Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

The Zeitgeist III - Moving Forward

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:33

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
oki doki. ^^

27The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:36

Crowdon

Crowdon

 

Elidor έγραψε:Πειτε οτι θελετε για τις ταινιες αλλα κοψτε το θεμα θρησκεια... Ξερω πως ολοι εχετε κατι να πειτε αλλα οχι σε αυτο το φορουμ... Σχολια για την θρησκεια, πολιτικη κτλπ σε πμ η μσν.

Ελίδορα..
https://onepiecegr.forumgreek.com/t12-topic
Ήμουν πολύ προσεκτικός να φτιάξω ακομπλεξάριστους κανόνες.
Ούτε είμαστε 1000 άτομα να γίνει το flame της ζωής μας ούτε τίποτα τέτοιο.
Πολιτισμένη συζήτηση γίνεται.


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

28The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:37

Elidor

Elidor

 

Avarga
Crowdon έγραψε:
Elidor έγραψε:Πειτε οτι θελετε για τις ταινιες αλλα κοψτε το θεμα θρησκεια... Ξερω πως ολοι εχετε κατι να πειτε αλλα οχι σε αυτο το φορουμ... Σχολια για την θρησκεια, πολιτικη κτλπ σε πμ η μσν.

Ελίδορα..
https://onepiecegr.forumgreek.com/t12-topic
Ήμουν πολύ προσεκτικός να φτιάξω ακομπλεξάριστους κανόνες.
Ούτε είμαστε 1000 άτομα να γίνει το flame της ζωής μας ούτε τίποτα τέτοιο.
Πολιτισμένη συζήτηση γίνεται.

Ασε με ρε χαμενε ανθρωπε να κανω την δουλεια μου....-_-

29The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:40

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
Elidor έγραψε:
Crowdon έγραψε:
Elidor έγραψε:Πειτε οτι θελετε για τις ταινιες αλλα κοψτε το θεμα θρησκεια... Ξερω πως ολοι εχετε κατι να πειτε αλλα οχι σε αυτο το φορουμ... Σχολια για την θρησκεια, πολιτικη κτλπ σε πμ η μσν.

Ελίδορα..
https://onepiecegr.forumgreek.com/t12-topic
Ήμουν πολύ προσεκτικός να φτιάξω ακομπλεξάριστους κανόνες.
Ούτε είμαστε 1000 άτομα να γίνει το flame της ζωής μας ούτε τίποτα τέτοιο.
Πολιτισμένη συζήτηση γίνεται.

Ασε με ρε χαμενε ανθρωπε να κανω την δουλεια μου....-_-

pwned!

30The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:41

Crowdon

Crowdon

 

lol
Αφού συζητάμε σε κόσμιο επίπεδο.
Αν αρχίσουν βρισίδια μπάναρέ μας όλους. :)


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

31The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:42

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Κάτι τελευταίο.
[quote="βατόμουρο"η πιστη είναι κάτι προσωπικό[/quote]
Αυτό και μόνο με κάνει Βάσω και σε συμπαθώ ως άνθρωπο.
Σέβεσαι αυτά που πιστεύουν οι άλλοι ενώ εκφράζεις την άποψη σου.
Και μην ανησυχείς δεν αρπάζομαι σχεδόν ποτέ(εκτός αν νιώθω οτι απειλούμαι εγώ ή αυτά που πιστεύω,οπότε βάζω όλο μου το είναι στον λόγο αν πρόκειται για τα πιστεύω μου γενικά,και όλη μου την δύναμη αν πρόκειται για απειλή της ζωής μου.Αλλά προφανώς αυτό είναι άσχετο. :xD: )


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

32The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:42

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

Crow δεν παρεξηγω ρε ολα οκ :P

εγω δεν εχω προβλημα με κανεναν ειτε πιστευει ειτε οχι,δλδ δεν κρινω καποιον με βαση τη θρησκεια.επισης να πω οτι πιστευω οτι οι θρησκειες για καλο εγιναν απλα καταντησαν ετσι απ την "υπερεκμεταλλευση"(δεν εβρισκα καλυτερη λεξη XD)

γενικα δεν εχω προβλημα με το τι ειναι ο καθενας απλα να μην προσπαθει να μου το επιβαλει.αλλο να μου το μαθει(οπως οι καθηγητες θρησκευτικων) κ αλλο να μου το επιβαλει.

αυτο και τελος ^^


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Db0370

33The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 20:58

didimakia

didimakia

 

Mα και η ταινια δεν στο επιβαλει.
Σου ''μαθαινει'' καποια πραγματα.
Σου δειχνει καποια στοιχεια, γεγονοτα κλπ και απο εκει και μπρος ειναι στην κριση κατα ποσο θα τον πιστεψεις/συμφωνησεις/διαφωνησεις κλπ.
Μην κανεις σαν την Στελλα απ το Big Brother που λεει οτι εφταιγε ο Γιωργος για τις επιλογες της! Ηταν καθαρο δικο της λαθος XD

Οσο για την συζητηση περι θρησκειας, ειναι οντως ενα taboo στα forum αλλα εχουμε εμεις Taboo? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!
Απλως αμα ξεφυγει, εγω ειμαι εδω :)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την didimakia στις Τετ 26 Ιαν 2011, 21:00, 1 φορά


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

34The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 21:00

Elidor

Elidor

 

Avarga
O Γιωργος επρεπε να κερδισει τα λεφτα αλλα εφυγε ο βλακας... Η Στελλα να παρει τα @@ μου!

Και οσο υπαρχουν ανεξηγητα ερωτηματα θα επινοουντε θρησκειες.... Οταν σταματησουν να υπαρχουν ερωτηματα θα επινοουντε νεα ερωτηματα...

35The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 21:00

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
κανω θεμα θρησκεια γιατι με ενδιαφερουν οι αποψεις σας.
Συμφωνω απειρα με το crow... Αν βρω κοπελα που θα μου πει αυτα που εγραψες τις τα ζηταω επι τοπου!


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

36The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 21:03

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
Jim McDuck έγραψε:Κάτι τελευταίο.
[quote="βατόμουρο"η πιστη είναι κάτι προσωπικό
Αυτό και μόνο με κάνει Βάσω και σε συμπαθώ ως άνθρωπο.
Σέβεσαι αυτά που πιστεύουν οι άλλοι ενώ εκφράζεις την άποψη σου.
Και μην ανησυχείς δεν αρπάζομαι σχεδόν ποτέ(εκτός αν νιώθω οτι απειλούμαι εγώ ή αυτά που πιστεύω,οπότε βάζω όλο μου το είναι στον λόγο αν πρόκειται για τα πιστεύω μου γενικά,και όλη μου την δύναμη αν πρόκειται για απειλή της ζωής μου.Αλλά προφανώς αυτό είναι άσχετο. :xD: )
[/quote]
vatomouros fav vatomouros fav vatomouros fav

θα συμφωνησω με τον σταυρο.

37The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 26 Ιαν 2011, 21:06

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Ο άνθρωπος πάντα θα ψάχνει απαντήσεις και θα επινοεί ερωτήσεις.
+1 στον Σταύρο


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

38The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Πεμ 27 Ιαν 2011, 05:13

Crowdon

Crowdon

 

Grimmy έγραψε:κανω θεμα θρησκεια γιατι με ενδιαφερουν οι αποψεις σας.
Συμφωνω απειρα με το crow... Αν βρω κοπελα που θα μου πει αυτα που εγραψες τις τα ζηταω επι τοπου!

Αν βρεις τέτοια κοπέλα πλιζ δες αν έχει φίλες ίδιες με αυτήν να μου γνωρίσεις.
Αν δεν έχει θα στην ανταλλάξω με την αδερφή μου! xD

edit: https://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w&feature=feedu

Η 3η ταινία ανέβηκε!!Τα έσπασε!!Ξεπέρασε τις προσδοκίες μου! *_*
Πατήστε cc και επιλέξτε ελληνικούς υπότιτλους.


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

39The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Παρ 28 Ιαν 2011, 11:44

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Μωλις ειδα την πρωτη.. Πραγματι εντυπωσιακο... Εχει πεισει πολυ ερευνα...
Λιγο βαρεθηκα το σημειο με τηε 9/11 αλλα το θεμα με το χρημα και ειδικα με το χριστιανισμο τρελο ενδιαφερον.


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

40The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Παρ 28 Ιαν 2011, 12:47

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
9/11?
έχει σχέση με τους δίδυμος πύργους?
11 Σεπτεμβρίου(9ος μήνας) δεν είχε γίνει?

αν ναι,ένας ακόμη λόγος..εγώ το θεωρώ πολύ ενδιαφέρον..είχα παρακολουθήσει και ολόκληρο ντοκυμαντέρ

41The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Παρ 28 Ιαν 2011, 13:32

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
ναι για τους διδημους πυργους.. Το δευτερο θεμα του ντοκιμαντερ ειναι αυτο


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

42The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Παρ 28 Ιαν 2011, 19:31

Crowdon

Crowdon

 

To Moving Forward έχει πετύχει πάνω απο μισό εκατομμύριo views στο youtube(690.000+) μέσα σε 2 μέρες!!
Για κάποιο λόγο όμως κάποιοι..κάπως το αφαιρέσαν απο τα charts "most watched" του youtube..


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

43The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Παρ 28 Ιαν 2011, 20:50

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Crowdon έγραψε:To Moving Forward έχει πετύχει πάνω απο μισό εκατομμύριo views στο youtube(690.000+) μέσα σε 2 μέρες!!
Για κάποιο λόγο όμως κάποιοι..κάπως το αφαιρέσαν απο τα charts "most watched" του youtube..
περιεργα πραγματικα...κατι που μιλαει αρνητικα για τη σημερινη κοινωνία και καποιοι προσπαθουν να το κρύψουν?ο χρiστος και η μανα του πρωτοφανες :xD:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ReBoRn23 στις Δευ 31 Ιαν 2011, 21:13, 1 φορά

44The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Δευ 31 Ιαν 2011, 12:21

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Johnyman έγραψε:9/11?
έχει σχέση με τους δίδυμος πύργους?
11 Σεπτεμβρίου(9ος μήνας) δεν είχε γίνει?

στην Αμερικη τα λενε αναποδα...δηλαδη 25 Σεπτεμβριου ειναι 9/25...


Crowdon ξερω μερικες κοπελες...θα μου δωσεις την αδερφη σου? aww3

οι ταινιες ειναι σχετικα καλες και ενδιαφερουσες,αλλα επισης ειναι κλισε...
δεν ειναι η πρωτη φορα που ακουγονται αυτα,ενω η πρωτη ταινια εχει over9000 ιστορικα λαθη...

45The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Δευ 31 Ιαν 2011, 13:43

Crowdon

Crowdon

 

Shadow Ace έγραψε:
Johnyman έγραψε:9/11?
έχει σχέση με τους δίδυμος πύργους?
11 Σεπτεμβρίου(9ος μήνας) δεν είχε γίνει?

στην Αμερικη τα λενε αναποδα...δηλαδη 25 Σεπτεμβριου ειναι 9/25...


Crowdon ξερω μερικες κοπελες...θα μου δωσεις την αδερφη σου? aww3

οι ταινιες ειναι σχετικα καλες και ενδιαφερουσες,αλλα επισης ειναι κλισε...
δεν ειναι η πρωτη φορα που ακουγονται αυτα,ενω η πρωτη ταινια εχει over9000 ιστορικα λαθη...

Μακάρι να φτάναμε σε σημείο να ήταν κλισέ..
Αλλά δεν ισχύει για κανένα λόγο αυτό που λες..
Πότε ξανακούστηκαν και απο ποιους?(μη μου πεις τπτ "απο τους κομμουνιστές" ή "απο τους αναρχικούς" επειδή θα φας παντοφλιά)
Την πρώτη ταινία δεν την έβαλα επειδή και εγώ θεωρώ οτι περιέχει κάποιες ανακρίβειες(το point βέβαια παραμένει σωστό).
Αλλά είναι λογικό αν σκεφτείς οτι δεν προοριζόταν για ταινία αλλά για ένα home-made video που κάποιος ανέβασε και είχε πολλά hits.
Είχε λάθος πηγές και το χει ξεκαθαρίσει.
Γι αυτό και στις 2 τελευταίες ταινίες έχει βάλει ειδικούς και καθηγητές.


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

46The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Δευ 31 Ιαν 2011, 20:40

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Crowdon έγραψε:
Μακάρι να φτάναμε σε σημείο να ήταν κλισέ..
Αλλά δεν ισχύει για κανένα λόγο αυτό που λες..
Πότε ξανακούστηκαν και απο ποιους?(μη μου πεις τπτ "απο τους κομμουνιστές" ή "απο τους αναρχικούς" επειδή θα φας παντοφλιά)
Την πρώτη ταινία δεν την έβαλα επειδή και εγώ θεωρώ οτι περιέχει κάποιες ανακρίβειες(το point βέβαια παραμένει σωστό).
Αλλά είναι λογικό αν σκεφτείς οτι δεν προοριζόταν για ταινία αλλά για ένα home-made video που κάποιος ανέβασε και είχε πολλά hits.
Είχε λάθος πηγές και το χει ξεκαθαρίσει.
Γι αυτό και στις 2 τελευταίες ταινίες έχει βάλει ειδικούς και καθηγητές.

1#Απαντηση

σοβαρα τωρα δεν εχεις ξανακουσει ποτε για το θεο ηλιο και για τις διαφορες ημερομηνιες?
αυτα ειναι old news...σιγουρα ειναι αξιολογη προσπαθεια,αλλα μπορεις να διαβασεις 9001 βιβλια που να τα λενε αυτα,ισως πιο σωστα..

για τη δευτερη τριτη ταινια δεν εχω αποψη,αφου δεν ασχοληθηκα...

2#Απαντηση [εμπειρη]

FAKE AND GAAAY! roar

47The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τρι 01 Φεβ 2011, 22:12

Crowdon

Crowdon

 

Shadow Ace έγραψε:
Crowdon έγραψε:
Μακάρι να φτάναμε σε σημείο να ήταν κλισέ..
Αλλά δεν ισχύει για κανένα λόγο αυτό που λες..
Πότε ξανακούστηκαν και απο ποιους?(μη μου πεις τπτ "απο τους κομμουνιστές" ή "απο τους αναρχικούς" επειδή θα φας παντοφλιά)
Την πρώτη ταινία δεν την έβαλα επειδή και εγώ θεωρώ οτι περιέχει κάποιες ανακρίβειες(το point βέβαια παραμένει σωστό).
Αλλά είναι λογικό αν σκεφτείς οτι δεν προοριζόταν για ταινία αλλά για ένα home-made video που κάποιος ανέβασε και είχε πολλά hits.
Είχε λάθος πηγές και το χει ξεκαθαρίσει.
Γι αυτό και στις 2 τελευταίες ταινίες έχει βάλει ειδικούς και καθηγητές.

1#Απαντηση

σοβαρα τωρα δεν εχεις ξανακουσει ποτε για το θεο ηλιο και για τις διαφορες ημερομηνιες?
αυτα ειναι old news...σιγουρα ειναι αξιολογη προσπαθεια,αλλα μπορεις να διαβασεις 9001 βιβλια που να τα λενε αυτα,ισως πιο σωστα..

για τη δευτερη τριτη ταινια δεν εχω αποψη,αφου δεν ασχοληθηκα...

2#Απαντηση [εμπειρη]

FAKE AND GAAAY! roar

9001?
Κάθησες και τα μέτρησες ρε μπαγασάκο? :Ρ


Shadow Ace έγραψε:
οι ταινιες ειναι σχετικα καλες και ενδιαφερουσες,αλλα επισης ειναι κλισε...
δεν ειναι η πρωτη φορα που ακουγονται αυτα,ενω η πρωτη ταινια εχει over9000 ιστορικα λαθη...

qft
Απλά δεν διευκρήνησες πουθενά οτι μιλάς για την 1η και μάλιστα έκανες τυπογραφικό και έβαλες πληθυντικό αντί για ενικό. :Ρ
Πέρα απο τις βλακείες πάντως να ασχοληθείς επειδή μετράνε!!


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

48The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Πεμ 03 Φεβ 2011, 13:29

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
9001 = οver9000 ρε akali noob xD

και ναι το γενικευσα,για την πρωτη ηθελα να πω...

49The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 Empty Απ: The Zeitgeist III - Moving Forward Τετ 03 Φεβ 2016, 10:54

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Απλά σκάω ένα ποστ για να το υπενθυμίσω στον κόσμο


_________________
The Zeitgeist III - Moving Forward - Σελίδα 2 FTxGhJx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης