Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Ποιά η σχέση των Vinsmoke με το WG?

Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c109%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c10 9% [ 1 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c100%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c1064%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c10 64% [ 7 ]
Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c1027%Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Vote_c10 27% [ 3 ]
Σύνολο Ψήφων : 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

1Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Empty Chapter 814: Let's go see master Nekomamushi Πεμ 28 Ιαν 2016, 14:30

Tcixlas

Tcixlas

 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tcixlas στις Πεμ 28 Ιαν 2016, 14:49, 1 φορά

Franky Shogun

Franky Shogun

 

πολυ ασχοληθηκε με τη γατα το chapter.
για μενα μονο η τελευταια σελιδα αξιζε.

Tcixlas

Tcixlas

 

επιβεβαιωνεται η θεωρία μου περι μαφίας και Underworld για την οικογενεια vinsmoke το θεμα είναι πως κρατάνε την κυβέρνηση για το only alive

επίσης απόλαυσα το comedy relief μ το νεκομαμουσι...btw εξαιρετικός χαρακτήρας.... τον πάω άπειρα... μου αρέσει η αντίδραση ζορο αν και κατηγοορεί λιγο άδικα τον σαντζι αλλά δείχνει την αποφασιστηκοτητα του και το πόσα παραπάνω περιμε΄νει απο σαντζι...

ο λούφυ κλασικά στον κόσμο του αλλά σοβαρεύει με το σάντζι... και η ρομπιν κάπου έχει ακούσει για τους vinsmoke(revo??)

κλαίω με brook και ussop αλλά και ο τσόπερ με την αντίδραση με νεκομαμουσι βγάζει πάλι λίγο φαση :p
αλλα η ναμι πάλι εξαφανισμένη...

Aldark

Aldark

 

Χαχαχα , στην αρχή ψιλοξενέρωσα (i need anime version με τραγούδι brook asap) αλλά γούσταρα τρελά διάλογο μεταξύ Straw Hats (ω , δώθηκε screen time στη Nami , bout damn time ;p) , έπρεπε να γίνει κι αυτό. Ωραίος Zoro (αν και μ*υνί , είχε ψιλοδίκιο , και σκάει ο Κάιντο *_*) και ακόμα πιο ωραίος Luffy. Έχει σοβαρευτεί τέρμα πια , και ξέρει τι κάνει. Character development>>
Κλαίω με τον Τσόππερ που ερωτεύτηκε ; XD
Κλαίω με το Reference στον Γκάρφιλντ και τα λαζάνια (NEKOMAMUSHIIII) 
wtf διπολικός γάτος όμως
δαμν κοίτα που το κοψε πάλι..

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Franky Shogun έγραψε:πολυ ασχοληθηκε με τη γατα το chapter.
για μενα μονο η τελευταια σελιδα αξιζε.

Συμφωνο απολυτα ! Μονο η τελευταια


-----

Garfield φαση αυτος ο τρανογατος παντως χΔ

http://.......

Tcixlas

Tcixlas

 

παρεπιπτόντως είδαμε nosebleed απο chopper ή είναι ιδέα μου? όντως σοβαρος λούφυ παρόλο που είναι ο λούφυ που ξέρουμε που όσο σοβαρός κι αν είναι πάλι είναι αλλού όπως είπα και πριν...

Hawkins

Hawkins

 

αυτο το τσαπτερ μου αρεσε περισσοτερο απο το προηγουμενο

λατρεψα την συζητηση τον straw hats και ο ζορο ειχε δικιο

τωρα για τους vinsmoke μαθαμε οτι ανηκουν στον υποκοσμο αλλα με μπερδεψε λιγο οταν ειπε ο πεκομς οτι ειναι μια οικογενια δολοφονον...τι να εννουσε οτι και καλα ειναι πληρωμενοι δολοφονοι ή το ειπε γιατι ειναι μια πολυ κακια οικογενια που εχει κανει μεγαλο κακο?

χμμ...λετε ο κιλλερ να ειναι ο αδερφος του σαντζι?

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Assasins ειπε οχι killers/murderers οποτε αν ειναι σωστη η μεταφραση ειναι επαγγελματιες δολοφονοι. Εκλαψα με λουφι που ειπε πεκομαμουσι. Δισπεκτ σε ζορο χι σποκ δε τρουθ. Θα γαμαει να μπουνε σνικι στον γ*** και να τα κανουν τανα ολα αλλα δε νομιζω να τελειωσαμε απο ζου

Tcixlas

Tcixlas

 

Μπα συμφωνώ έχει λίγο ακόμα ζου γιατί αλλιώς δεν ξέρουν πως να σκάσουν στον γάμο ακόμα και με τον πέκομς... κάτι πρέπει να προηγηθεί που να βοηθήσει στο να σκάσουν ύπουλα και να τα γυρίσουν όλα ανάποδα, αν και θεωρώ ότι ο ζόρο μπορεί να ανατρέψει πολλά, θυμάστε και με ουζόπ είναι απόλυτος

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μετριο chapter δυστυχως το οποιο το ψιλοπεριμενα για την ακριβεια και δυστυχως επιβεβαιωθηκα.

Tcixlas

Tcixlas

 

το καλό είναι οτι δεν έχει break την άλλη βδομαδα

Aldark

Aldark

 

Γιατί μέτριο ρε συ , ήταν αναγκαίο να υπάρχει αυτό το τσάπτερ για να προχωρήσει η ιστορία. Συζήτηση μεταξύ Straw Hats για τα τεκταινόμενα έχουμε καιρό να δούμε , ακόμα κι εγώ λατρεύω τον Ζόρο όταν κάνει τον Vice Captain , η Νάμι προσπάθησε να παίξει λιγάκι που ήταν κι αυτό κουλ , ο Τσόππερ (ήμουν και φρέσκος από το Drum Island) επίσης + σημαντικότατο development για ΝΕΚΟΜΑΜΟΥΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ . Έπρεπε να παιχτεί το συγκεκριμένο τσάπτερ λοιπόν...
Κλαίω με πεκομαμούσι χαχαχα
Τέλος , το assasins δεν ξέρω αν είναι λάθος στη μετάφραση ή αν σημαινει κάτι άλλο
και ρησπέκτ στο cover.

Tcixlas

Tcixlas

 

το assasins και απο άλλη μετάφραση φαίνεται να είναι επαγγελματίες δολοφόνοι, όχι απλά κάποιοι που σκοτώνουν, και πρέπει να είναι γνωστοί γι αυτό

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Hταν λιγες οι καλες στιγμες στο chapter. Καμια σχεση με τα προηγουμενα. Εnd of story.... whistle

Tcixlas

Tcixlas

 

ήταν καλό δεν ήταν απλά μέτριο ξαναδιάβασε το αν θες και θα το καταλάβεις νομίζω

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θα του ριξω μια δευτερη ματια εννοειται αλλα θελω νεες πληροφοριες οι οποιες δεν ηταν πολλες.

Επιπλεον βαλε στο αρχικο ποστ link απο mangastream klp.

Tcixlas

Tcixlas

 

απο μανγκαστριμ ειναι ρε φίλε... κατευθείαν απο κει ανέβασα :p

παρεπιπτόντως την πρώτη φορά που είδαμε τους guardians και τον pedro δεν ήμουν σιγουρος αλλά ο λούφυ δεν τον είχε πιάσει με το observation haki του, σήμερα επιβεβαιώθηκε νομίζω μιας και ξαφνικά εμφανίστηκε πάλι και ο λούφυ τον ρώτησε που ήταν και δεν ήξερε, και ο αλλος εμφανίστηκε ξαφνικά απο πανω μπροστά του και μέχρι τελευταία στιγμή δεν τον είχε πάρει χαμπάρι... γιατι μπορεί να έγινε αυτό? μπορει επειδή ο λουφυ δεν είναι master του observation haki? η παιζει κάτι συγκεκριμενο με αυτόν και έτυχε 2 φορές με τον ίδιο?

uchiha1991

uchiha1991

 

πολυ ωραιο τσαπτερακι..εσκασα στα γελια με τη γατα και τον τσοπερ που ερωτευτηκε.
βεβαια εμενα δε μαρεσε η αντιδραση του ζορο..δλδ τι να εκανε ο σαντζι?
δεν ειναι το ιδιο με τον ουζοπ που ειχε φυγει μονος του..

Santouryuu

Santouryuu

 

Εγω γενικα δεν καταλαβα τον ειρμο του τζορο... μαλλον ηθελε να ξεφορτωθει τη λουγκριτσα

Aldark

Aldark

 

Και καλά "εδώ μας την πέφτει ο Κάιντο , και είδατε ήρθε και στο νησί ο δικός του... Όπως βλέπετε ο τύπος είναι πλέον δίπλα μας και μιλάμε για άλλο λέβελ σε σχέση με όσα έχουμε δει και ο παπάρας κάθεται και ασχολείται με τον γάμο και μ@λ@κίες; Πούλο , δεν μπορούμε να ασχοληθούμε μαζί του , από τη στιγμή που έχουμε ρίξει Ντοφλαμίνγκο και έχουμε πιο σοβαρά πράγματα να κάνουμε".

Santouryuu

Santouryuu

 

Καλα, αυτος δεν την ειχε κανει να βρει το σπαθι του στην ντρεσροσα;

αλλα ειναι το στιλ του ετσι, ειναι σα κι εμενα, αμεσως να θαψει, πριν εχει σφαιρικη αποψη... την ναμι οταν "σκοτωσε" τον γιουσοπ, την ρομπιν οταν εφυγε...

Κατσε καλα τζορο

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Και ομως ο ζορο ειναι ισως ο μονος που ερμηνευει αντικειμενικα ( aka ψυχρα) την κατασταση. Δεν εχει προβλημα με τον Σανζι ως Σανζι απλα κατανοει πως ο καπετανιος του εχει ενα σχεδιο και πρεπει να το τηρουν. Πλεον οι εχθροι εχουν αλλαξει επιπεδο και μονο ολοι μαζι εχουν ελπιδα να κανουν κατι

Aldark

Aldark

 

Προφανώς , βέβαια ο Σάντζι γι'αυτόν ακριβώς το λόγο έφυγε μόνος του...Αν δεν καταφέρει να σπάσει το συνοικέσιο θα χει ο ίδιος να αναμετρηθεί με το παρελθόν του , χωρίς να μπλέξει το υπόλοιπο πλήρωμα/τη συμμαχία σε αυτό.

Santouryuu

Santouryuu

 

Ε ηρθε ενας αντιπαλος που δεν κανει πλακα, να θεσει σε κινδυνο τα μινκς; ο σαντζι εκανε το μονο σωστο...

Ασε που οι βινσμοουκ απ'οτι φαινεται ειναι ψυχροι δολοφονοι... γιατι να γινει ολο το κρου στοχος, εφοσον ειναι ο μονος που θελουνε;

Φανταζεσαι να καθοταν να πολεμουσε, να τα επαιρνε η μαμα να εκανε αποβαση και να γινοταν πεδιο πολεμου ο ελεφαντας; να γυρισει και ο ζακ να γινει μαρινφορντ χωρις να ειναι ουτε στο ελαχιστο προετοιμασμενοι

Tcixlas

Tcixlas

 

μου αρέσει που η μόνη φορά που οι άλλοι στήριξαν ζορο αντι για σάντζι(ενώ ο ζορο ήταν σκληρός) ο σάντο υποστηρίζει σαντζι :p

αυτό που λέει ουσιαστικά είναι ότι εδώ κάναμε alliance με τραφυ γιατί χρειαζόμαστε όλη την δυνατή δύναμη που μπορεί να έχουμε σε έναν επικείμενο πολεμο με yonko κι αυτός κοιτάει τα γκομενάκια και τα παντρολογήματα? δεν έχουμε χρόνο να τον πάρουμε τώρα... αυτό ήταν που είπε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης