Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Φιλοσοφικες Αναζητησεις.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

yagamidimitris έγραψε:Συνειδητοποιείστε πόσο ασήμαντος είναι στην πραγματικότητα ο μικρός κόσμος σας...
Εμεις ειμαστε ομως που τον κάνουμε μοναδικό απο τους περισσότερους άψυχους πλανήτες (υπογραμμίζω περισσότερους γιατι στατιστικά δεν είμαστε σίγουρα μόνοι)

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

ο ακέφαλος τύπος στο άβαταρ του elidor στο δεξί χέρι κρατάει ένα oddish η μου φαίνεται;

και μην ακούσω μαλακίες ότι δεν είναι φιλοσοφικό ερώτημα αυτό!

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Santouryuu έγραψε:ο ακέφαλος τύπος στο άβαταρ του elidor στο δεξί χέρι κρατάει ένα oddish η μου φαίνεται;

και μην ακούσω μαλακίες ότι δεν είναι φιλοσοφικό ερώτημα αυτό!
το οτι ποτε δεν καταλαβα τι αντιπροσωπευει αυτο το αβαταρ ειναι αλήθεια εγω νομίζω οτι ο τύπος αντιπροσωπεύει έναν ανεγκέφαλο άνθρωπο (χωρις παιδία) που στο ένα χέρι κρατάει χόρτο (ένδειξη εξάρτησης σε υλιστικά αγαθα) και στο άλλο ένα μαχαίρι (υποδικνείει οτι ο ανεγκέφαλος άνθρωπος θα πράξει φώνο εύκολα και χωρις να σκεφτεί το τι θα φέρει αυτη του η ενέργια)...

edit: επίσης διακρίνω να έχει μια νεκροκεφαλή στην περιοχή που βρήσκεται το αναπαραγωγικό όργανο συμβολιζοντας τον θάνατο που μπορει να προκαλέσει σε πολλές ανθρώπινες ζωές παιδιών η κακή χρήση αυτού.

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εισαι γεννημενος για ψυχολογος. Τι κανεις εδω περα; hahaha

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 22:59, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Deathracer2009 έγραψε:Εισαι γεννημενος για ψυχολογος. Τι κανεις εδω περα; hahaha
δεν ξέρω πως το κάνω αλλά κάπως έτσι έπαιρνα 19 και 20 στην λογοτεχνία στο λυκειο...

yagamidimitris έγραψε:Μαλάκα έχει πονέσει η κοιλιά μου από τα γέλια.

εμενα να δεις που τα γράφω

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Μπορεί να είμαστε μικροί κι ασήμαντοι, δεν παύουμε όμως να είμαστε κομμάτι αυτού του παζλ που λέγεται πραγματικότητα.

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
To 19 ήταν απάντηση σε προηγούμενη ερώτηση.
Φίλτατε Ντεθ βρίσκω το σετάκι σου άκρως φιλοσοφιμένο.

Santouryuu

Santouryuu

 

Εγω λεω οτι η πικ αναπαραστα καποιον που απεβιωσε την ωρα που εκανε πεοληχεια στον εαυτο του και το κρανιο του εμεινε κολλημενο στα γενετησια του οργανα... Τα χορτα που κρατει στη χειρα του, συμβολιζουν τα ραδικια που βλεπει αναποδα!

Kamikaze

Kamikaze

 

yagamidimitris έγραψε:Αν ο Light Yagami ήταν πραγματικός και κυριαρχούσε θα ήταν ο κόσμος ένα καλύτερο μέρος;
Ναι, ναι, ναι. Και θα το ξαναπώ ΝΑΙ!!!!

Santouryuu έγραψε:το μόνο καλό που έκανε ο sakazuki είναι που έφαγε ace... ελπίζω να ψοφήσει

~Santouryuu~ 21.10.2016
Και φρόντισε να μη ζήσει κανείς που θα μπορεί να επαναφέρει τα αρχαία όπλα(αν και του το κατέστρεψε ο Kuzan που άφησε τη Robin να ζήσει).
Και έκανε τους Ναυτικούς να νικήσουν στη Marineford(MF χωρίς Saka=νίκη των WB).
Και έκανε το ισχυρότερο Ναυτικό στην ιστορία του Ναυτικού.
Και ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Το έχω πει ήδη.
~ sandokanthanos ~ 29.5.2016

Και για να είμαι on topic αυτή τη στιγμή ο μελλοντικός εαυτός μας μας βλέπει μέσω των αναμνήσεων...

Santouryuu

Santouryuu

 

sandokanthanos έγραψε:
yagamidimitris έγραψε:Αν ο Light Yagami ήταν πραγματικός και κυριαρχούσε θα ήταν ο κόσμος ένα καλύτερο μέρος;
Ναι, ναι, ναι. Και θα το ξαναπώ ΝΑΙ!!!!

Santouryuu έγραψε:το μόνο καλό που έκανε ο sakazuki είναι που έφαγε ace... ελπίζω να ψοφήσει

~Santouryuu~ 21.10.2016
Και φρόντισε να μη ζήσει κανείς που θα μπορεί να επαναφέρει τα αρχαία όπλα(αν και του το κατέστρεψε ο Kuzan που άφησε τη Robin να ζήσει).
Και έκανε τους Ναυτικούς να νικήσουν στη Marineford(MF χωρίς Saka=νίκη των WB).
Και έκανε το ισχυρότερο Ναυτικό στην ιστορία του Ναυτικού.
Και ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. Το έχω πει ήδη.
~ sandokanthanos ~ 29.5.2016

Και για να είμαι on topic αυτή τη στιγμή ο μελλοντικός εαυτός μας μας βλέπει μέσω των αναμνήσεων...
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Φιλοσοφικες Αναζητησεις. - Σελίδα 6 Hqdefault
μονοχιτο τον ειχει ο jiji  hahaha hahaha hahaha

Aldark

Aldark

 

Πήγα να κάνω meaningful post που σας τη λέει για οφφτοπικ , αλλα νομιζα οτι ήμασταν στη γενική και έκανα λάθος~
οπότε απλά απαντήστε σ'αυτά ξερωγω
https://roadhouse.gr/3407

Santouryuu

Santouryuu

 

8. Οι γοργόνες κάνουν απολέπιση;

Όχι, άλλα χέζουν. Μου το είπε ο Λούφης.

Tcixlas

Tcixlas

 

έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο τυχεροί είσαστε που δεν γινατε απλά μια πίπα?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

[adm]Λοιπόν θέλω να το κάνω λιανά. Εδώ δεν είναι μέρος για να συζητάτε για One Piece, εδώ είναι το off-topic corner, εδώ μιλαμε για τα ΠΑΝΤΑ εκτος απο One Piece (εκτος απο κανα reference, αυτό ειναι δεκτόν). Αν θελετε να μιλήσετε για το τι εκανε ο Sakazukaros και ο Jiji στο παιδιο της μαχης πειτε τα σε ενα αντιστοιχο τοπικ.

Για τώρα -25% και στους δυο σας (yagamidimitris, santouryuu)[/adm]

http://www.onepiecegr.com/

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 22:59, 1 φορά

Shikkoku

Shikkoku

 

O Τανάση έγραψε:έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο τυχεροί είσαστε που δεν γινατε απλά μια πίπα?
Μόνο και μόνο που ήμουν το καλύτερο σπέρμα νιώθω τυχερός..

Kamikaze

Kamikaze

 

Santouryuu έγραψε:Φιλοσοφικες Αναζητησεις. - Σελίδα 6 Hqdefault
μονοχιτο τον ειχει ο jiji  hahaha hahaha hahaha
Δεν το έδειξε πάντως. 2 hits του έριξε και ήταν κομπλέ. Όταν του έριξε ο άλλος όμως 2 hits του έκαναν μνήμα. Ο Sakazuki δέχθηκε μεγαλύτερο damage από το Newgate και μπόρεσε να σηκωθεί σε μερικά δεύτερα, να ανοίξει τούνελ μέχρι τον Luffy, να παλέψει με Iva, Commanders & Crocodile, να πάει να αντιμετωπίσει Teach & ΣΙΑ μόνος του και να τα βάλει με Kuzan για 10 μέρες και να το νικήσει. Α και μετά τη Marineford δεν είχε ούτε ένα τραύμα ενώ ο άλλος είχε μισό κεφάλι και καρέκλα δίπλα στον Άγιο Πέτρο.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ON TOPIC

Τι θα γίνει αν ο Πινόκιο πει "λέω ψέμματα";

Santouryuu

Santouryuu

 

Φιλοσοφικες/ρητορικες ερωτησεις...

Ο σακαζουκι-λαβερ θα την γλυτωσει επειδη εγραψε ενα "για να ειμαι ον τοπικ" της πλακας;

Τελικα ποσα απιδια χωραει ο σακος;

Shikkoku

Shikkoku

 

Γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει διαφορετική αίσθηση του χιούμορ από τα υπόλοιπα κατσίκια;

Kamikaze

Kamikaze

 

Santouryuu έγραψε:Φιλοσοφικες/ρητορικες ερωτησεις...

Ο σακαζουκι-λαβερ θα την γλυτωσει επειδη εγραψε ενα "για να ειμαι ον τοπικ" της πλακας;
Try it

Γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει διαφορετική αίσθηση του χιούμορ από τα υπόλοιπα κατσίκια;
Για τον ίδο λόγο που το καλύτερο γέλιο το έχει ο τελευταίος.

Το έχει σκεφτεί κανείς πόσοι άλλοι "πλανήτες Γη" ήταν στην θέση μας πριν καν δημιουργηθεί το ηλιακό σύστημά μας;

Shikkoku

Shikkoku

 

Έτοιμος~
gj!

Εννοείς στην θέση που είμαστε εμείς ή πλανήτες όμοιοι με τον δικό μας;

Kamikaze

Kamikaze

 

Στην θέση που είμαστε εμείς. Πλανήτες όμοιοι με το δικό μας γενικά στο σύμπαν σίγουρα υπήρξαν και υπάρχουν.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Δειτε ενα βιντεο απο έναν τύπο στο youtube, είναι μια γυναίκα η οποία πεθαίνει στο σπίτι της και ενώ τρώει και πριν απο τον θάνατο της λεεί κάτι ακαταλαβίστηκα. Μετα το βίντεο παίζει ανάποδα και λεεί "There is nothing"

Αυτός που εφτιαξε το βίντεο θέλει να μας δείξει την άποψή του οτι μετά τον θάνατο δεν υπάρχει τίποτα. Αντριχιαστικο θα ελεγα

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Και ήθελα να κοιμηθώ απόψε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης