Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
παντως η μια που ειναι διπλα στον Garp και ειναι στο μεγεθος του. Δηλαδη ειναι απο τους old school marines ειναι η Tsuru chan που τωρα ειναι καπου 100 χρονων

GomuRumeninge

GomuRumeninge

 

Dimis έγραψε:παντως η μια που ειναι διπλα στον Garp και ειναι στο μεγεθος του. Δηλαδη ειναι απο τους old school marines ειναι η Tsuru chan που τωρα ειναι καπου 100 χρονων

wtf man? wtf man? wtf man? wtf man? wtf man? Μόνο....;;;;


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Sticker,375x360

mihawk

avatar

 

σαν τον blastoise ειναι ο franky σε αυτη την φωτο!!!ΗΑΑΗΗΑΗΑΗΑΑΗ

Santouryuu

Santouryuu

 

ποιος ειναι αυτος διπλα στη μπελμερ; εχει την ιδια ουλή με τον ζορο! :Ρ


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Santouryuu έγραψε:ποιος ειναι αυτος διπλα στη μπελμερ; εχει την ιδια ουλή με τον ζορο! :Ρ
O Vice-Admiral Καρκίνος. :xD:

karamin

karamin

 

παιδες τωρα ειδα τα δυο τελευταια chapters!!!πολυ ωραια!αυτος στο τελος ο τυφλος και καλα,τι δυναμη εχει;απιστευτο!καλα στην dressora θα γινει της που...!χεχε....το πραγμα εχει γινει πολυ πολυπλοκο!ο 7ος shishibukai ποιος ειναι;;;;;;


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Steve-O

Steve-O

 

λογικα κατι σχεση με βαρυτητα σαν τον bluenote από ft. τουλάχιστον αυτό ελπίζω εγώ

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Steve-O έγραψε:λογικα κατι σχεση με βαρυτητα σαν τον bluenote από ft. τουλάχιστον αυτό ελπίζω εγώ

O τυφλος παιζει να ειναι ο Fujitora. Εγω ειμαι σιγουρος 99,9%.

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Deathracer2009 έγραψε:
Steve-O έγραψε:λογικα κατι σχεση με βαρυτητα σαν τον bluenote από ft. τουλάχιστον αυτό ελπίζω εγώ

O τυφλος παιζει να ειναι ο Fujitora. Εγω ειμαι σιγουρος 99,9%.
Εγώ είμαι σίγουρος 100% ότι δεν είναι.

Kishishi

Kishishi

 

Καλά αυτός ο Franky έχει σκοπό να αλλάξει το μαλλί του? Σαν την Pαπουνζελ είναι στα τελευταία chapters. Ωραίο chapter γενικά, χωρίστηκαν οι ομάδες , και το άνοιωθο Luffy team (Luffy , Sanji , Zoro , Franky) θα μπλέκει συνέχεια σε fights. Ενδιαφέρον ο νέος χαρακτήρας, εμένα δεν μου κάνει για marine πιθανόν ήταν στο crew του Roger. Μία πρώτη σκέψη είναι
Σπόιλερ:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Γιατι εχετε ολοι κολλησει με αυτον τον Scopper copper πως τον λετε. Καμια σχεση. Ενας φτιαχτος χαρακτηρας που τον χρησιμοποιησε απλα για το επεισοδιο 0.

Οχι οτι ειναι απολυτα σιγουρο αλλα διαβαστε

Σπόιλερ:

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Dimis έγραψε:Γιατι εχετε ολοι κολλησει με αυτον τον Scopper copper πως τον λετε. Καμια σχεση. Ενας φτιαχτος χαρακτηρας που τον χρησιμοποιησε απλα για το επεισοδιο 0.

Οχι οτι ειναι απολυτα σιγουρο αλλα διαβαστε

Σπόιλερ:

Tο ειχα διαβασει καπου οποτε και για αυτο πιστευω οτι ειναι admiral. Σκεφτειται τυφλος ναυαρχος. Badass..... aww

Kishishi

Kishishi

 

Δεν έχω κολλήσει , απλά μία εικασία έκανα. Απλά δεν μου έκανε για marine εμένα και λόγω του ότι είναι ηλικιωμένος και ντούκι, μου ήρθε στο μυαλό κατευθείαν ο Rayleigh. Μετά είδα στο wiki ότι μετά από τον Rayleigh ο πιο δυνατός του crew είναι ο Scopper , ο οποιός είναι άγνωστο που βρίσκεται τώρα. Φτιαχτοί είναι όλοι οι χαρακτήρες χαίρω πολύ, αυτός ειδικά αδιαμφισβήτητα άνηκε στο crew του Roger (εκτός αν κάνει λάθος το wiki) όποτε το σκεπτικό μου έχει μία λογική.

Santouryuu

Santouryuu

 

ξενερωσα παλι.... τι να τον κανουν τον γκαβουλιακα στους μαρινς;

-αντμιραλ, συνελαβε τον μονκι ντι ρουφι
-ροτζερ...πως μοιαζει;
-εδω εχω μια επικηρυξη. δες τη φατσα του. ειναι ειδικη αφισα με συστημα μπραϊγ.
-α οκ, παιρνω το μπαστουνακι μου και τον σκυλο οδηγο μου και τρεχουμε να τον βρουμε.


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Ace

Ace

 

Φαντάζομαι πως για να είναι τόσο δυνατός και γέρος σίγουρα θα έχει χάκι και με αυτό με κάποιο τρόπο θα "βλέπει" καλύτερα και από τον μέσο άνθρωπο.

Επίσης αυτό με τις όμορφες γυναίκες που καρφώνουν κόσμο μου θύμισε σειρήνες. Ο Λούφυ δεν θα έχει θέμα πάντως :P


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Sign

GomuRumeninge

GomuRumeninge

 

Santouryuu έγραψε:ξενερωσα παλι.... τι να τον κανουν τον γκαβουλιακα στους μαρινς;

-αντμιραλ, συνελαβε τον μονκι ντι ρουφι
-ροτζερ...πως μοιαζει;
-εδω εχω μια επικηρυξη. δες τη φατσα του. ειναι ειδικη αφισα με συστημα μπραϊγ.
-α οκ, παιρνω το μπαστουνακι μου και τον σκυλο οδηγο μου και τρεχουμε να τον βρουμε.

:xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: ....Κλαιω.... :xD: :xD: :xD: :xD: :xD:


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Sticker,375x360

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Santouryuu έγραψε:ξενερωσα παλι.... τι να τον κανουν τον γκαβουλιακα στους μαρινς;

-αντμιραλ, συνελαβε τον μονκι ντι ρουφι
-ροτζερ...πως μοιαζει;
-εδω εχω μια επικηρυξη. δες τη φατσα του. ειναι ειδικη αφισα με συστημα μπραϊγ.
-α οκ, παιρνω το μπαστουνακι μου και τον σκυλο οδηγο μου και τρεχουμε να τον βρουμε.


χαχαχαχαχαχαχαχ....απλα οταν θα πει o Luffy το ονομα του θα του επιτεθει ο τυπας και ας μην τον εχει δει κανονικα....

petrikios

petrikios

 

Μετα απο εναν χρονο απουσιας και διαλογισμου ειπα να επισκεφτω το φορουμ που παρολο το μεγαλο χρονικο διαστημα εμεινε το ιδιο οι παλιοι ισως κατι να θυμουνται απο μενα οι καινουριοι οποιοι και αν ειναι θα με μαθουν,μετα απο δεκαδες τσαπτερς ασχολιαστα απο την μερια μου δεν αντεξα πλεον και ειπα να επιστρεψω με πλεον ενεργη σχετικα δραση,απλα θα σχολιαζω στο Manga Topic.....Λοιπον τα τελευταια τσαπτερς ομολογω πως εχουν ενα μεγαλο ενδιαφερον,ειδικα το τελευταιο με την αφιξη των S.H στην Dressrosa ομολογω να πω οτι μαθαμε και αλλα αξιοπεριεργα για τον κοσμο του Ο.Ρ οπως ζωντανα παιχνιδια,και ακομα δεν ειμαστε πουθενα,παντως αμα παρατηρησατε μερικα εκ των παιχνιδιων ειναι μαριονετες και εχουν νηματα πανω τους,δεν ξερω αν αυτο σχετιζεται με την δυναμη του Φλαμιγκο,θα δουμε μετα,οσο για τον τυφλο γερο ομολογω πως ειναι ενας αρκετα ενδιαφερον χαρακτηρας απο τα λιγα που δαμε,το γεγονος μονο και μονο οτι ειναι τυφλος τον κανει απο μονο του ενδιαφερον αφου ειναι ο μοναδικος χαρακτηρας χωρις οραση που εχει δειξει ποτε ο Οντα στα τοσα χρονια της σειρας...τωρα τι ρολο βαραει αυτος αμα ειναι Αντμιραλ η οχι δεν ξερω να πω με σιγουρια,παντως η προχωρημενη ηλικια του σε περιπτωση που ηταν Μαρινε θα το καταταζε στους παλιους Μαρινες οπως Γκαρπ,Κονγκ,Σενγκοκου,και θα πρεπε να γινει και καποια αναφορα σε αυτον εκτος και αν μας τον κρατησε σαν κρυφο χαρτι για να τον δουμε τωρα...

maggie

maggie

 

petrikios έγραψε:Μετα απο εναν χρονο απουσιας και διαλογισμου ειπα να επισκεφτω το φορουμ που παρολο το μεγαλο χρονικο διαστημα εμεινε το ιδιο οι παλιοι ισως κατι να θυμουνται απο μενα οι καινουριοι οποιοι και αν ειναι θα με μαθουν,μετα απο δεκαδες τσαπτερς ασχολιαστα απο την μερια μου δεν αντεξα πλεον και ειπα να επιστρεψω με πλεον ενεργη σχετικα δραση,απλα θα σχολιαζω στο Manga Topic.....Λοιπον τα τελευταια τσαπτερς ομολογω πως εχουν ενα μεγαλο ενδιαφερον,ειδικα το τελευταιο με την αφιξη των S.H στην Dressrosa ομολογω να πω οτι μαθαμε και αλλα αξιοπεριεργα για τον κοσμο του Ο.Ρ οπως ζωντανα παιχνιδια,και ακομα δεν ειμαστε πουθενα,παντως αμα παρατηρησατε μερικα εκ των παιχνιδιων ειναι μαριονετες και εχουν νηματα πανω τους,δεν ξερω αν αυτο σχετιζεται με την δυναμη του Φλαμιγκο,θα δουμε μετα,οσο για τον τυφλο γερο ομολογω πως ειναι ενας αρκετα ενδιαφερον χαρακτηρας απο τα λιγα που δαμε,το γεγονος μονο και μονο οτι ειναι τυφλος τον κανει απο μονο του ενδιαφερον αφου ειναι ο μοναδικος χαρακτηρας χωρις οραση που εχει δειξει ποτε ο Οντα στα τοσα χρονια της σειρας...τωρα τι ρολο βαραει αυτος αμα ειναι Αντμιραλ η οχι δεν ξερω να πω με σιγουρια,παντως η προχωρημενη ηλικια του σε περιπτωση που ηταν Μαρινε θα το καταταζε στους παλιους Μαρινες οπως Γκαρπ,Κονγκ,Σενγκοκου,και θα πρεπε να γινει και καποια αναφορα σε αυτον εκτος και αν μας τον κρατησε σαν κρυφο χαρτι για να τον δουμε τωρα...
εσυ πρεπει να εχεις ξαναπει κατι τετοιο παρομοιο, θα το ψαξω αυριο.

all hail petrikie, το μοναδικο μελος με τοσα ποστς που δεν ειναι σπαμ/οφ τοπικ shocked?!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

petrikios

petrikios

 

Αυτην την φορα αγαπητη Μαγκυ ελειψα οντως για πολυ καιρο...θυμαμαι ειχα λειψει ξανα νομιζω οταν εγραφα πανελληνιες αλλα εμπαινα που και που,παντως δεν εχει νοημα οσο καιρο και αν λειψω γιατι απο οτι βλεπω ειμαστε η ιδια παρεα,αρα σαν να μην περασε ουτε μια μερα,και σε παρακαλω μην αρχισεις τωρα να ψαχνεις τα παλια μου ποστς....

karamin

karamin

 

Dimis έγραψε:Γιατι εχετε ολοι κολλησει με αυτον τον Scopper copper πως τον λετε. Καμια σχεση. Ενας φτιαχτος χαρακτηρας που τον χρησιμοποιησε απλα για το επεισοδιο 0.

Οχι οτι ειναι απολυτα σιγουρο αλλα διαβαστε

Σπόιλερ:

Η θεωρια αυτη μυο αρεσε πιο πολυ απο ολες...πρεπει να ειναι αυτος ο marine που εστειλαν στο νησι...το λεει καποιος σε καποια φαση (νομιζω ο akainu) οτι τον εστειλε!λογικα συμφωνα με την θεωρια αυτη ειναι νεος admiral και εαν ειναι οντως,τυφλος ξετυφλος πρεπει να μαμει!!!!!!ισα ισα που ειναι γαματος!χεχε....που την διαβασες;


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monkey.D.Monkey

Monkey.D.Monkey

 

παιδιά ο γέρος νομίζω είναι admiral .αυτό επειδή ο όντα μάλλον θέλει να περάσει ένα μήνυμα στο κοινό το οποίο είναι πως και η άνθρωποι με ειδηκές ανάγκες είναι ικανοί επίσεις ...

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Ο γέρος δεν είναι Admiral ούτε για πλάκα.

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Tony Tony Chopper έγραψε:Ο γέρος δεν είναι Admiral ούτε για πλάκα.

Μπορει. Αλλα εξηγησε μας και το γιατι κατα την γνωμη σου

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ EINAI O FUJITORA O ΓΕΡΟΣ
1. Είναι πολύ δυνατός. To είπε ο Luffy άρα είναι τούμπανο.

2. Είπε κάτι σοφά λόγια που μοιάζουν με τα αυτά περί δικαιοσύνης των Aokiji(Lazy Justice) και Akainu(Absolute Justice) Ο γέρος θα μπορούσε να υποστηρίζει την Blind Justice. Το "Είμαι τυχερός που είμαι τυφλός επειδή δεν βλέπω τους ανθρώπους-σκουπίδια(πειρατές;) του κόσμου" είναι πολύ κοντά στο "Οι πειρατές είναι αποβράσματα" του Akainu.

ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ O FUJITORA O ΓΕΡΟΣ
1. Γκαβομάρα. Πως ένας τυφλός γίνεται Admiral; Υποτίθεται πως θα έπρεπε να αναγνωρίζει τους πειρατές. Πως θα τους αναγνωρίσει ο γκαβούλιακας; Γιατί ο Akainu να στείλει έναν τυφλό να βρει τους Law και Luffy; Γιατί ο Akainu να δώσει προαγωγή σε έναν τυφλό; Γιατί ένας τυφλός γέρος που να μοιάζει μεγαλύτερος των Garp και Sengoku να είναι ακόμα Marine;

2. Ανάστημα. Οι σωματική του διάπλαση δεν συμβαδίζει με το κόνσεπτ των Admiral. Οι Admiral είναι γύρω στα 3 μέτρα ψηλοί. Αυτός μου φάνηκε κοντούλης.

3. Εμφάνιση. Γιατί δεν είναι κουστουμαρισμένος και με κάπα όπως οι ήταν ο Kizaru και ο Akainu; Ακόμη και ο Aokiji φορούσε το κοστούμι του κια ας την είχε πεταμένη την κάπα. Στο Μarineford την φορούσε όμως. Επιστρέφω στον παππούλη. Πιο πολύ με αρχαίο Έλληνα σαμουράι μοιάζει με τον χιτώνα και το σπαθί/μπαστούνι παρά με Admiral.

4. Ανευθυνότητα. Ο Akainu έστειλε τον Fujitora στο Green Bit για να τελειώσει μια και καλή με τους Law και Luffy. Τη δουλειά είχε στα καζίνα της Dressrosa o Fujitora; Λέτε κάποιος σαν τον Akainu να έδινε την θέση του Admiral σε κάποιον τόσο ανεύθυνο; Seems legit.

5. Δεν κολλάει ο χρόνος. Στο 700 ο Akainu τον στέλνει στο Green Bit και στο 701 φτάνει από το Marineford στην Dressrosa πριν τους Strawhats που ήταν πιο κοντά και ξεκίνησαν πιο πριν;

6. Δεν είναι έτσι ο Oda. Στο 700 αποκαλύπτεις τον τίτλο του Admiral και στο 701 δείχνεις την φάτσα του; Και που είναι το παντοτινό σασπένς του Oda; Απλά δεν λέει. Ούτε ο Mashima τα κάνει αυτά.

7. Character Introduction. "Who the hell is this old man? What did he just do?" Βρε τι μου θυμίζει(;)... Τι μου θυμίζει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης