Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ποιος είναι υπεύθυνος για την καταστροφή?

Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c1050%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c10 50% [ 3 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c1017%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c10 17% [ 1 ]
Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c1033%Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 Vote_c10 33% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Qaaz

Qaaz

 

The Skypiea vibes is strong in this one

But even better

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ πιστευω ότι απλά κρατάει χρόνο σε αυτο το αρκ για μπακστορις και μεμορις που θα δουμε πράγματα που είτε έγιναν προσφατα είτε και πολύ παλια... δεν θα είναι κάτι συνταρακτικό όσο οτι θα συμπληρώνει κάποιες τρύπες

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αυτο το νησι λετε να εχει σχεση με τον kaido?

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά έχει κάτι θα παιζει σίγουρα με καιντο και τα beasts μινκ κλπ... όλοι αυτό περιμένουν να δουν αν η σχέση θα είναι καλή ή θα είναι απλά σχέση υποταγής σε κάποιον ανωτερο που κανει κλειμ το νησί

Qaaz

Qaaz

 

Σελιδα 14 ο Usopp και καλα τρομαζει επειδη Law & Zoro τραβανε katana & nodachi λογο εχθρου ενω 2 σελιδες πισω αυτος και ο Franky ειναι ετοιμοι να αμυνθουν αφου βεβαια εχει κραξει τον Zoro πιο πριν για τον ιδιο λογο

Classic Usopp :haha:

Tcixlas

Tcixlas

 

CAPTAIN USSOP.....

σε αυτό το αρκ θεωρώ ότι πάλι θα έχει σημαντικό ρολο για να εκπληρώσει το δικό του κομμάτι μιας και θέλει να γίνει ένας γενναίος πολεμιστής με πολλές ιστορίες για να έχει να λέει... αρα σιγουρα το νησί των minkmen θα έχει πολύ ψωμι γι αυτόν

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εγώ πάλι βλέπω ένα sanji arc! γιατί έχουμε να τον δούμε καιρό.

πολύ μου αρέσει το δίδυμο Law-Zoro και σκέφτηκα πόσο καταστροφικό μπορεί να γίνει.. Ιδανικά, ο Law θα έχει ένα μεγάλο room και μέσα εκεί θα κάνει shambles τους Luffy(Gear 4) και Zoro όποτε χρειάζεται, ενώ θα μάχεται και ο ίδιος.. εναντίον κάποιου εχθρού (πχ kaido)... δε θα μείνει τίποτα 'ορθιο...

Tcixlas

Tcixlas

 

όντως ένα τέτοιο ντεθ ματς ας βάλουμε και σαντζι μέσα με τους 4 να τα κάνουν όλα πουτάνα έτσι... παίζει να ήταν καταστροφικό...

Qaaz

Qaaz

 

Aldark

Aldark

 

btw ace fanboys πάρτε κι ένα τηζ στην αρχή
θα το ξαναδιαβάσω από στρημ
ουζόππ αρκ; Όλα τα αρκ θα είναι ουζοππ αρκ δηλαδή ε; :p
Όσο για το δράκο , ναι κι εγώ ψιλοστενοχωρήθηκα γτ είχε πλάκα αλλά είχε σκρην τάημ 1,5 τσαπ σο γιεα..
Επίσης αν και λίγο περίεργη (η Μαϊμού είναι ο Raizou;) η πτώση Κίννεμον και Καντζουρου , τουλάχιστον χαλάρωσε λίγο ακόμα το main cast! Τώρα έχουμε 6 τύπους , οπότε νταξει , είναι αρκετά ευέλικτο.
Ο Ουζόππ πότε θα απεμπολήσει το φοβισμένο εαυτό του; Άντε μαν , καταζητείσαι 200αράκι πια! (damn)
Στη σκηνή που σκαρφαλώνουν επίσης...THE STRUGLE IS REAL M8!
btw , η Ρόμπιν πλέον είναι άλλος άνθρωπος χαχα , συνέχισε έτσι Robin-chwan <3 <3
ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ <3 <3
Τοέι τα δυνατά σου μιας και στυλιστικά μάγκες ο Όντα είναι στο πηκ του (ως τώρα μάλλον) και το νησί φαίνεται υπέροχο.
Τέλεια και η πανοραμική εικόνα των πόλεων και των δέντρων...Φοβερό!
Κλαίω με Don Corleone Franky your mom=15$ :muaha:
To δύδιμο Law-Zoro να κοιτάνε με τα μούσκουλα και τα σπαθιά πρέπει να είναι πολύ craving για τα fanboys ε; :P
Ελπίζω η Νάμι να μην έγινε μίνκμαν , λογικά όχι.
Πάντως πάλι δε μας δείχνει το πλήρωμα..Αλλά νταξει θα μας ανταμείψει θεωρώ ο Όντα..
Λέτε να δείξει φλασμπακ του τι έγινε εκεί ή απλά θα γίνει μνεία ; Οι άλλοι είναι εκεί 10 μέρες...

Tcixlas

Tcixlas

 

οχι ουζοπ αρκ ρε.. απλα οτι θα παιξει ρολο... θεωρω οτι θα ειναι ενα σαντζι αρκ... η κατι τετοιο...

Aldark

Aldark

 

δηλαδή; Α θα πρέπει να μας πει τι παίζει και με το μπάουντυ..
Ε καλά , σε κάθε αρκ όλοι παίζουν ρόλο και στην Ντρεσσρόσα έπαιξε ρόλο πχ και ο Ουζόππ και ο Ζόρο και ο Φράνκυ και η Ρόμπιν , αλλά και ο Σάντζι στην αρχή (μέχρι που φυγε)

Tcixlas

Tcixlas

 

οχι ρε θεωρώ ότι θα παιξει τον κυριαρχο ρολο μιας και έχει μπει ήδη στο ψητο... απλα κλασικά ο λουφυ θα δωσει την μεγάλη μάχη αλλά ίσως αυτη τη φορά έχουμε λιγο απο σαντζι να μας εξηγεί τι έγινε και πως έφτασε ώς εκει... ισως δουμε και γιατι το ονλι αλαιβ...

Aldark

Aldark

 

μου αρέσει πάντως (είμαι φανμπόυ , δυστυχώς :p) που φαίνεται και τονίζεται ο ηγετικός του ρόλος στην ομάδα αυτή των στρόου χατς που απουσιάζουν. Ως ο 3ος άνδρας στο πλήρωμα βέβαια , είναι λογικό ότι έχει και την ευθύνη πάνω του/τον πρώτο λόγο , συν ότι αν δεν ήταν αυτός να πιάσει τον Ντοφλαμίνγκο , θα μετρούσαμε τώρα νεκρούς , ενώ αυτός ανέλαβε και την ανταλλαγή πυρών με την Μεγαλομαμά :p

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αφου λοιπον απ οτι βλεπουμε θα εμπλακει ο "βιολογικος" γιος του whitebeard θα πρεπει να εμφανιστει και το πληρωμα του ετσι ωστε να παλεψουν με ωραια επιχειρηματα, αυτο σημαινει οτι ο Webble θα ειναι ο "δευτερευον κακος" οπως ο Fujitora στην dressrosa.Το πληρωμα των strawhat πιστευω θα αφοσιωθει σε καποιον αλλον πιο δυνατο κακο

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Πιο δυνατό από τον Weeble; :P , Ο τύπος λέει έχει τη δύναμη που είχε ο "πατέρας" του στην ηλικία του , ποιος θα είναι ο άλλος ; Ο Super Sayian Roger Kaido ; xD
Κι εγώ πιστεύω ότι θα παιχτεί masacre και συμπλοκή με weeble , θα δούμε όμως τι μπορεί να γίνει γιατί η δράση έχει αρχίσει πριν καν πατήσουν το πόδι τους οι φίλοι μας

Qaaz

Qaaz

 

Η Carrot ειπε πως οι lesser minks (μαλλον ετσι λενε τους ανθρωπους) καταφεραν να περασουν τον Bariete και να τον νικησουν. Ο μονος που τους "επιτεθηκε" ειναι η μαιμου αρα ο Bariete ειναι η μαιμου. Αλλωστε φοραει ιμιψηλο και παπουτσια. Επισης μαζι με τον Kin'emon μιλησε και καποιος αλλος που ελεγε οτι δε θα τους αφησει να μπουν στην πολη. Ποιος να ειναι αραγε?

Εμενα ο Franky συνεχιζει να μου θυμιζει τον παλιο Senor Franky και ειναι λογικο να τον κανει αυτο για να τον τιμησει

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κι εγω σου λεω οτι εχω την δυναμη να φτερνιστω και να σπασω παραθυρα....ασε με ρε αλ, ο τυπος ειναι σαν αναποδο γ@μ0 το και θες να τον πιστεψουμε??

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Τι σχεση εχει η εμφανιση με την δυναμη ακριβως?

Tcixlas

Tcixlas

 

όλα αυτά τα συμπεράσματα ήθελα να ξέρω απο που τα βγάζετε εσεις οι 2 αλ και δήμο

Scarlet D.

Scarlet D.

 

το οτι καθε δυνατος main εχθρος του luffy εχει καλο design και εκπεμπει διαφορα συναισθηματα (οπως εχετε καταλαβει) οπως φοβο, εχθρα κτλ. Αν οντως ειχε την δυναμη που ελεγε οτι ειχε ,αυτο τον καθιστα μεγαλυτερο επιπεδο απο admiral ανετα.

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Βλεπεις την Wicca πχ κ λες αυτη μπορει να σηκωσει τον Franky και να τον κανει βαρακι

ή βλεπεις τον Kaku και τον Jabra και λες αυτοι ειναι σχεδον ισοδυναμοι

Tcixlas

Tcixlas

 

η να στο θεσω καλύτερα αν δεις το λουφυ λες κοίτα ένα τερας δύναμης


Chapter 804: Adventure in a Nation on the back of an Elephant - Σελίδα 2 N3N5XJX

Qaaz

Qaaz

 

Crimson Viper έγραψε:το οτι καθε δυνατος main εχθρος του luffy εχει καλο design και εκπεμπει διαφορα συναισθηματα (οπως εχετε καταλαβει) οπως φοβο, εχθρα κτλ. Αν οντως ειχε την δυναμη που ελεγε οτι ειχε ,αυτο τον καθιστα μεγαλυτερο επιπεδο απο admiral ανετα.

Δε μου καιγεται καρφι για το design. Θα εφερνα παραδειγμα τον Moriah ομως φαινεται πως ειμαι ο μονος που του αρεσει. Το οτι ηταν καποτε αντιπαλος του Kaido λεει πολλα και δε με νοιαζει η εμφανιση του η δυναμη του ειναι worth

Scarlet D.

Scarlet D.

 

@ qazz
τα παραδειγματα που εδωσες ειναι εντελως ακυρα

πρωτ απ ολα εγω μιλαω για εναν (μαλλον) main antagonist στο arc ο οποιος ισχυριζεται οτι εχει δυναμη ιση η μεγαλυτερη απο admiral, εσυ μιλας για την tontanna tribe η οποια ειναι μια ολοκληρη φυλη απο ανθρωπακια που σηκωνουν πολλες φορες το βαρος τους (οπως και αναμενονται τετοιου ειδους περιεργα πλασματα στο new world). Οταν ειδα για πρωτη φορα την wicca ηξερα ηδη τις δυναμης της γιατι πολυ απλα πρωτα την κυνηγαγε ο Zorro για να παρει το σπαθι του πισω

αυτο με τον kaku και με τον jabra δεν το καταλαβα εντελως αλλα ηξερα οτι ηταν και οι δυο πολλοι δυνατοι γιατι ειχαν δειξει ενα μερος των δυναμεων τους (ο jabra εγινε λυκος και ο kaku ηταν τρομερα ευκινητος)

@Tsixlas...μιλαω για 100η φορα για ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ, οχι main χαρακτηρες...

edit:Το design του moriah, δεν ξερω τι λενε η υπολοιποι, εμενα μου αρεσε και οπως ειπα πριν, εφερνε φοβο

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης