Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga...

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 25]

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
ρε f a i l e r s .

maxuris

maxuris

 

Δεν κοιταω πισω , ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ !!!

(με την ρανια θρασκια muahaha)


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 757b32

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
^πρεπει να βαλουμε ενα facepalm.

" There will be no One Piece until September 29, so it is 4 weeks. "

...αχα.

quenta

quenta

 

διαβαζω τα CP9 τσαπτερς..καλα μιλαμε ο σπανταμ ειναι ο χειροτερος των χειροτερων...δεν νομιζω να υπαρχει ποιο αντιπαθητικος χαρακτηρας,οχι μονο στο οπ αλλα αυτος πρεπει να περνει και την πρωτια απο ολα τα μανγκα...
ειναι εντελως αχρηστος..ο ποιο αδυναμος ever αλλα παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις...αυτος και οι τενριουμπιτο..αλλα οι τενριουμπιτο τουλαχιστον θεωρουνται και saint,πως να το πω..θεωρουνται θεοι οπως ο φαραο πχ οποτε οτι και να κανουν δικαιολογουνται γιατι ειναι καραγκιοζιδες..
αλλα ο σπανταμ τι ειναι?απλα ενας αρχηγος μιας ομαδας δολοφονων της κυβερνησης..το πολυ σε athority να ειναι vice-ardiral και ουτε βασικα...
παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις..μεχρι και η τσιμινι τον δερνει αυτον αμα θελει..

μωρε καλα εκανε η ρομπιν και τον εκοψε στην μεση και τον αφησε αναπηρο..εκει να μην πεθανει αλλα να ειναι αναπηρος μια ζωη ετσι για τυμωρια..πολυ καλυτερο απο το να τον σκοτωνε μια και εξω..
σταδιαλο ο παλιοαχωνευτος.


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Kinoumeni-memories

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
quenta έγραψε:διαβαζω τα CP9 τσαπτερς..καλα μιλαμε ο σπανταμ ειναι ο χειροτερος των χειροτερων...δεν νομιζω να υπαρχει ποιο αντιπαθητικος χαρακτηρας,οχι μονο στο οπ αλλα αυτος πρεπει να περνει και την πρωτια απο ολα τα μανγκα...
ειναι εντελως αχρηστος..ο ποιο αδυναμος ever αλλα παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις...αυτος και οι τενριουμπιτο..αλλα οι τενριουμπιτο τουλαχιστον θεωρουνται και saint,πως να το πω..θεωρουνται θεοι οπως ο φαραο πχ οποτε οτι και να κανουν δικαιολογουνται γιατι ειναι καραγκιοζιδες..
αλλα ο σπανταμ τι ειναι?απλα ενας αρχηγος μιας ομαδας δολοφονων της κυβερνησης..το πολυ σε athority να ειναι vice-ardiral και ουτε βασικα...
παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις..μεχρι και η τσιμινι τον δερνει αυτον αμα θελει..

μωρε καλα εκανε η ρομπιν και τον εκοψε στην μεση και τον αφησε αναπηρο..εκει να μην πεθανει αλλα να ειναι αναπηρος μια ζωη ετσι για τυμωρια..πολυ καλυτερο απο το να τον σκοτωνε μια και εξω..
σταδιαλο ο παλιοαχωνευτος.
yo...quenta θες να μπεις στην ομαδα μας???λεγομαστε τα σπαμμερια gj! μεχρι τωρα ειμαστε οι εφευρετες ReBoRn23,juracle οτι να ναι και εχουμε σαν απλα μελη τους maxuris,alphaomega,βατομουρο,iwantcookie και μεχρι πριν απο λιγα λεπτα τη μαγγιε τωρα ειν ομως κυρια αντιπαλος μας heh look at that....

τεσπα forget it πλ ανουσιο ποστ απλα βαριομουν παρακαλω τν μαγγιε να μην με ξαναμπαναρει και αμα θελει να μπαναρει τοσο πολυ καποιον ας μπαναρει τ juracle μωρε τ θα παθει???


οντως ο σπανταμ ειν πλ ν00μπ και τις τρωει ανετα απο ολους μακαρι να τν ειχε δερει ο λουφαρος

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
ReBoRn23 έγραψε:
quenta έγραψε:διαβαζω τα CP9 τσαπτερς..καλα μιλαμε ο σπανταμ ειναι ο χειροτερος των χειροτερων...δεν νομιζω να υπαρχει ποιο αντιπαθητικος χαρακτηρας,οχι μονο στο οπ αλλα αυτος πρεπει να περνει και την πρωτια απο ολα τα μανγκα...
ειναι εντελως αχρηστος..ο ποιο αδυναμος ever αλλα παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις...αυτος και οι τενριουμπιτο..αλλα οι τενριουμπιτο τουλαχιστον θεωρουνται και saint,πως να το πω..θεωρουνται θεοι οπως ο φαραο πχ οποτε οτι και να κανουν δικαιολογουνται γιατι ειναι καραγκιοζιδες..
αλλα ο σπανταμ τι ειναι?απλα ενας αρχηγος μιας ομαδας δολοφονων της κυβερνησης..το πολυ σε athority να ειναι vice-ardiral και ουτε βασικα...
παρολα αυτα την βλεπει οσο κανεις..μεχρι και η τσιμινι τον δερνει αυτον αμα θελει..

μωρε καλα εκανε η ρομπιν και τον εκοψε στην μεση και τον αφησε αναπηρο..εκει να μην πεθανει αλλα να ειναι αναπηρος μια ζωη ετσι για τυμωρια..πολυ καλυτερο απο το να τον σκοτωνε μια και εξω..
σταδιαλο ο παλιοαχωνευτος.
yo...quenta θες να μπεις στην ομαδα μας???λεγομαστε τα σπαμμερια gj! μεχρι τωρα ειμαστε οι εφευρετες ReBoRn23,juracle οτι να ναι και εχουμε σαν απλα μελη τους maxuris,alphaomega,βατομουρο,iwantcookie και μεχρι πριν απο λιγα λεπτα τη μαγγιε τωρα ειν ομως κυρια αντιπαλος μας heh look at that....

τεσπα forget it πλ ανουσιο ποστ απλα βαριομουν παρακαλω τν μαγγιε να μην με ξαναμπαναρει και αμα θελει να μπαναρει τοσο πολυ καποιον ας μπαναρει τ juracle μωρε τ θα παθει???


οντως ο σπανταμ ειν πλ ν00μπ και τις τρωει ανετα απο ολους μακαρι να τν ειχε δερει ο λουφαρος



πρεπει να γινει αρθρο στη wikipedia που να εχει αυτο το comment και τιτλο SPAMMING.

quenta

quenta

 

εγω διαβαζα ενα τσαπτερ και απλα ειπα να γραψω την σκεψη μου εδω..
ετσι και αλλιως το θεμα λεγεται "Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga..."
οποτε και γω κατι γενικο εγραψα..

τωρα αν εσυ θεωρεις σπαμ 10 σειρες ποστ τι να πω..2 χρονια ειμαι περιπου στα onepiece sites ποτε δεν με εχουν κατηγορησει οτι σπαμαρο ειτε για να παρω ποστ ειτε για για οποιοδηποτε αλλο λογο..
αν ποστ σαν τα δικα μου θεωρουνται σπαμ τοτε μακαρι ολοι οι σπαμμερς να μου μιαζαν ετσω και στο ελαχιστο..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την quenta στις Παρ 27 Αυγ 2010, 01:13, 1 φορά


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Kinoumeni-memories

maggie

maggie

 

δεν λεει για εσενα μωρε...για τον ReBoRn23 λεει...


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

quenta

quenta

 

εσβησα το εδιτ μου στο παραπανω ποστ γιατι με μπερδεψατε για το ποιο ποστ ειναι ανουσιο η οχι..τεσπα λιγη σημασια εχει και ας μην σπαμαρουμε αλλο γιατι αυτα ειναι ανουσια και σπαμ ποστ :p


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Kinoumeni-memories

didimakia

didimakia

 

Eιμαι ο μονος που πριν το marineford arc πιστευε οτι ο whitebeard δεν ηταν peace main αλλα ''κακος'' πειρατης? XD


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
κι εγω αυτο νομιζα..οτι ηταν κακος.

δεδομενου κ οτι ο shanks ειναι καλος..

dem

dem

 

αφου ηταν ο ace στο πληρωμα... εμενα παντα για good side μου εκανε

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

τωρα που το λετε και μενα στην αρχη για κακος μου εκανε...
στη συναντηση με το Shanks....
αν ηταν κακος παντως θα τους ειχε ξεπαστρεψει ολους long ago :xD:


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Db0370

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
μπα εμενα μου φανηκε κακος τοτε που τον ειδαμε με τον shanks..μονο ομως η πρωτη εντυπωση.

αφου συγκροyστηκαν ομως κ διαβασα τους διαλογους συμπαθησα τον pops.

maxuris

maxuris

 

Oyaaaaaaajiiiiiiin ... Παντα ημουνα on his side ...


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 757b32

alphaetomega

alphaetomega

 

καλα white και shanks ειναι πειρατες με @@ αλλα τωρα το μαυρογενη δεν τον χονευω με τιποτα you failed,sir.


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 28jlma0
luffy=onepiece

quenta

quenta

 

ο Blackbeard ειναι κλασικος πειρατης,,δλδ οπως ξερουμε οτι ηταν κανονικα οι πειρατες..αδιστακτοι φονιαδες και κλεφτες..και μαλιστα τους πιο πολλους τους εδειχναν και βρομιαριδες σαν να ειχαν να κανουν μπανιο 10 χρονια...και φυσικα τους ελειπαν δοντια κλασικα και ενιοτε κανα ποδι,κανα χερι,κανα ματι etc.!!

ετσι λοιπον ειναι και ο Blackbeard μαζι με το πληρωμα του..αδιστακτος και κανει τα παντα για να πετυχει τον σκοπο του..εδω εμεινε στο πληρωμα του whitebeard τοσες δεκαετιες μονο και μονο γιατι ηξερε οτι θα ειχε πιο πολλες πιθανοτητες να βρει το Yami Yami no mi αν εμενε κοντα σε εναν ιονκου...δλδ εξαπατουσε τους παντες απο την αρχη εχοντας στο μυαλο του το πως θα μπορεσει να αποκτησει δυναμη και να φτασει στην κορυφη..
οποτε μπορει καποιος να αντιπαθει τον bb για πολους λογους(ειτε γιατι μπορει να ειναι φαν του ace και να ξενερωσε,ειτε για οτιδηποτε αλλο)αλλα δεν παυει να ειναι ενας κακος χαρακτηρας αυθεντικος και αυτο ειναι που γουσταρω εγω στον bb..αν και γενικα δεν τον συ,μπαθω ουτε εγω πολυ αλλα λεμε τωρα..κουβεντα να γινεται....

A!! στο στιλακι του BB ειναι και ο ΚιD πανω κατω...και αυτος ειναι το ιδιο αδιστακτος και κακος αλλα αυτος απλα ειναι πιο cool tυπακι απο τον blackbeard..


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Kinoumeni-memories

alphaetomega

alphaetomega

 

ναι και ο κιντ ετσι ειναι λες και εχει τρακαρει με εξωγηινο.. :xD:


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 28jlma0
luffy=onepiece

didimakia

didimakia

 

We love blackbeard <3


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
quenta έγραψε:ο Blackbeard ειναι κλασικος πειρατης,,δλδ οπως ξερουμε οτι ηταν κανονικα οι πειρατες..αδιστακτοι φονιαδες και κλεφτες..και μαλιστα τους πιο πολλους τους εδειχναν και βρομιαριδες σαν να ειχαν να κανουν μπανιο 10 χρονια...και φυσικα τους ελειπαν δοντια κλασικα και ενιοτε κανα ποδι,κανα χερι,κανα ματι etc.!!

ετσι λοιπον ειναι και ο Blackbeard μαζι με το πληρωμα του..αδιστακτος και κανει τα παντα για να πετυχει τον σκοπο του..εδω εμεινε στο πληρωμα του whitebeard τοσες δεκαετιες μονο και μονο γιατι ηξερε οτι θα ειχε πιο πολλες πιθανοτητες να βρει το Yami Yami no mi αν εμενε κοντα σε εναν ιονκου...δλδ εξαπατουσε τους παντες απο την αρχη εχοντας στο μυαλο του το πως θα μπορεσει να αποκτησει δυναμη και να φτασει στην κορυφη..
οποτε μπορει καποιος να αντιπαθει τον bb για πολους λογους(ειτε γιατι μπορει να ειναι φαν του ace και να ξενερωσε,ειτε για οτιδηποτε αλλο)αλλα δεν παυει να ειναι ενας κακος χαρακτηρας αυθεντικος και αυτο ειναι που γουσταρω εγω στον bb..αν και γενικα δεν τον συ,μπαθω ουτε εγω πολυ αλλα λεμε τωρα..κουβεντα να γινεται....

A!! στο στιλακι του BB ειναι και ο ΚιD πανω κατω...και αυτος ειναι το ιδιο αδιστακτος και κακος αλλα αυτος απλα ειναι πιο cool tυπακι απο τον blackbeard..

και οι δύο μοιάζουν καρμπόν με αληθινούς πειρατές,αλλά δείχνουν μια συμπάθεια στα μέλη του πληρώματός τους..εκτός κι αν και οι πειρατές τα πήγαιναν πολύ καλά με τους crewmates τους..

πιστεύω ένα σκαλί πάνω βρίσκεται ο Don Flamingo όλους και όλα στα @@ του


η ιδέα του timeskip με ενθουσίασε και είμαι 100% υπέρ της..διαφορετικά θα έπρεπε να μας δείξει 9 διαφορετικές προπονήσεις που σε κάποιο σημείο μπορεί να γινόντουσαν και κουραστικές/βαρετές..καλύτερα έτσι και να δούμε τα αποτελέσματα της προπόνησεις μετά..μην γίνει σαν τις ατελείωτες προπονήσεις του Νaruto

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
Johnyman έγραψε:
quenta έγραψε:ο Blackbeard ειναι κλασικος πειρατης,,δλδ οπως ξερουμε οτι ηταν κανονικα οι πειρατες..αδιστακτοι φονιαδες και κλεφτες..και μαλιστα τους πιο πολλους τους εδειχναν και βρομιαριδες σαν να ειχαν να κανουν μπανιο 10 χρονια...και φυσικα τους ελειπαν δοντια κλασικα και ενιοτε κανα ποδι,κανα χερι,κανα ματι etc.!!

ετσι λοιπον ειναι και ο Blackbeard μαζι με το πληρωμα του..αδιστακτος και κανει τα παντα για να πετυχει τον σκοπο του..εδω εμεινε στο πληρωμα του whitebeard τοσες δεκαετιες μονο και μονο γιατι ηξερε οτι θα ειχε πιο πολλες πιθανοτητες να βρει το Yami Yami no mi αν εμενε κοντα σε εναν ιονκου...δλδ εξαπατουσε τους παντες απο την αρχη εχοντας στο μυαλο του το πως θα μπορεσει να αποκτησει δυναμη και να φτασει στην κορυφη..
οποτε μπορει καποιος να αντιπαθει τον bb για πολους λογους(ειτε γιατι μπορει να ειναι φαν του ace και να ξενερωσε,ειτε για οτιδηποτε αλλο)αλλα δεν παυει να ειναι ενας κακος χαρακτηρας αυθεντικος και αυτο ειναι που γουσταρω εγω στον bb..αν και γενικα δεν τον συ,μπαθω ουτε εγω πολυ αλλα λεμε τωρα..κουβεντα να γινεται....

A!! στο στιλακι του BB ειναι και ο ΚιD πανω κατω...και αυτος ειναι το ιδιο αδιστακτος και κακος αλλα αυτος απλα ειναι πιο cool tυπακι απο τον blackbeard..

και οι δύο μοιάζουν καρμπόν με αληθινούς πειρατές,αλλά δείχνουν μια συμπάθεια στα μέλη του πληρώματός τους..εκτός κι αν και οι πειρατές τα πήγαιναν πολύ καλά με τους crewmates τους..

πιστεύω ένα σκαλί πάνω βρίσκεται ο Don Flamingo όλους και όλα στα @@ του


η ιδέα του timeskip με ενθουσίασε και είμαι 100% υπέρ της..διαφορετικά θα έπρεπε να μας δείξει 9 διαφορετικές προπονήσεις που σε κάποιο σημείο μπορεί να γινόντουσαν και κουραστικές/βαρετές..καλύτερα έτσι και να δούμε τα αποτελέσματα της προπόνησεις μετά..μην γίνει σαν τις ατελείωτες προπονήσεις του Νaruto<Den Den Mushi




συμφωνω.προτιμω να δω το αποτελεσμα αμεσως παρα να δω 9 κουραστικες προπονησεις.
ειμαι βεβαιη οτι ο oda θα καλυψει το οποιοδηποτε κενο που μπορει να μας δημιουργηθει.


οσο για τον ΒΒ ειναι πραγματικος πραγματικος πειρατης.για τον dofla δε ξερω,πλησιαζει κι αυτος παρα πολυ την πραγματικοτητα,μιας κ υπηρχαν πειρατες που στα @@ για το πληρωμα.


οσο για το τελευταιο :xD:

petrikios

petrikios

 

Αυτος ακριβως ειναι ο σκοπος του B.B στο Ο.Ρ να γινει μισητος χαρακτηρας και να δημιουργησει την αντιπαθεια σε πολλους αναγνωστες....νομιζετε οτι τον πειραζει τον Oda που οι μισοι σε ολον τον κοσμο μισουν τον B.B ισα ισα αυτο ηθελε να πετυχει εξ αρχης για να κανει πιο δραματικο το δημιουργημα του και ολοι οι αναγνωστες να μπαινουν στο πετσι του ρολου και να ταυτιζονται με τους χαρακτηρες....το ιδιο ισχυει και με τον Akainu που ολοι τον βριζετε...για αυτο δημιουργηθηκε και αυτος για να γινει μισητος και επειτα αν και οταν καποτε καποιος τον σπασει στο ξυλο να πορωθει ο αναγνωστης...ολα ειναι θεμα στρατηγικης....και μαλιστα ο Oda τα πετυχε με μεγαλη επιτυχια....

quenta

quenta

 

χμμμ...!!! το ξερω οτι θα ακουστει λιγο χαζο εως πολυ αλλα ειναι απλα μια τρεβηγμενη σκεψη...
λετε οι στιγμες που η ναμι εδερνε τον λουφι και ο λουφι πονουσε να ειναι μια προδιαθεση του οντα να διξει οτι και η ναμι εχει δυνατοτητες να μπορεσει να μεγαλωσει και να μπορεσει να ελενξει το χακι της?ξερουμε οτι ολα τα πλασματα εχουν χακι απλα μπορει να περασει ολη σου η ζωη και να μην μπορεσεις να το ξυπνησεις..λετε οι στιγμες που βαρουσε τον λουφι και ο λουφι ελεγε "ΝΑΜΙ αυτο πονεσε" μεσω του χιουμορ να ειναι δειγμα του οτι μπορει αργοτερα να μαθει η ναμι να χρησιμοποιει color of armaments?

το ξερω οτι ειναι τραβηγμενο και οτι κατα 99% ειναι απλα χιουμοριστικες στιγμες και τπτ αλλο,αλλα σκεφτομενος οτι ολοι εχουν χακι ακομα και σε μικρο βαθμο πχ οι αμαζονες,ελεγα μηπως αυτο το 1% τελικα ειναι ενας τροπος του Οντα μεσω του χιουμορ να μας περασει αυτο το μηνυμα..

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! μιλαω για τα απλα χρωματα που εχουν ολοι οι ζωντανοι οργανισμοι και οχι για χαουσοκου χακι..


_________________
Γενικη Συζητηση περι Οne Piece Manga... - Σελίδα 9 Kinoumeni-memories

didimakia

didimakia

 

Κοιτα ειναι σιγουρο οτι ηταν για το χιουμοριστικο κομματι και μονο, βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι η Nami δεν μπορει να αναπτυξει το haki της αλλα πιστεψε με δεν θα ειναι αυτη η αφορμη... anyway quenta εγω λεω να χαλαρωσεις λιγακι γτ το εχεις παρει πολυ σοβαρα το θεμα με το haki και εχουμε ακομα 3 βδομαδες...XD


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

petrikios

petrikios

 

Επισης Quenta δεν ξερω τι αλλα το αβαταρ σου ειναι μεγαλο και κρυβει τα μισα γραμματα απο τα κειμενα που γραφεις....μπορει εσυ να χεις μεγαλη οθονη και να μην εχεις προβλημα αλλα εγω με την μικρη οθονη που εχω απο την μεση και πανω δεν μπορω να τα διαβασω το ιδιο ισχυει και για τον alphaetomega...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 25]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης