Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Φιλοσοφικες Αναζητησεις.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν διαφωνώ, δεν θα ήθελα να λείπει γουστάρω που υπάρχει και αυτή η πλευρά, μου αρέσει σαν ακαινου σαν στύσιμο απλά λέω το γιατί δεν τον παω.... ουτε αδύναμο τον είπα, ούτε άχρηστο... απλά δεν τον προτιμώ... αυτό... ξεκάθαρα υποκειμενικά

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:Γι αυτό και είναι σκυλάκι, δεν έχει προσωπική ηθική, κάνει ότι του πουν χωρίς να νοιάζεται αν είναι σωστό ή όχι, τον ελέγχουν σε τεράστιο βαθμό οι gorosei και το ότι τους μιλάει όπως αναφέρθηκ και πιο πάνω με τον τρόπο που τους μιλάει, απλά δείχνει ότι έχει οικειότητα μαζί τους, αποδεικνύει το πόσο σκυλάκι είναι
Το ακριβώς αντίθετο. Έχει την ιδεολογία του και αν του πας κόντρα θα έρθει να στην πει με τον ανάλογο τρόπο. Ξαναδιάβασε ξανά τη συζήτηση Gorosei-Sakazuki και αν βρεις οικειότητα στη συνομιλία τότε εκτός από το "διεφθαρμένος" δεν ξέρεις και τη σημασία αυτής της λέξης. Ο τύπος τους βρίζει κανονικότατα σε κάθε του πρόταση. Λόγω του ότι είχαν τέρμα άδικο και δεν μπορούσαν να τον νικήσουν λεκτικά ο τύπος που φέρνει στο Gorbachev άλλαξε θέμα συζήτησης και το πήγε στον Kuzan και για καλή τους τύχη η συζήτηση διακόπηκε από το Marine που μπήκε.

Tcixlas

Tcixlas

 

πλάκα μου κάνεις αν το να τους βρίζει και να του μαζεύουν απλα το λουρί δεν δείχνει οικειότητα τοτε τι? το διεφθαρμένος όρισα απο πάνω το πως το είπα σο άκυρο αυτό που λες περι έλλειψης γνώσης :p

απο κει και πέρα δες το όσο πιο αντικειμενικά μπορείς εκτός του ότι τον γουστάρεις, και πες μου, δεν είναι σκυλάκι? το ίδιο του το όνομα είναι σκυλί της κυβέρνησης :p

104Φιλοσοφικες Αναζητησεις. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φιλοσοφικες Αναζητησεις. Παρ 08 Ιουλ 2016, 03:02

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν σας κοβω για ατομα της φιλοσοφιας...να το κλειδωσω;

105Φιλοσοφικες Αναζητησεις. - Σελίδα 5 Empty Απ: Φιλοσοφικες Αναζητησεις. Παρ 08 Ιουλ 2016, 10:53

Tcixlas

Tcixlas

 

τι λες νεαρέ, εγώ είμαι περήφανος ρήτωρ

Shikkoku

Shikkoku

 

Πώς μπορώ να ξέρω ότι υπήρχε το χθες και γενικά όλο το παρελθόν; Πώς ξέρω ότι δεν ξύπνησα σήμερα απο το μηδέν κι οτι οι αναμνήσεις μου από το παρελθόν δεν είναι ψεύτικες εικόνες που δεν υπήρξαν ποτε;

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Τhread... χωρις νοημα!

Shikkoku

Shikkoku

 

Είναι σχεδόν ειρωνικό το πώς παραμένοντας σοβαρός και οντόπικ σε τέτοια θέματα δημιουργεί την εντύπωση πως σπαμμάρεις/τρολλάρεις..

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:01, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aνετα...

Βεβαια θα ηθελα να ημουν στην θεση του Light... buhu

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:00, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Shadow Ace έγραψε:Παρακαλειται να ΜΗ ποσταρει στο τοπικ οποιοσδηποτε ΔΕΝ βρισκεται υπο την επιδραση αλκοολ η ναρκωτικων.

~~

καλη ερωτηση elidor.
θα ποσταρω μεθυσμενος αυριο.

Νομιζω οτι ο Shadow Ace ηταν σαφεις οταν το εγραψε!

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Σκαστε το μαζι μου κι ας συνεχισουμε..
Σοβαρα, αφηστε μου ενα φιλοσοφοτοπικ, τα κλειδωνετε συνεχεια:ρ

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:00, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Ωραιά λοιπόν, αυτό το τόπικ θα είναι το μόνο τόπικ για φιλοσοφίες που θα μείνει ανοιχτό και θα είναι γενικά για φιλοσοφία @aldark @Deathracer2009 @Shikkoku μην το κλειδώσετε τιμης έννεκεν elidor

Απο εκεί και πέρα αν τα καταφέρετε πάλι και γινει το "Καψτε τα εγγεφαλικά σας κύτταρα V2.0.0" εγω δεν θα φταιω αν κλειδωθει.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Scarlet D. στις Παρ 21 Οκτ 2016, 00:47, 2 φορές συνολικά

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
I' ll be watching.... hehehe

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Πόσο χρονών θα ήσουν αν δεν ήξερες πόσο χρονών είσαι;

Η γιαγια μου δεν ξερει ποσο χρονων ειναι και δεν την πειραξε ποτε... απλα έχει προβλημα με τα χαρτια. Απο εκεί εμαθα οτι ο αριθμός ηλικία όσο μεγάλος και να είναι δεν μου λεει κάτι. Αυτό που μου κάνει είναι αξίες όπως ο χαρακτήρας το καθενώς και η ωριμότητα του μυαλού του. Επίσης νομίζω οτι υπάρχουν διάφοροι επιστημόνικα όργανα που μπορούν να σκανάρουν το σώμα και να σε χρονολογίσουν.

http://www.onepiecegr.com/

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:00, 1 φορά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

yagamidimitris έγραψε:Ε, ας υποθέσουμε ότι δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο. Επίσης έχεις ακόμα πολλά να μάθεις, η ερώτησή μου τέθηκε για να σε κάνει να αναρωτηθείς πόσο σχετικά είναι όλα στο σύμπαν και κατά πόσο η ίδια σου η αντίληψη επηρεάζει τον κόσμο όπως εσύ τον αντιλαμβάνεσαι.

Γράφω ο πούστης.
ε απλα αν υποθέσουμε οτι η γη ηταν άνθρωπος και η ζωή της ήταν περίπου 100 χρόνια η ζωή μας σχετικά με την γή θα ήταν 0,0001 δευτερολεπτα. ΤΣΟΥΠ

http://www.onepiecegr.com/

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
16

Santouryuu

Santouryuu

 

το μόνο καλό που έκανε ο sakazuki είναι που έφαγε ace... ελπίζω να ψοφήσει

~Santouryuu~ 21.10.2016

Shikkoku

Shikkoku

 

Ο χρόνος είναι μια ψευδαίσθηση που εμείς οι άνθρωποι δημιουργήσαμε, όμως δυστυχώς μας επηρεάζει κάθε στιγμή..

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Patty D.Luffy έγραψε:16

Santouryuu έγραψε:το μόνο καλό που έκανε ο sakazuki είναι που έφαγε ace... ελπίζω να ψοφήσει

~Santouryuu~ 21.10.2016

Κόφτε το. Αφου θέλατε σοβαρό (σχετικά) τόπικ για φιλοσοφικές συζητήσεις τουλάχιστον μην του βγάλετε και αυτουνου τα μάτια στο σπαμ.

Shikkoku έγραψε:Ο χρόνος είναι μια ψευδαίσθηση που εμείς οι άνθρωποι δημιουργήσαμε, όμως δυστυχώς μας επηρεάζει κάθε στιγμή..

Ο χρόνος υπάρχει μόνο και μόνο για να μην γίνουν όλα τα συμβάντα την ίδια ακριβώς στιγμή

http://www.onepiecegr.com/

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:00, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Please let me put the last nail in the coffin by locking this thread.... muahaha muahaha muahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης