Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Yugi-oh Card Trading Game

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Πεμ 01 Δεκ 2011, 19:36

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Sosa έγραψε:είναι Γ@Μ@ΤΟ να κάνεις duel με real κάρτες yu-gi-oh!
αν είσαι κάτω απο 13 χρονών... ellefson is an idiot
Να σου πω και εγώ για να περάσει η ώρα παίζω...
Αλλά έχει και την φάση του...


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

27Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Πεμ 01 Δεκ 2011, 21:30

maggie

maggie

 

τραπουλα δεν εχω ουτε ειχα...ο ελιντορ θελει να μου κανει ομως >.<

το επαιζα στο πσ παλιααααααααααααααααααααααα...

favourite moments: οταν νικαγα τον Kaiba plz plz plz
worst moments: οταν εχανα απο τον Kaiba damn i am dying.

τον joey τον ειχα παντα your mom=15$


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

28Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Παρ 02 Δεκ 2011, 05:02

Santouryuu

Santouryuu

 

yu gi oh - worthless anime! Pandman ownz


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

29Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 03 Δεκ 2011, 12:40

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
ειμαι και εγω στο παιχνιδι με λενε *ReBoRn*....εχω καιρο να παιξω yugioh αλλα δν πειραζει...εφτιαξα μια deck με μαγους και μια με ελεμενταλ ηρωες :P

30Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 03 Δεκ 2011, 18:30

razor1911

razor1911

 

ReBoRn23 έγραψε:ειμαι και εγω στο παιχνιδι με λενε *ReBoRn*....εχω καιρο να παιξω yugioh αλλα δν πειραζει...εφτιαξα μια deck με μαγους και μια με ελεμενταλ ηρωες :P
Δεν φτιαχνουμε κανεναν online server να παιξουμε;


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 NMKp9JO

31Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 03 Δεκ 2011, 21:01

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
να μαζευομαστε καθε κυριακη στις 2 και να παιζουμε μεταξυ μας....ο νικητης θα κερδιζει μια νυχτα με τον τζονυμαν....και οσοι ειναι ανωμαλοι με την μαγγιε :P

32Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 01:29

Elidor

Elidor

 

Avarga
^Εγω θελω εσενα... Μου αρεσουν οι μικρες και χαζες...

33Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 09:45

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
το ξερα οτι ησουν δικια μας aww2

34Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 12:25

Elidor

Elidor

 

Avarga
ReBoRn23 έγραψε:το ξερα οτι ησουν δικια μας aww2

Δεν καταλαβες καλα κουκλα, εσυ εισαι δικια μου...

35Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 13:23

maggie

maggie

 

ReBoRn23 έγραψε:να μαζευομαστε καθε κυριακη στις 2 και να παιζουμε μεταξυ μας....ο νικητης θα κερδιζει μια νυχτα με τον τζονυμαν....και οσοι ειναι ανωμαλοι με την μαγγιε :P

Elidor έγραψε:^Εγω θελω εσενα... Μου αρεσουν οι μικρες και χαζες...

ReBoRn23 έγραψε:το ξερα οτι ησουν δικια μας aww2

Elidor έγραψε:
ReBoRn23 έγραψε:το ξερα οτι ησουν δικια μας aww2

Δεν καταλαβες καλα κουκλα, εσυ εισαι δικια μου...
Déjà vu...


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

36Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 14:07

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
oles tha sas parw


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

37Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 14:37

Elidor

Elidor

 

Avarga
Γραφε ελληνικα αλλιως θα φας warn και μετα μπαν, σοβαρα.

38Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 14:52

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
δεν μπορείς...


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

39Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 15:34

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Johnyman έγραψε:oles tha sas parw
αυτο να το θυμασαι....μην λες μετα αλλα το υποσχεθηκες....

40Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 19:01

Elidor

Elidor

 

Avarga
Admin έγραψε:mporw kai paramporw...
Δεν σου φτανει να σπαμαρεις με το δικο σου ακκ, θες να χαλας και το ακκ του αντμιν?

41Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 23:07

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
συγγνώμη so bored.


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

42Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Κυρ 04 Δεκ 2011, 23:15

maggie

maggie

 

damn νιωθω μιση admin πλεον damn2


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

43Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Δευ 05 Δεκ 2011, 00:13

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
τωρα ποιος χαλαει το σαιτ με τις βλακειες του μωρη πορνη?


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 FTxGhJx

44Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Δευ 05 Δεκ 2011, 14:17

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
ΟοΟοΟΟοΟ τι σου ειπε γιαννη!!!!!!!

45Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Παρ 27 Ιαν 2012, 13:06

ARTHAN

ARTHAN

 

Έπαιζα κι εγώ κάποτε το παιχνίδι. Είχα πορωθεί τότε με το παιδικό όταν το έδειχνε στο Σταρ και η παιδική μου επιθυμία ήταν να "ρίξω μια κάρτα γυρισμένη ανάποδα σε θέση άμυνας"! Όμως δεν υπήρχε στην πόλη μου κάποιο μαγαζί που να πουλά αυθεντικές κάρτες (έπρεπε να πεταχτώ στην Πάτρα) κι ούτε είχα χρήματα για πέταμα (κι αυτές οι κάρτες ήταν πολύ ακριβές). Έτσι, αγόραζα μουφέ κάρτες από το περίπτερο. Έφτιαξα μια ψιλοσάπια τράπουλα, την οποία όμως υπεραγάπησα, κι έπαιζα με τον αδερφό μου. Η αγαπημένη μου στρατηγική ήταν Gre Ma Ju Eja (κάπως έτσι λεγότανε, ήτανε τέρας τριών αστέρων με ικανότητα "This card's ATK and DEF becomes the number of your cards removed from play x 400"), κι επομένως το συνδίαζα με το Skull Lair για να γίνει υπερτούμπανο! Ωραίες εποχές.
Όμως δεν αξίζει να παίζεις επαγγελματικά Trading Card Games. Τα φακελάκια έχουν γίνει πανάκριβα, τα έτοιμα Core Theme Decks είναι πλέον σάπια και πρέπει τώρα εσύ να σκάσεις 2000 Ευρώ σε κάρτες αν θες πραγματικά να νικήσεις σε τουρνουά της προκοπής! Έλεος! Έχουμε χρήματα για πέταμα νομίζουνε;
Προσωπικά, θαρρώ πως έκανα την καλύτερη επιλογή. Σε κάποια φάση άρχισα Magic: The Gathering. Συνειδητοποίησα πόσα χρήματα χαλούσα, κι επομένως σταμάτησα να αγοράζω φακελάκια, πήρα έξι Core Theme Decks που μου άρεσαν, κι από δω και στο εξής, αν θέλω να παίξω με κάποιον, του λέω να διαλέξει μια από τις έξι τράπουλές μου (που είναι σχετικά ισοδύναμες), διαλέγω κι εγώ μια από τις πέντε που έμειναν και πλακονώμαστε!!! Και ξέρετε κάτι; Έχει πολύ περισσότερη πλάκα έτσι, γιατί οι τράπουλες έχουν ίσες δυνάμεις/αδυναμίες και δεν σκάει μύτη το πλουσιόπαιδο με όλες τις σπασμένες κάρτες να σε νικά σε μισό γύρω και να κοκορεύεται κι από πάνω για το πόσο μαμάτος παίχτης είναι! Έλεος πια! Χαλάω μια περιουσία σε κάρτες και δεν ευχαριστιέμαι τίποτα, χαλάω ελάχιστα χρήματα σε theme decks και είμαι τρεισευτυχισμένος!! Δυστυχώς, τα Trading Card Games έχουν καταντήσει τζόγος, το μόνο που κάνουν είναι να σου παίρνουν χρήματα για έναν ανεγκέφαλο εθισμό που έχεις!!!

46Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 28 Ιαν 2012, 16:46

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
vasika to dueling network einai free kai sou dinei oles tis kartes...sorry gia ta greeklish dn exo valei akoma ellinika -_-

47Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 28 Ιαν 2012, 17:21

Sosa

Sosa

 

για το magic the gathering που ανεφερε ο ARTHAN, ειχα αγορασει καποτε κι εγω καποιες καρτες, λιγο μετα τις εποχες yu-gi-oh, και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα σαν παιχνιδι. βεβαια ηταν αρκετα πιο περιπλοκο παιχνιδι, και απευθυνοταν σε μεγαλυτερες ηλικιες. για yu-gi-oh θυμαμαι παιζαμε στο δημοτικο ακαταπαυστα, μετα μεγαλωσα σχετικα και το βαρεθηκα. αλλα θυμαμαι ακομα τους κανονες κλπ. θυμαμαι καποια παιδια ειχαν μπλεξει μουφα και αυθεντικες καρτες στη τραπουλα τους, με αποτελεσμα οι μισες καρτες να ειναι Konami, οι αλλες μισες απομιμηση των konami, αλλες μπλε, αλλες μεχρι και πρασινες κλπ. ακομα θυμαμαι τη πορωση που ειχα νιωσει εκεινο το βραδυ που ανοιξα το φακελακι και βρηκα το αριστερο ποδι του exodia. αγαπημενη μου καρτα ηταν ο θεριστης των καρτων. οχι αρκετα δυνατη, αλλα ωραια εμφανισιακα.


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

48Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Σαβ 28 Ιαν 2012, 19:17

ARTHAN

ARTHAN

 

Sosa έγραψε:για το magic the gathering που ανεφερε ο ARTHAN, ειχα αγορασει καποτε κι εγω καποιες καρτες, λιγο μετα τις εποχες yu-gi-oh, και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα σαν παιχνιδι. βεβαια ηταν αρκετα πιο περιπλοκο παιχνιδι, και απευθυνοταν σε μεγαλυτερες ηλικιες. για yu-gi-oh θυμαμαι παιζαμε στο δημοτικο ακαταπαυστα, μετα μεγαλωσα σχετικα και το βαρεθηκα. αλλα θυμαμαι ακομα τους κανονες κλπ. θυμαμαι καποια παιδια ειχαν μπλεξει μουφα και αυθεντικες καρτες στη τραπουλα τους, με αποτελεσμα οι μισες καρτες να ειναι Konami, οι αλλες μισες απομιμηση των konami, αλλες μπλε, αλλες μεχρι και πρασινες κλπ. ακομα θυμαμαι τη πορωση που ειχα νιωσει εκεινο το βραδυ που ανοιξα το φακελακι και βρηκα το αριστερο ποδι του exodia. αγαπημενη μου καρτα ηταν ο θεριστης των καρτων. οχι αρκετα δυνατη, αλλα ωραια εμφανισιακα.

Σε νιώθω απόλυτα, φίλτατε Sosa! Το Yu-Gi-Oh ήταν κι η δικιά μου πρώτη αγάπη, αν και προτιμώ το magic the gathering. Δεν έχω καμιά αυθεντική, αλλά έχω μια κούτα με μούφες κάρτες που τις κρατάω για συναισθηματικούς κυρίως λόγους (αχ και να ήταν αυθεντικές, θα ήμουν πλούσιος, ΛΟΛ!). Σε μούφες είχα κι εγώ Reaper Of Cards {όντως πολύ καλή κάρτα}, όπως κι Exodia The Forbiden One {και τα πέντε τα κομμάτια}, πέντε φορές τον Dark Magician {Σκοτεινός Μάγος}, τέσσερις φορές τον Blue-eyes White Dragon {Άσπρος Δράκος Με Μπλε Μάτια}, τέσσερις φορές τον Red-eyes Black Dragon {Μαύρο Δράκο Με Κόκκινα Μάτια}, Blue-eyes Ultimate Dragon {Απόλυτος Άσπρος Δράκος}, Dragon Sky {Σλάιφερ, ο Ουράνιος Δράκος}, Magic Hats {Μαγικά Καπέλα}, Castle Of Dark Illusions {Κάστρο Των Σκοτεινών Ψευδαισθήσεων}, Pumking The King Of Ghosts {Κολοκύθας, ο Βασιλιάς Των Ζόμπι}, Mirror Wall {Γυάλινος Καθρέφτης}, Great Moth {Μεγάλη Νυχτοπεταλούδα}, Dragon Curse {Δρακοκατάρα}, έξι φορές τον Swordstalker {Σπαθοκυνηγό} κι άλλες πολλές! Αγαπημένη μου έιναι ο Gearfield The Iron Knight, που λατρεύω να συνδιάζω με Collected Power, ώστε να καταστρέφω τον εξοπλισμό του αντιπάλου. Όπως έχω πει παραπάνω, ο πιο σπασμένος μου συνδιασμός ήταν ο Gren Maju Da Eija, μαζί με το Skull Lair. Ωστόσο, είχα τύχει και μια σούπερ υπερσπασμένη, κατά την γνώμη μου, μαγική κάρτα, και μάλιστα δυο φορές, την Water Steamed Cannon, με την ακόλουθη ιδιότητα:
"At the beginning of your upkeep, sacrifice this card. If you do, inflict damage to your opponent's life points equal to the number of turns this card is on the field x 1000."
Όπως καταλαβαίνει κάποιος παίχτης, σε πολύ 8 γύρους ο αντίπαλος είχε ηττηθεί με αυτή την κάρτα μόνο!
Αλήθεια, πια είναι η διεύθυνση όπου κατεβάζεις τσάμπα το παιχνίδι σε ηλεκτρονική μορφή; Θα με ενδιέφερε να ξέρω, ίσως με βρείτε κι εκεί αν έχω χρόνο.









49Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Παρ 16 Μαρ 2012, 00:18

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
το παιχνιδι YGOPRO ειναι autoplay(τα κανει μονο του)...γενικα ειναι καλο αν και ειναι λιγο δυσκολο να βρεις αντιπαλους...πρεπει να μπεις σε "φορουμ" και ετσι ή να κανονισεις με ενα φιλο σου να μπειτε ταυτοχρονα γτ δν ειν σιτε σαν το DN που εχει 7.000 παιχτες...αμα θελει κανενας να παιξουμε εγω μεσα ειμαι :XD
tutorial για κατεβασμα
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΛΙΔΟΡΑ

50Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 Empty Απ: Yugi-oh Card Trading Game Παρ 24 Αυγ 2012, 03:11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
ρε παιδια πως σκατα παιζω στο dueling network. Δε καταλαβαινω χρηστο. Καυκο βοηθα


_________________
Yugi-oh Card Trading Game - Σελίδα 2 FTxGhJx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης