Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το καλύτερο Saga στο One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Ποιο Saga του One Piece σας άρεσε περισότερο;

Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c105%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c10 5% [ 4 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c105%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c10 5% [ 4 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c102%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c10 2% [ 2 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c1023%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c10 23% [ 19 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c1065%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Vote_c10 65% [ 55 ]
Σύνολο Ψήφων : 84

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ρε ετσι το ειπα εχω ακούσει κι άλλα... μαλλον απο βδομαδα θα το αρχίσω

Cytheria

Cytheria

 

Whitebeard War saga FTW, χαλαρά το καλύτερο saga από όλα, περιέχει τα καλύτερα arcs που έχω δει ποτε το Impel Down ήτανε φοβερό όπως επίσης το Amazon Lily και το Sabaody Archipelago αλλα ο πόλεμος που έκανε ο Whitebeard στο Marineford ήτανε χαλαρά τα πιο επικά επεισόδια που είδα ποτε.

Tcixlas

Tcixlas

 

μην τα λες πολύ αυτά ο σαντοκαν παραμονεύει στη γωνία να επιτεθεί χαχαχαχα έχει άλλα αγαπημένα :p

Kamikaze

Kamikaze

 

Εφόσον μιλά για επεισόδια άρα anime δεν υπάρχει λόγος συζήτησης.

Tcixlas

Tcixlas

 

ο καθένας το βλέπει διαφορετικά θάνο ειδικά το θεμα μανγκα ανιμ που οι περισσότεροι δεν παρακολουθούν καν μανγκα εδώ ελλάδα

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Για εμένα το CP9 Saga ήταν το καλύτερο.. Μπορεί να υστερούσε σε πρωτοκλασάτα ονόματα και μάχες, αλλά είχε χτίσει μαεστρικά το background story με κορυφαία στιγμή της Robin...

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει σίγουρα στα κορυφαία απλα όταν μιλάς για κορυφαία κρίνεις με την άποχη σου με το τι θες

Kamikaze

Kamikaze

 

The Red-Haired έγραψε:Για εμένα το CP9 Saga ήταν το καλύτερο.. Μπορεί να υστερούσε σε πρωτοκλασάτα ονόματα και μάχες, αλλά είχε χτίσει μαεστρικά το background story με κορυφαία στιγμή της Robin...
Με το Water 7 μέσα το saga αυτό φτάνει κοντά στην κορυφή.

Tcixlas

Tcixlas

 

και το λες αυτό εσύ που δεν σου αρέσει το cp9 arc

Kamikaze

Kamikaze

 

Το Enies Lobby Arc δεν μου άρεσε, το Water 7 Arc ήταν το αγαπημένο μου μέχρι Dressrosa.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
όταν λέμε Saga εννοούμε και τα δύο..

Kamikaze

Kamikaze

 

Όταν λέμε CP-9 Saga εννοούμε:
Long Ring Long Land Arc
Water 7 Arc
Enies Lobby Arc
Post-Enies Lobby Arc

Όχι μόνο τα 2.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ακριβώς.. αλλά κυρίως αυτά τα δύο κάνουν τη διαφορά στο συγκεκριμένο..

Τα άλλα δύο απλά υπάρχουν...

Santouryuu

Santouryuu

 

cp9 saga

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το περίμενα απο σενα σαντο είναι η αλήθεια αν και αφού δε γουστάρεις εις κλπ θα χειτάρεις και wb arc

Santouryuu

Santouryuu

 

Tcixlas έγραψε:δεν το περίμενα απο σενα σαντο είναι η αλήθεια αν και αφού δε γουστάρεις εις κλπ θα χειτάρεις και wb arc

το πήρα "αντικειμενικά υποκειμενικά"... σκέφτηκα δηλαδή ποια επεισόδια θα ξανάβλεπα άνετα... και το cp9 είναι το μόνο που θα ξανάρχιζα επί τόπου

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ εχω δει το marineford τουλάχιστον 5 φορές αφού το έχω κατεβασμένο όλο το saga σε 2 μεγάλες ταινίες και το βλέπω

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:δεν το περίμενα απο σενα σαντο είναι η αλήθεια αν και αφού δε γουστάρεις εις κλπ θα χειτάρεις και wb arc
cp9 arc oda's top work till now !!

Kamikaze

Kamikaze

 

Aldark έγραψε:
cp9 arc oda's top work till now !!
*Dressrosa

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω μαν, άλλο το να βγαίνει καλύτερο σαν στορι για σενα, ή σαν συνδεση μπακστορι κλπ κλπ αλλά αν σκεφτείς καλά το έργο του όντα είναι σχεδιασμός χαιπ χαρακτήρες, μπακστορι, μάχη, ξύλο, ανατροπές τι απο αυτά λείπει απο το μαρινφορντ? αρα για μένα προσωπικά το wb saga είναι το best of the best

Kamikaze

Kamikaze

 

Η Marineford δεν είχε backstory. Ήταν η bleachια του One Piece.

Tcixlas

Tcixlas

 

είχε το μπακστορι του εις απο μικρά παιδιά και το συνέχιζε μετά δείχνοντας το παρελθόν των λουφι εις πως μεγάλωσαν κλπ

Santouryuu

Santouryuu

 

Πωωωω, ειχαμε φαει 100 επεισοδια φλασμπακ... Το ειχα ξεχασει αυτο... Μωρε cp9 και αγιος ο θεος

Kamikaze

Kamikaze

 

Αυτό είναι στο Post-War όχι στο Marineford.

100Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 4 Empty Απ: Το καλύτερο Saga στο One Piece Πεμ 25 Φεβ 2016, 15:48

Tcixlas

Tcixlas

 

και στο μαρινφορντ είχε ενδιάμεσα νομίζω με τον ace να έχει ξεκινήσει μικρός να ρωτάει αν θα έπρεπε να έχει γεννηθεί η οχι και τον ροτζερ να τον δίνει στον γκαρπ να τον μεγαλώσει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης