Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

moumia

moumia

 

Να πας στο γιατρο να το δεις...

Το στήθος είναι βασικό το τρέξιμο δε γυμνάζει μόνο τα πόδια αλλά όλο το σώμα και πρέπει να είσαι δυνατός σε όλο το ίδιο.
Αν κάνεις ποτέ ταχύτητες στο τέρμα στο τέλος παρατηρίσεις το αίμα να ειναι σε όλο το σώμα και θα λες τι σκατά έκανα βάρη στα χέρια πως τουμπάνιασα έτσι!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ας δουμε μερικους διαγωνιζομενους σε διαγωνισμους strongman, powerlifting και bodybuilding μεσα στα χρονια... Πως ηταν καποτε και πως ειναι σημερα....

BODYBUILDING

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Aυτα στο 1970-1980 περιπου...

Παμε να δουμε τα σημερινα...



Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Aρκετα ομως με το bodybuilding, ας δουμε τωρα τους pοwerlifters και strongmen....

Περιπου το 1970-1980

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Για να δουμε πως ειναι σημερα 30+ χρονια μετα....

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Tι πιστευεται ευθυνεται για τις αλλαγες στα σωματα τους? Νεοι τροποι εκγυμνασεις που δεν υπηρχαν στο παρελθον? Νεα διατροφικα μυστικα? Η.... Κατι αλλο..?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elidor στις Τρι 27 Σεπ 2011, 19:34, 1 φορά

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
χάπια είναι η απάντηση(:P),και πρέπει να έχεις κάνει ένα λάθος στις εικόνες..η τελευταία εμφανίζεται και στο bodybuilding του 70-80


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Elidor

Elidor

 

Avarga
To εφτιαξα... Και δεν ειναι μονο χαπια, ειναι και κατι ενεσουλες..

moumia

moumia

 

Πολύ ωραία είναι όλα !
Τώρα όμως η διαφορά είναι στο ότι και το 70 και 80 παίρνανε τα χαπάκια τους και τις ενεσούλες τους σε μικρότερο βαθμό βέβαια , απλά τώρα είναι πολύ περισσότερο εξελιγμένα και τελείως παραμωρφωμένα.Με αποτέλεσμα να είναι όλοι τους αιδία και σκέτο σίχαμα και όσο πάει θα γίνετε και περισσότερο αυτό...


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
To αστειο της υποθεσης ειναι πως το 70 επειδη δεν ξεραν πως να παρουν τι, καταλληλες δοσολογιες κτλπ, εβγαλαν πολλα προβληματα αργοτερα, ενω οι σημερινοι εχουν καλυτερη υγεια... Με ολη αυτη την χημεια στο τελος θα ειναι ολοι σαν αρκουδες και με αριστη υγεια... Αλλα νταξ, αυτα για οσους εχουν λεφτα παντα ετσι...

EDIT: O Ισλανδος θεος, Jon Pall Sigmarsson!



Eνας απο τους καλυτερους strongman που περασαν ποτε, η νεμεσις του θρυλικου Bill Kazmaier.

Sosa

Sosa

 

το bb οπως και το strongman δεν ειναι αθληματα, ειναι σοου.
το bb το απορριπτω και λογω αισθητικης. το θεωρω ασχημο θεαμα.
το strongman ειναι καπως πιο ενδιαφερον, αλλα εχει κι'αυτο τις γνωσες συνεπειες οπως το bb.
ο πραγματικος αθλητισμος ειναι υγεια, ο επαγγελματικος οχι. Εμπορευματοποιηση, μαρκετινγκ, χορηγιες και διαφορα τετοια τον εχουν διαφθειρει.

Σπόιλερ:


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

Elidor

Elidor

 

Avarga
Το strongman οχι μονο ειναι αθλημα, αλλα ειναι και απο τα πιο δυσκολα και απαιτητικα αθληματα...

Προφανως δεν εχεις δει ποτε διαγωνισμο Strongman... Η αν εχεις δει, εχεις δει καμια επιδειξη του Τρομαρα μοναχα...

Ειναι ενα αθλημα το οποιο συνδιαζει μυικη δυναμη, φυσικη κατασταση και μερικες φορες και ταχυτητα... Η μυικη δυναμη δεν αρκει ομως, χρειαζεται και μυικη αντοχη...

Κομματι του strongman ειναι events οπως το apollo's axle και το log press... Κατι πολυ κοντα στο αθλμα της αρσεις βαρων. Θες να μου πεις μηπως πως η αρση βαρων δεν ειναι αθλημα?

Επισης στο πιο παραδοσιακο strongman, τα highland games της Σκοτιας εχουν πολλα αθληματα συμπεριλαβανομενου και το πεταγμα σφυρας... Το οποιο ειναι ΚΑΙ αθλημα των ολυμπιακων αγωνων...

Σε καποιους διαγωνισμους μαλιστα εχουμε δει και events ομοια με το bench press (η τον απλο παγκο αλλιως) αθλημα της αρσης βαρων των παραολυμπιακων...

Πως γινεται λοιπον ενα αθλημα που συνδιαζει ολα αυτα να μην ειναι αθλημα?

Και υπαρχουν και απειρα αλλα events που δεν θα αναλυσω... Το να λες ομως πως το strongman δεν ειναι αθλημα ειναι μπουρδα..

Οσο για το bodybuilding, οχι μονο ειναι αθλημα αλλα ειναι και καλλιτεχνικο αθλημα, το σωμα σου γινεται το ιδιο το εργο τεχνης.... Μην κρινεις απο το σημερινο bodybuilding, κρινε απο το bodybuilding της εποχης 1960-1980...

Sosa

Sosa

 

δεν εχεις ασχοληθει και πολυ με αθλητισμο, ε;


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 Evangelion_neon_genesis_misato_katsuragi_desktop_1024x768_wallpaper-256474

Elidor

Elidor

 

Avarga
Απο οτι ειπα αυτο καταλαβες? ε?

Μια χαρα εχω ασχοληθει με αθλητισμο.... Ισως με διαφορετικα αθληματα απο αλλους ανθρωπους... Π.χ. ποτε δεν επαιξα μπαστεκ, ποδοσφαιρο κτλπ... Ουτε στιβο εκανα.... Εκανα πυγμαχια, mma, και βαρη. Αυτος ειναι ο αθλητισμος μου...

Εχω και κατι χρονια κολυμβηση και βολευ αλλα δεν τα μετραω ημουν μπεμπης...

Kauko

Kauko

 

Αυτά Elidor είναι αθλήματα για μπαλαρίνες...
Παίξε λίγη μπάλα η λίγο μπασκετάκι καλύτερα

Elidor

Elidor

 

Avarga
Οταν αποφασισω να παρατησω τα βαρη και να τρεχω σαν λουλου πισω απο μια μπαλα θα σου πω να με παρεις στην ομαδα σου.

core

core

 

Καλά κάνεις elidor και εγώ της ίδιας άποψης είμαι….


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 07Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
opinions are like assholes,everybody has one


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Elidor

Elidor

 

Avarga
core έγραψε:Καλά κάνεις elidor και εγώ της ίδιας άποψης είμαι….

Για αυτο εσυ μια μερα θα πας φτασεις ψηλα εδω μεσα.

Johnyman έγραψε:opinions are like assholes,everybody has one


Και αυτο που ειπες αποψη σου ειναι κυριε Asshole.

core

core

 

Elidor έγραψε:
core έγραψε:Καλά κάνεις elidor και εγώ της ίδιας άποψης είμαι….

Για αυτο εσυ μια μερα θα πας φτασεις ψηλα εδω μεσα.

gj! gj!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 07Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ελα να ζωντανεψουμε το τοπικ. Πως ειδατε την αρση βαρων? Οτι εδειξε δηλαδη.... Γαμιεται η κρατικη, γαμιεται πολυ ασχημα.... Δεν μας εδειξε τον Κινεζο στα 85 κιλα... Κινεζο ακουγαμε, ο κινεζος θα ανοιξει με 175 μας λεγανε, ο Κινεζος ειναι φαβορι μας λεγανε, ο Κινεζος ειναι παγκοσμιος μας λεγανε... Και λιγο πριν βγει ο Κινεζος μας το γυρισαν στη γαμημενη κολυμβηση παλι...

Γενικα πως βλεπετε την προβολη των ολυμπιακων? Εγω θα την χαρακτηριζα τρισαθλια... Σημερα ενω περιμενα να δω αρση βαρων, τζουντο και σκοποβολη οπως μου υποσχεθηκαν, ειδα κανα 20λεπτο αρση βαρων, 0 λεπτα τζουντο και 0 λεπτα σκοποβολη... Αντιθετως ομως μου επριξαν τα αρχιδια με 4 ωρες + για ενα γαμημενο αγωνα τεννις....

Kauko

Kauko

 

Στον "γαμημένο" αγώνα τέννις, έπαιζε ο καλύτερος τεννίστας στον κόσμο, οπότε δικαιολογημένα το έδειξαν. Το γεγονός ότι ο αγώνας πήγε 4.30 ώρες δεν είναι ευθύνη της ΕΡΤ. Γενικά πάντως έχεις δίκιο για την κακή κάλυψη των αγώνων. Δεν έδειξαν την πρεμιέρα της Dream Team στο μπάσκετ που είναι η αττραξιόν όλων των Ολυμπιακών.

Εξηγήστε μου λίγο γιατί δεν κατεβάζουμε τον Ζαμπίδη στους Ολυμπιακούς. Θα ήταν σίγουρο μετάλλιο έστω και στο απλό μποξ, γιατί kickboxing δεν έχουν οι Αγώνες.

Elidor

Elidor

 

Avarga
Δεν γινεται να κατεβει οπως λες εστω και στο απλο box γιατι ειναι επαγγελματιας αθλητης. Η πυγμαχια των ολυμπιακων ειναι ερασιτεχνικου επιπεδου.

Και χεστηκα για το ποιος επαιζε, 4.30 ωρες ειναι πολλες... Και ας ειναι και ο καλυτερος τεννιστας, υπαρχουν απειροι αθλητες οι οποιοι ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο σε οτι κανουν και ουτε που ασχοληθηκαν να μας τους δειξουν... Ελεος δηλαδη... Απο την πρωτη μερα τα ιδια πραγματα δειχνουν... Η μονη διαφορα χθες με τον στιβο.

razor1911

razor1911

 

Elidor έγραψε:Δεν γινεται να κατεβει οπως λες εστω και στο απλο box γιατι ειναι επαγγελματιας αθλητης. Η πυγμαχια των ολυμπιακων ειναι ερασιτεχνικου επιπεδου.

Και χεστηκα για το ποιος επαιζε, 4.30 ωρες ειναι πολλες... Και ας ειναι και ο καλυτερος τεννιστας, υπαρχουν απειροι αθλητες οι οποιοι ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο σε οτι κανουν και ουτε που ασχοληθηκαν να μας τους δειξουν... Ελεος δηλαδη... Απο την πρωτη μερα τα ιδια πραγματα δειχνουν... Η μονη διαφορα χθες με τον στιβο.
Και πουλανε σαπια ποιοτητα εικονας. Να βλεπαμε κανενα αθλημα που δεν εχουμε ξαναδει... Ας ειναι καλα η ΕΡΤ δορυφορικη που δειχνει και τα υπολοιπα αθληματα


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 NMKp9JO

Elidor

Elidor

 

Avarga
Εγω στην ERT HD την δορυφορικη ειδα οτι εδειχνε ακριβως οτι και η ΝΕΤ.. Χθες τουλαχιστον.

razor1911

razor1911

 

Elidor έγραψε:Εγω στην ERT HD την δορυφορικη ειδα οτι εδειχνε ακριβως οτι και η ΝΕΤ.. Χθες τουλαχιστον.
Και ποσα πληρωνεις για μια ΕRΤ ΗD?
Εγω βλεπω το ΕΤ3 θολο


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 NMKp9JO

Elidor

Elidor

 

Avarga
Δεν πληρωνεις κατι.. στα ψηφιακα καναλια ειναι.... Αν πιανεις ψηφιακα πιανεις και αυτην..

NoLaw_NakamaLaw

NoLaw_NakamaLaw

 

ελεος ρε τι ακουω σας αρεσει η πυγμαχια μαι ται και κατι τετοια ελεος...
ρε ελιντορ πως αντεχεις χωρις να πεζεις μπαλα εγω πεζω καθε μερα....
μια μερα χωρις μπαλα ισον μια σαπια μερα για εμενα...


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 New-1

Santouryuu

Santouryuu

 

το βοδυβιλντινγκ ειναι για λουλουδες. αναβολικα και μοστρα, και το θεαμα ειναι αποκρουστικο. τα αλλα δυο που ανεφερες τα βρισκω πιο ενδιαφεροντα. πιο αντρικα αθληματα βρισκω την κοπηλασια και αυτο εδω: https://www.youtube.com/watch?v=YnBHaq6rzcE&feature=related


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 3 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης