Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 819: Momonosuke - The Heir of Kouzuki Clan​

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Hawkins

Hawkins

 

http://readms.com/r/one_piece/819/3285/1
http://www.z-ani.net/43218

δεν προλαβα να το ποσταρω γ***το αλλα ειχα μια διαισθηση οτι θα βλεπαμε τζακ σε αυτο το τσαπτερ και επεσα μεσα
βεβαια δεν περιμενα οτι θα τον βλεπαμε κοντα στο ζου!ο λογος ειναι οτι ειναι sanji year...με εναν τετοιο εχθρο δεν ξερω πως θα καταφερει και θα φυγει ο λουφη

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Kορυφαια και παλι η μεταφραση..anyway οτι εκανε ο Jack στον Sheephead θα κανει και ο Kaido στον Jack αν δε βρει το Raizou...καλο chapter, επιτελους ο Momo σταματησε να κλαιει! :P
7/10 λογω Jack,περιμενω απο mangastream μεταφραση

N_G

N_G

 

Ωραίο τσάπτερ, περιμένω και την μετάφραση από ΜΣ.
Έκλαψα στο σημείο που λέει ο Λούφυ ότι πρέπει να φέρει πίσω τον Σάνζι γιατί αξίζει όσο χίλιοι άνδρες μαζί όταν πολεμάει και λίγο παρακάτω ο Ζορό λέει "εγώ αξίζω 2 χιλιάδες" χαχα.

Κοινώς από ότι δείχνει το πλήρωμα θα χωριστεί. Δεν ξέρω αν ο Λούφυ πάει μόνο με τον Πέκομς στην Μαμά ή ακολουθήσουν άλλοι, ειδικά από μινκ.

Επίσημα πιστεύω πλέον, Μινκς και Wano μπαίνουν στην μεγάλη συμμαχία.

Περισσότερα, αν χρειαστεί, με την καλύτερη μετάφραση.!!

Hawkins

Hawkins

 

Δεν νομιζω να εκανε τα ιδια ο καιντο στον τζακ

Βεβαια αλλη μια βρωμικη τακτικη του τζακ που ετοιμαζετε να σκοτωσει τον ελεφαντα....δεν ξερω πως θα πανε τα πραγματα καθολου...δεν νομιζω να τις παιξουνε μιας και θα καθηστερηση αρκετα ο σαντζι που ειναι η χρονια του ουσιαστικα

Πιστευω πως θα ξεφυγουν και θα πανε ολλοι στην μαμα αναγκαστικα



Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

ειναι τοσο παρανοικος ο τυπος που θεωρω ανετα θα το εκανε.τους εβαλε μια αποστολη και αποτυγχανουν μεχρι στιγμης..τεσπα ναι ειναι λιγο περιεργα τα δεδομενα με Jack να επιστρεφει καθως εχουμε και Sanji που ειναι η μεγαλυτερη προτεραιοτητα για το crew..θα δειξει η πορεια,αλλα εγω κλινω στο να χωριστουν και παλι!

N_G

N_G

 

Επίσης σημαντικό είναι ότι επίσημα δείχνει το Ρέιλι να λέει πως γνωρίζουν όλη την ιστορία, αφού ήταν μαζί με Ρότζερ.
Και έχουμε δει ήδη Ρέιλι άμεσα και Σανκς-Μπαγκυ έμμεσα να βοηθάνε τον Λούφυ. Οπότε το πιθανό είναι το crew του Ρότζερ απλά να προστατεύει την ιστορία και να βοηθήσει αυτόν που θα είναι άξιος για να γίνει Κινγκ. Μπορεί να το δώσανε και σαν υπόσχεση στον Ρότζερ, έστω και άτυπη.

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Πιστεύω πως θα δούμε λίγο ξύλο Τζακ - Στρό χατς απλά για να δούμε πόσο δυνατός είναι ο Τζακ. Μετά κάπως για κάποιον λόγο θα φύγει :p Ίσως ο Τζακ να έχει ρόλο Blueno, μελλοντικά να τον δείρει ο Λούφυ με το power up του από το αρκ με τον Σάνζι πριν πάει προς τον Κάιντο.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ευκαιρία να μάθουμε και για τον ελέφαντα..

Ίσως δούμε flashback με το παρελθόν των Inu και Neko στο επόμενο επεισόδιο.. Από ότι φαίνεται ο Jack δε σκοπεύει να ανέβει καν στον ελέφαντα.. Αν όμως το κάνει και δεν έχει ήδη φύγει ο Luffy, δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα φύγει ζωντανός.. Ουσιαστικά είναι μόνος του απέναντι σε Luffy, Law, Zoro και τους δυο βασιλιάδες της μέρας και της νύχτας.. +χτυπημένος από admiral..

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν ξερουμε πως θα πεσει ο ελεφαντας αλλα δεν πιστευω με απλα κανονια να πεσει το θηριο. Εγω πιστευω οτι θα ανεβει και θα πεσει λιγο ξυλο.

Το θεμα ειναι το εξης:

Αφου τελειωσουμε με την Big Mom οπου δεν ξερουμε πως θα το χειριστει ο Oda τι θα γινει με το Wano; Θα εχουμε και Kaido εκει; Δεν το νομιζω.....

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Μπορεί όμως να του χτυπήσει το πόδι...

Κάτι μου λέει όμως πως ο Luffy θα έχει φύγει...

Aldark

Aldark

 

http://readms.com/r/one_piece/819/3285/1

πάρτε το στρημ , απορώ γτ σχολιάζετε και διαβάζετε το ζ-άνι..
πάω να τσεκάρω κι εγώ

εδιτ:δεν είναι το τρελό τσάπτερ , αλλά απολαμβάνω τον διάλογο. Η ταιριαστή συνέχεια του προηγουμένου. Η συμμαχία λοιπόν μεγάλωσε , αναμενόμενο και όμορφο.
ΠΕΚΟΜΑΜΟΥΣΙ :xD: :xD: :xD: :xD:
Ομγ , θα παιχτεί ξύλο με Τζάκαρο; Δεν ξέρω τι να περιμένω , το σίγουρο είναι ότι λογικά θα χουμε είσοδο στο τη πάρτυ του Λούφφυ και μετά ένα τρελό Wano Arc καμιά 100στή τσάπτερ.
Και το hype είναι ρήαλ για τον Κάιντο , όπως το περίμενα δεν είναι απλά ένας τρελός...

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα μου άρεσε πολύ, αν αυτό το τσάπτερ έσκαγε 2 βδομάδες πριν θα κανατε παπάδες και θα μιλουσατε για 10άρι απλά τώρα είστε ανθουσιασμένοι, απο τα προηγούμενα, και το αφήνετε να ανεβάσει τα στάνταρ πανηψυλα...

Aldark

Aldark

 

ισχύει αυτό , το τσάπτερ είναι όπως πρέπει η φυσική συνέχεια του προηγούμενου.
Επίσης όλα είναι καθαρά για τη συνέχεια σιγά σιγά , θέτει πλάνο , βλέπουμε το φως στο τούνελ...
Ύστερα από καιρό είμαι καθησυχασμένος :p

uchiha1991

uchiha1991

 

αυτος ο shogun ειναι καποιος καινουριος χαρακτηρας ή ξερουμε κατι για αυτον και γω απλα δεν θυμαμαι?

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Νεος χαρακτηρας εκτος και αν μας επιφυλασσει τιποτα εκπληξηεις ο Oda.

Hawkins

Hawkins

 

ισως ειναι και ο σικι

Aldark

Aldark

 

-__- δεν παίζουν αυτά τα πράγματα :P
O Shiki δε νομίζω να ξαναεμφανιστεί γενικά.
Όσο για τον Shogun , προφανώς θα ναι κάποιος "δοσύλογος" που τα χει τακιμιάσει με τον Kaido και κυβερνούν στο Wano...Κλασική ιστορία όντα , κακός "βασιλιάς" (απλά έχει και τον μεγάλο πειρατή να τον προστατεύει) , νησί , καημένος λαός και μία πριγκίπισσα που είναι φίλη του Λούφφυ (ουπς , εδώ είναι αγόρι , ο Momo) που ζητάει βοήθεια.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μπορει να ειναι και ο μαυρος πητ ΑΚΑ captain kuro.

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ο Σογκουν θα ναι λογικα κανας τουμπανεξ σαμουραι

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μπορει να ειναι και σε στυλ Yamamoto που σε δερνει κουνωντας τα μουσια του...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
O shogun λογικά θα είναι νέο πρόσωπο, με πολύ καλό σχέδιο, αλλά δεν πιστεύω πως θα είναι πολύ δυνατότερος από τον Kinemon.. Ίσως και οι Inu και Neko μπορούν να τον νικήσουν σχετικά εύκολα...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εχουμε αποκλεισει την περιπτωση να ειναι κανα troll τυπου spandam αλλα εχει την δυναμη να εξουσιαζει στο Wano μιας και εχει κανει συμμαχια με Kaidou;

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Ο Σογκουν θα ναι λογικα κανας τουμπανεξ σαμουραι
μακάρι...
The Red-Haired έγραψε:O shogun λογικά θα είναι νέο πρόσωπο, με πολύ καλό σχέδιο, αλλά δεν πιστεύω πως θα είναι πολύ δυνατότερος από τον Kinemon.. Ίσως και οι Inu και Neko μπορούν να τον νικήσουν σχετικά εύκολα...
το καλό σχέδιο ποτέ δεν το περιμένω πλέον , μετά και την απογοήτευση με τον Ράιζου :( , τουλάχιστον είναι αρκετά κουλ χαρακτήρας. Όπως και ο Κάντζουρου μετράει ως τύπος.
Deathracer2009 έγραψε:Εχουμε αποκλεισει την περιπτωση να ειναι κανα troll τυπου spandam αλλα εχει την δυναμη να εξουσιαζει στο Wano μιας και εχει κανει συμμαχια με Kaidou;
Όχι , αλλά θαρρώ ότι θα ναι ένας πολύ δυνατός αντίπαλος για Ζόρο , θα βγαζε νόημα. Και θα δουμε και αναφορές σε Ιαπωνική ιστορία probably.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το θέμα είναι πως θα αιφνιδιαστεί και ο Jack, γιατί δεν τον έχουν ενημερώσει πως ο Sanji τους έριξε ξύλο..

Και τώρα θα βρει εκεί όλους τους SHs και τον Law... Πιστεύω πως θα το θεωρήσει και υποχρέωσή του να τους διαλύσει, επειδή έβαλαν φυλακή τον Doffy.. Ελπίζω μόνο να μην έχει φύγει ο Luffy.. Είναι και ο Pekoms εκεί.. Λέτε να πάει, πάσο ο Jack λόγω Big Mom?

Aldark

Aldark

 

δε μου φαίνεται για τύπος που θα πάει πάσο λόγω κάποιου άλλου , εκτός του αφεντικού του. ίσα ίσα που όπως είπε και κάποιος , μπορεί να τον σαπίσει ο Κάιντο αν δεν κάνει τίποτα. Αυτή τη στιγμή έχει 2/2 αποτυχίες , και δε βρήκε τον Ράιζο και δεν πήρε πίσω τον Ντοφλαμίνγκο (για να μην αναφέρω ότι οι εφημερίδες τον γράφουν νεκρό).
Λοιπόν ο Τζακ πρέπει να πάρει το αίμα του πίσω , απλά δεν ξέρω πως θα παιχτεί η φάση με Λούφφυ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης