Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 805: The Mink Tribe

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Στο επομενο arc μαζευουμε Dragon Balls?

Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Vote_c1033%Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Vote_c10 33% [ 2 ]
Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Vote_c1067%Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Vote_c10 67% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 16:13

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι απλά δεν ξέρω είναι λιγο μαλακία να δούμε αλλο ενα skypiea αρκ έτσι απλα...

77Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 16:20

Qaaz

Qaaz

 

Ολα λιγο πολυ μια "αντιγραφη" ειναι

78Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 16:31

Aldark

Aldark

 

αυτό δεν κολακεύει ένα potential best manga ever :P
Έχει τις αποκλίσεις του απ'τη skypiea αλλά το να επαναλάβει το μοτίβο του παράδεισου (πρώτο μισό) είναι ψιλο-μούφα , alabasta=dressrosa -> zou=mini skypiea ;

79Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 16:54

Qaaz

Qaaz

 

Το γενικο επαναλαβομενο δε λεει κατι γιατι παντου υπαρχει αυτο οχι μονο στο OP και γιατι ειναι γενικο

Αlabasta - Dressrosa ηταν επιτηδες ομοια αλλα ηταν οι διαφορες που επαιξαν ρολο γιατι ηθελε να δειξει τι θα γινοταν στην πρωτη περιπτωση αν ηταν η 2η και αλλα πολλα πραγματα

Οι ομοιοτητες Skypiea Zou ποιες ειναι οτι ειναι 2 Sky Islands? οχι οτι ειναι και τα 2 Adventure/Explore arc με jungle, ruins

Αυτο ειναι πολυ γενικο. Επισης ειναι 2 μερη που δυσκολα πας οπως και στο Fishman Island αυτο κανει το FI Skypiea 1.5? Οχι

Κατι αλλο που ισως ειναι ομοια μεταξυ τους ειναι τα Dials και αυτος ο ηλεκτρισμος που εχουν οι Minks που δε ξερουμε απο τι ειναι.

Μια ομοιοτητα με Drum υπαρχει επισης με το ολο Island Wrecked (BB/Jack) το κανει Drum 2.0? οχι

Οπως επισης δεν ειχαμε ουτε Little Garden ουτε Drum ουτε Jaya κτλ
Μπορεις να πεις οτι το Zou ειναι η Jaya του Wano ομως βλεπεις οτι ειναι διαφορετικοι ρολοι.

Μπορει να μην ακολουθησει καν Wano επισης

Καταλαβαινεις τι λεω?

80Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 17:36

Aldark

Aldark

 

κλαίω αν οι δύο guardians είναι εμπνευσμένοι από Jules και Vincent  aww
Επίσης αυτός εδώ στα secrets θεωρεί ότι πάλεψαν τον Τζακ.. και εγώ θεωρώ πως ο τζακ πρώτα πήγε εκεί και μετά έλαβε επιπρόσθετη εντολή να σώσει τον Doflamingo. Αν απέτυχε ειδικά είναι πιθανό να γυρίσει πίσω , και εβρισκώμενος σε μάχη με τον Λούφφυ θα είναι ενδιαφέρον πως θα μπει ο Κάιντο στο γκέημ (γενικότερα όχι στο αρκ).

81Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 18:12

Qaaz

Qaaz

 

Ο ΒB θυμιζει γενικα το στυλ του μπραβου Ιταλου μαφιοζου με το χοντρος-μουσι-δυναμη-χαζος και ο αλλος απλα εχει καπως το μαλλι αλλα θα μπορουσαν δε λεω

Πιστευεις δηλαδη οτι ο Jack θα γυρισει τωρα με πιθανον κουραση/τραυματισμους απο την μαχη για τον DD που λογικα απετυχε και θα εχει μαχη με τον φρεσκο Luffy?

Δλδ παρα το hype o Jack θα ειναι με μειονεκτημα? Θα μου πεις αν ειναι εκει στο Zou εδω και μια βδομαδα μετα την αποτυχημενη προσπαθεια αφου ολοι οι αλλοι εχουν γαζες και ειναι κουρασμενοι ετσι θα ειναι κ αυτος. Θα σου πω το να ερθεις τωρα θα παρει χρονο και δε θα μπορεις να ξεκουραστεις το ιδιο οπως στην στερια γιατι οπως ο Luffy εκανε μια βδομαδα γιατι ο Ελεφαντας ηταν εν κινηση και λογο ελειψης Navigator ετσι θα κανει κ αυτος (απλα αυτος εχει Navigator) αν κ για αυτο λεω οτι ειναι ηδη εδω γιατι απο το Zou πηγε σε 2 μερες στον DD και σε αλλες 2 γυρισε και τωρα ξεκουραζεται

Δε ξερω εμενα δε μου αρεσει ουτε να ειναι με μειονεκτημα ουτε να ερθει τωρα και να μην ειναι ηδη εκει

82Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 18:37

Tcixlas

Tcixlas

 

οπότε εσύ πως ακριβώς το φαντάζεσαι? μου αρέσει να ακούω την φαντασία των αλλων... θα πω μετά πως ακριβως το βλέπω εγω

83Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 18:55

Qaaz

Qaaz

 

O Jack και το crew (αν οχι ολο ενα μεγαλο μερος) του ειναι απο το Zou για αυτο και μας τον εκρυψε για να μην καταλαβουμε οτι αφου ειναι Mink θα εχει σχεση με το arc αμεσως

Για καποιο λογο που δε ξερουμε, ισως και λογο CC, PH κτλ γεγοντα πριν ο Jack ηθελε να παρει τα μετρα του ωστε να μην χασει τον DD αφου ειναι πελατης του και αν ο Jack εχει σχεση με τον Kaido να κερδιζε και την ευνοια του. Ετσι λοιπον ηταν στην περιοχη οταν εσκασαν τα πρωτα νεα για την πτωση πηγε εκει να δει τι θα γινει. Την επομενη μπορει αφου το εμαθε και ο Kaido να του ειπε κ αυτος κατι. 2 μερες μετα τον βλεπουμε στο Convoy του DD ετοιμο να κανει επιθεση. Λογικα εχασε ή το εσκασε οσο εχανε ή κατι τετοιο στην συνεχεια αφου δε μπορουσε να παει να δει τον Kaido διχως τον DD και αφου ηταν τραυματιας πηγε στο Zou και ξεσπασε εκει την οργη του. Πλεον ειναι εκει ξεκουραζεται και σχεδιαζει τι θα κανει

Και σαν μανα εξ ουρανου θα του ερθει ο Luffy εκει για να παει κ καλα αυτον αντι για τον DD στον Kaido. Βεβαια θα μου πεις αφου οι αλλοι ειναι εκει γιατι δε τους εχει σαν ομηρους για να ερθει ο Luffy. Μπορει να τους σκοτωσε στην οργη του (ετσι νομιζει), να σκηνοθετησαν τον θανατο τους κ να τους αφησε ή να μην τους ειδε ποτε αυτος οταν γυρισε (περιεργο βεβαια)

Δε ξερω απλα δε μπορω να φανταστω καποιον που δεν τον ξερουμε καθολου τρωμε σιγα σιγα hype για αυτον και ερθει τωρα ταλαιπωρημενος, κουρασμενος, κτλ και ο αλλος τον στειλει για νανι δε λεει

84Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 19:07

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ το φαντάζομαι κάπως ετσι.... ο jack είναι ally του καιντο captain στο πλήρωμα του και χωμένος μ΄σα στον υπόκοσμο... παρακολουθώντας τις εξελίξεις στην ντρεσρόζα κλπ ξεκινάει να πάει ως εκεί για να κάνει πλάτες στον dd αλλά μετά απο όλα αυτά όταν φτάνει εκεί όλα έχουν τελειώσει και προσπαθεί να τον πάρει πίσω τουλάχιστον στον καιντο... αρχίζουν τα marines αντεπίθεση και τους κατατροπόνουν με τον τζακ να ξεφεύγει οριακά ίσως λόγω κάποιου φρούτου ή κάτι τέτοιο... και φτάνοντας στο ζου και εξοργισμένος με τους στροχατς πετυχαίνει τους υπόλοιπους και ενώ οι μινκμεν προσπαθούν να τους βοηθήσουν ο τζάκ τα κάνει όλα πουτάνα καταστρέφει το νησι "σκοτώνει" τους στροχατς που ήταν εκεί πάνω στα νεύρα του και παίρνει τον cc τουλάχιστον... οι μινκμεν προσπαθώντας να τον πολεμήσουν οι περισσότεροι πεθαίνουν και οι λίγοι που μένουν μαζί με τους guardians που ήταν και οι πιο δυνατοί και τους HP ξέρω γω επιβιώνουν και είναι υπερπροστατευτικοι μετά απέναντι στον κάθε εισβολέα... εεε και σκάει μύτη ο λουφυ ενώ ο τζακ είναι ακόμα κάπου στο νησί και περιμένει επικοινωνία με τον kaido και αφού μαθαίνει τι έπαθαν οι νακαμα του παρόλο που δεν είναι νεκροί τον σακατέυει και παίρνει πάλι πίσω τον cc

85Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 19:13

Aldark

Aldark

 

O Jack δεν ήθελε να τιμωρήσει τον Doflamingo ή έτσι μου φάνηκε (ήθελα να μου φανεί) , να τον σώσει πήγε για να ρολλάρει το σχέδιο του Κάιντο...
Είχε ίδια σημαία με Κάιντο ή αλλιώτικη επίσης; Είναι σύμμαχος δηλαδή (από κάτω του) ή μέρος του πληρώματος (σαν τον προβατάνθρωπο κτλπ)

86Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 19:16

Qaaz

Qaaz

 

Συφωνω σε ολα εκτος των Guardians και του CC

Αν εχεις παθει οτι εχεις παθει το τελευταιο πραγμα που σου σε νοιαζει ειναι ενα δασος. Θα μου πεις Shonen ειναι αυτο εχουμε δει κ αλλα χαζα τεσπα ειναι περιεργο αυτο

Επισης με CC ειναι ηλιθιο οπως και στο anime το filler arc μετα απ' ολα αυτα να ασχολησε παλι με τον CC για να τον παρεις πισω

Aldark έγραψε:O Jack δεν ήθελε να τιμωρήσει τον Doflamingo ή έτσι μου φάνηκε (ήθελα να μου φανεί) , να τον σώσει πήγε για να ρολλάρει το σχέδιο του Κάιντο...
Είχε ίδια σημαία με Κάιντο ή αλλιώτικη επίσης; Είναι σύμμαχος δηλαδή (από κάτω του) ή μέρος του πληρώματος (σαν τον προβατάνθρωπο κτλπ)

Ναι να τον σωσει ηθελε

Σημαια του Kaido δεν ειδαμε, ειδαμε το tattoo(?) του Jolly Roger που μπορει να ειναι το δικο του προσωπικο (οχι του crew) ή απλα ενα Jolly Roger μιας και δεν ειναι καποιο special

Του Sheephead (ζωνη) και του Jack (σημαια) ηταν ιδια

Δεν ξερουμε αν ο Jack εχει σχεση με Kaido απλα υποθετουμε λογο των κοινων στοιχειων (ζωα και ετσι) και γιατι υπαρχει ενα hype και ενα jolly roger (των 2ων) που εχει κερατα σαν αυτα του Kaido ομως κερατα εχει και ο ταυρος και αρκετα αλλα ζωα μπορει να μην εχουν σχεση

Υπαρχουν μερικα κενα να καλυφθουν κυριως με Sheephead και Jack

87Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 19:54

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορει να προστατευουν το δασος όπως σου είπα πριν... ετσι χώνεις ένα πονεγκλιφ και φύλακες να το φυλάνε γιατί έχουν αναλάβει απο τους προγόνους τους... όσο για τον cc απλά για να βάλει κλασικά ένα στορι ανάκτησης όπως είπες shonen ειναι...

88Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Παρ 30 Οκτ 2015, 22:14

Qaaz

Qaaz

 

Μπορουσε να κανει ανακτηση τους Swirly Hats

Εκει βεβαια θα ηταν (και δικαιολογημενα αυτη την φορα) ολοι τσαντιμενοι με το πως φαιρεται σ' αυτους.

btw βρηκα αυτο εδω το timeline που δικαιολογει τoν Jack να ηταν απο πριν στο Zou και να εφυγε απο εκει για τον DD. Kαι εξω ξανα αναρωτιεμαι θα βαλει τον Jack με handicap εναντια στον Luffy? Μηπως δε θα εχει καθολου Jack στο Zou και τον δουμε σε αλλο arc? τι φαση? Ισως παρα ειναι νωρις τελικα ακομα για να βγαλουμε αποψεις

his is a timeline starting from the day the crew landed in Dressrosa for those who are confused (including myself):

- 1st day (ch 700-795) : Arrive ar Dressrosa and the end of the fight with Doflamingo + Fujitora throws the 1st dice (in the night).

- 2nd day (ch 795) : Sanji and co arrive at Zou + Kaidou appears + Fujitora throws the dice for the 2nd time (off screen).

- 3rd day (ch 796 - 802) : Sengoku and Tsuru arrive at dressrosa + Fujitora throws the dice for the 3rd time and goes after Luffy and Law + Luffy and co depart from Dressrosa + The marine ships leave Dressrosa + Jack trying to attack them + The new bounties + Weeble appears. (A lot of shit happened)

- 10th day/one week after Luffy and co left Dressrosa/9 days after Sanji and co arrived at Zou (ch 802 - current chapter) : Luffy and co arrive at Zou.

So if it takes one day to reach Zou from Dressrosa and we don't know where Jack was before attacking Zou ,he could have done that before Sanji and co arrived or after they arrived since they have been there for about 9 days.

89Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Σαβ 31 Οκτ 2015, 03:11

Tcixlas

Tcixlas

 

αρα με λιγα λογια δεν μπορουμε να υπολογισουμε τιποτα είμαστε ξεκρέμαστοι στο πως θα το πουλήσει ο οντα

90Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Σαβ 31 Οκτ 2015, 03:13

Aldark

Aldark

 

ε καλά τι περίμενες , να μαντέψουμε το σενάριο; Μπορεί και να μην ισχύει τίποτα από όσα είπαμε...Όντα είναι , μπορεί στο επόμενο τσαπ να εμφανίσει τον δύδιμο αδελφό του Weeble :muaha:

91Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Σαβ 31 Οκτ 2015, 03:34

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά όντως απλα κάνουμε ένα πλάνο του πως θα κυλίσει και τελικά αποδεικνύεται ότι μπορεί να ισχύουν όλα αλλά και τίποτα

92Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Κυρ 01 Νοε 2015, 01:13

Qaaz

Qaaz

 

93Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Κυρ 01 Νοε 2015, 16:32

Hawkins

Hawkins

 

αφου κανατε ολλοι υποθεσης ας πω και εγω...

απο την εκφραση της σκυλας που λεει θα σας παω εκει που ειναι ο σαντζι πιστευω πως ειναι παγιδα και θα τους περιμενουν οι καιντο pirates εκει.Η γουαντα πιστευω εχει αναγκαστη να το κανει γιατι λογικα εχουν παγηδευση τους δικους της

94Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Κυρ 01 Νοε 2015, 16:50

Qaaz

Qaaz

 

To σκεφτομαι κ αυτο το σεναριο αλλα δε ξερω κατα ποσο μου αρεσει

95Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Κυρ 01 Νοε 2015, 21:51

Tcixlas

Tcixlas

 

δε θα μου άρεσε με τιποτα αυτο πραγματικα

96Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Δευ 02 Νοε 2015, 03:42

Aldark

Aldark

 

Hawkins έγραψε:αφου κανατε ολλοι υποθεσης ας πω και εγω...

απο την εκφραση της σκυλας που λεει θα σας παω εκει που ειναι ο σαντζι πιστευω πως ειναι παγιδα και θα τους περιμενουν οι καιντο pirates εκει.Η γουαντα πιστευω εχει αναγκαστη να το κανει γιατι λογικα εχουν παγηδευση τους δικους της
δεν ξέρω αν παίζει να παιχτεί τέτοιο πλοτ τουίστ , αλλά η φάτσα της Γουάντα θα μπορούσε να δείξει ένα σενάριο εξαναγκασμού...

97Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Δευ 02 Νοε 2015, 17:34

Tcixlas

Tcixlas

 

ενταξει ναι απλά δεν ξέρω αν θα μπορουσε το πληρωμα τωρα να ριξει μαχη με καιντο κρου... αυτο ειναι το θεμα...

98Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Δευ 02 Νοε 2015, 17:38

Aldark

Aldark

 

Ε καλά ο Κάιντο αν έχει στρατό μεγέθους Whitebeard και πιο πάνω με τέρμα τούμπανα ΖΟΑΝ , αρτιφίσιαλ και μη , cyborg (όπως ο Σκοτς) , με απερίσκεπτους τρελούς ντούκιδες στυλ Τζακ και πάει λέγοντας , προφανώς μια μεραρχία 10 ατόμων δεν μπορεί ούτε κατά διάννοια να τα βάλει μαζί τους...Το θέμα είναι αν θα υπάρχει στο νησί (ελέφαντα) ένα μέρος του στόλου του Kaido...Το να τα βάζουν σιγά σιγά με τους δικούς του θα ταν μια καλή αρχή για εμένα. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά όμως τι θα δούμε , θα τα πούμε σε 3-4 μέρες...

99Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Δευ 02 Νοε 2015, 18:39

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
H wanda δεν θα το εκανε ποτε αυτό.... red card,outa tha ga

100Chapter 805: The Mink Tribe - Σελίδα 4 Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Δευ 02 Νοε 2015, 21:11

Tcixlas

Tcixlas

 

ερωτευτηκες τη wanda ρε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης