Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιος είναι ο πιο δυνατός yonko ?

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 14]

Sanaggelos

Sanaggelos

 

κατά την γνώμη ο πιο δυνατός είναι ο shanks αφού είταν ικανός να τα βάλει με τον wb ....
επίσης στο marineford ο bb δεν τόλμησε να τον πολεμήσει.

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

και που το ξερεις????εφοσον δεν εχεις δει της δυναμης τον αλλον εμπερορς δεν μπορεις να κρεινης ετσι και αλλιος και ο καιντο πηγενε να τον πολεμηση,τωρα για τον μαυρογενη με κανεναν αυτοκρατορα δεν θα τα εβαζε εκεινη την στιγμη απλος ο ασπρογενης ηταν τραυματισμενος

Sanaggelos

Sanaggelos

 

τον kaidou τον σταμάτησε ο shanks από το να παι στο marineford ....δεν ξέρω αν παλεψανα η όχι αλλά στο marineford ο shanks πήγε ...και αφού ο kaidou ήταν τόσο αποφασισμένος να νικήσει το wb δεν νομίζω να μιλήσανε με τον shanks ....

Giorgos

Giorgos

 

δεν ξερουμε τις δυναμεις ολων για να κρινουμε...Δεν εχουμε δει Big Mom και Kaidou....

Sanaggelos

Sanaggelos

 

εικαζουμε όμως ότι είναι ο shanks (λόγω της μεγαλύτερης προβολής του στο one piece .παντός ότι ο kaidou και η big mom είναι τούμπανα είναι σίγουρο .

Giorgos

Giorgos

 

για να ειναι yonkou σιγουρα ειναι...νταξει,εχει μεγαλη προβολη,αλλα τους αλλους δεν τους εχει δειξει καθολου...ειδωμεν....

core

core

 

Παιδιά εδώ καλά καλά δεν έχουμε δει ούτε του Shanks….
Δεν μπορούμε να ξέρουμε…

Sanaggelos

Sanaggelos

 

αυτό που ξέρουμε είναι ότι μπορούν να τα βάλουν με τους marines ολομόναχοι .....και γενικά είναι σε άλλο επίπεδο από τους υπόλοιπους ......επίσεις πιστεύω ότι η μάχη luffy με έναν yonko θα αργήσει πόλλη

core

core

 

δεν μπορείς να τους συγκρίνεις αν δεν τους δεις να μάχονται…

Sanaggelos

Sanaggelos

 

μα δεν τους συγκρίνω απλά είπα ότι είναι αρκετά δυνατοί να τα βάλουν με τους marines

N_G

N_G

 

κάνοντας απλά θεωρίες και για να γίνεται κουβέντα να περνάει η ώρα...

πιστεύω ότι σανκς και bb είναι στα ίδια επίπεδα τουλάχιστον μέχρι τον πόλεμο και με μικρή διαφορά ξεχώριζει ο σανκς...

όταν ο σανκς ειπε στον Wb να προστατεύσει τον ace για να μην πάει να παλέψει με τον bb, δείχνοντας του τις γρατζουνιες που του έιχε κάνει, φάνηκε ότι ο σανκς καταλάβαινε καλά ότι με τον BB κάτι παίζει και ειναι πολύ επικίνδυνος..εγώ εκεί θεώρησα ότι ο σανκς σαν χαρακτήρας γνωρίζει κάποια πράματα και τα ψυχανεμίζεται...ξέρει δλδ να κρίνει σωστά μια κατάσταση...επίσης στο Marineford o sanks προκάλεσε τον ΒΒ και αυτός το άφησε για άλλη φορά...βέβαια εδώ παίζει ο ΒΒ όχι απλά να φοβήθηκε τον Σανκς αλλά γενικά να ήξερε οτι το πλήρωμα του δεν είναι ακόμα έτοιμο όλο να αντιμετωπίσει σαν μονάδες το αντίστοιχο του Σανκς...αλλά και πάλι από αυτό(ότι τον προκάλεσε ανοιχτά) πιστεύω ότι ο σανκς ήξερε ότι τον έχει...αυτο με κάνει να θεωρω ότι μέχρι εκείνο το σημείο τουλάχιστον ο σανκς έχει ένα αβαντάζ και το ξέρει...τώρα 2 χρόνια μετά και με τον ΒΒ να έχει 2 φρούτα και να τα έχει προπονήσει δεν ξέρω...

για kaidou και BigmMom δεν γνωρίζουμε πολλά...εικάζω απλά ότι επειδή ο kaidou ήθελε να χτυπήσει τον WB είναι αρκετά μοχθηρός τύπος και αυτο με κάνει να τον θεωρώ λίγο καλύτερο απο την BIg..άρα ενκατακλείδι η σειρά που τους έχω στο μυαλό μου είναι Shanks > BB > Kaido > Big Mom...

ελπίζω να μην κούρασα...(εγώ πάντως κουράστηκα να το ξαναδιαβάσω) dont talk to me, i k

Sanaggelos

Sanaggelos

 

gj!
ωραία σκέψη και θα συμφωνήσω μαζί σου πως ο bb ίσος θα ήθελε να προφιλαξη τους nakama του γιαυτό παιζι να έφυγε ......
εγώ πιστεύω shanks < kaidou < blackbeard < big mom

Giorgos

Giorgos

 

Σωστες οι σκεψεις σου NG...Pοτε εδειξε οτι ο kaidou ηθελε να χτυπησει τον WB;; Δεν το θυμαμαι καθολου...

Sanaggelos

Sanaggelos

 

το είπαν σε ένα επεισόδιο νομίζω στο αρκ του marineford

core

core

 

Πολύ καλές οι σκέψεις σου όντος…
Απλά για να είναι και Yonko σημάνει πάνω κάτω ότι έχουν τις ίδιες δυνάμεις…
Τώρα δεν ξέρω και αν έχει κάποιος από αυτούς φρούτο και σε τι υπερτερεί από τους άλλους…
Σίγουρα μεγάλο ρόλο παίζει και το Haki το οποίο δεν ξέρουμε σε τι επίπεδο και το ποιο κατέχει ο καθένας….
Για παράδειγμα μπορεί ο ένας να είναι πιο δυνατός από τον άλλον αλλά να τα βρίσκει σκούρα με έναν άλλο Yonko γιατί μπορεί να υπερτερεί η ιδιότητα του φρούτου του άλλου ενώ στην πραγματικότητα να μην έχει μεγαλύτερη δύναμη….

Sanaggelos

Sanaggelos

 

πιστεύω πως ο πιο δυνατός θα είναι αυτός που θα χρισημοποιοί καλητερα το χακί

core

core

 

Σίγουρα….

souidos

souidos

 

αρα με τα λεγομενα σ ο ποιο δυνατος ειναι ο κοκκινομαλλις! αν και δεν το νομιζω αυτο κατα την γνωμη μ ολοι ειναι στο ιδιο επιπεδο πανω κατω!

http://watchop.com

core

core

 

Δεν έχουμε δει τους άλλους δυο ακόμα τι δυνάμεις έχουν και το είδους Haki κατέχουν και πόσο δυνατό είναι….
Οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα ακόμα…

souidos

souidos

 

ο σεναριογραφος σ δεινει λεπτομεριες και στοιχια σχετικα με τις δυναμεις και την πλοκη και οταν στον πολεμο σ λεει οτι ο κοκκινομαλλις επεζε φαπες με τον kaidu πριν ερ8ει στον πολεμο κατι παει να πει οτι βγηκε τελειος αλοβητος απο την μεταξη τους μαχη... αρα σαν να σ λεει οτι τον νικησε...

http://watchop.com

Sanaggelos

Sanaggelos

 

δεν παίζει να έγινε μάχη .....άμα γινότανε μάχη θα μετράγαμε θύματα

core

core

 

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι όταν ο Shanks πήγε στο πλοίο του Whitebeard και ξεκίνησαν μάχη μεταξύ τους τον νίκησε και αυτόν!!! Καθώς εμφανίστηκε στο Marinefold σε άριστη κατάσταση και μετά από μάχη με τον Kaidο όπως λες, σημάνει ότι τους νίκησε και τους δύο;
Ρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα….
Μπορεί να μαχόταν όπως έδινε μάχη με το γεράκι….
Δεν σημαίνει ότι ντε και καλά τον σάπισε στο ξύλο…

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

καπως τα βρηκανε με τον καιντο ειναι σιγουρο!
αλλα ενας που ειναι πιο δυνατος απο σανκς ειναι ο ντραγκον που το εχει πει σε σινεντευξη ο οντα

Sanaggelos

Sanaggelos

 

ο dragon φαινεται πολυ τουμπανο.....και μάλλον έχει τρομερές δυνάμεις

Adu

Adu

 

ο blackbeard ειναι ο πιο δυνατος απ οσους εχουμε δει επειδη εχει και το φρουτο του WB!Τωρα δεν ξερω τι δυναμη εχουν οι μαμα-καιντο θα δουμε your mom=15$

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης