Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Φιλοσοφικες Αναζητησεις.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Kamikaze

Kamikaze

 

Link or didn't happen

Tcixlas

Tcixlas

 

είχαν απλά πολύ μαλλι και έπεφτε μπροστά

Kamikaze

Kamikaze

 

Όσοι Ινδιάνοι είχαν μούσι δεν ήταν καθαρόαιμοι Ινδιάνοι.

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορει να φταίει το κόκκινο χρώμα... τώρα καταλαβα γιατί στα μάγουλα δεν έχω μούσια γιατί κοκκινίζουν εύκολα

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:τώρα καταλαβα γιατί στα μάγουλα δεν έχω μούσια γιατί κοκκινίζουν εύκολα
Χεχεχε :xD: :xD:

Tcixlas

Tcixlas

 

btw πρέπει να παρουμε γονίδιο απο τη μουρη ινδιανων να εξαφανίσουμε την ενοχλητική τρίχα απο συγκεκριμένες περιοχές....

Kamikaze

Kamikaze

 

Και εγώ το θέλω αυτό. Αν βρεις φέρε και από εδώ.

Tcixlas

Tcixlas

 

εχω ακούσει για ινδιανικές κρέμες για πόνο στη μέση, λες να πιάνουν και για τριχοφυία?

Santouryuu

Santouryuu

 

Εμενα μου κανει εντυπωση, πως εκτος εξαιρεσεων (μανος, σαντο+θανος και εμου), ολοι βριζουν τον ακαϊνου γιατι σκοτωσε τον λιποτακτη...

Και διερωτωμαι, εγω ειμαι παλαιομοδιτης ή παραεχει μαλθακεψει η νεα γενια; Η νεα ταξη πραγματων μηπως επιτηδες εχει λανσαρει τους χιπστερς και εχει καθηλωσει τους εφηβους πισω απο μια οθονη;

Πιστευω οταν ψοφησει ο τελευταιος απο την "αναλογικη" εποχη (μεχρι let's say ετος γεννησης 1995), θα πεσει αγριο γ*****... Η ανθρωποτητα δεν θα προβαλλει καμια αντισταση!

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ δεν τον παω γιατί ήταν ύπουλος γενικά στο μαρινφορντ αλλά και σε όλη του τη ζωή, στα παπαρια μου αν σκοτωσε τον ace με το συγκεκριμένο καλαμπουρίζω :p με χάλασε όταν σκότωσε ολόκληρη πόλη με τους πολίτες της για να μηδενίσει πιθανότητες να ξεφύγει καποιος, αυτό σε κάνει κακό ναυτικό και μιλάμε τοτε ήταν vice admiral, τώρα είναι ικανός να σκοτώσει ολο το νέο κοσμο ξερω γω για να φάει τους πειρατές, εμένα αυτό με χαλάει ότι για να πετυχει αυτό που θέλει θα βλάψει αθώους χωρίς να το σκεφτεί... ειναι η διαφθορά στο ναυτικό

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Τσιχλα εχεις δει το watchmen?

Ο Ακαινου διεφθαρμενος δεν ειναι σε καμια περιπτωση. Πες τον ακαρδο, απολυτο αλλα διεφθαρμενο δε τον λες

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι το έχω δει, η διαφθορά σαν έννοια μπορεί να κυμαίνεται περισσότερο σε οικονομικά οφέλη, και ίσως δεν είναι απαραίτητα η κατάλληλη λέξη, αλλά ο τύπος κάνει κατάχρηση της εξουσίας συνέχεια, ανεβαίνει πατώντας επι πτωμάτων και επίσης αν ο ρόλος του είναι να προστατεύει τους αθώους πολίτες κι αυτός τους σκοτώνει, δεν μπορείς να τον πεις και πετυχημένο ούτε βαις αντμιραλ, ούτε αντμιραλ, αλλά φλιτ με τίποτα... είναι το σκυλάκι του wg τον κάνουν ντα με την πρώτη ευκαιρία συνέχεια... εμένα αυτό συγχωρέστε με αν σας το χαλάω δεν μου αρέσει... γούσταρα άπειρα φουτζίτορα και ξενέρωσα ακόμα περισσότερο με τον ακάινου που παρόλα τα όσα έγιναν και το τι ήταν σωστό και τι όχι τα έβαλε με φουτζίτορα στα ίσια γιατί του χτύπησαν τα δάχτυλα οι wg... μιλάμε για μια προσωπική του επιλογή έτσι?

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Absolute justice m8, kill millions to save billions. Αν δεν τον πεις πετυχημενο εισαι απλα χαζος δεδομενου πτι σκοτωσε τον δυνατοτερο πειρατη του κοσμου και τον γιο του ροτζερ. Ουτε εμενα μαρεσει ο τσαρ του πολυ αλλα η επιτυχια του ειναι αντικειμενικη και η νοοτροπια του βασιμη.

Ο οζυμανδιας στο watchmen δεν ειχε βασιμα ποιντς? Δε πετυχε το επιθυμητο αποτελεσμα?

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:εγώ δεν τον παω γιατί ήταν ύπουλος γενικά στο μαρινφορντ
Σε πόλεμο ήταν, όχι σε fair fight.

Tcixlas έγραψε:με χάλασε όταν σκότωσε ολόκληρη πόλη με τους πολίτες της για να μηδενίσει πιθανότητες να ξεφύγει καποιος,
Σκέψου τι ήξερε. Πως οι λόγιοι προσπαθούσαν να μάθουν την αρχαία γλώσσα και να τη μεταφράσουν. Μπορεί αυτοί να το έκαναν για χάρη της επιστήμης όμως ποιος υπόσχεται πως δεν θα υπάρξουν άτομα που θα το εκμεταλευτούν για να αφυπνίσουν τα αρχαία όπλα; Είδες έναν που ήθελε να το κάνει στο Arabasta Arc. Ο Sakazuki με όσα ήξερε σκότωσε 200 για να σώσει τον υπόλοιπο κόσμο. Πες τον ειρωνικά σωτήρα, δεν έχει σημασία. Αυτό πίστευε πως έκανε γιατί με την αλήθεια που ήξερε και με βάση την αλήθεια που πήγε εκεί αυτό επέλεξε πως έπρεπε να γίνει. Σαν θεατής ξέρεις για την Κυβέρνηση που θέλει να κρύψει κάτι από τον Κενό Αιώνα. Δεν είναι θεατής, δεν μπορεί να ξέρει τα πάντα. Στο στρατό δεν λέγονται αλήθειες σε μια αποστολή όπως έγινε και στη συγκεκριμένη περίπτωση. Γίνεται και στην πραγματική ζωή. Ποτέ δεν θα σου πει ο βουλευτής που θα είναι υπέρ μιας πολεμικής πράξης ή ακόμα και ο Στρατηγός την αλήθεια για αυτήν. Πάντα θα σε βάλουν στο μέρος του καλού για να αποδώσεις καλύτερα. Με αυτά που ήξερε λοιπόν έπραξε όπως αυτός θεωρούσε καλύτερα. Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν μου έλεγαν πως από τη μια έχω να σώσω μια πόλη που υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να καταδικάσει όλο τον κόσμο και από την άλλη να καταστρέψω το κακό από τη ρίζα. Μπορεί να ήταν απλά μια πιθανότητα αλλά όπως είπε για την απέλαση του κακού πρέπει να μηδενίσουμε κάθε τέτοια πιθανότητα. Αλλιώς όλες οι θυσίες που έκαναν στην Ohara θα πήγαιναν χαμένες.

Tcixlas έγραψε:αυτό σε κάνει κακό ναυτικό

ειναι η διαφθορά στο ναυτικό

Άποψή σου. Για εμένα κακός και διεφθαρμένος είναι ο Nezumi που έπαιρνε χρήματα από τον Arlong και δεν μιλούσε για ό,τι έκανε, όχι ο Sakazuki.

Tcixlas έγραψε:τώρα είναι ικανός να σκοτώσει ολο το νέο κοσμο ξερω γω για να φάει τους πειρατές,

Μπορεί η Film Z να είναι non canon αλλά ο Oda μέσα από αυτό έδειξε κάτι. Πως ο Sakazuki δεν είναι όσο ακραίος όσο ο Zephyr. Όχι ότι δεν το έχει ξαναδείξει αλλά αυτό κάνει μπαμ.

Tcixlas έγραψε:εμένα αυτό με χαλάει ότι για να πετυχει αυτό που θέλει θα βλάψει αθώους χωρίς να το σκεφτεί...

Πολλοί άνθρωποι και φανταστικοί χαρακτήρες είναι έτσι. Δεν τους κάνει κακούς αυτό όμως. Αντι ήρωες, ναι. Ξέρω πως είναι λάθος να σκοτώσεις έστω έναν άνθρωπο αλλά πολλοί άνθρωποι είναι έτσι. Καταδικάζουν 1 για να σώσουν 10.

Σκληρός Καριόλης έγραψε:

Ο Ακαινου διεφθαρμενος δεν ειναι σε καμια περιπτωση. Πες τον ακαρδο, απολυτο αλλα διεφθαρμενο δε τον λες
Ούτε άκαρδος είναι, απόλυτος ναι. Καλά διεφθαρμένος σε καμία περίπτωση αλλά ούτε και άκαρδος. Ένα άτομο που βάζει έναν φίλο του πάνω από την ιδεολογία του δεν θα τον πω άκαρδο. Γιατί μπορεί ο Kuzan να μην τον θεωρούσε φίλο του, και αν τον θεωρούσε δεν το έδειξε αλλά ο Sakazuki για αυτό τον έσωσε και δεν τον σκότωσε που πήγε κόντρα σε διαταγή ανώτερων. Επειδή ήταν φίλος του.

Tcixlas έγραψε:ο τύπος κάνει κατάχρηση της εξουσίας συνέχεια,
Δεν είναι κατάχρηση. Σκότωσε λιποτάκτη και πήγε να σκοτώσει ένα μούτσο που πήγε κόντρα σε διαταγή Ναύαρχου προσπαθώντας να επηρεάσει άθελά του και το οπόλοιπο στράτευμα. Καθήκον του ήταν να δράσει και στις δύο περιπτώσεις. Αν δεν δρούσε θα ήταν ανίκανος για τη θέση και τον τίτλο. Τα παραπάνω γαλόνια έχουν και παραπάνω ευθύνες.

Tcixlas έγραψε:ανεβαίνει πατώντας επι πτωμάτων και επίσης αν ο ρόλος του είναι να προστατεύει τους αθώους πολίτες κι αυτός τους σκοτώνει,
Όπως είπα και πριν ανεβαίνει επί πτωμάτων όπου μπορεί. Μόνο στην Ohara έγινε αυτό. Αν υπήρχε καλύτερος τρόπος θα το έκανε. Η δουλειά του είναι να προστατεύει τους αθώους πολίτες και το έκανε. Μηδένισε τις πιθανότητες ένας από τους "δαίμονες" της Ohara να ξεφύγει. Άσχετα αν ο Kuzan τους την έφερε κάτω από το τραπέζι.

Tcixlas έγραψε:δεν μπορείς να τον πεις και πετυχημένο ούτε βαις αντμιραλ, ούτε αντμιραλ, αλλά φλιτ με τίποτα...
Εξασφάλισε την ασφάλεια όπως πίστευε των ανθρώπων με την καταστροφή των λογίων, ήταν ο μόνος Ναύαρχος που πάλευε σοβαρά στη Marineford και που τα έβαλε με περισσότερους ενώ άλλοι απλά στέκονταν και βαρούσαν όποιον τύχει να περάσει από δίπλα τους. Σαν Αρχιναύαρχος έκανε τη Μεγάλη Στρατολόγηση που απλά ήταν το καλύτερο για την αντιμετώπιση της Χειρότερης Γενιάς. Ένας στρατός που παίρνει εξουσία με τη δύναμη και όχι με τα κατορθώματα σε διάφορους τομείς. Άλλαξε τα κεντρικά από τον Παράδεισο στο Νέο Κόσμο προκαλώντας και τους 4 Yonkou ενώ έχει ήδη φτιάξει το ισχυρότερο Ναυτικό από τη στιγμή δημιουργίας του μέχρι σήμερα. Σαν Αντιναύαρχος πέτυχε, σαν Ναύαρχος άξιζε και σαν Αρχιναύαρχος έπρεπε.

Tcixlas έγραψε:είναι το σκυλάκι του wg τον κάνουν ντα με την πρώτη ευκαιρία συνέχεια...
Ναι, για αυτό μόλις έγινε αυτό με το Doflamingo ανέβηκε στη Mariejois και τους έβρισε κανονικότατα. Με βάση τη συμπεριφορά που έδειξε μέχρι το 792 πίστευα βάση δικής μου άποψης πως θα κάνει πραξικόπημα έναντι της Παγκόσμιας Κυβέρνησης, με το συμβάν του 793 είμαι σίγουρος.

Tcixlas έγραψε:εμένα αυτό συγχωρέστε με αν σας το χαλάω δεν μου αρέσει... γούσταρα άπειρα φουτζίτορα και ξενέρωσα ακόμα περισσότερο με τον ακάινου που παρόλα τα όσα έγιναν και το τι ήταν σωστό και τι όχι τα έβαλε με φουτζίτορα στα ίσια γιατί του χτύπησαν τα δάχτυλα οι wg... μιλάμε για μια προσωπική του επιλογή έτσι?
Λογικό να αντιδράσει έτσι. Φοβάται πως ο κόσμος θα χάσει την πίστη του στο Ναυτικό. Θέλει να κάνει ένα δυνατό Ναυτικό(όπως και έκανε) όπου θα έχει την πίστη των πολιτών και θα καταφέρνει τα πάντα. Με αυτό που έκανε ο Issho μπορεί μεν να ήταν γαμάτο με βάση της δικής του άποψης και η καλύτερη προπαγάνδα για να το πετύχει αλλά στο Sakazuki δεν άρεσε γιατί δείχνει πως τους κακούς δεν τους νικά μόνο το Ναυτικό αλλά και οι πειρατές που θέλει τόσο να απαλλάξει τον κόσμο από αυτούς. Δεν ξέρω πόσο συνέβαλε ο Zephyr σε όλο το χαρακτήρα του Sakazuki μιας και ήταν ο δάσκαλός του και είδαμε πως μικρός ήθελε τον εαυτό του ήρωα αλλά αυτό θέλει και ο Sakazuki. Ένα δυνατό Ναυτικό, που δεν φοβάται τίποτα και θα αντιμετωπίζει τους κακούς πειρατές και ό,τι μπαίνει στο δρόμο του. Απλοϊκό αρκετά αν το δεις με αυτήν την άποψη αλλά έτσι είναι. Αυτή είναι η σύντομη έννοια της Απόλυτης Δικαιοσύνης. "Οι πολίτες δικαιολογούνται αν είναι αδύναμοι, οι Marines όχι." Όποιος φοράει τη στολή πρέπει να είναι έτοιμος να θαφτεί και σε αυτήν.

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν με νοιάζει τι έκανε στον κομπι ή τι θα έκανε ή στον λιποτάκτη να στο πω έτσι μπορεί να είχε και δίκαιο το θέμα είναι ότι όταν έχεις να κάνεις με εκατοντάδες πολίτες και τους σκοτώνεις για να προστατέψεις την κυβρέρνηση γιατί ακόμα κια ναυτικοί έχουν ψάξει το void century... δεν προστάτεψε τον κόσμο και τους πολίτες προστάτεψε την κυβέρνηση είναι σκυλάκι της κυβέρνησης αυτό κάνει... μπορεί όπως λες να είναι αποφάσεις που έπρεπε να πάρει, ποτε δεν θα τις έπαιρνε ένας ηθικός μαριν όμως, γι αυτό βαλαν τον σακαζουκι που είναι βρωμικος

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:το θέμα είναι ότι όταν έχεις να κάνεις με εκατοντάδες πολίτες και τους σκοτώνεις για να προστατέψεις την κυβρέρνηση γιατί ακόμα κια ναυτικοί έχουν ψάξει το void century... δεν προστάτεψε τον κόσμο και τους πολίτες προστάτεψε την κυβέρνηση είναι σκυλάκι της κυβέρνησης αυτό κάνει... μπορεί όπως λες να είναι αποφάσεις που έπρεπε να πάρει, ποτε δεν θα τις έπαιρνε ένας ηθικός μαριν όμως, γι αυτό βαλαν τον σακαζουκι που είναι βρωμικος
Μα δεν προστάτεψε την Κυβέρνηση. Τους πολίτες προστάτεψε με τη δική του λογική γιατί δεν ξέρει τίποτα με το τι θέλει να κρύψει η Παγκόσμια Κυβέρνηση. Κανένας Marine δεν το ξέρει. Οι Gorosei και άλλοι υψηλόβαθμοι που ξέρουν απλά ένα πασάλειμα. Αυτός δεν ήταν υψηλόβαθμος τότε, γιατί μπροστά σε έναν Αρχιναύαρχο ή ένα Διοικητή όχι ο Αντιναύαρχος δεν πιάνει μια, ειδικά όταν το 50% των γνωστών Marines που έχουμε δει είναι Αντιναύαρχοι.

Tcixlas

Tcixlas

 

τώρα με την τόσο τεράστια δύναμη του ναυτικού και μιας και ο ίδιος κυνηγάει και πλακώνει στο ξύλο τους πάντες και έχει καταφέρει να κάνει τοσο ισχυρό ναυτικό γιατί έχει αφήσει το new world ανεξέλγκτο? αφού αντιμετωπισε τον wb γιατί δεν κυνηγάει να ρίξει τους πειρατές ακόμα και ο ίδιος?

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί τα πράγματα στο Νέο Κόσμο είναι ομαλά. Σαν θεατής ξέρεις πως δεν θα είναι σε λίγο καιρό χαίρω πολύ. Καταλαβαίνει πως τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο χρειάζονται οι Yonkou απλά για να δείξει τη δύναμή του έβαλε τα Κεντρικά στις περιοχές τους σαν να τους λέει "όποιος έχει πρόβλημα ας το πει". Αν είχε την επιλογή να εξαφανίσει τους Yonkou και οι θάλασσες να μείνουν ήρεμες με το Ναυτικό προστάτες θα το έκανε αλλά αυτό είναι μια ουτοπία. Μπορεί με το που έριξε το Newgate να ανέβηκε στα μάτια των Marines αλλά όταν πέφτει ένας Yonkou μόνο καταστροφή φέρνει και ας χαίρονταν οι καθυστερημένοι οι πολίτες με τη νίκη του Ναυτικού.

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν λέω για τους yonkou ρε? λεω για τους supernova.... αρχίσανε τα alliances και ετοιμάζονται να κανουν πανικό, γιατί δεν τους συνθλίβει όταν είδαμε ότι μπορει να το κάνει και έχει τα κότσια να το κάνει no matter what... θα γλιτώσει πολύ κόσμο αρκετοί είναι αιμοδιψείς

Kamikaze

Kamikaze

 

Έστειλε τον Issho να εξαφανίσει τους Mugiwara-Heart και αυτός τους άφησε. Τώρα για τους άλλους 3 δεν ξέρει που είναι, ο Absa δεν είπε το μέρος, είπε απλά το γεγονός.

Aldark

Aldark

 

Τώρα εδώ έχετε γράψει πάρα πολλά , έχουν πέσει και σπόιλερ για το άνιμε απ'ότι βλέπω χοντρικά , παρακαλώ κρύψτε τα μη χαλάσουμε τη συνέχεια στους unsullied (λολ) !
Εγώ δε βρίζω τον Ακαίνου , δεν είναι ο αγαπημένος μου (το αντίθετο μάλιστα) ναύαρχος μα είναι αυτός που πρέπει να είναι. Ο Έης έφταιγε που πέθανε , ο ίδιος έκανε το καθήκον του. Ίσως είναι λίγο άτιμος στον τρόπο που θα κάνει τη δικαιοσύνη του , αλλά έτσι πάει. Διαφωνώ και δε θα δρούσα ποτέ έτσι , αλλά kill millions to save billions. Όσο για το ότι είναι σκύλος της κυβέρνησης , ναι είναι. Δεν ξέρει όμως τι παίζει , όπως και κανένας ναυτικός. Γι'αυτό οι marines στην πλειονότητα δρουν σωστά...οι άλλοι φταίνε για όλα.

Tcixlas

Tcixlas

 

απλά έπρεπε να εμφανίζει το ενδιαφέρον για να ανακαλύψει τι παιζει και δεν το κάνει είναι σκυλάκι υποτασεται και κάνει οτι του πουν κια εξαφανίζει στοιχεία χωρίς προσωπικο ενδιαφέρον, καλός στρατιώτης για την κυβέρνηση, οχι τοσο καλός ναυτικός, κακός άνθρωπος

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί να ενδιαφερθεί; Δεν το νοιάζει τι προσπαθεί να καλύψει η Κυβέρνηση. Οι πολίτες τον νοιάζουν και πριν πεταχτεί κάποιος να πει "για αυτό τους σκοτώνει" ας ξαναδιαβάσει αυτό που έγραψα πριν. Δεν έχει λόγο να μάθει τι έγινε στον Κενό Αιώνα.

Tcixlas

Tcixlas

 

Γι αυτό και είναι σκυλάκι, δεν έχει προσωπική ηθική, κάνει ότι του πουν χωρίς να νοιάζεται αν είναι σωστό ή όχι, τον ελέγχουν σε τεράστιο βαθμό οι gorosei και το ότι τους μιλάει όπως αναφέρθηκ και πιο πάνω με τον τρόπο που τους μιλάει, απλά δείχνει ότι έχει οικειότητα μαζί τους, αποδεικνύει το πόσο σκυλάκι είναι

Santouryuu

Santouryuu

 

χωρίς ακαινου το OP θα ήταν πολύ ανιαρό... το έχετε σκεφτεί αυτό;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης