Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Anime Vs Manga

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Anime Vs Manga

Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Vote_c1063%Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Vote_c10 63% [ 60 ]
Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Vote_c1037%Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Vote_c10 37% [ 36 ]
Σύνολο Ψήφων : 96

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 19:47

Red Dragon

Red Dragon

 

το anime χιλιες φορες ρε, εχει κινιση, ακους φωνη, εχει ζωντανια, εχει χρωμα, εχει τραγουδια, βγαζει πολυ περισσοτερο συναισθημα και οχι τις σκετο ασπρομαυρες σελιδες του manga. Οι φωνες του luffy και του zoro τα σπανε. Το μοναδικο manga που βλεπω ειναι του one piece μονο και μονο λογο της περιεργιας να δω τι θα γινει.

52Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 19:51

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ε τοτε δικαιολογεισαι και με το παραπανω.γιατι ολοι στην αρχη με το ανιμε ειχαμε πορωθει...
ομως αν διαβασεις κ αλλα μανγκα τοτε θα δεις οτι ειναι καλυτερα ouf

53Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 20:16

moumia

moumia

 

Γιατι τα βλεπεις στην οθονη ακους που μιλανε
κινουνται εχουν συναισθημα ολα αυτα λοιπον κανω το ανιμε καλυτερο! whistle

54Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 15 Σεπ 2010, 13:05

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
και μόνο που το μάνγκα είναι η αληθινή δουλειά του συγγραφέα,και είναι αυτό που αυτός ο ταλαίπωρος κοπιάζει να ζωγραφίζει,με κάνει να νιώθω διαφορετικά προς την δουλειά του..με περισσότερο σεβασμό και σας να είμαι πιό κοντά του..να αντιλαμβάνομαι τα πράγματα από καλύτερη πηγή

55Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 15 Σεπ 2010, 17:03

moumia

moumia

 

Συμφωνω απολυτα σε αυτα που λες!!
για αυτο ερχεται το ανιμε μετα για να τον ανταμειψει για την προσαπαθεια που εχει κανει και να το αγαπησει ακομα περισσοτερος κοσμος here and there

56Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 15 Σεπ 2010, 18:59

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
εγω γενικα ειμαι των anime... Αλλα το μανγκα του anime ειναι κλασης ανωτερο... Προσωπικα μου περναει πολλα περισσοτερα συναισθηματα το μανγκα και ποιο πολυ γελιο/συγκινηση... Το ανιμε το προτιμαω μονο σε σκηνες μαχης

57Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 16 Σεπ 2010, 00:32

petrikios

petrikios

 

Johnyman έγραψε:και μόνο που το μάνγκα είναι η αληθινή δουλειά του συγγραφέα,και είναι αυτό που αυτός ο ταλαίπωρος κοπιάζει να ζωγραφίζει,με κάνει να νιώθω διαφορετικά προς την δουλειά του..με περισσότερο σεβασμό και σας να είμαι πιό κοντά του..να αντιλαμβάνομαι τα πράγματα από καλύτερη πηγή

Πωωωω!!!! τι ειπες ρε Γιαννη....οταν το διαβασα ομολογω οτι εκλαψα...τεσπα και εγω ψηφιζω με τα χιλια το μανγκα και καθε μανγκα....σου εξαπτει την περιεργια και φανταζεσαι τα πραγματα(Φωνες,Κινησεις,κτλ) με τροπο που ουτε ο καλυτερος animator και voice actor δεν μπορουσε να κανει,ειναι πολλες μα παρα πολλες οι φορες που απογοητευτηκα απο ενα ανιμε του οποιου πιο πριν ειχα διαβασει το μανγκα γιατι απλουστατα ηταν εντελως διαφορετικο απο οτι το περιμενα....το μονο ανιμε που βλεπω ειναι αυτα τα επεισοδια με τον Πολεμο γιατι πιστευω οτι εχουν κανει αρκετη καλη δουλεια....

58Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 17 Σεπ 2010, 14:50

alphaetomega

alphaetomega

 

Red Dragon έγραψε:το anime χιλιες φορες ρε, εχει κινιση, ακους φωνη, εχει ζωντανια, εχει χρωμα, εχει τραγουδια, βγαζει πολυ περισσοτερο συναισθημα και οχι τις σκετο ασπρομαυρες σελιδες του manga. Οι φωνες του luffy και του zoro τα σπανε. Το μοναδικο manga που βλεπω ειναι του one piece μονο και μονο λογο της περιεργιας να δω τι θα γινει.
+10000 gj!

59Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 17 Φεβ 2011, 14:39

souidos

souidos

 

η αποψη μ σχετικα μ το 8εμα ειναι οτι τα manga σ δεινουνε να καταλαβεις και να δεις τα πραγματα καλιτερα...και σ παει ποιο πολυ την πλοκη του ολο story..ενω τα anime σ δεινουνε ολα αφτα π δν σ δεινει το manga δλδ τα fellings...!

http://watchop.com

60Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 17 Φεβ 2011, 14:41

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Το σχέδιο του Όντα είναι πολύ εκφραστικό και αποδίδει κάλα τα συναισθήματα... Απλά στο ανιμε ακούς και τις φωνές και σπας πλάκα...

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

61Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Κυρ 06 Μαρ 2011, 22:04

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

καποιες φορες στα anime μπορει ν'αλλαξουν διαφορα που εχει γραψει ή που εχει σχεδιασει ο μανγκακας και αυτο ειναι σπαστικο ομως ψηφισα anime γιατι αλλο ειναι να διαβαζεις μια σκηνη σε αψυχες ασπρομαυρες σελιδες και αλλο ειναι να βλεπεις μια αστεια ή μια δραματικη σκηνη και ν΄ακους τη μουσικη απο πισω και τις φωνες των χαρακτηρων!

62Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Κυρ 06 Μαρ 2011, 23:06

Fallenangie

Fallenangie

 

womanTENSAIinathens έγραψε:καποιες φορες στα anime μπορει ν'αλλαξουν διαφορα που εχει γραψει ή που εχει σχεδιασει ο μανγκακας και αυτο ειναι σπαστικο ομως ψηφισα anime γιατι αλλο ειναι να διαβαζεις μια σκηνη σε αψυχες ασπρομαυρες σελιδες και αλλο ειναι να βλεπεις μια αστεια ή μια δραματικη σκηνη και ν΄ακους τη μουσικη απο πισω και τις φωνες των χαρακτηρων!


Ναι δεν αντιλεγω,αλλα για το οτι μερικες φορες αλλαζουν τα πραγματα στο anime,ψηφιζω manga.

63Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 07 Μαρ 2011, 00:10

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Και τα δυο έχουν τα καλά τους.
Βλέποντας το Anime βιώνεις το «αστείο» σε όλο του το μεγαλείο.
Στο Manga δεν υπάρχει Censorship Nuff Said… Σχεδόν όλες οι επικές σκηνές του One Piece έχουν χτυπηθεί αλύπητα από το Censorship του Anime.
Ψήφος στο Manga λοιπόν.

64Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 07 Μαρ 2011, 09:03

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Το manga τα σπάει εντελώς και αδιακρίτως...
Το anime με ζαλίζει λίγο,αν και όντως τα αστεία όταν ακούγονται είναι πολύ ωραία...

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

65Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 07 Μαρ 2011, 18:37

NIKSKE

NIKSKE

 

Δεν είμαι μαθημένος στα manga όμως δεν μπορώ να πώ οτι δεν μ'αρέσουν...Έχουν επικές σκηνές...
Όμως ψηφίζω Anime επειδή είναι καλύτερα σε γενικές γραμμές...

66Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 26 Μάης 2011, 20:45

Xenia

Xenia

 

Προσωπικα βλεπω το Anime, και αντε να διαβασω μερικα παλια chapters οταν δεν εχω τιποτα να κανω. Δε διαβαζω το Manga γιατι γενικα, δεν ειμαι και η μεγαλυτερη fan τους και μ'αρεσει πιο πολυ να βλεπω σε anime τις μαχες παρα να τις διαβαζω η να τις βλεπω στο manga. Δεν ξερω εαν εγινα κατανοητη... e?

67Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 10:37

maggie

maggie

 

εγινες, αλλα το μανγκα του fairy tail να το διαβασεις :xD:

68Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 11:32

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Xenia έγραψε:Προσωπικα βλεπω το Anime, και αντε να διαβασω μερικα παλια chapters οταν δεν εχω τιποτα να κανω. Δε διαβαζω το Manga γιατι γενικα, δεν ειμαι και η μεγαλυτερη fan τους και μ'αρεσει πιο πολυ να βλεπω σε anime τις μαχες παρα να τις διαβαζω η να τις βλεπω στο manga. Δεν ξερω εαν εγινα κατανοητη... e?

δεν κατάλαβα Χριστό..μήπως γίνεται να τα πεις λίγο πιο κατανοητά? σε παρακαλώ

69Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 12:03

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

@xenia εσυ εισαι κατανοητη, οι αλλοι δε νιωθουν....

70Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 12:48

karamin

karamin

 

το κακο με το manga ειναι οτι δνε δινει πολλες λεπτομερειες....οταν διαβαζεις ενα βιβλιο ,μεσα γραφει πολλες λεπτομεριες...π.χ. για εναν χαρακτηρα,αλλα στο manga πολλες φορες αφηνει τα πραγματα στο φλου....

71Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 14:02

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down


karamin έγραψε:το κακο με το manga ειναι οτι δνε δινει πολλες λεπτομερειες....οταν διαβαζεις ενα βιβλιο ,μεσα γραφει πολλες λεπτομεριες...π.χ. για εναν χαρακτηρα,αλλα στο manga πολλες φορες αφηνει τα πραγματα στο φλου....

μα που νομίζεις ότι βασίζεται το anime?
ό,τι έχει μέσα το ανιμε βασίζεται στο μάνγκα...ότι έχει έξτρα το ανιμε δεν βασίζεται στην αληθινή ιστορία που επέλεξε ο όντα να μας παρουσιάσει,οπότε δεν μπορείς να πεις πως το ανιμε παραθέτει πιο πολλές πληροφορίες για τους χαρακτήρες κ.τ.λ.

το ξέρω πως τα ξέρεις αυτά,οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί το λες..

womanTENSAIinathens έγραψε:@xenia εσυ εισαι κατανοητη, οι αλλοι δε νιωθουν....

Ο_ο σοβαρά κατάλαβες τι έλεγε?

72Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 14:07

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Μην ανυσηχείς,ούτε εγώ κατάλαβα τί είπε... :xD:

Manga 4ever!

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

73Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 14:09

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
λέω κι εγώ..όλοι σας τόσο έξυπνοι είστε?

74Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 14:13

Xenia

Xenia

 

Aldark's mother έγραψε:
Xenia έγραψε:Προσωπικα βλεπω το Anime, και αντε να διαβασω μερικα παλια chapters οταν δεν εχω τιποτα να κανω. Δε διαβαζω το Manga γιατι γενικα, δεν ειμαι και η μεγαλυτερη fan τους και μ'αρεσει πιο πολυ να βλεπω σε anime τις μαχες παρα να τις διαβαζω η να τις βλεπω στο manga. Δεν ξερω εαν εγινα κατανοητη... e?

δεν κατάλαβα Χριστό..μήπως γίνεται να τα πεις λίγο πιο κατανοητά? σε παρακαλώ

Μου αρεσουν οι μαχες πιο πολυ στο Anime απ'οτι στο Mangs. Αυτο. :)

75Anime Vs Manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Anime Vs Manga Παρ 27 Μάης 2011, 14:16

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Ελα πειτε την αληθεια αγορια! Κανετε πλακα!
Λοιπον ειναι πολυ απλο. Βλεπει το ανιμ και δεν πολυδιαβαζει το μανγκα και προτιμα να βλεπει τις μαχες στο ανιμ παρα να τις διαβαζει.
Και τωρα αφηστε τα αυτα! Δεν καταλαβαινετε και καλα...
@xenia αστειευονται ρε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης