσο ακραία περίπτωση γιατί για να γίνει βασιλιάς των Πειρατών είχε πάρα πολύ δύναμη άσχετα ότι μπορούσε να ακούσει την φωνή των πραγμάτων .
Εμένα με ενδιαφέρει πάρα πολύ το θέμα γιατί θεωρώ ότι είχε κάτι το εξωπραγματικό .

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι απλά μπορεί να είχε εξωπραγματικό χάκι ας πουμε

NikosV20

NikosV20

 

Ναι παίζει και αυτό το ενδεχόμενο ...
Ωχ ρε συ μου ήρθε φλασιά τώρα !
Ο silver rayleigh είχε και το haki του κατακτητή άρα είχε και αυτός βασιλικό αίμα έτσι ήταν "D" !!!

Aldark

Aldark

 

Δεν πάει έτσι το χάκι του κατακτητή. Ο Doflamingo ή ο Εδουάρδος Νεοπύλος είναι Ντι;

NikosV20

NikosV20

 

Ναι και οι tenryuubito σαφώς και δεν εννοούσα αυτό απλός έχω την απορία για το τι οικογένεια ,τι αίμα δλδ είχε ο silver για να το έχει !!!

the d

the d

 

κοιταξτε να δειτε τη συναντηση του γκαρπ με τον ροτζερ και προσεξτε τη φωτια στο κερι

Tcixlas

Tcixlas

 

χακι

Kamikaze

Kamikaze

 

NikosV20 έγραψε:Δλδ στο μάνγκα δεν δείχνει καθόλου χειροπέδες ??
Όσο για το άλλο ... ότι ήξεραν ότι τα φρούτα είναι μύθος ...
Το κρατούσε κρυφό και από το πλήρωμα του ... whistle
Στο manga δεν δείχνει καθόλου τις χειροπέδες και αποκλείεται να το κρατούσε κρυφό. Απλά δεν γίνεται. Θα το είχαν καταλάβει έστω.

NikosV20 έγραψε:
Ο silver rayleigh είχε και το haki του κατακτητή άρα είχε και αυτός βασιλικό αίμα έτσι ήταν "D" !!!
Δεν πάει έτσι, όλοι οι άνθρωποι μπορούν να κάνουν Haoshoku απλά το θέμα είναι να αποκτήσεις τεράστια θέληση για κάτι για να το κάνεις. Μόνο ένας στους 1.000.000 το καταφέρνει αυτό. Σύμφωνα με τον Chinjao πάρα πολλοί rookies και μη στο Νέο Κόσμο έχουν Haoshoku. Προφανώς και δεν είναι όλοι τους D... εκτός αυτού από όσους D που έχουμε δει μόνο δύο έχουν δείξει το συγκεκριμένο haki.

the d έγραψε:κοιταξτε να δειτε τη συναντηση του γκαρπ με τον ροτζερ και προσεξτε τη φωτια στο κερι
1ον λάμπα
2ον τι το περίεργο έχει; Σε ένα panel τη δείχνει μόνο.

Tcixlas

Tcixlas

 

μιλάει για το ανιμ που τη δείχνει να σβήνει για δευτερόλεπτα και να αναβει ξανα

Kamikaze

Kamikaze

 

Filler

Tcixlas

Tcixlas

 

αι νοου απλά με βάση αυτό ο φίλος μα στηρίζει τη θεωρία του για το μερα μερα

Kamikaze

Kamikaze

 

Άρα τη στηρίζει σε non canon υλικό.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι σε αυτόν το τονίζω όχι σε σένα βρε, είναι λάθος μεν απλά οι περισσότεροι δεν διαβάζουν μανγκα, αλλα κι εκτός αυτού και να διαβάζουν στα περισσότερα το μάτι εμπιστεύεται το ανιμ αν δεν θυμασαι κάθε σκηνή στο μανγκα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης