Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ποιά η σχέση των Vinsmoke με το WG?

Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c109%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c10 9% [ 1 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c100%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c1064%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c10 64% [ 7 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c1027%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Vote_c10 27% [ 3 ]
Σύνολο Ψήφων : 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Aldark

Aldark

 

Το ξανάπαμε , ο Ντοφλαμίνγκο είναι δυνατός , αλλά δεν είναι "fighter" . Δικτάτορας είναι (πολύ σωστός Σάντο) και Νονός της νύχτας με διασυνδέσεις και deals στον υπόκοσμο. Έδινε όπλα στα διπλανά κρατίδια , είχε υπό τον έλεγχό του ολόκληρη τη δική του χώρα , "νησί" και είχε και εργοστάσια για να προμηθεύει με αρτιφίσιαλ φρούτα τον Emperor Kaido. Ήταν ο συνδετικός κρίκος και λειτουργούσε στο παρασκήνιο ως Joker. Ουσιαστικά , βλέπουμε ότι ο Kaido είναι θερμοκέφαλος και απλά τέρας δύναμης και αυτός θα ήταν το όπλο του Doflamingo. Εκείνος ήταν το τσιράκι του και ο άλλος θα τον προστάτευε. Ταυτόχρονα ήταν Shichibukai ώστε να μην τον αγγίζει κανείς , ούτε η κυβέρνηση , ούτε οι πειρατές.
Βάσει πλάνου , στέκει ότι είχε στο μάτι τον Law ώστε να ρθει και να γίνει immortal με το OPE OPE και απ'την άλλη θα χρησιμοποιούσε τον πόλεμο που οργάνωνε ο Kaido (για την *αύλα μάλλον :P!!) ώστε να αλλάξουν οι ισορροπίες στον κόσμο και να ρθει ο ίδιος σε σχέση ισχύος πάνω από όλους μέσω του χάους...χμ...κάποιον μου θυμίζει!!!


Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi - Σελίδα 7 Littlefinger

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Τέρας δύναμης είναι αλλά εμένα δε μου φαίνεται τόσο θερμοκέφαλος. Έχει μπει σε ολόκληρο κόπο να φτιάξει στρατό για κάποιον πόλεμο που ετοιμάζει. Έχει κάποιο πλάνο και κανείς δε ξέρει τι θέλει να πετύχει

Tcixlas

Tcixlas

 

ότι είπε ο σκληρός δεν φάινεται για θερμοκέφαλος... ειδικά με τόσο πλάνο, και τόσο μακροπρόθεσμο σχεδιο... το αντίθετο ίσως, μην ξεχνάμε ότι το περι αυτοκτονίας μπορεί να είναι και χαμενο ίσως μεταφραστικά σαν νόημα

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Δε νομίζω πως είναι μεταφραστικό λάθος αλλά μάλλον είναι το comedy του

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι νομίζω ότι έχει γίνει λάθος στο θέλει να αυτοκτονήσει.... ίσως και επίτηδες να το εχει δώσει έτσι ο όντα, αλλά να είναι σε φάση ψάχνει απο ενδιαφέρον να βρει κάτι που να μπορεί να τον σκοτώσει για να βρει το ενδιαφέρον για την ζωή.... κατι στυλ ντραγκονμπολ και την αναζήτηση του ανώτερου αντιπάλου κλπ...

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αυτό που λες έχει νόημα αλλά και πάλι δε καταλαβαίνω τότε γιατί τον νίκησα/έπιασαν τόσες φορές ενώ αν πήγαινε από μόνος του ήταν πιο λογικό

Tcixlas

Tcixlas

 

ίσως γιατί αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι τοσο careless που πεφτωντας απο κάπου ή ενώ κοιμάται κάπου να τον πιάνουν και μετά να τα κάνει όλα ταναπου και να φεύγει...ψάχνει την περιπέτεια αλλά δεν είναι τοσο εύκολο να τη βρεί, γιατί δεν μπορεί να τον προκαλέσει κάτι... και αυτό που ήθελε να προφτάσει το wb θεωρώ ότι είναι κατι του στυλ είναι η τελευταία μου ελπίδα να προκαλέσω τον εαυτό μου και να δω αν τα όρια μου μπορούν να ανέβουν άλλο ή κάτι τέτοιο

Aldark

Aldark

 

Ζηλεύει ξεκάθαρα αλλά και εύχεται να πεθάνει σαν τον Whitebeard. Πιθανά ξέρει ότι δεν παίζει ποτέ να γίνει ο Βασιλιάς των Πειρατών ή κάτι , οπότε ψάχνει τον ισχυρό αντίπαλο ή τον τρόπο που θα πεθάνει μετά τιμής...
Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο , αλλά ήταν ψιλό-κόμεντυ. Έτσι κι αλλιώς ετοιμάζει τον τρομερό πόλεμό του που θα αλλάξει την ιστορία :o

Tcixlas

Tcixlas

 

μα δεν κολλάει ακόμα και σαν κόμεντι... σκέψου το όσο πιο λογικά μπορείς και θα το δεις, αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος γι αυτό κάτι που θέλει να σκάσει μετά δεν υπάρχει λόγος να το κάνει έτσι... καμία εμφάνιση yonko μέχρι τώρα δεν είχε κομεντι στην πρώτη στιγμή... ίσως ειναι τρολ ή ίσως κάτι κρύβει πίσω....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης