Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga...

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 25]

petrikios

petrikios

 

Ναι ρε νταξ ειναι και αλλοι vice που απλα δεν τους εχει αναφερει...αλλα και παλι ειναι δυνατοι...αλλα ο Aokiji οταν ηταν Vice παλι μαμουσε ειχε απο τοτε το φρουτο του που ειναι πολυ δυνατο....

IwantCookie

IwantCookie

 

καλά ο aokiji δεν είναι και κανας σπουδαίος μαχητής..απλά έχει γαμάααατο φρούτο και ξεκάθαρη σκέψη(και λογική)


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

petrikios

petrikios

 

Ρε σκεφτηκα τις προαλες μια θεωρια με αφορμη το τελευταιο τσαπτερ οπου εδειξε τον Rayleigh να κολυμπαει...θα μου πειτε αφου κολυμπουσε σιγουρα δεν εχει φρουτο...ναι αλλα λεω εγω τωρα αν υπαρχει καποιος στο επιπεδο Χακι του Rayleigh θα μπορουσε να εχει την δυνατοτητα να ακυρωνει το ιδιο του το φρουτο προκειμενου να κολυμπησει...λιγο τραβηγμενο αλλα εκει στο New Wolrd ολα ειναι πιθανα.....

IwantCookie

IwantCookie

 

κοιτα ποτέ δεν ξέρεις αλλά δεν νομίζω...βασικά ειναι σχεδόν σίγουρο ότι ο ρε ιδεν έχει φρούτο..ούτε ο Roger είχε...

ο σανκσ δεν σας μοιάζει πολύ στον ρει?


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

didimakia

didimakia

 

Nαι εχουν ιδιο στυλ...σαγιοναρα,καπα,ποτα και δωσε πονο...
Petrikios kαπως παρατραβηγμενο μου ακουγεται :/


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

petrikios

petrikios

 

didimakia έγραψε:Petrikios kαπως παρατραβηγμενο μου ακουγεται :/

Το ξερω αλλα μοχαμπετι να γινεται...

maggie

maggie

 

petrikios έγραψε:Ρε σκεφτηκα τις προαλες μια θεωρια με αφορμη το τελευταιο τσαπτερ οπου εδειξε τον Rayleigh να κολυμπαει...θα μου πειτε αφου κολυμπουσε σιγουρα δεν εχει φρουτο...ναι αλλα λεω εγω τωρα αν υπαρχει καποιος στο επιπεδο Χακι του Rayleigh θα μπορουσε να εχει την δυνατοτητα να ακυρωνει το ιδιο του το φρουτο προκειμενου να κολυμπησει...λιγο τραβηγμενο αλλα εκει στο New Wolrd ολα ειναι πιθανα.....
αυτο το χα σκεφτει και εγω...αλλα ειπα να μην το πω θα φαω ξυλο...

μπραβο petrikie...εκτος απο μιζερος εισαι και γενναιος...και αυτο καλυπτει καπως την μιζερια σου...

και ναι, ειναι λιγο τραβηγμενο...


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

petrikios

petrikios

 

Μιζερος ακους τις μαλακιες του Σταυρου...

maggie

maggie

 

ελα ρε, δεν το εννοουσα...

αλλα ναι, τις ακουω :xD:


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
petrikios έγραψε:Ρε σκεφτηκα τις προαλες μια θεωρια με αφορμη το τελευταιο τσαπτερ οπου εδειξε τον Rayleigh να κολυμπαει...θα μου πειτε αφου κολυμπουσε σιγουρα δεν εχει φρουτο...ναι αλλα λεω εγω τωρα αν υπαρχει καποιος στο επιπεδο Χακι του Rayleigh θα μπορουσε να εχει την δυνατοτητα να ακυρωνει το ιδιο του το φρουτο προκειμενου να κολυμπησει...λιγο τραβηγμενο αλλα εκει στο New Wolrd ολα ειναι πιθανα.....

η λογική(!) λέει πως μπορεί,αλλά ρε συ το μόνο μειονέκτημα που μας το βαράει από τα πρώτα επεισόδια της σειράς είναι πως αυτοί που έχουν φρούτο δεν μπορούν να κολυμπήσουν

IwantCookie έγραψε:δεν τους βάζω στο ιδιο επίπεδο..απλά τον γκαρπ θα μπορουσαν να τον εχουν όπως εκείνη τη γρια(που να πω την αλήθεια δεν έχω πολυκαταλάβει τι ρολο βαραει) αλλα τον εχουν Vice Admiral...

αυτή είναι πιο πολύ στο διοικητικό τομέα και στην κατάστροση σχεδίων και τη λήψη αποφάσεων

IwantCookie έγραψε:
Johnyman έγραψε:1)μπορεί και ο Momonga να έχει (zoan)fruit
2)πιστεύω οι vice-admirals είναι πιο δυνατοί στο σύνολό του από τους CP9..μόνο στον Lucci έχω μερικές επιφυλάξεις..αλλά και πάλι πιστεύω οι vice είναι πιο δυνατοί

σκευτείτε μόνο ότι ο γκαρπ είναι Vice Admiral....τι σημαίνει αυτό?? ότι το Vice Admiral level είναι αρκετά ικανοί...πιθανότατα να έχουν και χάκι όλοι!
Ε και τι στο καλό ρε..δεν μπορεί οι Admirals να έχουν τέτοια διαφορά απο τους Vice Admirals....

(αν και δεν μπορουμε να κρινουμε απο τον γκαρπ...γιατί αυτός μην ξεχνάμε ότι ήταν ο main αντίπαλος του Gol D. Roger.....)

ΥΓ: Quenta +1 σε ότι είπες αλλά Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 528286 Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 528286 βάλε ένα σποιλερ ταγκ!

ξέχασα να αναφέρω,αλλά τον Γκαρπ δεν τον θεωρώ vice-admiral level..το ίδιο με τον Σενγκοκου τον έχω

petrikios

petrikios

 

Μα ειναι ιδιος με τον Σενγκακου....σε αποψη δυναμης αν και δεν μας εδειξε και τιποτα σοβαρο απο τις ικανοτητες του Σενγκακου..μονο κατι αστικα κυματα πεταξε 2 φορες απο τις παλαμες του...πιστευω ολοι περιμεναμε εστω λιγο Sengoku Vs Whitebeard...ελατε πειτε την αληθεια το περιμεναμε...αλλα τον κανονισε ο Ακαινου πιο πολυ τον W.B..αυτον και τον Λουφη μανια τους ειχε στα @@ του οι αλλοι και ειδοκοτερα ο B.B που μαμουσε ολο το νησι....

IwantCookie

IwantCookie

 

o BB είναι κολόφαρδος και μουλοχτός..μέχρι τώρα όποτε τρώει 1ο χιτ παντα μπουλους πέρνει...αλλά εχει γίνει πλ ουμμπερ με τον συνδιασμο αυτών των φρούτων!


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

Aldark

Aldark

 

Ρε ο Μπλακμπερντ τα τρια πηγε να παρει απο τον Shirohige , αμα δεν ειχε τους αλλους τους βλακες να πεταχτουν και να τον σφαξουν θα χε ψωφισει........Αλλα....

Και ναι εγω περιμενα Whitebeard vs Sengoku τελικη μαχη του Marineford....


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Maxres11

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ετσι ειναι οπως τα λες Αλδαρκη...

επρεπε να χε ψοφησει ο Blackbeard αλλα αντι αυτου,ο Oda τον εκανε να παρει κ αλλες δυναμεις!δεν ξερω αν ειναι καλο που εγινε τοσο υπερτουμπανος γιατι νομιζω οτι μονο οι Yonkou πλεον μπορουν να τον κοντραρουν....ο Luffy ετσι οπως ειναι τωρα δεν μπορει να κλασει μια!αλλα ισως μετα το training...βασικα αν το σκεφτειτε,ο BB τωρα εχει τα 2 πιο δυνατα φρουτα σ ολο το OP!
πφφφφφ........!!!!!!!!! aaaaaah!


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Db0370

Aldark

Aldark

 

Νταξ , φυσικα τωρα εχει ενδιαφερον να δεις ποιος θα τον νικησει τωρα που γινε τουμπανιαρης....


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Maxres11

quenta

quenta

 

απο που εχεταθ βγαλει συμπερασμα οτι θα δουμε τραινινγκ του λουφι?λογικα απλα υποθεσεις σας ειναι ετσι?
αλλα μην ξεχνατε οτι στο οπ den ειχαμε ποτε training...μονο ο ζορο εκανε γυμναστικη ολη την ωρα και μονο αυτος..
αλλα οντως απο την στιγμη που εχει αυτη την στιγμη ο λουφι διπλα του 2 ατομα που τον νιαζονται (χανκοκ-ray) θα ηταν μλκια να μην του διξουν τπτ πραματακια για το χακι..
αν και ο ray δεν νομιζω να εχει δει τον λουφι να use χακι καπου..στον πολεμο οταν το εκανε use νομιζω οι καμερες ηταν off..
αλλα και παλι δυσκολα γιατι οπως ειπα 500 επεισοδια τοσες μαχες και training περα απο τον ζορο δεν εχουμε δει..


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Kinoumeni-memories

IwantCookie

IwantCookie

 

ε και τι αλλο λες να του προτεινε ρε??
εγώ λέω πως μάλλον αυτό ειναι..τεσπα θα δουμε.. :P


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

quenta

quenta

 

τι να του προτεινε?
εγω πιστευω οτι απλα του ειπε να μην βρεθει με τους αλλους στο αρχιπελαγος και να συναντηθει καπου αλλου απλα γιατι ειναι ρισκο να συναντηθουν παλι εκει..
βεβαια απο την αλλη οπως λογικα το σκεφτηκες εσυ επειδη του ειπε οτι (("σιγουρα θες να βρεθεις με τους αλλους εκει?θυμασε τι παθατε ολοι σας εκει.θελεις να τους μαζεψεις ολους εκει μονο και μονο για να παθεται τα ιδια?εχω ενα σχεδιο,ομως απο εσενα εξαρταται αν θα το ακολουθησεις η οχι"))
εσυ με τα λεγομενα αυτα βγαζεις το συμπερασμα οτι το σχεδιο του ray ειναι να προπονησει τον λουφι(κατι που σιγουραα χρειαζεται)αλλα εγω επειδη δεν εχουμε μεχρι τορα σε κανενα σημειο της ιστοριας προπονηση,ετσι λοιπον και δεν νομιζω να εννοει αυτο..
απο την αλλη με τα λεγομενα του ray εγω το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο αμεσως ειναι απλα η αλλαγη της τοποθεσιας της συναντησεις του πληρωματος ετσι ωστε να αποφυγουν τους μαρινς μιας και ο λουφι αυτη την στιγμη ειναι τοπ στην λιστα με ολα αυτα που εκανε και κυριως με το μπουνιδι στον τενριουμπιτο..γιατι εκτος απο το οτι στο αρχιπελαγος εχουν βαση οι μαρινς ειναι και το μαρινφοργκ διπλα και μπορει να σκασει αδμιραλ στα καπακια οπως εγινε την πρωτη φορα..οποτε αν αλλαξουν τοπο συναντησης θανε καβατζομενοι...
(καποιος σε παλιο ποστ ειπε οτι για να πανε στον νεο κοσμο πρεπει να πανε αναγκαστικα απο το αρχιπελαγος..αυτο ειναι λαθος..το αρχιπελαγος ειναι απλα το τελευταιο νησι πριν απο την red line και την τρυπα που περνας..απλα για να μπορεσεις να περασεις στον νεο κοσμο πρεπει να κανεις αναγκαστικα κοατινγκ το πλοιο κατι το οποιο γινεται στο αρχιπελαγος..ετσι συνδεονται αυτα τα 2(αρχιπελαγος-τρυπα προς νεο κοσμο)..
αλλα ο λουφι εχει ειδη κανει κοατνγκ στο πλοιο οποτε δεν ειναι αναγκαιο να πανε παλι πισω στο αρχιπελαγος..)
ετσι λοιπον σκεφτομενος ολα αυτα κατεληξα οτι το σχεδιο του ray πρεπει να ειναι απλα η αλλαγη τοποθεσιας συναντησης του πληρωματος..

βεβαια αν το σκεφτεις ξανα,το ενα δεν ακυρωνει το αλλο..δλδ μπορει με αλλα λογια το σχεδιο του ray να ειναι ο συνδιασμος και των 2 σχεδιων που εχουμε σκεφτει..δλδ να βρεθει το πληρωμα αλλου και οχι στο αρχιπελαγος μιας και δεν χρειαζεται κοατινγκ πια και να προπονησει κιολας ο ray τον λουφι στον δρομο για το σημειο συναντησης και στον χρονο που θα περιμενουν τους αλλους να ερθουν..
αναρωτιεμαι αληθεια πως γινεται να εχουμε συζητησει τοσο για το σχεδιο αυτο του ray και να μην εχουμε πει ουτε μια φορα για το οτι το σχεδιο μπορει να ειναι και τα 2 αυτα μαζι.. :p


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 Kinoumeni-memories

IwantCookie

IwantCookie

 

quenta έγραψε:τι να του προτεινε?
εγω πιστευω οτι απλα του ειπε να μην βρεθει με τους αλλους στο αρχιπελαγος και να συναντηθει καπου αλλου απλα γιατι ειναι ρισκο να συναντηθουν παλι εκει..
βεβαια απο την αλλη οπως λογικα το σκεφτηκες εσυ επειδη του ειπε οτι (("σιγουρα θες να βρεθεις με τους αλλους εκει?θυμασε τι παθατε ολοι σας εκει.θελεις να τους μαζεψεις ολους εκει μονο και μονο για να παθεται τα ιδια?εχω ενα σχεδιο,ομως απο εσενα εξαρταται αν θα το ακολουθησεις η οχι"))
εσυ με τα λεγομενα αυτα βγαζεις το συμπερασμα οτι το σχεδιο του ray ειναι να προπονησει τον λουφι(κατι που σιγουραα χρειαζεται)αλλα εγω επειδη δεν εχουμε μεχρι τορα σε κανενα σημειο της ιστοριας προπονηση,ετσι λοιπον και δεν νομιζω να εννοει αυτο..
απο την αλλη με τα λεγομενα του ray εγω το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο αμεσως ειναι απλα η αλλαγη της τοποθεσιας της συναντησεις του πληρωματος ετσι ωστε να αποφυγουν τους μαρινς μιας και ο λουφι αυτη την στιγμη ειναι τοπ στην λιστα με ολα αυτα που εκανε και κυριως με το μπουνιδι στον τενριουμπιτο..γιατι εκτος απο το οτι στο αρχιπελαγος εχουν βαση οι μαρινς ειναι και το μαρινφοργκ διπλα και μπορει να σκασει αδμιραλ στα καπακια οπως εγινε την πρωτη φορα..οποτε αν αλλαξουν τοπο συναντησης θανε καβατζομενοι...
(καποιος σε παλιο ποστ ειπε οτι για να πανε στον νεο κοσμο πρεπει να πανε αναγκαστικα απο το αρχιπελαγος..αυτο ειναι λαθος..το αρχιπελαγος ειναι απλα το τελευταιο νησι πριν απο την red line και την τρυπα που περνας..απλα για να μπορεσεις να περασεις στον νεο κοσμο πρεπει να κανεις αναγκαστικα κοατινγκ το πλοιο κατι το οποιο γινεται στο αρχιπελαγος..ετσι συνδεονται αυτα τα 2(αρχιπελαγος-τρυπα προς νεο κοσμο)..
αλλα ο λουφι εχει ειδη κανει κοατνγκ στο πλοιο οποτε δεν ειναι αναγκαιο να πανε παλι πισω στο αρχιπελαγος..)
ετσι λοιπον σκεφτομενος ολα αυτα κατεληξα οτι το σχεδιο του ray πρεπει να ειναι απλα η αλλαγη τοποθεσιας συναντησης του πληρωματος..

βεβαια αν το σκεφτεις ξανα,το ενα δεν ακυρωνει το αλλο..δλδ μπορει με αλλα λογια το σχεδιο του ray να ειναι ο συνδιασμος και των 2 σχεδιων που εχουμε σκεφτει..δλδ να βρεθει το πληρωμα αλλου και οχι στο αρχιπελαγος μιας και δεν χρειαζεται κοατινγκ πια και να προπονησει κιολας ο ray τον λουφι στον δρομο για το σημειο συναντησης και στον χρονο που θα περιμενουν τους αλλους να ερθουν..
αναρωτιεμαι αληθεια πως γινεται να εχουμε συζητησει τοσο για το σχεδιο αυτο του ray και να μην εχουμε πει ουτε μια φορα για το οτι το σχεδιο μπορει να ειναι και τα 2 αυτα μαζι.. :p
πο ρε φιλε τι ποστ ειναι αυτα??:Ρ

ο Goda δεν ειναι απλος και προβλέψημος :Ρ...


μπορεί να μην είναι τιποτα απο τα δυο..αλλά αν σκευτείς απο το αρχιπελαγος και μετα εχει δειξει 3 φορες χαοσοκου χακι...που δεν το καταλαβαινει...ε παει πολυ πρεπει καπια στιγμη να το ελλεγξει!


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 4 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender

dem

dem

 

βατόμουρο έγραψε:βγηκε..http://mangastream.com/read/one_piece/91854766/2

Αρησες μολις 1 λεπτο xd
Δες το αποκατω topic >.<



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dem στις Παρ 16 Ιουλ 2010, 01:44, 1 φορά

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
ναι το ειδα καθυστερημενα..βασικα με το π ειδα οτι βγηκε το εστειλα γτ ηλπιζα οτι θα μας ελεγε τι ειπε ο ray-san.

(ως απαντηση στους απο πανω)


αλλα ειμαι fail.

dem

dem

 

βατόμουρο έγραψε:ναι το ειδα καθυστερημενα..βασικα με το π ειδα οτι βγηκε το εστειλα γτ ηλπιζα οτι θα μας ελεγε τι ειπε ο ray-san.

(ως απαντηση στους απο πανω)


αλλα ειμαι fail.

προσωπικα πιστευω οτι δε θα μας δειξει τι θα του πει ο uncle ray αλλα θα δουμε την πραξη κατευθειαν (μεσω των περιπετειων των αλλων nakama στην προσπαθεια τους να βρουν τον Luffy

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
και απλα θα μας το κρατησει για εκπληξη.

Jimmy

Jimmy

 

αργα ή γρηγορα θα μαθουμε τι ειπε...
ωστοσο ο oda εχει παντα τροπους να μας εκπλησει...
η αποκαλυψη λογικα θα γινει με τους δικους του ορους...


_________________
Jimmy The "King"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 25]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης