Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 805: The Mink Tribe

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Στο επομενο arc μαζευουμε Dragon Balls?

Chapter 805: The Mink Tribe Vote_c1033%Chapter 805: The Mink Tribe Vote_c10 33% [ 2 ]
Chapter 805: The Mink Tribe Vote_c1067%Chapter 805: The Mink Tribe Vote_c10 67% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1Chapter 805: The Mink Tribe Empty Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 07:56

Qaaz

Qaaz

 

Mangareader/Mangapanda
Mangastream
Powermanga/Batoto

Aohige's Summary

Σπόιλερ:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Κυρ 01 Νοε 2015, 01:14, 2 φορές συνολικά

2Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 11:24

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
OHHH No! Jack!!!

Δε θέλω να πιστέψω πως θα βρούμε τον Sanji νεκρό... ούτε και τα υπόλοιπα μέλη των SHs...

Πάντως ο Caesar πρέπει να έχει πάει με τον Jack τώρα.. και δεν ξέρουμε τί έγινε με τον Doffy...

Αν τα πράγματα έχουν όπως φαίνονται τότε μπορεί να φύγουν αμέσως από το zoo

3Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 11:27

Qaaz

Qaaz

 

ο CC εχει υπνωτικο αεριο (χωρια αρκετα αλλα σεναρια) να σου θυμισω τους Yeti Cool Brothers και τον νεκρο Zoro?

Oι Guardians μαλλον ειναι ανδρες του Jack και αν κρινω απο τις γαζες μαλλον δε πηραν τον DD (οχι οτι θα ηταν ικανοι)

4Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:00

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
το μόνο ανησυχητικό είναι πως η Wanda και η Carrot δε φαίνονται τρολο-χαρακτήρες και είναι και αρκετά δυνατές..

σίγουρα οι SHs έχουν φάει πολύ ξύλο και ο Jack πρέπει να είναι κάποιος commander του Kaido, άρα εξαιρετικά δυνατός.. λογικά θα μάθουμε τί έγινε στο νησί με τον Jack,θα δούμε τη μάχη και μετά θα σκάσει extra info από τους σαμουράι.. αργότερα ίσως μάθουμε και για την Big Mom.. όπως κι αν έχει το arc θα είναι γεμάτο flashback και μια προετοιμασία για τις επόμενες κινήσεις των allies..

5Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:01

Aldark

Aldark

 

Αυτό θύμιζε ουαν πησάρα που αγάπησα! Είδαμε Bepo και λειπούς πριν τους Straw Hats αλλά το ξεπερνάω :p , δεν αργεί η ώρα εξάλλου και για αυτούς (ελπίζω και θεωρώ ότι δεν πέθαναν)
Έκλαψα με 2-3 ατάκες (island full of choppers , who is tra-guy?) και ξαφνικά σκάει ο ΤΖΑΚ! Για να δούμε ΤΙ θα δούμε fuck no.
(α ο μπέπο ήταν μινκ , άρα το ίδιο και ο πεκομς να φανταστώ)
εντιτ:Wanda aww ♥

6Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:13

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει θεωρώ ότι ξεπέρασε άνετα τις προσδοκίες μου κατα πολύ... ένα πολύ καλό τσαπ που θα με κάνει να σκάσω μέχρι την άλλη βδομάδα... συμφωνώ με γιώργο κι εγώ αυτό σκέφτηκα ότι κάπως ο σιζαρ τους καάλυψε για να φαίνονται νεκροί ή κάτι τέτοιο... επίσης θεωρώ ότι οι φύλακες είναι ίσως απλα΄φύλακες του ιερού δάσους των μινκ ξέρω γω κανονικά και απλά έιναι έτσι λόγω της επίθεσης του τζακ 2 βδομάδες πριν.... ο τζακ 2 βδομάδες πριν που επιτέθηκε εκεί δεν είχαν γίνει τα γεγονότα ντρεσροζα και επίσης δεν ήταν εκεί οι στροχατς ακόμα... αν θυμάμαι καλά έχουν περάσει 10-11 μέρες και όχι 14-15 ξέρω γω.... θεωρώ ότι οι φύλακες έχασαν απο τον τζακ τελικώς

7Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:13

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Wanda for next nakama. Θα επιστρέψω με επιπλέον σχόλια για το chapter αργότερα.

8Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:14

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
παίζει το σενάριο ο Jack να έκανε κάτι σαν επίταξη!! Ο Kaido μαζεύει όλα τα zoan type κι όλα τα chopper like creatures:P

μπορεί να τους "ανάγκασε" να πολεμήσουν για τον Kaido και ο πόλεμος να έχει ήδη αρχίσει! Έτσι μπορεί η alliance να πιάσει απροετοίμαστο τον Kaido, όπως ακριβώς ήθελε να πιάσει αυτός τον Whitebeard στο Marineford...

9Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:16

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:εντάξει θεωρώ ότι ξεπέρασε άνετα τις προσδοκίες μου κατα πολύ... ένα πολύ καλό τσαπ που θα με κάνει να σκάσω μέχρι την άλλη βδομάδα... συμφωνώ με γιώργο κι εγώ αυτό σκέφτηκα ότι κάπως ο σιζαρ τους καάλυψε για να φαίνονται νεκροί ή κάτι τέτοιο... επίσης θεωρώ ότι οι φύλακες είναι ίσως απλα΄φύλακες του ιερού δάσους των μινκ ξέρω γω κανονικά και απλά έιναι έτσι λόγω της επίθεσης του τζακ 2 βδομάδες πριν.... ο τζακ 2 βδομάδες πριν που επιτέθηκε εκεί δεν είχαν γίνει τα γεγονότα ντρεσροζα και επίσης δεν ήταν εκεί οι στροχατς ακόμα... αν θυμάμαι καλά έχουν περάσει 10-11 μέρες και όχι 14-15 ξέρω γω.... θεωρώ ότι οι φύλακες έχασαν απο τον τζακ τελικώς

απο τα spoilers

For reference: "Guardians" is a reading given to the kanji 侠客団, normally read "kyoukaku-dan".

The "dan" means "group or troupe." A "kyoukaku" is a man that isn't an actual official peacekeeper (and it's a not a job), but is more like a ruffian who acts under the pretense of chivalry/helping the weak against the strong.

Kαι ειναι περιπου μια βδομαδα

10Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:21

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν τα είδα αυτά.... στο παντα που το διάβασα νομίζω έλεγε 2 βδομάδες η κάνω λάθος? αν είναι μια βδομαδα τοτε παιζουν παρα πολλα αλλά γιατί είναι μινκμεν κι αυτοί του τζακ αλλά δεν έχουν σ΄χεση με το νησί και ο μπεπο που τους ξέρει και προσπαθεί να τους ηρεμήσει ξέρω γω για τον λουφυ?

11Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:23

Aldark

Aldark

 

νομίζω είπαν ανάμεσα στις 2 με 1 βδομάδα , που πιάνει τους Straw Hats (10 μέρες) αλλά η Wanda (Maximoff :P) είπε μετά κάτι για μισό μήνα πριν.
Τώρα δεν ξέρω πόσο σάπια ήταν η μετάφραση (πρώτη φορά μου φάνηκε κομπλέ βασικά)

12Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:27

Qaaz

Qaaz

 

Ελεγε μια βδομαδα ισως και κατι παραπανω, δε ξερουν ακριβως. (αυτοι)

Αρκετα πραγματα δε ξερουμε για τους Minkmen μπορει να ειναι εκει απλα σαν μπαστακες του Jack για το νησι ομως μπορει να μην εχουν συγκεκριμενες εντολες και απλα ο Bepo λογο της ιδιοτητας του (βοηθος τους) να μπορει να τους κουμανταρει.

Αλλωστε μαλλον ειναι ηλιθιοι οπως o Hammond και οι αλλοι που "καλωσoρισαν" τους SH's

13Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:31

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Κλαίω με τον τίτλο του poll. Επιστρέφω με επιπλέον σχολιασμό αργότερα.

14Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:33

Tcixlas

Tcixlas

 

τι να σου πω περιμένω να δω τη συνέχεια ασφαλή συμπεράσματα δεν υπάρχουν άφησε πάλι αρκετό μυστήριο ο όντα...

15Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:36

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:νομίζω είπαν ανάμεσα στις 2 με 1 βδομάδα , που πιάνει τους Straw Hats (10 μέρες) αλλά η Wanda (Maximoff :P) είπε μετά κάτι για μισό μήνα πριν.
Τώρα δεν ξέρω πόσο σάπια ήταν η μετάφραση (πρώτη φορά μου φάνηκε κομπλέ βασικά)

κομπλε οπως εκει που η Wanda λεει 2 φορες το ιδιο πραμα?

Εχει αλλες 2 μεταφρασεις να βγουν περιμενε

16Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:46

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ περιμένω σίγουρα το στριμ για μια καλύτερη ματιά και απο κει και πέρα βλέπουμε χαχα

17Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:47

Aldark

Aldark

 

α ναι ισχύει ότι λέει 2 φορές το ίδιο πράγμα :p , σκέφθηκα ότι είναι πρόβλημα της Wanda , αλλά για πρώτη φορά ο Όντα βάζει σοβαρούς χαρακτήρες yupi

18Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:50

Qaaz

Qaaz

 

To εχουν κανει κ αλλες φορες αυτο το λαθος. Στην Dressrosa τουλαχιστον 2 φορες

19Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:55

Qaaz

Qaaz

 

20Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 13:57

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
οι guardians προστατεύουν το δάσος κι όχι το νησί. Κάτι πρέπει να παίζει με το whale forest και πιστεύω πως έχει σχέση με WB που θα το μάθουμε πριν φύγουν...

γενικά το arc θα είναι γεμάτο με info και forshadow.. νομίζω ό,τι πρέπει για να πάρουμε κάπιες απαντήσεις ....

21Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 14:00

Qaaz

Qaaz

 

Αν τους εχει βαλει ο Jack ειτε το δασος ειτε το νησι τσατσοι ειναι

22Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 14:05

Tcixlas

Tcixlas

 

μονο εγώ απόλαυσα την κλασική ρομπιν με το worst case senario που λεει και στο στριμ ? :p

23Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 14:10

Qaaz

Qaaz

 

Μπα σε ολους παντα αρεσουν τα dark edgy αστεια της

24Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 14:16

Tcixlas

Tcixlas

 

τελικά στο στριμ φαίνεται η wanda να λέει ότι λιγότερο απο μισό μηνα πριν οι φίλοι της ήταν ανέμελοι η κάτι τέτοιο...

25Chapter 805: The Mink Tribe Empty Απ: Chapter 805: The Mink Tribe Πεμ 29 Οκτ 2015, 14:24

Qaaz

Qaaz

 

Ενας μηνας = 4 βδομαδες

λιγοτερο απο μισος = λιγοτερο απο 2 βδομαδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης