Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 812: Capone "Gang" Bege

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

1Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 15:24

Tcixlas

Tcixlas

 

http://www.mangapanda.com/one-piece/812

http://readms.com/r/one_piece/812/3164/1

raw version ...

για όσους βιαζονται... αργότερα θα έχουμε και αξιοπρεπεστερη μετάφραση...

2Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 15:37

Tcixlas

Tcixlas

 

πολύ καλό τσαπτερ... εχουμε 300 μυρρια επικύρηξη στον καπονε, πισώπλατο χτύπημα του καπονε στον πεκομς που απο ευγνωμοσύνη προς τους curly pirates του σαντζι που έσωσαν το ζου, λέει οτι θα τους αφήσει να ξεφύγουν και θα δικαιολογηθει κάπως στη μαμα αρκεί να του δώσουν το σίζαρ...

αποκαλυψη του φρούτου κάστρου του καπόνε κια κάποιων εκ των δυνάμεων του... μπαίνουν στο σώμα του όλοι, μαθαίνουμε το ονομα του σάντζι vinsmock sanji the 3rd ο οποίος καλέιται να παντρευτή την 35η κόρη της big mom... λογικά πιστεύω αναφέρεται στους υφιστάμενους σαν παιδιά της όπως ο wb δεν νομίζω να έχει 40 παιδιά ξερω γω... οσαντζι παντρευεται... πολύ ενδιαφέρον, μένει να δούμε τη συνεχεια...

3Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:16

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Είναι μια εξέλιξη που νομίζω κανείς δεν περίμενε..

Υπάρχουν πολλά ερωτηματικά, αλλά το κυριότερο είναι: αν το only alive του sanji συνδέεται με το γάμο του, σημαίνει πως η big mom έχει άκρες στην κυβέρνηση ή πως η κυβέρνηση δεν τολμάει να σκοτώσει κάποιο μέλος της οικογένειάς της για να μην την εξοργίσει..

4Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:19

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Επεσε μεσα αυτος που ελεγε οτι ο sanji μπηκε μεσα στον Bege (οποτε ειναι αιχμαλωτος) και το εκλεψα και ποσταρα στο φορουμ και πεσανε να με φανε.... :muaha:

Τσαπτεραρα 9.9/10!!!!!!!!!!!!! Με καλυψε ο τσιχλας και γλιτωσα το γραψιμο.....


The Red-Haired έγραψε:Είναι μια εξέλιξη που νομίζω κανείς δεν περίμενε..

Υπάρχουν πολλά ερωτηματικά, αλλά το κυριότερο είναι: αν το only alive του sanji συνδέεται με το γάμο του, σημαίνει πως η big mom έχει άκρες στην κυβέρνηση ή πως η κυβέρνηση δεν τολμάει να σκοτώσει κάποιο μέλος της οικογένειάς της για να μην την εξοργίσει..

Μπορει να ειναι noble η vinsmock family και η κυβερνηση να εμαθε το επιθετο του sanji αρα και γι' αυτο να αλλαξε το status σε only alive.

Βig Mom κανε τα μαγικα σου και βαλε αυτην την τυπισα να ειναι η 35η κορη σου....

Chapter 812: Capone "Gang" Bege 119?cb=20130112000801&format=webp

plz plz plz aww

5Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:24

Tcixlas

Tcixlas

 

εξαιρετικο τσαπτερ ίσως του έδινα και 10 για μένα... απο κει και πέρα θεωρώ ότι απο δω και πέρα έχει ζουμί... το του πρίγκηπα ίσως ισχύει... όπως είπα και στα σποιλερ αν ο σαντζι είναι ο 3ος μπορεί να έχει 2 αδέρφια η και παραπάνω, κατα αυτή τη σειρά...
Tcixlas έγραψε:Vinsmoke Sanji
Wait a second.
If Sanji is the third son.
Then his brothers must be Ichi-ji and Ni-ji.

      so sanji will marry big mom ?
      wooww

  He will marry the daughter of Big Mom not Big Mom :p

Chapter 812: Capone "Gang" Bege Rgl1BWk

I think daughter is here a synonym for the underlings of the BM pirates. Whitebeard called his crew sons, they called him father. Here its similar in my opinion, where BM is the mother and the crew are their 'children'

μένει να δούμε ποιά είναι η pudding... κάτι που διάβασα είναι οτι τα ονόματα των μελών ταιριάζουν με το ίδιο το μέλος tamago και αυγο στο κεφάλι bobbin και το γέλιο και το κεφάλι του που γυρίζει... pudding και πουτιγκα ίσως?

6Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:34

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
ΘΕΛΩ Η THREE-EYED GIRL ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΥΦΗ....

MAKE IT HAPPEN ODA OR I'LL CALL SANTO!!!!!!!

7Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:37

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θελω να δω κανα τρολ να νομιζει ο σαντζουλας οτι ειναι κανα μωράκι εκεί καυτό και να σκάσει καμια λολα χοντρη και ασχημη να κλαιμε... τρολοντα

το φρουτο του καπονε:
http://onepiece.wikia.com/wiki/Shiro_Shiro_no_Mi

8Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:38

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tcixlas έγραψε:εγώ θελω να δω κανα τρολ να νομιζει ο σαντζουλας οτι ειναι κανα μωράκι εκεί καυτό και να σκάσει καμια λολα χοντρη και ασχημη να κλαιμε... τρολοντα

το φρουτο του καπονε:
http://onepiece.wikia.com/wiki/Shiro_Shiro_no_Mi

Κατι τετοια κανει ο Oda γι' αυτο παιζει με τα νευρα μας ωρες-ωρες....

9Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:48

Tcixlas

Tcixlas

 

περιμενω αληθεια το επομενο τσαπτερ πως και πως και κυριακη έχει και gear 4 θα μεινουμε καγκελο...

10Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:50

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Θεωρώ σίγουρο πως θα είναι κάποιο troll κι επίσης να μην ξεχνάμε πως ο Sanji είναι μάγειρας και η big mom θεόχοντρη.. ίσως έτσι να είναι και τα "παιδιά" της και βάζουν τον sanji να μαγειρεύει σα δούλος (ό,τι συμβαίνει και στο fishman island δηλαδή). Από εκεί και πέρα η "οικογένεια του Sanji" θα καρπωθεί το όφελος του γάμου..

mirror της miss Baki δηλαδή και πολύ γνώριμο μοτίβο αν αναλογιστούμε την οικογένεια του Sabo... αρχίζουν τα ωραία..

πρώτος supernova που παίρνει τέτοιο "screen time" (εκτός law που είναι.. κάτι σαν μέλος του πληρώματος πλέον). Πολύ θα ήθελα ο luffy να κάνει λαμπόγιαλο το tea party με καλεσμένους nobles και πειρατές από όλο τον κόσμο...

11Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 16:52

Tcixlas

Tcixlas

 

άρα το tea party δν εχει γινει ακομα/? η εγινε οριακα? και συμβαινει και τωρα?

12Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:01

Santouryuu

Santouryuu

 

3 billion o capone... fuck off oda

13Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:01

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν ξέρω.. αλλά γιατί να μη διαρκεί παραπάνω της μίας ημέρες?

επίσης τελικώς φαίνεται πως ο cappone αφησε τους πάντες ελεύθερους εκτός από τον caesar και το γαμπρό... στο γράμμα του θα λέει διάφορες sanjo-μπουρδες που τελικά θα τις μετανιώσει και θα επιστρέψει στο crew..

Santouryuu έγραψε:3 billion o capone... fuck off oda

το πρόσεξα κι εγώ αλλά θεωρώ πως είναι τυπογραφικό..

επίσης δεν αποκλείεται conflict mom-kaido για τον caesar με τους SHs κάπου στο ενδιάμεσο να σουλατσάρουν..

14Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:07

Tcixlas

Tcixlas

 

Santouryuu έγραψε:3 billion o capone... fuck off oda

ειναι 300 μιλλιον λάθος μετάφρα του παντα φακ οφ μανγκα παντα καλυτερα

The Red-Haired έγραψε:Δεν ξέρω.. αλλά γιατί να μη διαρκεί παραπάνω της μίας ημέρες?

επίσης τελικώς φαίνεται πως ο cappone αφησε τους πάντες ελεύθερους εκτός από τον caesar και το γαμπρό... στο γράμμα του θα λέει διάφορες sanjo-μπουρδες που τελικά θα τις μετανιώσει και θα επιστρέψει στο crew..

Santouryuu έγραψε:3 billion o capone... fuck off oda

το πρόσεξα κι εγώ αλλά θεωρώ πως είναι τυπογραφικό..

επίσης δεν αποκλείεται conflict mom-kaido για τον caesar με τους SHs κάπου στο ενδιάμεσο να σουλατσάρουν..

λογικά θα έχουν γενικά σύγκρουση και για το ζου και για σιζαρ και για στροχατς... ισως οι ψαθοκαπελακηδες είναι το μηλο της εριδος

15Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:36

Aldark

Aldark

 

http://readms.com/r/one_piece/812/3164/1

στρημ για όποιον δεν το δε και δε θέλει να καρκινιάσει

16Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:39

Tcixlas

Tcixlas

 

θενκ γιου που εκανες και εντιτ το πρωτο αλ ππηγα να το κανω και το δα ρεντι χαχα

απο τη φρέσκια μετάφρα βλέπω ότι μπορεί να ναι και τρολ... και είναι και πολύ πιο εύκολο να είναι τρολ βασικά... το ολο θεμα με το γαμο... μπορεί να είναι άλλος σαντζι και με το ονλι αλαιβ απλά να τα μπερδευει... γιατί πήραν το γράμμα οι άλλοι απο την μάμα και ίσως θεώρησαν οτι αυτός είναι ο σαντζι... ακομα δεν έχουμε κάτι σίγουρο... την άλλη βδομάδα θα δούμε περισσότερα

17Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 17:59

Aldark

Aldark

 

Τίποτα φίλε μου , γι'αυτό είμαι εδώ ^^

Λολ , πολύ καλό τσαπ , θα το σχολιάσω εκτενέστερα αργότερα...Απλά να πω ότι κάποια ζωα δε με πιστεύανε , αλλά τώρα θα με πιστέψουν ευτυχώς και τα ζώα , για τον Καπόνε που είναι real g(angsta) :P 
Επίσης Λολ με το φρούτο , αλλά νταξ το ψιλοξέραμε περίπου...
Και πολύ καλό σήκουενς , κάπου ενοχλήθηκα στο τσάπτερ δεν ξέρω γιατί , αλλά ήταν πολύ καλό (ας όλγουεης μετά το 795 περίπου)...
Μένει να δούμε τι παίχτηκε με τον Σάντζι εδώ , θα μπορούσε να ισχύει το 3ος γιος (α επίσης η άλλη είναι η 3η κόρη της Σαρλότ όχι η 35η , τι φα;) καθώς από παλιά το χει πει ο όντα πως ο Σάντζι είναι ο μικρότερος -νομίζω- γιος μιας οικογένειας από Νορθ Μπλου.

18Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 19:28

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο σιζαρ θεος οπως παντα... Που ηθελε να δολοφονησει τσοπερ και ναμι... Ψιλο συγκινητικο που βοηθαει... Ισως ετσι σιγα σιγα ανακαλυψει την καλη του πλευρα

Μαλλον για 300 μυρια θα μιλαμε οντως... Αλλα απο την αλλη πολυ μυστηριο που ενας 300 μυρια τους κανει ο,τι θελει... Πολυ ευκολα παραδοθηκαν για εναν τοσο "αδυναμο" αντιπαλο. Μαλλον ο σαντζι δεχθηκε γιατι ηθελε να κερδισει χρονο μεχρι να γυρισουν οι αλλοι, να προστατεψει τις γλαστρες συν μπρουκ και να κανει καμια αναγνωριση του αντιπαλου.

Τελικα δεν ειναι και τοσο λεϊμ το φρουτακι του καπονε, οπως λεγατε... Εχει καποια ατου

19Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 19:47

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εμένα συνεχίζει να μου φαίνεται το φρούτο του Β' κατηγορίας (όπως και ο ίδιος, αν κι έκανε ένα level up σήμερα).

Νομίζω πως ο Sanji μπορούσε να τον νικήσει, αλλά θέλει να μάθει για την οικογένειά του και ίσως να θέλει να δει και τη νύφη:P

Ελπίζω να μάθουμε τί άφησε πίσω του στο γράμμα και να μην το κάνει σαν το Strong World με τη Νάμι.. Επίσης αυτοί οι τύποι που βγήκαν μέσα από τον καπόνε είναι τόσο δυνατοί ώστε να σηκώσουν τα χέρια ψηλά οι μισοί SHs + Caesar?

20Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 19:56

Santouryuu

Santouryuu

 

Ξεχνας οτι παραδοθηκαν πριν αναφερθει ο γαμος... Οποτε αλλος θα ειναι ο λογος

21Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 20:18

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Santouryuu έγραψε:Ξεχνας οτι παραδοθηκαν πριν αναφερθει ο γαμος... Οποτε αλλος θα ειναι ο λογος

σωστά...

δεν το καταλαβαίνω αυτό. Δεν προσπάθησαν καν.. και μετά πώς έφυγαν από το νησί χωρίς να τους δουν οι minkmen.. θα έπρεπε να επιτεθούν όλοι στον καπόνε αφού πυροβόλησε έναν δικό τους + επιτέθηκε στους σωτήρες τους... Ίδομεν

22Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 20:19

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
The Red-Haired έγραψε:Εμένα συνεχίζει να μου φαίνεται το φρούτο του Β' κατηγορίας (όπως και ο ίδιος, αν κι έκανε ένα level up σήμερα).

Νομίζω πως ο Sanji μπορούσε να τον νικήσει, αλλά θέλει να μάθει για την οικογένειά του και ίσως να θέλει να δει και τη νύφη:P

Ελπίζω να μάθουμε τί άφησε πίσω του στο γράμμα και να μην το κάνει σαν το Strong World με τη Νάμι.. Επίσης αυτοί οι τύποι που βγήκαν μέσα από τον καπόνε είναι τόσο δυνατοί ώστε να σηκώσουν τα χέρια ψηλά οι μισοί SHs + Caesar?

Ξεχνας οτι εκτος απο sanji οι αλλοι ειναι τερμα φοβιτσιαρηδες +Caesar που ειναι με τις αλυσιδες και δεν μπορει να χρησιμοποιησει το ability του.

Εγω συνεχιζω να εχω σε μαγαλη εκτιμηση ολους τους supernovas γι' αυτο και θελω να τα κανουν ολα τανα στο New World.

23Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 20:27

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
O Σάνζι παραμένει άχρηστος, ούτε να αντισταθεί ούτε τίποτα. Ο Λούφι σιγά μη έβλεπε κάποιον να πυροβολάει τον νακάμα του στη πλάτη και να τον άφηνε έτσι, ενώ ο γιατρός είναι και όμηρος

24Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 20:49

Aldark

Aldark

 

ένας Σάντζι θα μπορούσε να τα βάλει με όλους αυτούς ; Αν ήταν εκεί όλο το μάνστερ τρίο θα γινόταν κάτι , αλλά ακόμα και ο Λούφφυ μόνος του να ήταν...
Δεν ξέρω τι φάση , κάτι θα κρύβει φαντάζομαι ο Σάντζι αν και τον ξάφνιασε εδώ ο Καπόνε.
Δεν κατάλαβα λίγο τι παίχτηκε και βρέθηκαν μακριά απ'τους Μινκ , πρέπει να το ξαναδιαβάσω μάλλον

25Chapter 812: Capone "Gang" Bege Empty Απ: Chapter 812: Capone "Gang" Bege Πεμ 14 Ιαν 2016, 20:56

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
E δε νομίζω να ήταν όλοι τούμπανα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης