Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 800: Only Follower Sake Cup

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

1Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 08:51

Qaaz

Qaaz

 

Μangapanda/Mangareader
Μangastream
Powermanga/Batoto

Aohige's Summary
Σπόιλερ:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Κυρ 20 Σεπ 2015, 00:48, 2 φορές συνολικά

2Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 10:22

N_G

N_G

 

Πολύ ωραίο το τσαπτερ αν και θα περιμένω να δω και απο στριμ.
Όπως περιμέναμε ο Λούφυ αρνείται να δεσμεύσει τόσους ανθρώπους κάτω από τον ίδιο και να δεσμευτεί και αυτός.
Παρόλα αυτά, πάλι όπως περιμέναμε απο μόνοι τους θα τον "ακολουθούν" όπου χρειαστεί.

Αυτό λίγο με το bounty που ανέφερε η alliance που θέλει το κεφάλι του Λούφυ δεν κατάλαβα. Είπαν για 5 million (που φαντάζομαι εννοεί 500) ; Ότι δηλαδή έχει βγει επικήρυξη ήδη; περίεργο μου φαίνεται.

3Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 10:54

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι κι εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλα μπορεί απλά να είναι μαλακία του mangapanda κλασικά χάλια μεταφράσεις... απο κει και πέρα... ενα απλα καλό τσαπτερ τίποτα απο όσα περιμέναμε τίποτα το εντυπωσιακό τίποτα το τρομερό το μονο που κρατάω είναι η φάτσα του φουτζι με τον σενγκοκου απο πισω χαχαχαχα

4Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 10:57

Qaaz

Qaaz

 

Ναι 500 οπως ειπες (Mangapanda κλασσικα)

Και ναι εδω ο Oda πιστευω βιαστηκε απλα για τους fans διοτι δε μπορεις να βγαζεις νεα επικηρυξη ενω στοχος σου ειναι να τον πιασεις.

Και δεν ειμαι κ ο μονος που το λεει αυτο. Anw ας περιμενουμε να δουμε κιολας τα posters πρωτα γτ ετσι οπως το ειπε ο αλλος μπορει να ειναι στρογγυλεμενο προς τα πανω ή προς τα κατω

Tcixlas έγραψε:ναι κι εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλα μπορεί απλά να είναι μαλακία του mangapanda κλασικά χάλια μεταφράσεις... απο κει και πέρα... ενα απλα καλό τσαπτερ τίποτα απο όσα περιμέναμε τίποτα το εντυπωσιακό τίποτα το τρομερό το μονο που κρατάω είναι η φάτσα του φουτζι με τον σενγκοκου απο πισω χαχαχαχα

Αφου ειπαμε ειτε δα δειξει αυτους με το αν δεχεται ή οχι και party ή θα δειξει τον κοσμο να μαθαινει τα νεα

νταξ δεν ειπαμε λεπτομεριες οπως οτι θα ερθουν να τους κυνηγησουν αλλα μεσα πεσαμε

5Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:07

karamin

karamin

 

λογικα ηταν λαθος μεταφραση τα 5 million....ας περιμενουμε καλυτερη μεταφραση...ο Luffy ειδειξε ποσο ανωτερος ειναι και πως μπορει να κερδισει τον κοσμο με απλους τροπους!γαματος!ο Fujitora παλι δειχνει τρελη συμπαθεια στον Luffy....επιτελους οι sh την κανουν απο dressrosa....στο επομενο λογικα θα μας δειξει κατι συνταρακτικο ο oda...φτανει με τις γιορτες...υπαρχουν shs που παλευουν ακομη .... μια ερωτηση:στην τελευταια σελιδα,κατω απο τον Usopp,η γυναικα που αποικονιζεται διπλα στην Robin,ειναι η baby 5;εχει πλατη στην εικονα,αλλα τα ρουχα της μοιαζουν πολυ!

baby 5???:

6Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:15

Qaaz

Qaaz

 

karamin έγραψε:λογικα ηταν λαθος μεταφραση τα 5 million....ας περιμενουμε καλυτερη μεταφραση...ο Luffy ειδειξε ποσο ανωτερος ειναι και πως μπορει να κερδισει τον κοσμο με απλους τροπους!γαματος!ο Fujitora παλι δειχνει τρελη συμπαθεια στον Luffy....επιτελους οι sh την κανουν απο dressrosa....στο επομενο λογικα θα μας δειξει κατι συνταρακτικο ο oda...φτανει με τις γιορτες...υπαρχουν shs που παλευουν ακομη .... μια ερωτηση:στην τελευταια σελιδα,κατω απο τον Usopp,η γυναικα που αποικονιζεται διπλα στην Robin,ειναι η baby 5;εχει πλατη στην εικονα,αλλα τα ρουχα της μοιαζουν πολυ!

baby 5???:

Nαι, θυμασαι ειναι η μελουσα γυναικα του Sai"

Kαι δε νομιζω να παλευουν αφου οι αλλοι το εσκασαν οταν νικηθηκε ο Sheephead εκτος κ αν μας κανει καμια εκπληξη ο Oda

Also

Like Father like Son

The way they joined Luffy's crew is a lot like the way he has people join his.
"Join my crew!"
"I refuse!"
"Well I refuse your refusal!"



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Τετ 16 Σεπ 2015, 11:17, 1 φορά

7Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:15

Aldark

Aldark

 

Δεν παντρεύτηκε εκείνον από Χάππο Νάβυ; Αυτή θα είναι.
Πολύ καλό τσάπτερ (πάλι γκρινιάζουν κάποιοι , ffs!) . Φτιάχτηκε ολόκληρο Straw Hat Grand Fleet .. και τέλειωσε και η Dressrosa! Για να δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια...

8Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:22

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:Δεν παντρεύτηκε εκείνον από Χάππο Νάβυ;
Οχι ακομα

Ελπιζω να δειξει τον γαμο σε κανα Cover Story

9Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:33

karamin

karamin

 

α ναι....τωρα το θυμηθηκα με τον γαμο .....χαχαχαχαχα....ε λογικα θα το δειξει σε κανενα cover....θα το ξαναδω εκεινο το chapter....δεν θυμομουν οτι το εσκασαν....

10Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 11:39

Qaaz

Qaaz

 

Για οποιον θελει να ρωτησει κ αυτην την εβδομαδα για τον τιτλο

By Aohige

The chapter title is wrong.
The whole point of the title is that they DIDN'T exchange the sake cups.

The actual real life word is 親子盃, meaning, exchange of sake cups between "Parent" (boss) and "children" (henchmen, followers). It's a yakuza term, much like many other naming in One Piece. (Oda is a yakuza film fan)

However the title is 子分盃, just the children. This term doesn't exist, it's original, and it's supposed to mean exactly what happened in this chapter. Just the Followers drinking sake. No exchanges, it's a one-sided loyalty.

So the translation is not only wrong, but it misses the point of the title completely.

11Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 12:51

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ωραίο chapter-ακι! Τα πράγματα παίρνουν σιγά σιγά το δρόμο τους. Τώρα περιμένουμε να δούμε τα νέα του Sanji-group και πώς θα χωριστεί ο στόλος και με ποιό σκοπό..

Bounties μπορεί να μη δούμε ούτε στο επόμενο ..

12Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:06

Tcixlas

Tcixlas

 

η αλήθεια έιναι ότι με΄χάλασε που δεν είδαμε tea party ή κάτι απο τους άλλους... ένα απλά καλο τσαπ και όχι το τέλειο που περιμέναμε μετά απο 2 βδομάδες... δεν είναι γκρίνια είναι απογοήτευση που περίμενα περισσότερα απο τον oda σε αυτό το σημείο :p

13Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:15

Qaaz

Qaaz

 

Πιστευω εχει καποια πραγματακια απο Dressrosa ακομα να μας δειξει οσο θα ειναι στον δρομο οι αλλοι θα δειχνει λιγο απο εδω λιγο απο εκει κτλ

Αν δε δειξει συζητηση Marines τα bounties θα μας τα δειξει καποιος αλλος ή θα τα δουμε οταν φτασουμε στο επομενο νησι

Εγω ειμαι σχεδον καλυμμeνος απο το chapter

14Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:18

Tcixlas

Tcixlas

 

δηλαδή το tea party δεν σας έλειψε το να ενημερωθείτε??? εγώ δεν ξέρω είχα αρχίσει να τα πιστεύω :p και ήθθελα ίσως και λιγο σαντζι... ξέρω γω οι άλλοι είναι εξαφανισμένοι και μας δείχνει τους άλλους να κάνουν πάρτυ?

15Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:22

N_G

N_G

 

Και εγώ ικανοποιημένος είμαι από το τσάπτερ. Ότι περιμέναμε πάνω κάτω το έδειξε..!
Άντε να έδειχνε και λίγο tea party αλλά οκ .!
Λογικά μιας και το Σάντζι γκρουπ δεν συμμετείχε πολύ στο αρκ, μέχρι να φτάσει ο Λούφυ στο Ζοο θα μας δείξει αρκετά το γκρουπ.

16Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:26

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
κι εγώ νομίζω πως θα τους βλέπουμε συνέχεια για κανά μήνα...

Δεν έδειξε πάλι τί έγινε αυτός ο Bella(s)my. Κρίμα να χύνεται μελάνι γιαυτόν. Νο more Bellamy please. Ας δούμε Big Mom ή Kaido έστω για λίγο!

17Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:33

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ με τον προλαλήσαντα :p καιντο πλιζ... λίγο μπιγκ μαμ έστω :p
όχι εντάξει δεν είμαι αχάριστος είναι καλό το τσαπ και φαινεται ότι πάει να συνεχίσει καλά απλά ίσως και να βιάζομαι λίγο

18Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:50

Aldark

Aldark

 

τόσα χρόνια υπομονή κάναμε για μπιγκ μαμ και κάιντο , ας περιμένουμε λίγο ακόμα...
Ο Μπέλαμυ που καταχωνιάστηκε; Εκτός αν την εκανε μόνος του...
Πάμε φουλ για σάντζι και την υπόλοιπη παρέα τώρα <3

19Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:52

Qaaz

Qaaz

 

Εγω το Tea Party γενικα θελω να το δω οποτε δεν ειναι κολλημα του chapter. Δε μπορω να το χρεωσω στα αρνητικα του chapter ή καθε chapter που ειναι χωρις αυτο.

Να θυμησω οτι κ παλιοτερα arcs οπως η Jaya και προσφατα το Punk Hazard ειχαν συνεχεια και αφου εφυγαν οι ηρωες απ' αυτα οποτε μπορει να δουμε εκει μαζι με αλλα πραγματα (οπως πχ την ομιλια του Riku) τον Bellamy αν δεν ειναι στο καραβι τι σχεδια εχει και φυσικα σε ολο το ταξιδι οπως το αναφερα κ αλλες φορες να δειξει κ αλλους εκτος αυτης της ομαδας οπως Swirly Hats, Yonko, Marines ή αλλους

Πιθανον δλδ ακομα να μην τελειωσε μαθηματικα το post arc

20Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 13:52

Tcixlas

Tcixlas

 

η αλήθεια είναι ότι μου έχουν λειιψει πολυ ρε... όσο και να μου σπάνε καμια φορά τα νεύρα οι βλακείες κλπ δεν ξέρω.. προχτές έβλεπα ένα 2ωρο φανι σινς πληρώματο :p

21Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 14:01

uchiha1991

uchiha1991

 

εμενα μαρεσε πολυ το τσαπτερ ..μου φτιαξε τη διαθεση..ειχε και ωραια αστεια.
μαρεσε η συμπεριφορα του  λουφυ..ισως το μονο που μου ελειπε να εβλεπα αντιδρασεις του υπολοιπου κοσμου για το γεγονος οτι εχασε ο φλαμινγκο..αλλα μαλλον ειναι νωρις χρονικα για αυτο..ελπιζω να το δειξει στο επομενο...μαζι με κανα bounty.

22Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 14:03

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Tcixlas έγραψε:προχτές έβλεπα ένα 2ωρο φανι σινς πληρώματο :p

καμένος τελείως δηλαδη :O

Πιθανόν να δούμε και λίγο Akainu στα επόμενα chaps. Είμαι περίεργος να δω πως θα διαχειριστεί τον Fujitora.

23Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 14:05

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά θα έχουμε κοντρα πάλι... ειδικά αφού και ο αλλος ο dara τον κατάλαβε με λίγα λόγια :p

και η τσουρου το κατάλαβε δεν παιζει...

τώρα καταλαβαίνετε ότι είμαι καμμένος/?

24Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 14:05

Qaaz

Qaaz

 

uchiha1991 έγραψε:εμενα μαρεσε πολυ το τσαπτερ ..μου φτιαξε τη διαθεση..ειχε και ωραια αστεια.
μαρεσε η συμπεριφορα του  λουφυ..ισως το μονο που μου ελειπε να εβλεπα αντιδρασεις του υπολοιπου κοσμου για το γεγονος οτι εχασε ο φλαμινγκο..αλλα μαλλον ειναι νωρις χρονικα για αυτο..ελπιζω να το δειξει στο επομενο...μαζι με κανα bounty.

Αυτο το ειδαμε ηδη, μαλιστα brokers εριχναν μαχαιρια πανω στα posters του Luffy και του Law και σημερα ηρθαν να τον "πιασουν" (γελαν κ οι πετρες)

Τωρα θα δειξει αντιδρασεις για το οτι εγινε το Grand Fleet



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Τετ 16 Σεπ 2015, 14:07, 1 φορά

25Chapter 800: Only Follower Sake Cup Empty Απ: Chapter 800: Only Follower Sake Cup Τετ 16 Σεπ 2015, 14:07

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό βέβαια θέλω να το δω ειδικά των μακρινών νακαμα... στυλ ρειλιφ κλπ... θέλω να δω τι θα λένε απο δω και περα :p

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης