Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πολιτικες απόψεις και ρατσισμός

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Hawkins

Hawkins

 

Λοιπόν μαγκες ας πλακωθουμε εδώ αν είναι όχι στα αθλητικά

Για εμένα μάγκες ο ρατσισμός είναι πολύ κακο πραμμα 
Με τον σαντο μιλησαμε με πμ και μου είπε ότι ξέρει οτι οι χρυσαυγητες είναι αγράμματοι αλλά ειναι το μόνο ακροδεξιό κόμμα για αυτο το ψηφίζει 
Γνώμη μου ειναι ότι τέτοιους ανθρώπους δεν μπορείς να τους ψηφίσεις,δεν μπορείς να ψηφίσεις ανθρώπους οι οποίοι είναι φιλοναζοι...μέχρι και ναζιστικούς χαιρετισμούς κάνουν ασχετα που λενε ότι ειναι αρχαίος ελληνικος ολλοι ξέρουμε γιατι το κάνουν 
Εχουν βγαλει φωτό στους φουρνους των ναζι να χαιρετανε ναζιστικά...και ρωταω αν ο παππούς σου καηκε ζωντανος εκεί μεσα και εβλεπες κάποιον να βγάζει φωτο γεμάτη περηφάνια εκεί δεν θα θυμωνες?

Tcixlas

Tcixlas

 

μόνο εγώ βλέπω το σχόλιο περί αγράμματων, με ανορθόγραφο post και cringeάρω? no offence hawk

συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Ο λόγος που τα κάνουν αυτά, είναι ακριβώς γιατί είναι αμόρφωτοι. Γιατί δε μπορούν να κατανοήσουν τις συνέπειες των πράξεων τους. Δε μπορούν να καταλάβουν ότι οι πολιτικές τους "απόψεις" καταπατούν βασικά ανθρώπινα δικαιώματα. Δεν καταλαβαίνουν ότι πάνω απ όλα είμαστε άνθρωποι, και μετά χωριζόμαστε σε φυλές, και δεν υπάρχει ανώτερος και κατώτερος, πέραν της οικονομικές κατάστασης(που είναι άλλο θέμα τελείως)

και αν σάντο είσαι περήφανος για τα όσα έχεις να επιδείξεις ιστορικά θα έπρεπε να ντρέπεσαι περισσότερο που αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο παρελθόν για να φουσκώσεις το στήθος σου με περηφάνια και να επιδείξεις τον πολιτισμό σου. Προσωπικά ντρέπομαι που οι καλύτεροι Έλληνες ήταν οι Έλληνες του παρελθόντος, και εμείς επιδεικνύουμε μίσος, αμορφωσιά, έλλειψη σεβασμού, και καταστρέφουμε το μεγαλύτερο δώρο των προγόνων μας στην ανθρωπότητα, τη δημοκρατία...

Elidor

Elidor

 

Avarga
Hawkins έγραψε: 
Εχουν βγαλει φωτό στους φουρνους των ναζι



Oποιος δεν βαριεται να αφιερωσει τον χρονο του.

Tcixlas

Tcixlas

 

@Elidor άρα το θέμα μας είναι αν υπήρξαν ή όχι φούρνοι? ή εξάλειψη του φυλετικού μίσους?

Santouryuu

Santouryuu

 

Tcixlas έγραψε:μόνο εγώ βλέπω το σχόλιο περί αγράμματων, με ανορθόγραφο post και cringeάρω? no offence hawk

συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Ο λόγος που τα κάνουν αυτά, είναι ακριβώς γιατί είναι αμόρφωτοι. Γιατί δε μπορούν να κατανοήσουν τις συνέπειες των πράξεων τους. Δε μπορούν να καταλάβουν ότι οι πολιτικές τους "απόψεις" καταπατούν βασικά ανθρώπινα δικαιώματα. Δεν καταλαβαίνουν ότι πάνω απ όλα είμαστε άνθρωποι, και μετά χωριζόμαστε σε φυλές, και δεν υπάρχει ανώτερος και κατώτερος, πέραν της οικονομικές κατάστασης(που είναι άλλο θέμα τελείως)

και αν σάντο είσαι περήφανος για τα όσα έχεις να επιδείξεις ιστορικά θα έπρεπε να ντρέπεσαι περισσότερο που αναγκάζεσαι να καταφεύγεις στο παρελθόν για να φουσκώσεις το στήθος σου με περηφάνια και να επιδείξεις τον πολιτισμό σου. Προσωπικά ντρέπομαι που οι καλύτεροι Έλληνες ήταν οι Έλληνες του παρελθόντος, και εμείς επιδεικνύουμε μίσος, αμορφωσιά, έλλειψη σεβασμού, και καταστρέφουμε το μεγαλύτερο δώρο των προγόνων μας στην ανθρωπότητα, τη δημοκρατία...


Καταρχήν όχι δεν είσαι ο μόνος... Είναι όντως τρελή ειρωνεία  hahaha


Δεύτερον δεν είπα στον χωκ ποτέ ότι θέλω ακροδεξιο κόμμα, για εθνικιστικό μίλησα... Αυτά τα ακροδεξιά και πράσινα άλογα, τα εφηύρε η ελίτ, που μας θέλει όλους έναν αχταρμά για να μας κυβερνάει καλύτερα... 

Ένας λαός χωρίς γλώσσα, κουλτούρα, παραδόσεις είναι καταδικασμενος να πεθάνει... 

Αυτά που σκέφτομαι είναι πολύ βαθύτερα απ'οτι εσύ κι ο χωκ μπορείτε να φανταστείτε και απλά λέτε μαλακιες που ταιριάζουν στη γενική εικόνα των χρυσαυγιτων και καμιά σχέση δεν έχουν με μένα... 

Κι επειδή το δέσατε σκοινί κορδόνι, στα παπαρια μου οι Αλβανοί, ειλικρινά. Δεν ξέρω τι νταλκα κουβαλάτε, αλλά γενικά αλβανούς δεν γουστάρει κανένας... Και Γερμανούς και Τούρκους που συναντάω εδώ κι αυτοί τους απεχθάνονται, γιατί είναι πρωτόγονοι και μαχαιροβγαλτες... Δεν είμαι υποχρεωμένος να γουστάρω κανέναν λαό και μόνο και μόνο ότι μου έρχεται αηδία από την μπόχα τους, δε σημαίνει απολύτως τίποτα... Ναι μπορεί να έκλεινα τα σύνορα αν είχα την εξουσία που λέει ο τσίχλας ότι μου λείπει, αλλά μέχρι εκεί... 

Πιο πολύ να φοβάστε τους δήθεν ανοιχτόμυαλους φιλευσπλαχνους

hahaha

Tcixlas

Tcixlas

 

να κλείσεις τα σύνορα? δηλαδή αυτό θα ήταν το μόνο που θα έκανες με εξουσία ή έλλειψη δίωξης? άρα δεν ανήκεις σε αυτούς!! Αυτοί επιτίθενται σε κόσμο, μαχαιρώνουν κόσμο... σκοτώνουν!! και το χαίρονται αυτό!!

δεν είναι λύση να κλείσεις τα σύνορα. Λύση θα ήταν να τους εντάξει κανονικά! Να τους αναγκάσεις να φορολογούνται, να εργάζονται νόμιμα, να ασφαλίζονται, να μπορεί να λειτουργήσει το σύστημα χωρίς τρύπα απο την παραοικονομία!!

Τώρα συγκεκριμένα για τους αλβανούς που λες, σίγουρα έχει βγει περίεργο όνομα, και ο λόγος είναι ότι όταν άνοιξαν τα σύνορα, άνοιξαν τις φυλακές, και εκείνοι βγήκαν και άρχισαν τα εγκλήματα, κι έτσι τους βγήκε το όνομα... ξέρω πολύ τίμια παιδιά, οικογενειάρχες και τα καταφέρνουν πολύ καλά εδώ με αξιοπρέπεια!! Δε μπορείς να κρίνεις έναν ολόκληρο λαό, απο τις πράξεις μερικών ανεγκέφαλων. Αν πάει έτσι, ειδικά εμείς οι έλληνες τη γαμήσαμε!!!

Santouryuu

Santouryuu

 

Αυτό το επιχείρημα πηγαίνει both ways... Επειδή κάποιοι δεν δημιουργούν πρόβλημα, δε σημαίνει ότι όλοι είναι καλοί και ότι πρέπει να βγάζουμε τον σκασμό και δεν μπορείς να εντάξεις κάποιον που δεν θέλει (ή δεν μπορεί πνευματικά) να ενταχθεί... Ξύπνα, δεν ζούμε σε ουτοπία, δεν υπάρχουν μονοκεροι

Hawkins

Hawkins

 

Καλά το θέμα με τους Αλβανούς σηκώνει μεγαλη συζήτηση
Οπως λέει σωστά ο τσιχλας ήρθαν κοντά στους 10 χιλιάδες εγκληματιες λογικό να τους βγει το όνομα.Μετα άρχιζαν να λένε οι Αλβανοί ότι οι Έλληνες μας κοροιδευουν και μας μισούν και έτσι ουσιαστικα ξεκινησε μια μεγάλη αντιπαράθεση μεταξύ των δυο χωρών
 είναι κριμα να βλεπεις εναν με μισό ματι για εγκληματα που έκαναν κάποιοι άλλοι που αν το δούμε και με μαθηματικα πόσοι να ειναι ρε παιδί μου οι Αλβανοί εγκληματιες? Θα σου πω ενα μεγάλο νουμερο 15% δλδ ειναι ωραίο να μισεις ένα εθνος για το 15%?
Τωρα δεν ξέρω αν προσπαθείς να κάνεις προπαγανδα αλλά εχω φίλο αλβανο στην γερμανια και μία φίλη της μητέρας μου Σουηδία και λένε οτοτι τους φερονται καλά τώρα το απαιχθανονται δεν μπορώ να το εξηγήσω εκτός και αν κάνεις με ανθρωπους παρεα π εχουν τις ίδιες αποψης με εσενα

Santouryuu

Santouryuu

 

Που κάνω προπαγάνδα ρε φίλος; τι βλακειες είναι αυτές;

Hawkins

Hawkins

 

Δεν είμαι γερμανια για να ξέρω τι γίνεται αλλά επειδή ειπες  ότι έχεις μιλήσει με ανθρώπους εκεί και τους απεχθάνονται πραγμα που ειναι το ακριβώς αντίθετο από αυτά που ακούω εγώ από άτομα που ζουν εκεί
Λοιπόν θέλω να πω κάτι που δεν το έχω πει 
Όταν πήγα πρώτη γυμνασίου πήγα σε γυμνάσιο που δεν είχα τους φίλους από το δημοτικό παρά μόνο έναν 
Ήμουν χοντρός ντροπαλός δεν πολύ μιλαγα γιατί δεν ήξερα και κόσμο και ήταν 2 μαλακισμένα (που έμαθα έχουν γίνει πρεζακια τώρα) 2  χρόνια μεγαλητερα που με ενοχλούσαν μου είχαν πριξει τον π***** και εγώ από μικρός αν γινόταν κάτι δεν το έλεγα σε κανεναν το θεωρούσα κοριτσίστικο,αλλά μια μέρα τρώω μια μαχαίρια από έναν από αυτούς στην πλάτη...ο τύπος δεν ήθελε να με μαχαιρώσει απλά φόραγα την τσάντα και ήθελε να χτυπήσει την τσάντα αλλά με τρυπισε και εμένα και επειδή έγινε θέμα στο σχολείο το έμαθε ο φίλος μου (Αλβανός)και πλακωθεικε μαζί του και γενικά με υπερασπιζόταν πολύ...αυτός με έμαθε να φτιάχνω το ποδήλατο,ερχόταν σπίτι μου έτρωγε με την οικογένειά μου πήγαινα και εγώ σπίτι του παίζαμε play 
Δυστηχως όμως μια μέρα ήπιε με τον ξάδερφο του και σκοτώθηκε με το μηχανάκι.Ο ξάδερφος του πέθανε ακαριαία και εκείνος πέθανε στο ασθενοφόρο...παρότι μεθυσμένος και με σοβαρά τραύματα βρήκε δύναμη και σύρθηκε μέχρι εκεί που ήταν ο ξάδερφοςς του για να δει πως ήταν πραγματικά απίστευτο...έκανα καιρό να το ξεπεράσω και ακόμα τον θυμάμαι που και που 
Ήταν μια πολύ καλή οικογένεια και κρίμα που συνέβη αυτό...και σαν να μην έφτανε αυτό 2 χρόνια μετά ένα μεσημέρι βλέπω τον πατέρα του την ώρα που έμπαινε σπίτι τον χαιρετάω και έφυγα και το βράδυ μαθαίνω ότι παιθανε και ήμουν το τελευταίο άτομο που είδε στην ζωή του πριν πεθάνει στο σπίτι...δεν άντεξε τον χαμό του παιδιού του.
Σαντο ότι και να λες περί ότι σκέφτεσαι πιο βαθειά και εμείς λέμε μαλακίες τα ακούω βερεσε.Μια μέρα ολλη θα πεθάνουμε και όπως έλεγε και στην ταινία american beauty 'ημουν νεκρός χιλιάδες χρόνια πριν γεννηθω.Θα ζήσω την ζωή μου και κάποια στιγμή θα παιθανω και θα επιστρέψω στο κενό' 
Ειμαστε η γενιά που μπορεί να αλλάξει τα πραμματα προς το καλύτερο...το να μισούμε ο ένας τον άλλο τόσα χρόνια βλέπουμε που έχει οδηγήσει αν αρχίσουμε σιγά σιγά και δείξουμε αγάπη στον κόσμο μπορεί όχι όσο ζούμε εμείς αλλά είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή τα Τουρκία vs ελλαδα,τζιχαντιστές κτλπ δν θα υπάρχουν



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hawkins στις Δευ 27 Νοε 2017, 01:24, 2 φορές συνολικά

Santouryuu

Santouryuu

 

Και τι ήθελες να σου πουν; ναι είχε πρόβλημα με την αστυνομία; δεν είπα ότι είχαν, απλά δεν θα το παραδεχοντουσαν... Ποιος σου λέει ότι δεν πουλάνε ναρκωτικά; είσαι εκεί για να κρίνεις; Τεσπα, βαρέθηκα αυτή τη συζήτηση

hahaha

Tcixlas

Tcixlas

 

ποιός σου λέει ότι μόνο οι αλβανοί πουλάνε ναρκωτικά? ξεχνάς μου φαίνεται ότι τα μεγάλα κεφάλια είναι έλληνες ή και ιταλοί εδώ στα βαλκάνια? οι αλβανοί, βούλγαροι, ρουμάνοι κλπ είναι τα μικρά κεφάλια συνήθως εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων. Ειδικά εδώ στην Ελλάδα δε μπορείς να φανταστείς πραγματικά τι παίζει με ναρκωτικά. Δε το είχα αντιληφθεί μέχρι πριν κανα χρόνο που έγινε ένα συμβαν που δε μπορώ να μοιραστώ. Πίστεψε με λοιπόν όχι απλά δε το κάνουν οι αλβανοί αλλά είναι μειοψηφία και μικρή μειοψηφία πλέον.

Τώρα όσον αφορά το επιχείρημα σου, τότε όχι δε γυρνάει ανάποδα. Γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων αυτών είναι καλοί άνθρωποι, και δε μπορείς να μισείς έναν ολόκληρο λαό ανθρώπων για μια μειοψηφία... Επίσης δε θα έπρεπε να διαχωρίζεις του ανθρώπους σε καλούς και σε κακούς απο τη φυλή τους και το που κατάγονται. Στο κάτω κάτω γερμανία είσαι... Επίσης που ξέρεις ότι είσαι έλληνας? Επειδή γεννήθηκες ελλάδα? επειδή ξέρεις ελληνικά? Ποιος σου λέει ότι δεν είσαι τούρκους ή αιγύπτιος ή αλβανός με 400 χρόνια σκλαβιάς?? έχεις ψάξει τις ρίζες σου μέχρι και την τελευταία και ξέρεις τι είσαι?

Hawkins

Hawkins

 

Έκανα μία έρευνα από περιεργεια στο διαδίκτυο και είδα ότι σε Τουρκία ζουν 2 μυρρια Αλβανοί και ο κόσμος εχει καλή εικονα για αυτους 
Στην Γερμανία, Ιταλία και Ελβετία ζούν περίπου όσοι ζουν εδώ και δεν έχουν πρόβλημα μαζί τους...μάλιστα οι Γερμανοί λένε οτι μεσα σε έναν χρόνο μπορουν να μαθουν τα γερμανικά πολύ καλά λόγο της προφοράς στα αλβανικα που τουτους βοηθάει
Βέβαια ειδα ότι στην Ελβετία υπάρχει ένα πρόβλημα λόγο του οτι εκεί εδρεύει η αλβανική μαφία παρόλα αυτα δεν τους μισούν μιας και πολυ παίχτες της Ελβετίας είναι και Αλβανοί και το τιμάνε αυτό
Ένα άλλο ενδιαφέρον είναι ότι στις άλλες χωρες πήγαν κατά πλειοψηφία άνθρωποι με σπουδές δεν πήγαν για να δουλεψουν οικοδόμοι και στα χωράφια όπως εδω,θυμαμαι που είχα πάει μικρότερος σε έναν γάμο στην Αλβανία και έβλεπα Αλβανούς που εκαναν και κυριλε δουλειές και μ φενοταν καπως λολ

Aldark

Aldark

 

Με το που είδα το θέμα σκιάχτηκα. Θα μου πεις γιατί; Γιατί η συζήτηση μπορεί να ξεφύγει. Ωστόσο καλοί μου φίλοι , είναι αρκετά σε άλλο λέβελ η συζήτηση απ'ότι περίμενα και κυρίως κινείται στη σφαίρα του ρατσιστικού κομματιού του τίτλου (ο οποίος κλαίω , χοκ αλλαξέ τον μία ρε μαν :Ρ Πολιτικές απόψεις).
Κάποια πράγματα , μάλλον δυστυχώς δεν είναι αυτονόητα εν έτει 2017 πάντως... Σαφώς μια χαρά είναι ο πατριωτισμός , η ταυτότητα , οι παραδόσεις , η καθημερινότητα , η κουλτούρα , αυτά μας κάνουν εμάς , και η αλλοτρίωση , θα είναι καταστροφική. Μα δεν μπορείς να απορρίπτεις οτιδήποτε ξένο (ξέρω πως δεν το κάνεις σαφώς πχ εσύ Μάηκ , που απέχεις παρασάγκας από το μέσο χρυσαυγίτη as far as i know) , και οτιδηποτε ξενο στοχευμενα. Αλλιώς αυτόματα όλοι οι γερμανοί είναι ναζί , όλοι οι γάλλοι είναι βρωμιάρηδες τυριάρηδες κτλπ . Νεβερμαηντ , με κάλυψε ο Θανάσης απόλυτα πάνω πάνω...Δεν ήρθα να πω κάτι παραπάνω ετούτη τη στιγμή , θα παρακολουθώ με ενδιαφέρον το θέμα και με εμπιστοσύνη ότι δε θα γίνει χάβρα και δε θα αλληλο-μπλοκαριστούμε.

Santouryuu

Santouryuu

 

Tcixlas έγραψε:ποιός σου λέει ότι μόνο οι αλβανοί πουλάνε ναρκωτικά? ξεχνάς μου φαίνεται ότι τα μεγάλα κεφάλια είναι έλληνες ή και ιταλοί εδώ στα βαλκάνια? οι αλβανοί, βούλγαροι, ρουμάνοι κλπ είναι τα μικρά κεφάλια συνήθως εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων. Ειδικά εδώ στην Ελλάδα δε μπορείς να φανταστείς πραγματικά τι παίζει με ναρκωτικά. Δε το είχα αντιληφθεί μέχρι πριν κανα χρόνο που έγινε ένα συμβαν που δε μπορώ να μοιραστώ. Πίστεψε με λοιπόν όχι απλά δε το κάνουν οι αλβανοί αλλά είναι μειοψηφία και μικρή μειοψηφία πλέον.

Τώρα όσον αφορά το επιχείρημα σου, τότε όχι δε γυρνάει ανάποδα. Γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων αυτών είναι καλοί άνθρωποι, και δε μπορείς να μισείς έναν ολόκληρο λαό ανθρώπων για μια μειοψηφία... Επίσης δε θα έπρεπε να διαχωρίζεις του ανθρώπους σε καλούς και σε κακούς απο τη φυλή τους και το που κατάγονται. Στο κάτω κάτω γερμανία είσαι... Επίσης που ξέρεις ότι είσαι έλληνας? Επειδή γεννήθηκες ελλάδα? επειδή ξέρεις ελληνικά? Ποιος σου λέει ότι δεν είσαι τούρκους ή αιγύπτιος ή αλβανός με 400 χρόνια σκλαβιάς?? έχεις ψάξει τις ρίζες σου μέχρι και την τελευταία και ξέρεις τι είσαι?

Δεν μπορεί να κάνει κανείς συζήτηση μαζί σου, εγώ για παράδειγμα το είπα... Υποθετικά γιου νόου... Αμέσως να μας πεις από που έρχονται τα ναρκωτικά... Τι να την κάνουμε την δίωξη, έχουμε τον τσίχλα που ξέρει την προέλευση των ναρκωτικών

hahaha

Φαινοτυπικα με γαλανά μάτια και κάστανοξανθο μαλλάκι σίγουρα δεν είμαι τίποτα τριτοκοσμικο...

Και το σχήμα του κεφαλιού μου είναι ένα άψογο ωοειδές... Δεν έχω την αλβανική τετραγωνοκεφάλα, άρα τζίφος... 

muahaha

Hawkins

Hawkins

 

Καλά σαντο τρολαρις τώρα δεν πιστεύω σε καμμία περίπτωση να τα εννοείς 
Χαχαχα άψογο ωοειδές xD

Elidor

Elidor

 

Avarga
Το εννοει και το πιστευει. Οι Φαινοτυποι ισχυουν λιγο πολυ για τις περισσοτερες περιπτωσεις.

Hawkins

Hawkins

 

Κοιτα σε καθε χώρα υπάρχουν όμορφοι και μη εμφανισιμη αλλά αυτό δεν σε κάνει άνθρωπο?που κολλάει η ομορφιά με αυτά που λεμε τωρα...

Tcixlas

Tcixlas

 

santο δε θέλω να στο χαλάσω μαν μου, αλλά το 90% των αλβανών που γνωρίζω είναι ξανθοί γαλανομάτηδες, άρα δυστυχώς δεν απέφυγες τα γονίδια... και δε σε κάνει τριτοκοσμικό το χρώμα των ματιών και του μαλλιού σου, είτε το λες μεταξύ σοβαρού και αστείου, είτε το εννοείς...

Για την Αθήνα συγκεκριμένα, δυστυχώς έχω μάθει με άσχημο τρόπο για τα ναρκωτικά, αλλά δε μπορώ να επεκταθώ παραπάνω.

Hawkins

Hawkins

 

Χαχαχα κλαίω με τσιχλα
Πέρα από την πλάκα για να μιλάμε και ιστορικά ο λαος της Αλβανίας δεν ξερουν καν από που είναι ολλοι τους.Λεγεται ότι κατάγονται από τους αρχαίους υλλιριους που συγκενικα ειναι κάτι σαν ξαδέρφια των Ελλήνων μιας και δεν είχαν καν δικό τους αλφάβητο είχαν το Ελληνικό +ότι λέγεται ότι πολεμησαν και στον πελοποννησιακο πόλεμο παρόλα αυτά όπως και την Ελλάδα τους κατάκτησαν οι Οθωμανοί και ενώθηκαν με αυτους με τα χρονια και τουρκοποιηθηκαν 
Με το τέλος του πρωτου Παγκοσμίου ηταν η Ελλάδα να πάρει την μισή σημερινή Αλβανία ήταν να παρει και η ιταλια κομμάτι αλλά δεν δέχτηκαν οι Αμερικανοί που για δικα τους συμφεροντα έφτιαξαν το αλβανικό κράτος που στην ουσια είναι ψεύτικο γιατι μπορεί να τους λεμε Αλβανούς αλλά ουσιαστικα ο ενας με τον αλλο δεν έχουν καν τις ιδιες ριζες...μέχρι και εκεινη τους έχουν χωρίσει σε κατηγορίες χD π.χ τσαμιδες και κάτι αλλά που δεν θυμάμαι
Αν πάτε αλβανια θα δειτε τους μισούς να τουρκοφερνουν τους άλλους που θεωρούνται γνήσιοι υλιριεις να είναι ξανθοί γαλαννοματιδες και κάτι αλλους τετραγωνοκεφαλους καπως που έχουν σλαβικες ριζες

Santouryuu

Santouryuu

 

Santouryuu έγραψε:
Tcixlas έγραψε:ποιός σου λέει ότι μόνο οι αλβανοί πουλάνε ναρκωτικά? ξεχνάς μου φαίνεται ότι τα μεγάλα κεφάλια είναι έλληνες ή και ιταλοί εδώ στα βαλκάνια? οι αλβανοί, βούλγαροι, ρουμάνοι κλπ είναι τα μικρά κεφάλια συνήθως εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων. Ειδικά εδώ στην Ελλάδα δε μπορείς να φανταστείς πραγματικά τι παίζει με ναρκωτικά. Δε το είχα αντιληφθεί μέχρι πριν κανα χρόνο που έγινε ένα συμβαν που δε μπορώ να μοιραστώ. Πίστεψε με λοιπόν όχι απλά δε το κάνουν οι αλβανοί αλλά είναι μειοψηφία και μικρή μειοψηφία πλέον.

Τώρα όσον αφορά το επιχείρημα σου, τότε όχι δε γυρνάει ανάποδα. Γιατί η πλειοψηφία των ανθρώπων αυτών είναι καλοί άνθρωποι, και δε μπορείς να μισείς έναν ολόκληρο λαό ανθρώπων για μια μειοψηφία... Επίσης δε θα έπρεπε να διαχωρίζεις του ανθρώπους σε καλούς και σε κακούς απο τη φυλή τους και το που κατάγονται. Στο κάτω κάτω γερμανία είσαι... Επίσης που ξέρεις ότι είσαι έλληνας? Επειδή γεννήθηκες ελλάδα? επειδή ξέρεις ελληνικά? Ποιος σου λέει ότι δεν είσαι τούρκους ή αιγύπτιος ή αλβανός με 400 χρόνια σκλαβιάς?? έχεις ψάξει τις ρίζες σου μέχρι και την τελευταία και ξέρεις τι είσαι?

Δεν μπορεί να κάνει κανείς συζήτηση μαζί σου, εγώ για παράδειγμα το είπα... Υποθετικά γιου νόου... Αμέσως να μας πεις από που έρχονται τα ναρκωτικά... Τι να την κάνουμε την δίωξη, έχουμε τον τσίχλα που ξέρει την προέλευση των ναρκωτικών

hahaha

Φαινοτυπικα με γαλανά μάτια και κάστανοξανθο μαλλάκι σίγουρα δεν είμαι τίποτα τριτοκοσμικο...

Και το σχήμα του κεφαλιού μου είναι ένα άψογο ωοειδές... Δεν έχω την αλβανική τετραγωνοκεφάλα, άρα τζίφος... 

muahaha

Tcixlas έγραψε:santο δε θέλω να στο χαλάσω μαν μου, αλλά το 90% των αλβανών που γνωρίζω είναι ξανθοί γαλανομάτηδες, άρα δυστυχώς δεν απέφυγες τα γονίδια... και δε σε κάνει τριτοκοσμικό το χρώμα των ματιών και του μαλλιού σου, είτε το λες μεταξύ σοβαρού και αστείου, είτε το εννοείς...

Για την Αθήνα συγκεκριμένα, δυστυχώς έχω μάθει με άσχημο τρόπο για τα ναρκωτικά, αλλά δε μπορώ να επεκταθώ παραπάνω.

Γιαβρίμ, διάβασε μια φορά τι γράφει ο άλλος... Επίσης εκτός του ότι δεν έχω το πλακουτσωτο Μπομπ σφουγγαράκι κρανίο, τα αφτιά μου είναι συμμετρικα και δεν βαράνε παλαμάκια στον άνεμο όπως του νταμπο

Ναι έχεις μάθει, είχαν και σφραγίδα προέλευσης... Λες και δεν υπάρχουν Αλβανοί στην Ιταλία ας πούμε ή ξέρω γω τι μέρη ανεφερες

Tcixlas

Tcixlas

 

μη του το χαλάσει κανείς του σάντο ρε παιδιά... για όλα φταίνε οι αλβανοί!! ξέρεις φίλε μου διάβασα, αλλά ποιος σου πε ότι είσαι Αλβανός? εγώ σου είπα ότι στάνταρ δεν είσαι καθαρός Έλληνας... ειδικά αν είσαι ξανθός γαλανομάτης, κάποιος πρόγονος σου ήταν της ίδια καταγωγής με τους αλβανούς δε σημαίνει ότι δεν πήρες άλλα χαρακτηριστικά αργότερα. Η βιολογία συγκεκριμένα αναφέρει, ότι τα χαρακτηριστικά μπορούν να περάσουν μέχρι και σε 7 γενιές... μην κόβεις το λαιμό σου λοιπόν για το τι είσαι... μπορείς να λες τι νιώθεις... Νιώθεις Έλληνας και μπράβο σου, γιατί μεγάλωσες εδώ, έμαθες αυτή την ιστορία, τη γλώσσα και ούτω καθεξής. Συγγνώμη αν σε κριντζάρω, αλλά όπως έχει πει και ο τεράστιος Πασσάς δεν ξεφεύγεις εύκολα απο 400 χρόνια σκλαβιάς και βιασμών... έτσι είναι αυτή ειναι η πραγματικότητα. Πάντως περίεργο ένας τόσο μεγάλος πατριώτης και ελληναράς να είναι στο εξωτερικό ριψασπις όπως λέει ο νότης σας

Hawkins

Hawkins

 

Χαχαχα φαντασου τον σαντο να ανακαλύψει ότι ενας πρόγονος του ήταν Αλβανός θα ταραχτεί η εθνική του συνείδηση χαχαχα
Πλακουτσοτο Μπομπ σφουγκαρακι κρανίο αυτιά πεταχτα xD ηρεμησε ρε μαγκα χαχαχα τα γκομπλιν περιγράφεις
Πέρα από την πλάκα δεν τους λες άσχημους τους Αλβανούς ξέρω παιδια αρκετά εμφανίσιμα όπως και πατσαβουρηδες αλλά το ίδιο ισχύει και με τους Έλληνες
Σαντο δεν ξέρω πως είσαι αλλα με αυτά που λες μου έχεις ανεβάσει τον πήχη ψηλά αλλά αν εισαι απλά μετριος και κραζεις για το πόσο πατσαβουρις είναι ο ααλλος θα με ξενερωσεις

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Χοκ έμπαινες Σάντο δηλαδή?? Πολιτικες απόψεις και ρατσισμός 607339

Tcixlas

Tcixlas

 

μη λέτε τέτοια ρε και θα μου τον φρικάρετε τελείως, καλά να βγει με αλβανικά γονίδια, άμα του βγει και το όνομα θα του καταστρέψετε την κοσμοθεωρία του xD xD

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης