Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ποιος είναι υπεύθυνος για την καταστροφή?

Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c100%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c1050%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c10 50% [ 3 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c1017%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c10 17% [ 1 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c1033%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 3 Vote_c10 33% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Qaaz

Qaaz

 

Οι περισσοτεροι χοντρο τον ανεβαζουν λαπα τον κατεβαζουν

Και εξακολουθω να μην βρισκω προβλημα με την εμφανιση του Weeble μια χαρα ειδα να ισοπεδωνει μια πολη και να εχει το υψηλοτερο bounty για Shichi ως τωρα

Tcixlas

Tcixlas

 

ειναι ενας τρολ χαρακτηρας με εξωφρενική δύναμη απο οτι φαινεται... και θεωρείται οτι έχει κοψει και το χερι του ζεφυρ έτσι? πραγματικα οσο κακο κι αν ειναι το ολο θεμα γιος του wb και τα λοιπά και οσο πλακα κι αν εχει η ολη συμπερφορά του δεν σημαινει οτι δεν ειναι τερας φανηκε αυτο απο το ποσους συμμαχους εχει εξουδετερωσει και μην ξεχνατε μιλαμε για πειρατες χρονια στο new world που τα εβαζαν με vice admirals χαλαρα... και οχι δεν εξουδετερωσε ενα... αλλα τοσα πληρωματα με τους καπετανιους ολομοναχος

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ακυρο αλλα μου φαινοταν καλυτερο για vote το :

Ποια πιστευετε οτι ειναι η minkman με τα ρουχα της Nami

Η nami εγινε minkman
Η minkman πηρε τα ρουχα της nami για loot
Απλα τυχαινουν να εχουν ιδιο γουστο στην μοδα

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Crimson Viper έγραψε:ακυρο αλλα μου φαινοταν καλυτερο για vote το :

Ποια πιστευετε οτι ειναι η minkman με  τα ρουχα της Nami

Η nami εγινε minkman
Η minkman πηρε τα ρουχα της nami για loot
Απλα τυχαινουν να εχουν ιδιο γουστο στην μοδα
το πρωτο δεν ειναι σιγουρα τωρα αν τα εδωσε ή τα πηρε λιγη σημασια εχει

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ξεροντας τον oda τοσα χρονια ξερω οτι αυτο που αφηνει να εννοηθει στην τελευταια σελιδα δεν ειναι αυτο που νομιζουν ολοι, οσα theories και να φτιαχτουν

παρε για παραδειγμα τον kaido. Τον εδειξαν στην τελευταια σελιδα και λενε ολοι "πωωω επομενο τσαπτερ εχει kaido". ε... ακομα περιμενω...

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Ακριβως επειδη ξερω σου λεω οτι δεν ειναι η Nami πανε διαβασε τα spoilers γιατι εξηγει αυτο που δεν μπορει να εξηγησει η μεταφραση

Αν οπως λες ηξεραν δε θα περιμεναν Kaido

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
next nakama confirmed.... η ελαφινα minkman.... aww2 aww2 aww2

μην λετε για μορια διοτι to thriller bark ηταν απιστευτα βαρετο arc..... μονο η μαχη zoro με ryuma αξιζε...

Tcixlas

Tcixlas

 

βασικα εμενα μου αρεσε λιγο δεν ξερω γιατι αλλα το απολαυσα... αν δεν ηταν τοσο κριπι ίσως ήταν και τοπ

Qaaz

Qaaz

 

btw τελος τα βασιλεια πλεον εχουμε το πρωτο Δουκατο

Tcixlas

Tcixlas

 

τι εννοεις ρε? δεν το επιασα αυτο? αλλαγη στη μετάφραση δνε διαβασα απο στριμ...

Qaaz

Qaaz

 

Η πυλη που περασαν και προστατευε ο Bariete πανω γραφει Mokomo Dukedom

Tcixlas

Tcixlas

 

ωωωωπ παρατηρητικότητα :p δεν το είχα δει... και γιατί αυτό? τι μπορει να σημαινει?

Qaaz

Qaaz

 

Duke ειναι ο Δουκας

Dukedom οπως Kingdom

Το Mokomo δε ξερω

Aldark

Aldark

 

Λέτε να υπάρχει δυνάστης; Ένας νέος ένελ ; Αν και το φαινόμενο με τους δυνάστες έχει αρχίσει να γινεται repetitive
επίσης κι εμένα μου άρεσε ο Μόρια! Ήταν και ο 2ος αγαπημένος μου shichibukai μετά τον Doflamingo πίσω στο old school 2009. Η δύναμή του ήταν υπέροχη. Κάπου όμως έκανε λάθος ο Όντα στο Θρίλερ Μπαρκ και όλη το μισούν (ενώ έχει υπέροχα σκηνικά και τέλειες στιγμές , πχ STRAW HATS VS OZ , τον Kuma , τον Brook , την όλη DARK φάση , την Perona-sama <3 , την επιστροφή του Sogeking , το γάμο της νάμι , τις σκιές , τον Ryuma , τον πιγκουίνο (ΛΟΛ) , τη Λόλα , την απειλή του πρωινού , τη θησεία του Σάντζι και ΚΥΡΙΩΣ του Ζόρο , την Ρόμπιν που κρυφάκουσε :@@@@@@@@ και άλλα πολλά) , ίσως επειδή ήταν μετά το μπεστ CP9 saga. Εγώ πάντως ξαναλέω γούσταρα και ο τύπος ήταν ΟΠ , απλά είχε αφεθεί και είχε όντως γίνει λαπάς , συν ότι υπερεκτίμησε τις δυνάμεις του..

Tcixlas

Tcixlas

 

όλοι οι βιλειν και ειδικά σιτσιμπουκάι υποτιμουν τον λουφυ και υπερτιμουν τις δικές τους δυνάμεις, εκτός απο τον mihawk που κατάλαβε στο marineford και γι αυτό είναι κια τοσο γαματος....

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tυπικο shonen stuff. Βεβαια ειχε προειδοποιησει ο Doffy τον Vergo & τον CC οτι ο Luffy εχει Haoshoku οποτε ειναι μια ψιλοεξαιρεση ο Dofla αλλα και εκεινος νομιζε οτι ηταν ανικητος. (Damn you, Law)

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το thriller bank το είδα μαζεμένο μαζί με όλα τα επεισόδια πριν το 500. Ήταν πολύ καλό ειδικά η μάχη zoro με τον σαμουράι και nightmare luffy vs oz και κυρίως το τέλος του όπου εμφανίστηκε ο Kuma. Από εκεί αρχίσαμε να καταλαβαίνουμε πως οι SHs δεν είναι ανίκητοι... μια προαναγγελία του sabaondy!\

Όμως κάπου έκανε κοιλιά.. δεν μπορώ να πώ πού συγκεκριμένα, αλλά έκανε. Το zoo arc πιστεύω θα είναι τελειώς προτότυπο γιατί η δράση έχει ήδη αρχίσει...

Qaaz

Qaaz

 

Νταξ ο κοσμος ειναι περιπου μοιρασμενος για το Thriller Bark στο "μ'αρεσει-δε μ'αρεσει"
Εμενα προσωπικα μου ειναι προς το τελος της λιστας των αγαπημενων arc κοντα στα αδιαφορα. Το theme του ειναι που κερδιζει πολυ κοσμο να δουμε τι παρομομοιο θα εχουμε τωρα

Aldark

Aldark

 

Το τωρινό αρκ , μιας και είναι "εξερεύνηση" στυλ και "τοπίο" , μοιάζει λιγάκι και με το Little Garden πάντως ;)

Qaaz

Qaaz

 

Α, τωρα για τον Δουκα μπορει να μην υπαρχει, αρκετες φορες τα Δουκατα ηταν εγκαταλελημενα

Tcixlas

Tcixlas

 

little garden διαβαζα σήμερα ρε χαχα :p λες να έχουμε παλι διαγωνισμο κυνηγιου? :p εγώ πιστεύω ότι θα έχει αρκετές μάχες και επισης θα έρθει κλασικά ο σωτήρας λουφυ να σώσει τον λαο των μινκμεν που ξαφνικα θα τον εκτιμήσουνε ενώ πριν θα τον κυνηγουν

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas

Tcixlas

 

πολυ ενδιαφέρον και ειδικά αυτό για την ινδία... άρα πριν είδαμε ισπανία τώρα μάλλον παμε για ινδία... γι αυτό ίσως και το οτι μπορουν να μενουν στον αέρα? φακιρηδες κι έτσι? :p

Qaaz

Qaaz

 

Δεν ειναι Ινδια, αν δεις εχει mix απο Ινδια, Αραβικες χωρες (Περσια κτλ) και διαφορα αλλα

Και η Dressrosa δεν ηταν καθαρα Ισπανια ειχε Ρωμη (Colosseum, Gladiators) και Kyros ειναι ΕλληνοΠερσικο ονομα

Tcixlas

Tcixlas

 

βασικά κυρίος περσικό είναι είχαν βασιλιά kyro το ξέρω... απλά εντάξει κρατάμε ένα βασικό κομμάτι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης