Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πώς/Πότε ξεκινήσατε να βλέπετε anime ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Hawkins

Hawkins

 

αυτο το τοπικ το εφτιαξα γιατι βλεπω οτι καποιοι ποσταρουν μερικες φορες πως ξεκινησαν τα ανιμε και μπλα μπλα και γιατι βαριομουν να βλεπω τα ιδια τοπικ.
ας κανω την αρχη
αρχισα τον μαιο του 2012 οταν μου ειπε φιλος να δω το death note και μου τα επριζε καιρο να το δω αλλα εγω τα σνομπαρα διοτι πιστευα οτι ηταν απλα καρτουν...
καθως το εβλεπα εφαγα κολλημα μετα απο το σημειο οπου ο L την φερνει στον light νομιζω στο δευτερο επεισοδιο και γενικα τρελαθηκα με αυτο το ανιμε,τετοια παιχνιδια μυαλλου δεν ειχα ξανα δει και μετα απο αυτο εφαγα κολλημα με ταινιες ή βιβλια ωπου υπαρχει τετοιο στοιχειο π.χ (sherlock jim moriatti ftw :inlove: ή και τα βιβλια του νταν μπραουν) μετα καπου τον αυγουστο αρχισα το bleach γιατι ηθελα να δω ενα σοννεν με πολυ ξυλο και εφαγα κολλημα εβλεπα τα επεισοδια 10-10 ιδικα στο soul society arc ειχα πορωθει μετα απο κανα τριμηνο ειδα το one piece και εδω κολλημα το τελειωσα σε 2 μηνες και μετα επιασα το μανγκα γιατι δεν αντεχα να περιμενω την συνεχεια...
και ειχα φτασει σε ενα σημειο ωπου με το one piece ειχα τοσο τρελο κολλημα που το σκεφτομουνα και στο σχολειο ωποτε επρεπε να πιασω και αλλα ανιμε για να ξεφηγω λιγο απο αυτο...επιασα λοιπον το code geass ωπου εφαγα τρελο καψιμο και ειχα στεναχωρηθει ιδιαιτερα με το τελος...και για να μην  πολυλογο μετα απο αυτο επιασα με σειρα το brotherhood,claymore,btoom,hitman reborn,fairy tail,naruto,και με αυτα εκλεισα την χρονια 2013.
Στην χρονια 2014 εχω δει τα περισσοτερα ανιμε με κορυφαιο το hunter x hunter που ειναι και το αγαπημενο μου ανιμε...τωρα το μονο που βλεπω ειναι το kuroko no basket

Santouryuu

Santouryuu

 

Εμενα το πρωτο μου ανιμε ηταν ο τριτων... πρεπει να ημουν 4/5... μπορει μεγαλυτερος... παντως σιγουρα πολλοι δεν ειχαν γεννηυει :(

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Πέρα από τα διάφορα "παιδικά" που έδειχναν ανά τους καιρούς (Ντρέικ ο πειρατής ας πούμε) το πρώτο ανιμε που είδα ως ανιμε ήταν... δεν είμαι απόλυτα σίγουρος να πω την αλήθεια... μάλλον One Piece, αν και το πρώτο ολοκληρωμένο ήταν το Code Geass. Πρέπει να έχει 4-5 χρόνια που το είδα και από εκεί και πέρα άρχισα να βλέπω και άλλα. Γενικά είμαι τύπος των μάνγκα οπότε σε αυτόν τον τομέα δεν έχω και πολλά να πω :P

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Aldark

Aldark

 

(Μπράβο για το θέμα Χόκινς , τέτοια χρειαζόμαστε !! ) (Το μετέφερα στη συζήτηση περί Anime και έκανα και πιο "κατανοητό" τον τίτλο!)


Όταν ήμουν μικρός , έβλεπα τα κλασικά άνιμε στο star/alter...Το πρώτο σίγουρα ήταν το Pokemon , και μάλιστα σε μία απ'τις πρώτες προβολές του (1998-1999). Ακολούθησαν διάφορα όπως Ντίτζιμον , Yu Gi Oh , Ντρέηκ. Πάντα απορούσα γιατί έχουν διαφορετικό στυλ σχεδίασης (ο αστικός θρύλος έλεγε ότι πρόκειται περί Κινέζικων καρτούν (εκτός απ'το Γιου Γκι Ο που λέγανε ότι είναι αμερικάνικο-αιγυπτιακό λολ)) . Τέλος πάντων...
fast forward τέλος 2008 - αρχές 2009 , όπου σε ένα φόρουμ (komixmag για τους μυημένους) , γνώρισα τον Τζόνυ , ο οποίος και πόσταρε για το One Piece. Από εκεί άρχισε μία νέα αγάπη. Θα προτιμούσα τα manga
, αλλά με δυσκολεύει να διαβάζω μέσω ίντερνετ , και μιας και δεν παίζουν πολλά "χειροπιαστά" αντίτυπα...συνήθως ασχολούμαι με anime.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κι εγω μωρε μια απ τα ιδια, το star μας εκανε ανιμοπαιδια :P

http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

εποχες που ξυπναγα 7 η ωρα για να δω yugioh αχχχχχ τι χρονια ellefson you is mean ellefson you is mean

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Εγω το πρώτο συνειδητοποιημένο anime το είδα στα 13 (2005) και ήταν το Elfen Lied.
Από εκεί και μετα ζητιάνευα κόσμο για dvd (τότε δεν είχα internet).
Πωωω πάνε και 10 χρόνια. Μια ολόκληρη ζωή... :conf:

Μετα άρχισα να τα κατεβάζω σε σημείιο να έχω σε κάτι παλιους σκληρούς περιπου 200 season παλιών anime.. Τώρα τα βλέπω online..

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

απο το σταρ και το αλτερ...θυμαμαι ξυπναγα πρωι και ο πατερας μου (που εφευγε στην δουλεια αρκετα νωρις) μου αφηνε μια πιτσα και ενα μιλκο στο τραπεζι οποτε εγω αραζα χαλαρος και εβλεπα ποκεμον στο σταρ και μετα τα αλλα κλασικα ντιτζιμον,γιουκιο,μπειμπλατε,ονε πιεσε,ενα με κατι ποδοσφαιριστες και ενα αλλο δεν θυμαμαι πως το ελεγαν ηταν στο σταρ κατα τις 6 το πρωι και ηταν καπως σαν παουερ ρεηντερς αυτο ρε..το ειχα βρει καποια στιγμη στο ιντερνετ αλλα το ξεχασα παλι

uchiha1991

uchiha1991

 

αααχ..εκεινα τα πρωινα πριν καμμια 15 χρονια..ξυπνουσα καθε σαββατοκυριακο 7-8το πρωι..πρωινο απο το φουρνο κανα κρουασαν και γαλα και ξεκινουσα θυμαμαι με τομ και τζερυ στον αντ1.μετα σταρ dexter ,powerpuff girls  scooby doo ..εκανα ''ζεσταμα'' για τις 11 μιση που ξεκινουσαν τα καλα, ποκεμον,12 digimon ή yugioh και 12 μιση dragonball στον αντ1 παλι..εκεινα ηταν χρονια.. aww

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

ναι και ο αντ-1 ηταν καλος ειχε και τους παουερ ραντζερ αν δεν κανω λαθος...και τους τρανσφορμερς στο αλτερ...τωρα τι σκατα δειχνουν τα εχουν γαμησει τελειως...ειμασταν τυχερη γενια

Scarlet D.

Scarlet D.

 

23ReBoRn23 έγραψε:ναι και ο αντ-1 ηταν καλος ειχε και τους παουερ ραντζερ αν δεν κανω λαθος...και τους τρανσφορμερς στο αλτερ...τωρα τι σκατα δειχνουν τα εχουν γαμησει τελειως...ειμασταν τυχερη γενια
ρε κανουμε σαν παππουδες το καταλαβαινεις? :haha: . ΑΑΑΑΑ η παλια γενια εσκηζε εμεις ειχαμε ολα τα ωραια, τωρα αυτη η γενια ειναι σκατογενιααα κτλ

ειναι απλο θα ελεγα. συμβαινουν δυο πραγματα

1) Αυτα που βλεπαμε και τα θυμομαστε περνανε απο το γνωστο Nostalgia Filter. Αυτο σημαινει οτι ο εγκεφαλος διαγραφει τις κακες στιγμες(που μαλλον ηταν λιγες), και μεγενθυνει τις στιγμες που ηταν ωραιες, ετσι εχουμε την εικονα των τελειων παιδικων.

2)Το οτι οι τηλεορασεις δεν δειχνουν πια σχεδον καθολου anime (που για μενα ειναι ανωτερα απο τα cartoons) και δειχνουν κακης ποιοτητας φτηνα παιδικα τα οποια προοριζονται για παιδια 1-8 ετων. Καποτε τα παιδικα καλυπταν μεχρι και 13αριδες ας πουμε

http://www.onepiecegr.com/

Kamikaze

Kamikaze

 

Ήξερα την Anime Greek μέσω του Greek Toons που ήμουν Moderator. Ένας φίλος ήθελε να θυμηθεί τα παλιά και με έβαλε να του κατεβάσω Yu Gi Oh: Duel Monsters από εκεί, ε το τσέκαρα και εγώ και άρχισα να βλέπω. Έπειτα ανακάλυψα το Fullmetal Alchemist: Brotherhood που νόμιζα ήταν το Fullmetal Alchemist που έβλεπα μικρός στο Cine+ και το κατέβασα να το δω. Μόλις είδα πως είναι διαφορετική ιστορία κατέβασα και το παλιό Fullmetal Alchemist και αφού είδα και την ταινία με το τέλος του άρχισα να βλέπω περισσότερα anime.

yohohoho

yohohoho

 

Το πρώτο anime που είδα παίζει να ήταν η sailor moon (ναι, ναι, είμαι τόσο μεγάλη).
Μετά με τον αδερφό μου βλέπαμε πόκεμον (και παίζαμε και στο game boy) και digimon. Ποτέ δεν με ενοχλούσε η διαφορετική αισθητική, σε σχέση με τα άλλα "παιδικά" του σκ. Ωστόσο, δεν είδα ποτέ dragonball και καπαμαρού (αν και ήταν της γενιάς μου).
Πριν ένα χρόνο ο σύντροφός μου αποφάσισε να κάνει ένα ταττου με επιρροή από naruto, προσπαθώντας να καταλάβω τι ήθελε να πει ο ποιητής είδα ένα δύο επεισόδια και κόλλησα... Μιλάμε τα είδα όλα μέσα σε 3-4 μήνες! (τραγικό για άνθρωπο που δουλεύει παράλληλα).
Ο σύντροφός μου (που βλέπει πολλά χρόνια και διαβάζει και manga) μου πρότεινε το death note (το οποίο μου άρεσε πολύ και είδα ως το τέλος της δεύτερης σεζόν, μετά ξενέρωσα) και μου πρότεινε το one piece. Στην αρχή δε μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ (γελάμε τώρα). Του έλεγα αυτό είναι για παιδάκια τι με έβαλες να δω 30 χρονών γαιδάρα κλπ... Όλα αυτά ως το arlong park, και κυρίως την longtown. Εκεί άρχισε να γίνεται λίιιιιιιιιγο πιο dark και κόλλησα. Πρόσφατα άρχισα να διαβάζω και τα μάνγκα. Διαβάζω τα νέα τσάπτερς, αλλά και τα παλιά (από την αρχή :P)
Πέραν του one piece πλέον βλέπω το boruto και το fullmetal!
(πωπω, νιώθω σαν να είπα την "ιστορία της ζωής μου" χαχαχα!! Χάρηκα για τη γνωριμία xD plz plz plz )

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
To dragonball ήταν το καλύτερο της γενιάς σου (και της δικής μου xD) και το samurai X (kenshin για κάποιους)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης