Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τι βλέπετε τώρα;

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 00:22

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω βίντεο που βλέπουν βίντεο και θέλω να σφάξω κάμερες

102Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 00:55

Hawkins

Hawkins

 

εχεις πολυ μεγαλο αδικο αν το πιστευεις αυτο...

για το φουα γκρα εχεις ακουστα τιποτα?ειναι γκουρμε φαγητο,πρησμενο συκωτι παπιας

για να γινει αυτο ξερεις τι τραβανε στα σφαγια οι παπιες? λοιπον θα σου πω

τους βαζουν εναν σωληνα στο στομα μεχρι τον ισοφαγο και τα υπερταιζουν εναν πολτο βρωμικο για μερες...αυτο με την σειρα του κανει την παπια να της πριζετε το συκωτι 10 φορες το κανονικο μεγεθος...αυτο το μαρτυριο κραταει 13-15 μερες...αποτελεσμα ειναι οι παπιες να μην μπορουν κα κουνηθουν απο τους πονους και με δυσκολια να ανασαινουνε μεχρι να αποκεφαλιστουνε

φαντασου λοιπον τον εαυτο σου σε ενα κλουβι φουλ στενο ισα ισα να προεξεχει το κεφαλι εξω για να σε ταιζουν με εναν σωληνα 30 εκατοστων 

αλλο βιντεο που εχω δει ειναι σφαγεις να περνουν τα μικρα κοτοπουλακια απο τις μαμαδες τους να τα βαζουν σε μια τεραστια σακουλα και να τα πετανε με το κιλο σε εναν τροχο που γυριζει...το τραγικο ειναι οτι καποια ζουν και ξανα πετιουντε μεσα και αυτο συμβαινει στην ελλαδα...μαλιστα ο μισθος ειναι ιδιαιτερα υψιλος για να προσελκυσει κοσμο μιας και θελει τεραστια ψυχικη δυναμη

μην μου πεις οτι ειναι η φυση ετσι γιατι ο ανθρωπος το κανει απο επιλογη...συγκρινε τον οργανισμο ενος σαρκοφαγου και του ανθρωπου και θα καταλαβεις τι εννοω

αν εβλεπες να σφαζουν σκυλο θα ειχες την ιδια αποψη με τωρα ή θα ελεγες αλλα?και ομως ο σκυλος και η κατσικα δεν εχουν καμμια διαφορα και τα δυο θελουν να ζησουν,νομιζεις τα γουρουνια δεν αγαπανε τα μωρα τους οταν τα περνουμε εμεις για να τα θανατωσουμε?νομιζεις δεν νιωθουν πονο οταν τους κανουν ηλεκτροσοκ κ.α απανθρωπα πραγματα στα σφαγεια?

το ειχα ελαττωσει πολυ το κρεας λογο της μεγαλης ευαισθησιας που εχω προς τα ζωα αλλα μου φενεται ηρθε καιρος να το κοψω μαχαιρι

103Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 01:05

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι και μετά να πεθάνεις κάποια στιγμή απο μία απλή αρρώστια γιατί δε θα παίρνεις τα κατάλληλα διατροφικά στοιχεία που χρειάζεται ο οργανισμός σου για να επιβιώνει, θα πέσει ο αιματοκρίτης σου, σε βαθμό που αν χρειαστείς χειρουργείο θα πρέπει αναγκαστικά να τρέφεσαι αποκλειστικά με κρέας για να κλύψεις τη διαφορά, αλλιώς θα τα τινάξεις... και όχι δεν τρώω φουαγκρά και γενικά πίπες, το να σέβεσαι τα ζώα και να προσέχεις το τι τρώς είναι εντός των ορίων σου... απο κει και πέρα αν εσύ είσαι αναίσθητος και τρως τα πάντα χωρίς να σε νοιάζει, τότε πάλι έχεις θέμα.... αλλά και το να μην τρως τίποτα, επειδή γενικά υπάρχουν και κακομεταχειρίσεις δε σε κάνει καλύτερο... στην κίνα τρώνε και σκυλιά και γάτες, το ότι δε τα τρώμε εδώ δε σημαίνει ότι δεν τα κακομεταχειρίζονται...

παρόλα αυτά δε σε είδα να διαμαρτύρεσαι που το λιοντάρι σκοτώνει κάθε μέρα το ίδιο για να φάει, πολλές φορές ακόμα και ήδη υπο εξαφάνιση, και δε σέβεται καν όχι μόνο δεν αναπτύσσει... αλλά εκεί είναι φύση... το να τρώει ο άνθρωπος κρέας είναι παραφύση!!! μην ακούω παπαριές... δε θες να φας κρέας μαγκιά σου αν θες να ξεχωρίσεις έτσι, ή αν είσαι τόσο λιπόψυχος, αλλά φίλε το κρέας το πιστεύεις ή όχι το χρειάζεσαι...

εγώ ας πούμε δεν τρώω αυγό γιατί δε μου αρέσει, δεν τρώω χοιρινό για τον ίδιο λόγο... και ξέρω ότι δε μου αρέσουν, δε θα το ρίξω στη φιλοζωία

αν θες να δεις τα πράγματα όπως είναι, ξεκίνα και ψάξε πόσα απο τα ζώα που καταναλώνονται εκτρέφονται γι αυτόν ακριβώς το λόγο, και όταν δεις ότι είναι πάνω απο το 90% μετά έλα να ξανασυζητήσουμε


βλέπω βιντεάκια στο yt

104Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 01:39

Hawkins

Hawkins

 

καταρχην να ξεκαθαρησω οτι θα τρωω ψαρι 1-2 φορες την εβδομαδα
σε αυτα που λες στην πρωτη παραγραφω δεν εχεις και αδικο,πρωτεινη βεβαια μπορεις να παρεις και απο αλλα τροφημα π.χ οσπρια το σημαντικο που εχει το κρεας βεβαια ειναι το σιδηρο και καποια αμηνοξεα τα οποια βεβαια μπορεις να τα παιρνεις και σε συμπληρωμα...το σιδηρο ειναι ποιο δυσκολο και πρεπει να εισαι λιγο ψαγμενος με αυτα

επισης τσιχλα το κρεας οδηγη και σε διαφορες καρδιακες παθησης,παχυσαρκια κτλπ... μην βλεπεις μονο την μια μερια του νομισματος

επιστημονικες μελετες εχουν δειξει  οτι οσοι δεν τρωνε κρεας μειωνουν σημαντικα πιθανοτητες για αρρωστιες  οπως διαβητης,καρκινος κτλπ

το μονο που θελει ειναι να εισαι ψαγμενος αν θες να αφερεσεις απο το μενου το κρεας γιατι το παραδεχομαι οτι μπορεις να κινδυνευσεις

δεν προσπαθω να γινω καλητερος τσιχλα απλα εχω τρομερη αδυναμια στα ζωα που ευχομαι να μην την ειχα γιατι μου καταστρεφει την διαθεση αυτη η γαμημενη ευαισθησια

για το λιονταρι οπως σου ειπα ειναι αλλη φαση...αυτο δεν μπορει να ζησει χωρις κρεας ειναι σαρκοφαγο ουτε μπορει να καλλιεργηση την τροφη του οπως ο ανθρωπος...

οσο αυτο το τελευταιο θα παμε σε νεα ιστορια...

105Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 02:15

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε φίλε είναι σαν τα δέντρα τα χριστουγεννιάτικα, όσο και να γκρινιάξει κάποιος για το ότι κόβονται, καλλιεργούνται ξεκάθαρα γι αυτό το λόγο... το ίδιο και με τα ζώα, εκτρέφονται ξεκάθαρα γι αυτό το λόγο κι αν δεν υπήρχε ζήτηση για τροφή δε θα υπήρχε και εκτροφή, και στον άνθρωπο φύση είναι... ο άνθρωπος είναι παμφάγο, όχι φυτοφάγο, μην προσπαθείτε να αλλάξετε τη φύση σας, κι εγώ ευαισθητοποιημένος είμαι αλλά όχι να αρρωστήσω εγώ γιατί τα ζώα πεθαίνουν... εγωιστικό ξέρω, αλλά είμαι άνθρωπος και ξέρω ότι πρέπει να επιβιώσω... παχύσαρκος γίνεσαι κυρίος απο τους υδατάνθρακες και το λίπη κυρίως φυτικά προιόντα... δεν είσαι διαβασμένος... κυτταρικά και μυικά αυτό που σου προσφέρει το κρέας δεν στο προσφέρει κανένα απολύτως συμπλήρωμα διατροφής ούτε τα όσπρια... το ίδιο και το σίδηρο, μπορεί ποσοστιαία να σε καλύπτει αλλά δεν είναι το ίδιο... παν μέτρον άριστον έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!!! επίσης όσον αφορά τον αιματοκρίτη σου, είναι πολύ σημαντικό να τον διατηρείς φυσιολογικά...

η ευαισθησία σε τίποτα δεν είναι θετική....

βλέπω survivor

106Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 15:03

Hawkins

Hawkins

 

παχυσαρκος γινεσε ανετα και με το κρεας ασχολουμε με διατροφη και ξερω καποια πραμματα

δεν ειναι τυχαιο που ολλοι οι bodybuilders αποφευγουν να τρωνε μοσχαρι καθε μερα και πρωτιμανε το κοτοπουλο...μοσχαρι 2 με 3 φορες την εβδομαδα και αυτο με μετρο γιατι το συγκεκριμενο κρεας το περισσοτερο λιπος το εχει ενδομυικα οποτε καταλαβενεις

τρωγε καθε μερα γυρους,λουκανικα κτλπ και θα δεις για ποτε θα φτασεις τα 100 κιλα

οσο για τα μυικα συμφωνω το κρεας σου δεινει περισσοτεροι μυικη μαζα αλλα αμα ασχολησε με γυμναστηριο κτλπ φτιαχνεις σωμα και χωρις κρεας,ξερω bodybuilder χορτοφαγο

οπως σου ειπα πριν το να εισαι χορτοφαγος απετει ψαξιμο γιατι οντως μπορει να κινδηνευσεις αλλα εφοσον ξερεις δεν χρειαζεται να φοβασαι τπτ,τοσοι ανθρωποι υπαρχουν που δεν τρωνε κρεας και ειναι μια χαρα στην υγεια τους..π.χ ο πατερας ενος φιλου που εχω μονο με ψαρια την βγαζει..

αν τσιχλα εχεις δει τα πραμματα που εχω δει εγω θα αλλαξεις γνωμη
μικρος ειχα παει οικογενειακα σε κατι φιλους και ο γερος που μας εκανε το τραπεζι εσφαξε την αγγελαδα του που ειχε και μωρο μεσα στην κοιλια της για να φαμε εμεις αυτο με εχει σημαδευσει σε ολλη μου την ζωη

107Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 22 Φεβ 2017, 16:24

Aldark

Aldark

 

Παιδιά πρώτον tl;dr και θέλω να φάω κρέας τωρα οπότε δε διαβάζω τα ποστ σας φουλ , δευτερον ξεφυγαμε , καντε θεμα για τα ζωακια κι αν πρεπει να τα τρωμε στη γενική και τέλος βλέπω τη θέα απ'το μπαλκόνι μου και μερικά snaps. Πάω να φάω γυριστε οντόπικ

108Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 00:02

Hawkins

Hawkins

 

βλεπω basilsk αν συνεχηση ετσι μπαινει 10αδα

109Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 00:39

Aldark

Aldark

 

βλεπω σαρβαηβορ αλλα μολις τελειωσε

110Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 01:56

Tcixlas

Tcixlas

 

βλεπω το σημερινο σεβαιβορ

111Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 19:54

Aldark

Aldark

 

εχουμε καει ολοι χαχαχα
βλεπω ολυμπιακο φενερ

112Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 21:28

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Γιατί βλέπετε Survivor; 

Βλέπω παλιό καλό Σεφερλή..

113Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Πεμ 23 Φεβ 2017, 23:25

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί προσφέρει αγνό γέλιο, απο ίντριγκα και βλακεία :p

βλέπω john wick και γαμάει λιγο

114Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Δευ 27 Φεβ 2017, 13:56

Shikkoku

Shikkoku

 

Βλέπω την παρέα μου να περνάει καλά στο καρναβάλι.

115Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Δευ 27 Φεβ 2017, 18:06

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω survivor

116Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Δευ 27 Φεβ 2017, 22:22

Shikkoku

Shikkoku

 

Βλέπω το Steam να προσπαθεί πάλι να κάνει ενημέρωση.

117Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τρι 28 Φεβ 2017, 00:21

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω νύχτες κωμωδίας μέχρι να με πάρει ο ύπνος

118Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τρι 28 Φεβ 2017, 02:26

Shikkoku

Shikkoku

 

Βλέπω pdfάκια από το moodle.

119Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τρι 28 Φεβ 2017, 09:48

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω να πηγαίνω σχολή ακόμα κι αν δεν έχω και να είμαι και σκατά σήμερα

120Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τρι 28 Φεβ 2017, 19:27

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Κοντοπίδη..αλλά η αίσθηση δεν είναι όπως παλιά!

121Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τρι 28 Φεβ 2017, 20:33

Shikkoku

Shikkoku

 

Βλέπω τα γιγαντιαία posts στο σπαμ.

122Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 01 Μαρ 2017, 00:23

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω σουρβάιβορ για να μπω με όρεξη να διαβάσω σπαμ

123Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 01 Μαρ 2017, 02:27

Shikkoku

Shikkoku

 

Χαζεύω το blog της Mairiboo<3

124Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 01 Μαρ 2017, 02:30

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπω gotham κια μετανιώνω την ώρα και τη στιγμη

125Τι βλέπετε τώρα; - Σελίδα 5 Empty Απ: Τι βλέπετε τώρα; Τετ 01 Μαρ 2017, 07:43

Ozymandias

Ozymandias

 

Ακούω τη πρωινή δόση tool

Τσίχλα αγόρι μου γιατί; Γιατί να δεις Gotham? Ρώτησες κανέναν και σου πε γαμάει; Γιατί τιμωρείς τον εαυτό σου;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης