Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Montblanc Norland Recruitment

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Τετ 20 Απρ 2016, 19:27

Qaaz

Qaaz

 

Ναι ειναι καπως προβλημα ομως αφου ο καθε ενας θα εχει διαφορετικο κομματι να ασχοληθει και επειδη θα ειναι κ πιο χαλαροι οι ρυθμοι τους δεν ειναι και τοσο ποια τραγικο, ειδικα οταν θα μπει και ο Θανος. Παντως σιγουρα αν βρεθουν κ αλλοι θα ειναι καλα

27Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Τετ 20 Απρ 2016, 21:26

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Qaaz μετά από τόσο καιρό στο forum θα έπρεπε να διακρίνεις τί λέει κάποιος σαν "αστείο" και τί λέει σοβαρά.. Είναι ποτέ δυνατόν να προσλάβω ΕΓΩ τον ALDARK ?? -είναι admin + παλαιότερο member..- κι από τη στιγμή που θέλει να μπει στο project.. απλά δηλώνει συμμετοχή και μπαίνει.. τώρα αν προηγήθηκε συζήτηση στο skype και του είπα "εννοείται έλα στο project", αυτό δε σημαίνει πως ανακατεύομαι στο team1...

Επίσης σήμερα έκανα κλήση με το παιδί που θα κάνει type για να του εξηγήσω τί ακριβώς θα κάνει.. Δε νομίζω πως χρειάζομαι άδεια από κάποιον.. 

+ο χρόνος που ασχολούμαι με το project και το update μου επιτρέπουν να λέω τη γνώμη μου.. τουλάχιστον

28Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Τετ 20 Απρ 2016, 22:42

Aldark

Aldark

 

Για να γίνει ξεκάθαρο , με το "με προσέλαβε ο Ρεντ" εννοούσα ότι ως ενεργό μέλος του Πρότζεκτ μου είπε "ενδιαφέρεσαι;" και του είπα "αφού θα είναι πιο χαλαρό από το εβδομαδιαίο , ευχαρίστως". 
Δε νομίζω να υπάρχει αρχηγηλίκι ούντε ντιβιλίκι , κι αν υπάρχει καταναγκασμός , ας αποχωρήσει ο οποιοσδήποτε.
Ξαναλέω ότι όσοι έχουν λάβει ήδη το "βάπτισμα" και έχουν αποκτήσει την εμπειρία μπορούν να δώσουν φώτα στους φρέσκους...=)
Ας μη βλέπουμε θλιμμένα πρόσωπα και θυμό , it's all a free project.
Όπως και το Φόρουμ , καλέ μου φίλε Κααζ , όταν ήλθες εδώ , έγινε γιατί ήξερα ότι έχεις να προσφέρεις κι εδώ θα έκανες το παιχνίδι σου πολύ καλύτερα , θα ανοίγαμε φτερά... Όπως και κάνουμε.
Γι'αυτό ο καθένας βρίσκεται στην κοινότητα και προσφέρει , επειδή το θέλει κι όχι επειδή λαμβάνει χρήματα ή πιέζεται.
Σωστός και ο Ντεθ.

29Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 21 Απρ 2016, 00:16

NikosV20

NikosV20

 

Αυτά που λες περί 1η κ 2η θεση με πειράζουν Qaaz. Δεν ειναι στρατος εδω. Και ναι ο Red έχει την αρμοδιότητα να κανει ότι θελει γιατί εχει κουραστει πιο πολυ από ολους τον τελευταίο καιρο και το ξερει ο Δημος αυτό .

30Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 21 Απρ 2016, 05:39

Qaaz

Qaaz

 

The Red-Haired έγραψε:Qaaz μετά από τόσο καιρό στο forum θα έπρεπε να διακρίνεις τί λέει κάποιος σαν "αστείο" και τί λέει σοβαρά.. Είναι ποτέ δυνατόν να προσλάβω ΕΓΩ τον ALDARK ?? -είναι admin + παλαιότερο member..- κι από τη στιγμή που θέλει να μπει στο project.. απλά δηλώνει συμμετοχή και μπαίνει.. τώρα αν προηγήθηκε συζήτηση στο skype και του είπα "εννοείται έλα στο project", αυτό δε σημαίνει πως ανακατεύομαι στο team1...

Επίσης σήμερα έκανα κλήση με το παιδί που θα κάνει type για να του εξηγήσω τί ακριβώς θα κάνει.. Δε νομίζω πως χρειάζομαι άδεια από κάποιον.. 

+ο χρόνος που ασχολούμαι με το project και το update μου επιτρέπουν να λέω τη γνώμη μου.. τουλάχιστον
Οπως ξερετε δεν εχω αισθηση του χιουμορ και ειμαι πολυ παγωμενος και σκληρος ανθρωπος διχως αισθηματα. Αν καποιος ειναι σκληρος καργιολης ειμαι εγω και οχι ο Μανος. Τωρα αν καποιος ειναι παλαιοτερος ή και Admin δε του δινει αυτοματα την θεση σε οποιοδηποτε project γιατι πρωτα απ' ολα δεν ειναι δικαιο ως προς αλλους που δηλωσαν ή θα δηλωσουν συμμετοχη που εν τελη μπορει να ειναι και καλυτεροι. Αυτο στο χωριο μου το λενε αξιοκρατια

Καλα εκανες με το Skype οπως κ αλλες φορες εχετε κανει. Αυτο δεν εχει σχεση με αυτο που λεω. Και φυσικα μπορεις να λες την γνωμη σου αλλο το ενα αλλο τ' αλλο

31Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 21 Απρ 2016, 07:10

Pagliacci

Pagliacci

 

Ωπα, κινδυνευει ο τιτλος μου δηλαδη? Αν και εγω ειμαι "καριολης" με "ι"

https://onepiecegr.forumgreek.com/

32Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 09:18

Qaaz

Qaaz

 

Βρηκα εναν ακομα που θελει για type.

Υπαρχουν ομως 2 προβληματα. Δεν εχει μεγαλη γνωση απο ps που ομως ο ιδιος ειπε οτι θελει να μαθει απο τα tutorials και τα μαθηματα που θα γινουν. Και 2ον δε θα ειναι ουτε αυτος ελευθερος πριν τον Ιουνη.

Πριν παρω καποια αποφαση επειδη ηδη εχουμε τον Θανο που ειναι απασχολημενος μεχρι τοτε και επειδη προς το παρων εχουμε μονο εναν typer ειπα να ρωτησω κ την γνωμη των υπολοιπων

33Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 11:41

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η δική μου άποψη είναι πως χρειαζόμαστε περισσότερους typper. Θα μου πεις χαίρω πολύ.. xD

Οι μεταφραστές είναι ήδη 2 + ένας QC. Αυτοί μπορούν να βγάζουν άνετα από ένα chapter τη βδομάδα ο καθένας.. άρα θέλουμε τουλάχιστον δύο typpers που να βγάζουν τη δουλειά σε εβδομαδιαία βάση. Με αυτούς τους ρυθμούς προσεγγίζουμε τα 8 chapters το μήνα -με νορμαλ ρυθμούς-, που νομίζω είναι ικανοποιητικό.

Όσον αφορά την "εκπαίδευση", έκανα κλήση με τον Pourikanos και μέσα σε μισή ώρα κατάλαβε το 99% αυτών που πρέπει να κάνει.. χωρίς να ξέρει ιδιαίτερα πράγματα από PS. Γενικά η δουλειά του typper είναι μονότονη. Μόνο όρεξη και χρόνος να υπαρχει κι όλα γίνονται..

34Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 12:33

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η δουλεια αυτου που κανει typesetting;

35Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 12:54

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
παίρνει τις σελίδες, καθαρίζει τα bubbles και γράφει το κείμενο μέσα με προκαθορισμένα fonts και γραφικά -αν πρόκειται για επιθέσεις κλπ-

τόσο απλό.. δε χρειάζεται να ξέρεις καθόλου ps, μόνο 2-3 πράγματα που μπορούμε να σου τα δείξουμε..

36Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 13:09

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Για κάποιο λόγο το θεωρώ πιο κουραστικό από την μετάφραση.

37Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Παρ 22 Απρ 2016, 19:03

Qaaz

Qaaz

 

Απαιτητικο ειναι το να εισαι typer οπως και ολα τα αλλα, ομως αυτο εχει αλλο λογο.
Ακομα και να μην ξερεις τπτ μπορεις να δεις πχ το τελευταιο blog post που εχουν κανει στο Mangastream για το HxH για να καταλαβεις πως γινεται η διαδικασια. Βεβαια αυτοι ειναι χρονια εμπειροι και ημι-επαγγελματιες. Δουλευουν αλλο συστημα πιο περιπλογο με περισσοτερα ατομα αλλα θα παρεις μια ιδεα.

Τωρα ναι, προφανως θελουμε typers αλλα οπως εχω πει πολλες φορες δε με νοιαζει το ποτε θα το παραδωσουν το volume αλλα το να το παραδωσουν. Απαιτηση εχω απο το εβδομαδιαιο οχι τα παλια

Τεσπα εγω θα τον πω και βλεπουμε τι θα γινει

38Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Σαβ 23 Απρ 2016, 10:29

NikosV20

NikosV20

 

Πρεπει να έχεις λίγη γνώση photoshop για το type ...απλα !!!

39Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Count me in Τετ 27 Απρ 2016, 22:35

Akaros

Akaros

 

Λοιπον  ειχα στειλει μεσω facebook και μου ειπατε να χωθω εδω. Ενδιαφερομαι για το μεταφραστικο κομματι. Εχω εργαστει ως μεταφραστης και ανταποκριτης στον ιταλικο και αμερικανικο Τυπο στα αγγλικα και ειμαι διγλωσσως με αδεια διδασκαλιας στα αγγλικα. Και μεγαλος fan OP. Αυτά.

40Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 28 Απρ 2016, 01:47

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Akaros έγραψε:Λοιπον  ειχα στειλει μεσω facebook και μου ειπατε να χωθω εδω. Ενδιαφερομαι για το μεταφραστικο κομματι. Εχω εργαστει ως μεταφραστης και ανταποκριτης στον ιταλικο και αμερικανικο Τυπο στα αγγλικα και ειμαι διγλωσσως με αδεια διδασκαλιας στα αγγλικα. Και μεγαλος fan OP. Αυτά.
ψηλε μου αν οντως ισχυουν ολα αυτα, καλοδεχουμενος, στειλε μου το skype σου και θα σε συστησω στην υπολοιπη ομαδα

http://www.onepiecegr.com/

41Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 28 Απρ 2016, 03:56

NikosV20

NikosV20

 

Akaros έγραψε:Λοιπον  ειχα στειλει μεσω facebook και μου ειπατε να χωθω εδω. Ενδιαφερομαι για το μεταφραστικο κομματι. Εχω εργαστει ως μεταφραστης και ανταποκριτης στον ιταλικο και αμερικανικο Τυπο στα αγγλικα και ειμαι διγλωσσως με αδεια διδασκαλιας στα αγγλικα. Και μεγαλος fan OP. Αυτά.
Οι οι ... Μασακα ??
Πόσο χρονών είσαι ?? nosebleed heh nosebleed heh nosebleed heh

42Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Πεμ 28 Απρ 2016, 06:23

Akaros

Akaros

 

Crimson Viper έγραψε:
Akaros έγραψε:Λοιπον  ειχα στειλει μεσω facebook και μου ειπατε να χωθω εδω. Ενδιαφερομαι για το μεταφραστικο κομματι. Εχω εργαστει ως μεταφραστης και ανταποκριτης στον ιταλικο και αμερικανικο Τυπο στα αγγλικα και ειμαι διγλωσσως με αδεια διδασκαλιας στα αγγλικα. Και μεγαλος fan OP. Αυτά.
ψηλε μου αν οντως ισχυουν ολα αυτα, καλοδεχουμενος, στειλε μου το skype σου και θα σε συστησω στην υπολοιπη ομαδα

Akis Karapanagiotis το skype μου. Ή Ακης Καραπαναγιωτης. Δεν θυμαμαι και δεν εχω το δικο μου pc αυτη την στιγμη που γραφω αυτο. Τελος παντων, ετσι με λενε. Για τον απο κατω φιλο ειμαι 23. Και ναι ισχυουν οσα εδωσα. Ειμαι δημοσιογραφος στο επαγγελμα βλεπετε... Btw ***διγλωσσος (selfcorrect)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akaros στις Πεμ 28 Απρ 2016, 06:27, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφια)

43Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 30 Μάης 2016, 05:10

Kamikaze

Kamikaze

 

Παιδιά ό,τι υποχρέωση είχα να κάνω έχω τελειώσει σχεδόν. Μένουν μόνο λίγα πραγματάκια μέσα στον Ιούνιο και μπορεί και Ιούλιο αλλά όχι αρκετά. Αυτό που θέλω να πω είναι πως είμαι έτοιμος να μπω στην ομάδα. Είχα μιλήσει παλιότερα με τον Qaaz και μου είπε ελεύθερα πόστα που μπορώ να ασχοληθώ αλλά επειδή ήταν λίγος καιρός πριν θέλω να με ενημερώσετε για το τι μπορώ να κάνω για να συμμετέχω στην ομάδα.

44Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 30 Μάης 2016, 05:15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εξαρταται για ποιο πραγμα θα σε χρειαστουν. Εαν ειναι για τα καινουργια chapters θα βρεις σιγουρα εργασια ειδαλλως εαν ειναι για τα παλια θα περιμενεις στον ΟΑΕΔ σαν και εμας. hahaha

45Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 06 Ιουν 2016, 15:39

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Καλύτερα να μιλήσεις με τον Qaaz γιατί το παλιά chapter .. δεν το βλέπω να συνεχίζουν. Στο group για τα τρέχοντα chapters δε νομίζω πως χρειαζόμαστε βοήθεια.. οπότε μίλα με τον qaaz μήπως σχεδιάζει κάτι άλλο...

46Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 06 Ιουν 2016, 15:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μα γιατί να μην συνεχίσουν τα παλια chapters;  muahaha

47Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 06 Ιουν 2016, 15:50

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Να συνεχίσουν death μου .. να συνεχίσουν..

όταν όμως έχει ανατεθεί δουλειά στο νεοσύστατο team από το πάσχα και αυτή τη στιγμή δεν έχει ολοκληρώσει ΟΥΤΕ ΕΝΑ chapter.. και δεν υπάρχει καμμία απολύτως κινητικότητα.. είναι λογικό να αρχίσουν οι αμφιβολίες για το ΑΝ θα γίνει κάτι...

αντιθέτως.. το τρέχον μανγκα πάει ρολόι, είναι έτοιμο κάθε παρασκευή βράδυ..

48Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 06 Ιουν 2016, 15:59

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Χωρις πλακα δεν ξερω γιατι κωλυσιεργουμε! Εμενα παντως οποτε μου ανατεθηκε μεταφραση την εκανα πολυ γρηγορα. Faster than light...

Eκτος και αν δεν πληρω τις προυποθεσεις για translator...

49Montblanc Norland Recruitment - Σελίδα 2 Empty Απ: Montblanc Norland Recruitment Δευ 06 Ιουν 2016, 16:17

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δε νομίζω death.. γιαυτό άλλωστε υπάρχει και ο QC και κατεπέκταση ο Δήμος και ο Qaaz για να κάνουν τις όποιες διορθώσεις.. τα χουμε ξαναπεί αυτά, όλοι όσοι βρέθηκαν στο δικό "σας" project πληρούσαν μια χαρά τις προϋποθέσεις.. το θέμα είναι η διάθεση και ο χρόνος που υπάρχει και η υπομονή, μιας και είναι ένα πολύ μεγάλο εγχείρημα..

το πιο δύσκολο είναι να δουλέψετε ως ομάδα και για να γίνει αυτό πρέπει να μπουν κάποιοι βραχυπρόθεσμοι και μακροπρόθεσμοι στόχοι.. είχα προτείνει να ξεκινήσετε ολοκληρώνοντας 1 chapter τη βδομάδα, όπως κάνουμε κι εμείς.. και να πούμε πως μέχρι το Σεπτέμβρη θα έχουν βγει 15-20 chapters .. όμως ανταυτού έχουμε κολήσει στο chapter 4 και στο chapter 2... το 1 είναι έτοιμο από εμένα.. αλλά εκρεμεί η διόρθωσή του από τα χριστούγεννα.. όπως καταλαβαίνεις το πράγμα έχει μπει στον πάγο και θα βγει μόνο αν ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ όσοι ασχολούνται με αυτό...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης