Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 14]

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Ποτε το ειπε αυτο?

mihawk

avatar

 

εεεε πρεπει να ειναι λογικα γιατι ειπε stronger creature...αρα ειναι το πιο δινατο πλασμα στην γη....

Kishishi

Kishishi

 

Πάντως ως "creature" υπονοεί κατα τη γνώμη μου το πιο δυνατό ζώο , δηλαδή ότι έχει το καλύτερο zoan fruit . Εγώ πιστεύω ότι ο Shanks τον ξεπερνά (ελάχιστα ίσως) λόγω του ισχυρού Haki. Μην ξεχνάμε ότι πήγε να αναμετρηθεί στα ίσα με τον Whitebeard, τον προηγούμενο strongest man in the world.

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Αντε να το ελεγε η ρομπιν που διαβαζει και κανα βιβλιο να πω οκ οτι διαβασε για τις δυναμεις του και ξερει, οκ. Αλλα να το λεει ο Λουφη που ειναι ασχετος και η ειδικοτητα του ειναι να ριχνει ξυλο και να τρωει.... seems legit

Lucky Roo

Lucky Roo

 

Νομιζω δεν το ειπε ο luffy αλλα ο law :D ο luffy ουτε καν ηξερε την υπαρξη του καιντου περιμενει να τον γνωρισει :P

Monkey.D.Monkey

Monkey.D.Monkey

 

σιγά μην είναι ο kaidu ο άκυρος ο πιο ισχυρός ...όλα τα στoiχεία που έχουμε είναι λένε το αντίθετο

Lucky Roo

Lucky Roo

 

Ο kaidoo ή ο shanks ειναί πιο δυνατος yonko δεν μπορουμε να κρινουμε εφοσον δεν εχουμε δει κανεναν τους να πολεμαει!!

petrikios

petrikios

 

Η δυναμη του Καιντο φαινεται μονο και μονο απο τον ιδρωτα στο προσωπο του Φλαμιγκο,που χεζετε μονο και μονο στην σκεψη να εξοργισει τον Καιντο,ο υπεραλαζωνας και γεματος σιγουρια και αυτοπεποιθηση Φλαμιγκος ιδρωσε απο τον φοβο του μολις του πε ο Law τις συνεπειες που θα χει αμα σταματησει να παραγει τα SMILES...για τους αλλους δεν μπορω να μιλησω για να κανω της σωστη συγκριση απο Μπιγκ Μομ ειδαμε μονο οτι ειναι κανιβαλος λαιμαργη ασχημη και τεραστια,ο Σανκς παρολο τις αρκετες σχετικα εμφανισεις του σε σχεση με τους αλλους δεν μας εχει δειξει ουτε καν το 5% της πραγματικης του δυναμης,ο Β,Β ειναι ενας ανερχομενος κινδυνος που εχει στην διαθεση του τεραστιες δυναμεις και οσο παει αποκτα και αλλες,θα δειτε οτι αυτος θα την κανει την εκπληξη οχι οτι δεν την εκανε ηδη αλλα θα δουμε πολλα απο αυτον

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
petrikios έγραψε:Η δυναμη του Καιντο φαινεται μονο και μονο απο τον ιδρωτα στο προσωπο του Φλαμιγκο,που χεζετε μονο και μονο στην σκεψη να εξοργισει τον Καιντο,ο υπεραλαζωνας και γεματος σιγουρια και αυτοπεποιθηση Φλαμιγκος ιδρωσε απο τον φοβο του μολις του πε ο Law τις συνεπειες που θα χει αμα σταματησει να παραγει τα SMILES...για τους αλλους δεν μπορω να μιλησω για να κανω της σωστη συγκριση απο Μπιγκ Μομ ειδαμε μονο οτι ειναι κανιβαλος λαιμαργη ασχημη και τεραστια,ο Σανκς παρολο τις αρκετες σχετικα εμφανισεις του σε σχεση με τους αλλους δεν μας εχει δειξει ουτε καν το 5% της πραγματικης του δυναμης,ο Β,Β ειναι ενας ανερχομενος κινδυνος που εχει στην διαθεση του τεραστιες δυναμεις και οσο παει αποκτα και αλλες,θα δειτε οτι αυτος θα την κανει την εκπληξη οχι οτι δεν την εκανε ηδη αλλα θα δουμε πολλα απο αυτον

ΜΑΜΑΑΑΑΑ!!! ΦΑΝΤΑΣΜΑ!!!! wtf man? wtf man?


_________________
Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ? - Σελίδα 9 Untitled-1-7

mihawk

avatar

 

kaido και τα κατοικιδια του θα κανουν παπαδες!!!!θελω να ειναι ο πιο δυνατος πειρατης αυτη την στιγμη να δωσει ενδιαφερον στην σηνεχεια!

Aokiji_Kuzan

Aokiji_Kuzan

 

O Kaido the Beast δε νομίζω ότι λέγεται τυχαία έτσι και θεωρώ ότι είναι ισάξιος του Shanks αυτή τη στιγμή..Στο μέλλον ο δυνατότερος θα είναι ο BB σίγουρα..

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Αρχικα. καλως ηρθες στο φορουμ.
Οντως ο Καιντο πρεπει να ειναι πολυ τουμπανο για να χεζεται πανω του ο DD.
Αναρωτιεμαι πως θα τα βαλουν μαζι του οι συμμαχοι ενω δεν μπορουν να κανουν καλα ουτε τον Φλαμινγκο.

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
αυτο το ερωτιμα το εχω και εγω ντιμι

οτι σχεδιο και να εχει ο λο για να τον νικησουν,καποια στιγμη θα βρεθουνε face to face....εκει κανενα σχεδιο δεν τους σωζει.
αρα μαλλον ουτε στο επομενο αρκ δεν νομιζω να πανε για καιντο,ποιο πηθανο ειναι το wano kingdom που καπος σινδεεται με καιντο

Aokiji_Kuzan

Aokiji_Kuzan

 

Εγώ θεωρώ ότι σε αυτό το αρκ θα τελειώσει ο doflamingo είτε από το Λούφυ είτε από το Ναυτικό και στο επόμενο αρκ θα έχουμε σύγκρουση με τον kaido και είναι ένα πολύ μεγάλο ερώτημα για το ποιος yonko είναι ο στόχος της τριπλής συμμαχίας.Πιστεύω ότι Kaidou και Big Mom θα ηττηθούν σχεδόν ταυτόχρονα από τις δύο διαφορετικές alliances και σταματάω εδώ την υπόθεσή μου γιατί μετά είναι πραγματικά μακρυά και άγνωστα νερά.

Kishishi

Kishishi

 

Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Shanks είναι ο δυνατότερος Yonko. Κάποια στιγμή θα γίνει φυσικά ο BB o δυνατότερος. Δεν μου χει γεμίσει το μάτι κανας Zoan μέχρι τώρα, ούτε καν ο Lucci. Σίγουρα βέβαια ο Kaidou θα είναι ντούκι ως ο δυνατότερος Zoan.

Aokiji_Kuzan

Aokiji_Kuzan

 

Δεν ξέρω αν ο τύπος θα είναι Zoan type ή κάτι χειρότερο αλλά νομίζω ότι ο Shanks είναι ισοδύναμός του.Μην ξεχνάς ότι ο Shanks είχε πάει να εμποδίσει νομίζω τον Kaido πριν πάει στο Marineford και από ότι κατάλαβα δεν είχε καμιά εύκολη μάχη όπως επίσης και δεν νοήθηκε ότι το πέτυχε και εύκολα ο Shanks άλλωστε αν ο Shanks πίστευε ότι τον είχε τον Kaido, τότε ο kaido θα μας είχε αφήσει χρόνους πολύ πιο πριν..

Aldark

Aldark

 

ο δυνατοτερος ειναι ο Καιντο σιγουρα παιδια , ο τυπος παιζει να μην ειναι καν ανθρωπος με τα λεγομενα του λο νομιζω (εκει που μιλουσανε γι'αυτον) , το τι θα γινει στο Pirate Alliance Saga δεν το γνωριζω...παντως ο Doflamingo φαινεται πανισχυρος , και οπως ειπε κι ο Πετρος το οτι χεζεται και μονο στην ιδεα του Καιντο , δειχνει τι παιζει. Μαχη με τον Σανξ αποκλειεται να εγινε και ο Σανξ να γυρισε τοσο γρηγορα αλοβιτος στο Μαρινφορντ. Ο επομενος πιο δυνατος λογικα θα ειναι ο ιδιος ο Σανξ. Και μετα η Μπιγκ Μαμ. Λογικα ο Μπλακμπερντ θα τους ξεπερασει ολους τελικα , αλλα προς στιγμην για μενα λογω απειριας κτλπ θα τον τοποθετουσα τελευταιο στη λιστα. Οσο για το μελλον του σαγκα και παλι , αν λογικα βγει εκτος ο Καιντο τελικα ο Λουφφυ θα στοχευσει υψηλοτερα πιστευω ή κατι τετοιο (;) , αγνωστες αι βουλαι του Οντα-σενσει. Ταυτοχρονα ομως θετω στο τραπεζι οτι ο Λουφφυ θα γινει Yonkou με τη σειρα του καποια στιγμη for certain. Δε ξερω ομως αν θα χρειαστει αλλο ενα timeskip γι'αυτο...


_________________
Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ? - Σελίδα 9 Maxres11

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
στο οπ βικιπαιδια λεει οτι ο πρωτος γιονκο ηταν ο ασπρογενης μετα ο σανκς 3ος πειρε το ονομα τοθ ο καιντο και 4η ι μπιγκ μαμ ισως αυτη να ειναι και η καταταξη δυναμης

Monkey.D.Monkey

Monkey.D.Monkey

 

ο πιο δυνατος ειναι σιγουρα ο shanks ....ότι φοβήθηκε ο doflamingo όταν άκουσε για τον kaidu δεν λέει τίποτα ....ο Shanks έχει γενικά τον αέρα του πανυσχυρου και έχει μάστερ στο χακί ....επίσεις δεν καταλαβενω γιατί ο Law να θελήσει να χτίπηση τον πιο δυνατό emperor όπου η πιθανότητες είναι παρά πολύ λιγότερες από το να συγκρούστη με τον πιο αδύναμο

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Monkey.D.Monkey έγραψε:ο πιο δυνατος ειναι σιγουρα ο shanks ....ότι φοβήθηκε ο doflamingo όταν άκουσε για τον kaidu δεν λέει τίποτα ....ο Shanks έχει γενικά τον αέρα του πανυσχυρου και έχει μάστερ στο χακι ....επίσεις δεν καταλαβενω γιατί ο Law να θελήσει να χτίπηση τον πιο δυνατό emperor όπου η πιθανότητες είναι παρά πολύ λιγότερες από το να συγκρούστη με τον πιο αδύναμο

Που το ξερουμε αυτο;

Λογικα κατι θα εχει στο μυαλο του. Mastermind ειναι ο τυπας.

Aldark

Aldark

 

Monkey.D.Monkey έγραψε:ο πιο δυνατος ειναι σιγουρα ο shanks ....ότι φοβήθηκε ο doflamingo όταν άκουσε για τον kaidu δεν λέει τίποτα ....ο Shanks έχει γενικά τον αέρα του πανυσχυρου και έχει μάστερ στο χακί ....επίσεις δεν καταλαβενω γιατί ο Law να θελήσει να χτίπηση τον πιο δυνατό emperor όπου η πιθανότητες είναι παρά πολύ λιγότερες από το να συγκρούστη με τον πιο αδύναμο

ποιος στο πε; καταρχην ποτε στο Ουαν Πης δεν εχει εμφανιστει επισημα μετρητης δυναμης , δεν ειναι ντραγκονμπολλ εδω να μετραμε power levels...

ο ντοφλαμινγκο ομως ακομα και στον πολεμο που γ******* ο διας ηταν αραχτος κι εσφαζε..για να φοβαται καποιον σημαινει οτι ειναι τερας...κανοντας μπιζνες απ'την αλλη μαζι του εχει την ευνοια του εξαλλου.

λογικα βρηκε καποιο τρωτο σημειο του Καιντο , δεν ξερω κανεις δεν ξερει τι ακομα , και πως θα φτασει να τον εκθρονισει σταδιακα αφου ακομα μονο τη ζωη του Ντοφλαμινγκο εχει καταφερει να δυσκολεψει λιιιιγο. Και ο τυπας ειναι πανεξυπνος , δε θα κολλαγε στη δυναμη , εξαλλου οπως ξαναπα , ειναι ματαιο να μετραμε δυναμεις (ακομα κι εγω που πα οτι ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι ο Καιντο) οταν ολοι ειναι τραγικα δυνατοι and shit...


_________________
Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ? - Σελίδα 9 Maxres11

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aldark έγραψε:
Monkey.D.Monkey έγραψε:ο πιο δυνατος ειναι σιγουρα ο shanks ....ότι φοβήθηκε ο doflamingo όταν άκουσε για τον kaidu δεν λέει τίποτα ....ο Shanks έχει γενικά τον αέρα του πανυσχυρου και έχει μάστερ στο χακί ....επίσεις δεν καταλαβενω γιατί ο Law να θελήσει να χτίπηση τον πιο δυνατό emperor όπου η πιθανότητες είναι παρά πολύ λιγότερες από το να συγκρούστη με τον πιο αδύναμο

ποιος στο πε; καταρχην ποτε στο Ουαν Πης δεν εχει εμφανιστει επισημα μετρητης δυναμης , δεν ειναι ντραγκονμπολλ εδω να μετραμε power levels...

ο ντοφλαμινγκο ομως ακομα και στον πολεμο που γ******* ο διας ηταν αραχτος κι εσφαζε..για να φοβαται καποιον σημαινει οτι ειναι τερας...κανοντας μπιζνες απ'την αλλη μαζι του εχει την ευνοια του εξαλλου.

λογικα βρηκε καποιο τρωτο σημειο του Καιντο , δεν ξερω κανεις δεν ξερει τι ακομα , και πως θα φτασει να τον εκθρονισει σταδιακα αφου ακομα μονο τη ζωη του Ντοφλαμινγκο εχει καταφερει να δυσκολεψει λιιιιγο. Και ο τυπας ειναι πανεξυπνος , δε θα κολλαγε στη δυναμη , εξαλλου οπως ξαναπα , ειναι ματαιο να μετραμε δυναμεις (ακομα κι εγω που πα οτι ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι ο Καιντο) οταν ολοι ειναι τραγικα δυνατοι and shit...

Ειχε εμφανιστει κατι σαν μετρητης δυναμης οταν ειχαμε τους CP9 για να δουνε αν ο Jyabura ηταν δυνατοτερος απο τον Kaku. Παντως θα ηταν ολα μελι γαλα αν δεν υπηρχαν οι yonkou διοτι ο καθενας αν θυμαμαι καλα εχουν και τους υπηκοους τους. Οπως ο Aσπρογενης που ειχε τοσο κοσμο μαζι του.

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
IT'S OVER 9000!!!!


_________________
Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ? - Σελίδα 9 Untitled-1-7

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Πεταγεται και μια τρελη στο ασχετο την ωα που ολοι παρακολοθουμε μια σοβαρη συγκρουση επιχειρηματων.
:muaha: :xD:

Aokiji_Kuzan

Aokiji_Kuzan

 

Μια σωστή λογική λέει ότι πας να διαλύσεις τον δυνατότερο από τους 4 για να έχεις μετά πιο εύκολη δουλειά.Τον Shanks νομίζω ότι αργά ή γρήγορα θα τον κανονίσει ο Blackbeard.Επομένως ο Law το έχει σκεφτεί πολύ καλά.Απαγάγει το Ceasar αφού διαλύσει την παραγωγή SAD για να κάνει τον Doflamingo να παραιτηθεί από Shchibukai και έτσι να μπορεί να τον κυνηγήσει και το Ναυτικό.Έπειτα διαλύει το εργοστάσιο παραγωγής των των συνθετικών smilie και έτσι αφού έχει καταφέρει να βγάλει το Doflamingo εκτός, καταφεύγει αργότερα σε δικό του προετοιμασμένο έδαφος όπου ο Kaidou έρχεται θέλοντας εκδίκηση και εκεί του αλλάζει τα φώτα ο Luffy.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης