Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting.

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

moumia

moumia

 

Οσον αφορα τον Σβατζαινεκαιρ καμια σχεση με αυτα που λετε επειδη ξερω κατι παραπνω επι του θεματος δεν φταινε οι ουσιες μην ξεχνατε και ο Σταλονε 64 ειναι!!

Απλα ο λογος ειναι οτι δε γυμναζεται πλεον και αυτο σημαινει οτι φαινεται κιολας απο την εικονα να συνεχηζει να τρωει το ιδιο οπως ετρωγε και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να το παρει σε βαρος και λιπος ενω πριν το εκαιγε λογο της γυμναστικης απλο. nice!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
moumia έγραψε:Οσον αφορα τον Σβατζαινεκαιρ καμια σχεση με αυτα που λετε επειδη ξερω κατι παραπνω επι του θεματος δεν φταινε οι ουσιες μην ξεχνατε και ο Σταλονε 64 ειναι!!

Απλα ο λογος ειναι οτι δε γυμναζεται πλεον και αυτο σημαινει οτι φαινεται κιολας απο την εικονα να συνεχηζει να τρωει το ιδιο οπως ετρωγε και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να το παρει σε βαρος και λιπος ενω πριν το εκαιγε λογο της γυμναστικης απλο. nice!

Οι ουσιες που επερνε παιζουν μεγααααλο ρολο... Το λαποαδιασμα που εχει τωρα ομως ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ απο την ηλικια και το σταματημα της γυμναστικης.

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εννοείται Σταύρο πως οι ουσίες παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο σε αυτήν την κατάσταση.
Powerlifting and Strongman rulez!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

moumia

moumia

 

σιγουρα εχουν και οι ουσιες αλλα δεν ειναι μονο η ηλικια οπως ξανα ειπα το οτι σταματησε την γυμναστικη οπως και τη διατροφη που εκανε εφερε αυτο το πραγμα σαν αποτελεσμα διοτι πρωτα ειχαν μεγαλωσει οι μυες του και επερναν συνεχως πρωτεινη οταν σταμτησε οι μυες ηταν ηδη μεγαλοι αλλα απο το σταμητημα της γυμανστικης και της διατροφης αυτοι επεσαν και ηρ8ε αυτο το αποτελεσμα...!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Οι ουσιες και το λαπαδιασμα δεν εχουν σχεση... Δειτε τον Dorian Yates ο οποιος σταματησε τα αναβολικα αλλα γυμναζεται και τρωει καλα ακομη... Ειναι στην κυριολεξια μισος απο οτι ηταν αλλα ακομα πολυ γυμνασμενος...

moumia

moumia

 

Πολυ σωστος!!!
εισαι...
το θεμα ειναι να μην σταματας την γυμναστικη..!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Hρθα για να ζωντανεψω το καλυτερο τοπικ του φορουμ.

Θελω ψηφο αναμεσα σε strongman και powerlifting για να ανεβασω βιντεο.

moumia

moumia

 

τι θες να πεις πιο από τα δύο είναι καλύτερο ;
για μένα powerlifting τέρμα δύναμη!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Kαι το strongman ομως ειναι δυνατο, το καλο με το strongman ειναι οτι περιλαμβανει τα παντα, ακομα και powerlifting μεσα του... Ειναι πιο "ολοκληρομενο" σαν αθλημα..

moumia

moumia

 

Δίκιο έχεις...Αλλά το powerlifting είναι πιο παραδοσιακό σαν άθλημα από το strongman.
Εσύ ασχολήσαι με τίποτα ;


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Παραδοσιακο... Εξαρταται, το strongman υπηρχε εδω και αιωνες σε διαφορες μορφες οπως τα highland games της Σκοτιας... Ακομα και διαφοροι strongmen οπως και ο δικος μας ο Τρομαρας, που γυρναγαν τον κοσμο ολο για να δειξουν τους "αθλους" τους...

Εγω απλα γυμναζομαι, τεινω προς το powerlifting στην προπονηση μου καθως το να βρεις γυμναστηριο στην Ελλαδα με εξοπλισμο strongman ειναι αδυνατον, οσο αδυνατον ειναι και να τον φτιαξεις μονος σου... Απλα το strongman δεν υπαρχει εδω κατω.

moumia

moumia

 

Δεν φέρνω αντήρηση από ότι έχω ακούσει και εγώ ομιλώ.Ασχολούμαι με στίβο στις ταχύτητες και το powerlifting είναι μέσα στην προπόνηση μου όπως και δίποτε! Είναι κάτι πολύ ωραίο αλλά και επικίνδυνο συνάμα...


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Απο οσο γνωριζω στον στιβο κανετε αρκετα βαρη, αλλα δεν ξερω σε τι επαναληψεις πεφτετε... Πατε ποτε σε max?

moumia

moumia

 

Ο στίβος έχει πολλά αγωνίσματα και σε όλα αυτά γίνονται διαφορετικά στα βάρη ,τέλος πάντων στο δικό μου άθλημα 100 και 200 έχει ουσιαστικά βαθύ κάθισμα,άρσεις θανάτου ,πάγκο και στριψήμματα αλλά και επολέ ζετέ. Κάνοντας πολλά κιλά λίγες επαναλήψεις 1-3 και πολλά σετ4-6 και μερικές φορές μέγιστες ...


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ωραιο το επολε ζετε, αλλα δυσκολη η τεχνικη...

didimakia

didimakia

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bphQjqF5inY
Η ασχημια στο μεγαλειο της.


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

Elidor

Elidor

 

Avarga
Αυτος ειναι ο Mr. Synthol... Αμα παρεις ενα μαχαιρι και του κοψεις το μπρατσο θα βγει ενα λαδι υγρο απο μεσα...

moumia

moumia

 

Ναι είναι όντως δύσκολη η τεχνική αλλά σιγά σιγά όλα μαθαίνονται...
οτι μαλακια υπαρχει απο τα αναβολικα το πηρε αυτος ! μονο καποιος ηλιθιος θα το επαιρνε αυτο με αυτα που προκαλει...!


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Αρσεις θανατου με ιμαντα τραβατε η χωρις?

moumia

moumia

 

τι θες να πεις με ιμαντα ;
εγω συνηθως προτιμω το ενα ποδι ξεχωριστα και για μεγιστες και τα δυο...


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ξερεις ρε, ιμαντες, αυτα που δενεις στα χερια και πανω στην μπαρα και βοηθαει την λαβη σου να μην ανοιξει η κατι τετοιο.... Σε κανα βιντεο στο youtube αμα δεις "straps" τα λενε οι Αμερικανοι...

Edit: Οριστε... Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 Golds%20Gym%20Leather%20Weight%20Lifting%20Strapsmain_image

moumia

moumia

 

Α , μία φορά έχω φορέσει μου σκήστηκε και από τότε δε τα εμπιστεύομαι.
Εσύ τι κίλα ,επαναλύψεις και σετ κάνεις ;


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Στις αρσεις πανω απο 3 επαναληψεις δεν παω ποτε... Εχω φτασει μεχρι 210χ1 με ιμαντες... Χωρις ιμαντες δεν ξερω, τελευταια αρχισα να δουλευω τον πηχη και την λαβη μου για να αρχισω να τραβαω χωρις αυτους...

Καθισματα δεν μπορω να κανω πισω γιατι με ενοχλουνε στο γονατο, κανω μονο μπροστινα αλλα μην φανταστεις πολλα κιλα, 2-3 φορες τα εχω δουλεψει μονο, 100 κιλα για 3 επαναληψεις ειχα φτασει.. Γενικα εχω μεινει πισω εκει γιατι εχω τραυματισει το γονατο μου και δεν μπορουσα να κανω ποδια για αρκετο καιρο..

Παγκο μεχρι 115 ισως και 120... Και εκει σχετικα αδυναμος ειμαι.. Για max μιλαω παντα..

moumia

moumia

 

Είσαι πολύ καλός στις άρσεις βλέπω! Εγώ 185 έχω φτάσει για τρεις δεν έχω κάνει max γίατι όταν ήταν να κάνω έπαθα θλάση...

Κάθισμα τι πρόβλημα έχεις ; Μήπως καμιά οστεοχονδρίτιδα ;
Εγώ αυτό έχω πάντως αλλά κάνω μήνα παρά μήνα λόγο δύναμης και έχω φτάσει τα 160 για μία τέρμα κάτω όμως...

Πάγκο κάνω σπανίως και είμαι στα 100 για τρεις δεν έχω κάνει μέγιστη.


_________________
Bodybuilding, Strongman Events and Powerlifting. - Σελίδα 2 29655134259620300511742

Elidor

Elidor

 

Avarga
Δεν ξερω τι προβλημα εχω, το ειχα χτυπησει σε προπονηση mma και απο τοτε δεν ξαναπατησα, με αφησε εκτος απο προπονηση ποδιων για 1-2 μηνες και ειναι σαν να ξεκινησα σχεδον απο το 0 τωρα...

Αρσεις ειναι η αγαπημενη μου ασκηση και εχω δωσει πολυ εμφαση σε αυτην, αλλα και εσυ για τα κιλα σου μια χαρα δυναμη εχεις... Στο κατω κατω δυνατο στηθος δεν εχεις αναγκη, δυνατα ποδια θες για να τρεχεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης