Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 17]

201ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Παρ 25 Μαρ 2011, 23:52

manos-sk8

manos-sk8

 

Grimmy έγραψε:oxι η ωρα της κρητης φτανει...

υπαρχει καποιο προβλημα με τν Κρητη your mom=15$ ????????? :xD:

202ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 19:37

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
"προσεύχη" : "Η αίτηση να καταργηθούν οι νόμοι του σύμπαντος για χάρη ενός μοναδικού αιτιούντος, ο οποίος μάλιστα έχει προηγουμένος εξομολογηθεί πώς είναι ανάξιος"

-Ambrose Bierce

203ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 21:20

moumia

moumia

 

Oι λεξεις ειναι πολλες μα οι πραξεις ελαχιστες.................... geek

204ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 21:35

maggie

maggie

 

"μυθος ειναι μια θρησκεια στην οποια πλεον κανεις δεν πιστευει"

-δεν θυμαμαι ποιος το πε-

205ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 22:02

moumia

moumia

 

για αυτο παει κατα διαολου αυτη η χωρα!

μα πραγματικα αυτος ειναι ο λογος χαθηκαν τα παντα...!

206ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 22:34

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
moumia έγραψε:για αυτο παει κατα διαολου αυτη η χωρα!

μα πραγματικα αυτος ειναι ο λογος χαθηκαν τα παντα...!

αυτη τη στιγμη διεκδικεις επαξια το τιτλο του πιο ηλιθιου μελους του σαιτ...βασικα το ηλιθιος ειναι φιλοφρονηση...


nice! nice! nice! nice! nice!

207ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 28 Μαρ 2011, 22:58

Kauko

Kauko

 

moumia έγραψε:για αυτο παει κατα διαολου αυτη η χωρα!

μα πραγματικα αυτος ειναι ο λογος χαθηκαν τα παντα...!


η θρησκεια ειναι ο λογος που χαθηκε οτι αξιζε σε αυτον τον τοπο. Οταν οι χριαστιανοι εκαιγαν ναους, λογοκρινανε αρχια κειμενα και δεν αφησαν ουτε τα μισα απο αυτα που αξιζαν να περασουν σε εμας. Δε λεω μπορει η θρησκεια να ηταν ο συνδετικος κρικος του ελληνικου εθνους, αλλα θα μποτουσαν οι ελληνες να εχουν ισχυροτερους δεσμους μεταξυ τους, οπως τα γραμματα οι επιστημες και οι τεχνες. Η θρησκεια μας πηγε πισω, και αυτο το καταλαβαινει αν δει κανεις οτι στις χωρες που προοδευουν υπαρχει εντονη αμφισβητηση.

208ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 00:07

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Παμε και το πασιγνωστο...

Όταν ένας άνθρωπος υποφέρει απο μια αυταπάτη,αυτό ονομάζεται παράνοια.Όταν πολλοί άνθρωποι υποφέρουν απο μια αυταπάτη,αυτό ονομάζεται θρησκεία.

209ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 10:36

maggie

maggie

 

^αυτο θυμαμαι ποιος το πε plz plz plz plz plz plz ...
ο Robert Pirsing στο βιβλιο του "το ζεν και η τεχνη της συντηρησης της μοτοσικλετας"

210ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 12:40

moumia

moumia

 

Kαλα μιλαμε ειστε για γελια!

Εισαι ελευθερος σημερα χαρης το Κολοκτρ..τον Καραισακη ...και αλλους και λετε τωρα αρλουμπες?? και σαν δυναμη της ειχαν την πιστη τους και μιλας που κολαει?? και χαζος εισαι εσυ αχρηστε! τραβα πρωτα να τελειωσεις τη θυτεια σου βισμα!

211ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 13:48

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
πίστη στα ιδανικά..όχι στη θρησκεία

212ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 13:56

maggie

maggie

 

lol...οκ δεν κανω καυστικο σχολιο θα μιλησω σοβαρα...

τις προηγουμενες μερες κατι εγραψες το οποιο εμεινε ασχολιαστο:
moumia έγραψε: Ο χριστιανισμος ειναι ελευθερη θρησκεια δε σε πιεζει κανεις να γινεις
ωστε ειναι ελευθερη θρησκεια ε?...εφοσον ειναι ελευθερη θρησκεια γιατι δεν με αφηνει να μεγαλωσω και να αποφασισω εγω, οταν αποκτησω κριση, αν θελω να την ακολουθησω η οχι και μου την επιβαλλει η εκκλησια με το ετσι θελω?...η απαντηση ειναι απλη: επειδη με θελει προβατο...

moumia έγραψε:Εισαι ελευθερος σημερα χαρης το Κολοκτρ..τον Καραισακη ...και αλλους και λετε τωρα αρλουμπες?? και σαν δυναμη της ειχαν την πιστη τους και μιλας που κολαει?? και χαζος εισαι εσυ αχρηστε! τραβα πρωτα να τελειωσεις τη θυτεια σου βισμα!
το ξερεις οτι ο Κολοκοτρωνης, η Μπουμπουλινα και αλλοι αρματωλοι της επαναστασης αφοριστηκαν απο την ιδια την εκκλησια?...λες λοιπον αυτοι να ειχαν σαν δυναμη την θρησκεια?...φυσικα και οχι...

οι ανθρωποι, κυριως λογω αγνοιας, εχουν την αναγκη να πιστεψουν καπου ανωτερα...αυτην την αναγκη καποιοι την εκμεταλλευονται, την ονομαζουν θρησκεια και μεσω αυτης προωθουν με ποικιλους τροπους το συμφεροντα τους...

οκ θα το δεχτω, η εκκλησια εχει και καλους ανθρωπους...αλλα η πλειοψηφια ειναι για πεθαμο...οταν πχ η I.M Πεντελης ερχεται και ζηταει πισω τα εδαφη που πουλησε η ιδια το 1832 και αφηνει αστεγες τοσες οικογενειες τοτε σιγουρα κατι βρωμαει...

δεν πιστευω στην θρησκεια, δεν πιστευω ουτε στην εκκλησια...πιστευω μονο στην καλοσυνη που εχει μεσα του ανθρωπος και γενικοτερα στον ιδιο τον ανθρωπο...

στο κατω κατω η ιδια η ποικιλοτητα των θρησκειων διαψευδει το ενδεχομενο υπαρξης τους...

δεν σου λεω να μην πιστευεις, εχεις το δικαιωμα να πιστευεις σε οτι θελεις, ο καθενας μας δλδ εχει αυτο το δικαιωμα...πριν πιστεψεις ομως, μαθε, διαβασε και ενημερωσου για ολες τις πλευρες που εχει ενα θεμα και οχι μονο αυτην που σου πλασαρουν..αφου το κανεις αυτο χρησιμοποιησε την κριση σου και αποφασισε σε τι θες να πιστεψεις...

213ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:02

Kauko

Kauko

 

moumia έγραψε:Kαλα μιλαμε ειστε για γελια!

Εισαι ελευθερος σημερα χαρης το Κολοκτρ..τον Καραισακη ...και αλλους και λετε τωρα αρλουμπες?? και σαν δυναμη της ειχαν την πιστη τους και μιλας που κολαει?? και χαζος εισαι εσυ αχρηστε! τραβα πρωτα να τελειωσεις τη θυτεια σου βισμα!

Οι ηρωες ηταν γενναιοι φυσικα και τους τιμαμε, αλλα δεν μας ελευθερωσαν ουσιαστικα αυτοι. Αν δεν ερχονταν οι Αγγλοι, οι Γαλλοι και οι Ρωσσοι στο Ναυαρινο να διωξουν τον Ιμπραημ η Ελλαδα θα κατοικουταν απο Αιγυπτιους τωρα. Αυτο που μας ελευθερωσε ηταν τα ξενα συμφεροντα και οχι οι ηρωες. Αυτη η αντιληψη για τους ευεργετες του εθνους εχει ανατραπει τα τελευταια χρονια.
Γενικα ομως στην Ελλαδα ΟΛΟΙ μεγαλωνουμε με ψεματα και ψευδαισθησεις για την ιστορια μας και αυτοι που οριζουν το τι θα διδαχθουμε το γνωριζουν. Εχουν γινει μαλιστα συζητησεις Ελλαδας-Τουρκιας για τα θεματα της ιστοριας στο σχολειο, γιατι και οι τουρκου κι εμεις διδασκομαστε ιστορια καθαρα υποκειμενικη, για διορθωση αυτης της καταστασης. Ομως αντιμετωπιζεται οπως ο αφοπλισμος πυραυλων μεταξυ Αμερικης Ρωσσιας, αν δεν διορθωσει ο ενας την παιδεια δεν το κανει και ο αλλος.
Εγω θελω να καταληξω οτι αυτα που μας λενε στα σχολεια αλλα και οι διαδεδομενες αποψεις για την ιστορια (αλλα και τη θρησκεια, γιατι στην Ελλαδα ειναι σχεδον το ιδιο) ειναι ολα σκουπιδια. Αντι να μας διδαξουν για τα πραγματικα αιτια της επαναστασης, μας λενε για το κρυφο σχολειο που δεν υπηρξε ΠΟΤΕ! Και στη θρησκεια αντι να μας διδαξουν την καινη διαθηκη για να δουμε ΤΙ λεει η θρησκεια μας και να αποφασισουμε ΑΝ θα πιστεψουμε, μας λενε ποσο καλος ηταν ο Χριστουλης και το πρεπει να κανουμε για να ειμαστε καλοι...
Αυτη ειναι η αποψη μου και τη γραφω χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν

214ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:07

mizumizupower

mizumizupower

 

εγω ειχα σκοπο να πω κατι σαν OMG WTF MAN... αλλα η maggie δεν θα μπορουσε να το θεσει καλυτερα. με καλυψε...

215ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:11

moumia

moumia

 

Δεν μας ελευθερωσαν οι ηρωες??
χαχαχαχα καλα μιλαμε πρεπει να εισαι τελειως στον κοσμο σου!

Η εκκλησια τους αφορησε τους ηρωες?? που το λεει αυτο?
Εγω ξερω με σημαιες του σταυρου πολεμησαν και γραφτηκε η επαναστηση απο των Παλαιων Πατρων Γερμανο!

Παμε και πιο πισω αν ειναι τοτε που βασιλευε ο βασιλιας Κωνστανινος στην Κωνσταντινουπολη ψαξτε πρωτα για την ιστορια και μετα μιλαμε γιατι αν ειναι λεμε αυτο που θελουμε χωρις στοιχεια δεν βγαινει πουθενα!

216ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:16

Kauko

Kauko

 

moumia έγραψε:Δεν μας ελευθερωσαν οι ηρωες??
χαχαχαχα καλα μιλαμε πρεπει να εισαι τελειως στον κοσμο σου!

Η εκκλησια τους αφορησε τους ηρωες?? που το λεει αυτο?
Εγω ξερω με σημαιες του σταυρου πολεμησαν και γραφτηκε η επαναστηση απο των Παλαιων Πατρων Γερμανο!

Παμε και πιο πισω αν ειναι τοτε που βασιλευε ο βασιλιας Κωνστανινος στην Κωνσταντινουπολη ψαξτε πρωτα για την ιστορια και μετα μιλαμε γιατι αν ειναι λεμε αυτο που θελουμε χωρις στοιχεια δεν βγαινει πουθενα!

Η Επανασταση δεν ξεκινησε απο τον Παλαιων Πατρων Γερμανο στην Αγια Λαυρα , αυτο ειναι ΜΥΘΟΣ!!!. Ξεκινησε στις Παραδουναβιες ηγεμονιες, καπου στη Μολδαβια με τη μαχη στο Δραγατσανι και τον Ιερο Λοχο του Υψηλαντη.

Αν δεν ερχονταν οι Μεγαλες Δυναμεις στη ναυμαχια του Ναυαρινου, ΠΟΙΟΣ απο τους Ελληνες θα εδιωχνε τον Ιμπαρημ, που ειχε σαρωσει τα παντα και ειχε ερημωσει την Πελοποννησο, ΠΟΙΟΣ?

Δεν ειμαι εγω στον κοσμο μου, γιατι πιστευω πως εχω κριτικη σκεψη. Χωρις να θελω να σε προσβαλλω λεω πως εσυ εισαι στον κοσμο σου, τον κοσμο που δημιουργει για εσενα η κακιστη παιδεια μας...

217ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:20

moumia

moumia

 

Εγω σου ειπα που υπογραφτηκε !

βοηθεια ολες οι χωρες περνουν λογικο ειναι αλλα αν εσυ δεν τα δωσεις ολα δε κανεις απολυτος τιποτα !

218ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:28

Kauko

Kauko

 

Δεν υπογραφτηκε τιποτα, μια επανασταση δεν ξεκινα σε μια μερα αλλα σταδιακα. Δεν μαζευτηκανε και ειπανε : Τι να κανουμε τωρα ?ας βαρεσουμε τους Τουρκους!Ολα εγιναν σταδιακα μεσω της φιλικης εταιρια που τη ιδρυσε ο ΕΚ ΡΩΣΙΑΣ Υψηλαντης. Η Αγια Λαυρα ειναι αλλος ενας ΜΥΘΟΣ για να δημιουργησει κοινη εθνικη συνειδηση στους Ελληνες και αυτο δεν ειναι κακο. Κακο ομως ειναι σημερα που το αναπαραγουμε με αυτον τον τροπο, στα σχολεια οταν ειναι γνωστο οτι δεν συνεβη. Μεχρι και η Ιστορια του Ελληνικου Εθνους γραφει αυτο που λεω για την Αγια Λαυρα.

Και οσο για τη βοηθεια, οι Γαλλοι απο ποιον βοηθηθηκαν στη Γαλλικη Επανασταση...? Οι ΜΠολεσβικοι...?
Οι Ελληνες ηταν ειναι και θα ειναι ΛΙΓΟΙ και ΜΙΚΡΟΙ για να κανουν πραγματα μονοι τους, παντα χρειαζονται καποιον να τους βοηθαει. Αν δεν θελανε οι Αγγλοι οι Γαλλοι και οι Ρωσοι, η Ελλαδα θα ηταν Αιγυπτος για ως γνωστον, το σχεδιο του Ιμπραημ ηταν αφου καταλαβει την Πελοποννησο να στειλει ολους τους Ελληνες στην Αιγυπτο και τους αντικαταστησει με Αιγυπτιους.

Και για να σε προλαβω, το 1940 ηταν ενα επος που οι Ελληνες πολεμησαν πραγματι μονοι τους, αν και σο τελος... ηρθε η κατοχη.

Δεν αμφισβητω σε καμια περιπτωση τον ηρωισμο τον Ελληνων, αμφισβητω ομως τις δυνατοτητες τους. Γιατι μπορει καποιος να ειναι πολυ γενναιος και φιλοτιμος, αλλα να ειναι πολυ αδυναμος, οπως και η Ελλαδα και γι αυτο να μην καταφερνει πραγματα...

219ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:33

moumia

moumia

 

H συζητηση εχει γινει μια αισχη προς τους προγονους τερμα δε λεω τιποτα αλλο γιατι κατανταει τελειως γελοιο με τους αστειασμους που λεγονται εδω περα αλλα φαινεται καλυτερα μην πω.......

bb μπέμπιδες. bye

220ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:38

Kauko

Kauko

 

moumia έγραψε:H συζητηση εχει γινει μια αισχη προς τους προγονους τερμα δε λεω τιποτα αλλο γιατι κατανταει τελειως γελοιο με τους αστειασμους που λεγονται εδω περα αλλα φαινεται καλυτερα μην πω.......

bb μπέμπιδες. bye


Δεν προσβαλλει κανεις τους προγονους αν λεει την αληθεια. ΟΧΙ, η αληθεια δεν προσβαλλει. Και ειμαι σιγουρος πως Ελληνες της εποχης οπως ο Μακρυγιαννης η ο Κολοκοτρωνης δεν θα ηθελαν ΠΟΤΕ η ιστορια να διαστρεβλωνεται κατ'αυτον τον τροπο.
Αυτα κι απο μενα...

Bye φιλε και προβληματισου λιγακι, μην εισαι τοσο δεκτικος... here and there

221ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:39

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
ρε μουμια δε το χεις το αθλημα ρε μη το παλευεις...

Δε σου επιβαλλει κανεις να σκεφτεσαι αλλα καλο ειναι να το κανεις.... Το οτι ειχαν αφελης ιδεες οι ηρωες τις επαναστασεις δε μου λεει τπτ... Τους ευχαριστω που εσωσαν την χωρα μου και που εκαναν οτι εκαναν αλλα αυτο δε αναιρει το οτι ηταν αμορφωτοι αρα και θρησκευομενοι... Ανθρωπος που δεν εχει μορφωση ειναι λογικο να πιστευει σε ανωτερες δυναμεις!

Μπορεις να κανεις την προσευχουλα σου καθε μερα και να πιστευεις παιδικα παραμυθακια που σου πλασαρει η θρησκεια η μπορεις να χρησιμοποιησεις τη λογικη και να σκεφτεσε σωστα...


Παμε στα σοβαρα θεματα τωρα γιατι βαρεθηκα τον μουμια...

Πιστευω η μαλλον ελπιζω οτι η θρησκεια σε μερικες γενιες θα εχει εξαλιφθει...
Πλεον πιστευουν κυριως οι γριες και λιγοι νεοι...
Πραγματικα ελπιζω οτι η απογονοι μου θα εχουν τη τυχη να ζησουν σε μια κοινωνια χωρις θρησκεια... Οι προκαταληψεις και τα κακα που εχει προσφερει δεν εχουν σταματημο..

Πιστευετε οτι ο ανθρωπος θα καταφερει καποια στιγμη να γιατρεψει την επιδημια της θρησκειας?

222ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:44

Kauko

Kauko

 

οχι, υπαρχουν ακομα κοινωνιες που τα παιδια μεγαλωνουν με τη θρησκεια. Μην κοιτας μονο την Ευρωπη που οι Χριαστιανοι αμφισβητουν εντονα τη θρησκεια. Στις Μουσουλμανικες κοινωνιες αν τολμησει καποιος και αμφισβητησει τη θρησκεια τον σκοτωνουν. Στο συγχρονο κοσμο σιγα σιγα ολο και λιγοτεροι πιστευουν (Εγω δεν κατασσωτον εαυτο μου πουθενα γιατι ακομα δεν εχω κανει αρκετη ερευνα για να καταληξω, αν δεν διαβαζω πολυ αναλυτικα και δεν δω με τα ματια μου πραγματα δεν πιστευω τιποτα). Σε αλλες κοινωνιες ομως δεν ειναι δυνατον να εξαλειφθει η θρησκεια

223ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:45

maggie

maggie

 

moumia έγραψε:Η εκκλησια τους αφορησε τους ηρωες?? που το λεει αυτο?
Εγω ξερω με σημαιες του σταυρου πολεμησαν και γραφτηκε η επαναστηση απο των Παλαιων Πατρων Γερμανο

στο ειπα και παραπανω, ψαξε και κρινε...μασημενη τροφη μας τσαμπουνας τοσες μερες...

moumia έγραψε:H συζητηση εχει γινει μια αισχη προς τους προγονους τερμα δε λεω τιποτα αλλο γιατι κατανταει τελειως γελοιο με τους αστειασμους που λεγονται εδω περα αλλα φαινεται καλυτερα μην πω.......

bb μπέμπιδες. bye

ενα πραγμα ειν σιγουρο απο ολα τα ποστς σου...στην εκθεση ησουν στοκος...no hard feelings...

224ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:47

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
captain usopp έγραψε:οχι, υπαρχουν ακομα κοινωνιες που τα παιδια μεγαλωνουν με τη θρησκεια. Μην κοιτας μονο την Ευρωπη που οι Χριαστιανοι αμφισβητουν εντονα τη θρησκεια. Στις Μουσουλμανικες κοινωνιες αν τολμησει καποιος και αμφισβητησει τη θρησκεια τον σκοτωνουν. Στο συγχρονο κοσμο σιγα σιγα ολο και λιγοτεροι πιστευουν (Εγω δεν κατασσωτον εαυτο μου πουθενα γιατι ακομα δεν εχω κανει αρκετη ερευνα για να καταληξω, αν δεν διαβαζω πολυ αναλυτικα και δεν δω με τα ματια μου πραγματα δεν πιστευω τιποτα). Σε αλλες κοινωνιες ομως δεν ειναι δυνατον να εξαλειφθει η θρησκεια

δυστιχως ετσι ειναι... Αλλα ολα πρεπει να ξεκινησουν απο καπου... Ας αρχισουμε απο δω και ας ελπισουμε οτι κατι θα γινει και στις μουσουλμανικες κοινωνιες... Βημα βημα...

225ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 9 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 29 Μαρ 2011, 14:54

Kauko

Kauko

 

θα ηθελα να πω και κατι αλλο για τους Μουσουλμανους ,μια σκεψη που εχω κανει και γνωριζω φυσικα πως ειναι πολυ τραβηγμενη. Το οτι ξεσηκωνονται η μια χωρα μετα την αλλη στην Αφρικη θα επρεπε να μας ανησυχει. Λιβυη, Τυνησια, Αιγυπτος. Ολες αυτες οι χωρες εχουν κοινη θρησκευτικη συνειδηση και δεν θα ηταν απιθανο αν σε καποια χρονια η εξουσια πεσει στα χερια του λαου να δημιουργθει ενα Μουσουλμανικο κρατος κατα μηκος ολης της Βορειας Αφρικης, ενα κρατος με θρησκευτικο χαρακτηρα. Πραγμα που σημαινει οτι θα βοηθουσαν τους ομοθρησκους Παλαιστηνιους κατα των Ισραηλινων και δεδομενων των κακιστων σχεσεων Τουρκιας και Ισραηλ η εμπλοκη της θα ηταν πιθανη. Η Ελλαδα ως ο μονος συμμαχος των Ισραηλινων στη Μεσογειο δεν θα μπορουσε να μεινει αμετοχη... κι ετσι φυσικα ξεκινανε οι πολεμοι, σε μια περιοχη με πετρελαια που δινει κινητρο σε ορισμενες μεγαλες δυναμεις να μπουνε...
Δεν λεω οτι θα γινει πολεμος και ξερω οτι ειναι πολυ τραβηγμενο, ειναι ομως μια σκεψη που εκανα και ηθελα να τη γραψω τωρα που ειδα οτι μιλαμε για τους Μουσουλμανους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης