Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πολιτικες απόψεις και ρατσισμός

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Hawkins

Hawkins

 

Χαχα ή παττυ και το πονηρο μυαλλο της

Santouryuu

Santouryuu

 

Hawkins έγραψε:Χαχαχα φαντασου τον σαντο να ανακαλύψει ότι ενας πρόγονος του ήταν Αλβανός θα ταραχτεί η εθνική του συνείδηση χαχαχα
Πλακουτσοτο Μπομπ σφουγκαρακι κρανίο αυτιά πεταχτα xD ηρεμησε ρε μαγκα χαχαχα τα γκομπλιν περιγράφεις
Πέρα από την πλάκα δεν τους λες άσχημους τους Αλβανούς ξέρω παιδια αρκετά εμφανίσιμα όπως και πατσαβουρηδες αλλά το ίδιο ισχύει και με τους Έλληνες
Σαντο δεν ξέρω πως είσαι αλλα με αυτά που λες μου έχεις ανεβάσει τον πήχη ψηλά αλλά αν εισαι απλά μετριος και κραζεις για το πόσο πατσαβουρις είναι ο ααλλος θα με ξενερωσεις


Αν θες μπορείς να με κάνει αντ στο φού μπου  hahaha

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:μη του το χαλάσει κανείς του σάντο ρε παιδιά... για όλα φταίνε οι αλβανοί!!
Κορόιδευε κορόιδευε αλλά οι Αλβανοί άφησαν την κερκόπορτα ανοιχτή και η μια ψήφος διαφορά που είχαν τα αγγλικά από τα ελληνικά για διεθνή γλώσσα ήταν των Αλβανών. Άσε που δεν μας ψηφίζουν στη γιουροβίζιον και υπάρχουν τρανταχτές αποδείξεις ότι αυτοί δηλητηρίασαν το Μεγαλέξανδρο.

Σταυρώσαν και τον Χριστό.

Tcixlas

Tcixlas

 

Kamikaze έγραψε:
Tcixlas έγραψε:μη του το χαλάσει κανείς του σάντο ρε παιδιά... για όλα φταίνε οι αλβανοί!!
Κορόιδευε κορόιδευε αλλά οι Αλβανοί άφησαν την κερκόπορτα ανοιχτή και η μια ψήφος διαφορά που είχαν τα αγγλικά από τα ελληνικά για διεθνή γλώσσα ήταν των Αλβανών. Άσε που δεν μας ψηφίζουν στη γιουροβίζιον και υπάρχουν τρανταχτές αποδείξεις ότι αυτοί δηλητηρίασαν το Μεγαλέξανδρο.

Σταυρώσαν και τον Χριστό.

don't feed the trolls

Aldark

Aldark

 

Kamikaze έγραψε:
Tcixlas έγραψε:μη του το χαλάσει κανείς του σάντο ρε παιδιά... για όλα φταίνε οι αλβανοί!!
Κορόιδευε κορόιδευε αλλά οι Αλβανοί άφησαν την κερκόπορτα ανοιχτή και η μια ψήφος διαφορά που είχαν τα αγγλικά από τα ελληνικά για διεθνή γλώσσα ήταν των Αλβανών. Άσε που δεν μας ψηφίζουν στη γιουροβίζιον και υπάρχουν τρανταχτές αποδείξεις ότι αυτοί δηλητηρίασαν το Μεγαλέξανδρο.

Σταυρώσαν και τον Χριστό.
χαχαχαχα τι είπες ρε θέε χαχαχΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Η μάνα του μεγαλέξανδρου δηλητηρίασε το γιος της γιατί ήταν σκοπιανός;;;; ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ! ΦΩΣ!

Εν τω μεταξύ όταν έχει περάσει ο κάθε πειρατής από δω και από κει , είμαστε όλοι ότι να ναι. Έχουμε αρχαιοελληνικούς Φαινότυπους να δούμε ποιος το φερε πρώτος;
Θα έδινα ένα φιλειρηνικό μύνημα της κλασικής ρήσης του Ισοκράτη (νομίζω) για την ελληνική παιδεία , αλλά ψάχνοντάς το τώρα μία βρήκα πάλι σκοταδιστικά σάητς , οπότε , fuck it , είσαι ότι είσαι

Elidor

Elidor

 

Avarga
Παιδια ηρεμα... Και τεστ dna να κανεις δεν φαινεται αν εισαι Ελληνας η οχι... Σιγα μην σου λεει και που εχεις τα μητρωα αρρενων το dna... Σε βγαζει Ευρωπαιο, σε βγαζει Μεσογειακο η Νορδικο.. Αλλα λιγο πολυ στις απλοομαδες παιζει.. Αν εισαι κοντα στον μεσο ορο της Ελλαδας εισαι Ελληνας, χωρις αυτο ομως να σημαινει οτι δεν μπορει να βρεις εναν Ιταλο η Αιγυπτιο ας πουμε που εχουν κοινες απλοομαδες με του μεσου Ελληνα.

Tcixlas

Tcixlas

 

στα λόγια μου έρχεσαι... με τόσο μπαστάρδεμα που χει παίξει με τις φυλές(και καλά έχει γίνει) δε μπορείς να ξέρεις κατά πόσο καθαρός είσαι απο τριτοκοσμικά γονίδια όπως αναφέρει ο santo... άρα σιχαίνεσαι κάτι που μπορεί να ανήκεις κιόλας... εκεί είναι το Point ότι δεν υπάρχει γονιδιο να σε κάνει ρεμάλι και εγκληματία άρα η προκατάληψη πηγάζει από αλλού...

Elidor

Elidor

 

Avarga
Λαθος. Μπορεις να ξερεις... Οι Μεσογειακοι π.χ. εχουν καποια στανταρ.. Αλλαζουν απο χωρα σε χωρα σε μικρο βαθμο (π.χ. Ελλαδα-Ιταλια) και απο περιοχη σε περιοχη (π.χ. Βορεια Ελλαδα - Κρητη) αλλα υπαρχουν καποια.. στανταρ θα λεγαμε. Ενας απο την Μακεδονια ισως ανοικει περισσοτερο στον Νορδικο τυπο απο εναν Νοτιο ας πουμε.. Αλλα πανω κατω θα εχουν τις απλοομαδες της Ευρωπης και τις ευρυτερης Μεσογειου... Δεν θα εχει π.χ. Ενας Ελληνας ιδιες η εστω μεχρι ενα βαθμο κοινες με εναν Ιαπωνα.. Εναν Αφγανο.. Μην παμε και σε μαυρους, εκει πλεον μιλαμε για διαφορετικα ειδη. Με τους υποσαχαριους ειμαστε οχι απλα διαφορετικες φυλες, αλλα διαφορετικα "ζωα" θα ελεγε κανεις, μεχρι εναν βαθμο φυσικα.

Τελος παντων το συμπερασμα ειναι πως δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος για το εαν εισαι Ελληνας, Ιταλος η Βουλγαρος... Αλλα για τον εαν εισαι Ευρωπαιος, Ασιατης η απο την Μεση Ανατολη μπορεις να το μαθεις.. Αρα τα "τριτοκοσμικα" γονιδια ανιχνευονται.

Santouryuu

Santouryuu

 

εγω εχω και λιγο αφρικανο μεσα! γι'αυτο και εχω... μεγαλα προσοντα  hahaha hahaha



επισης κλαιω με καμικαζι!!!!   xD

Tcixlas

Tcixlas

 

καταλαβαίνετε πόσο αστείοι ακούγεστε και οι 2 έτσι??? μπορείτε να αποφασίσετε πρώτα τι είναι τριτοκοσμικό γονίδιο? επίσης ποιοί το έχουν? γιατί μπερδεύτηκα και ψάχνω να βρω αλβανία στη μέση ανατολή

Santouryuu

Santouryuu

 

Έχω και λίγο Ταϊλάνδη μέσα... Μη σας παραμυθιαζουν για το σχήμα των ματιών... Όλοι οι ταιλανδεζοι έχουν γαλανά μάτια!  Απλά στις ταινίες δείχνουν τους άλλους λόγω φασιστικής προπαγάνδας!

hahaha

Elidor

Elidor

 

Avarga
Tσιχλα οτι και να πουμε εμεις εδω περα δεν μπορουμε να κανουμε και μαθημα ανθρωπολογιας. Πολυ χονδρικα και απλα τα συζηταμε. Τρικοσμικες χωρες συνηθως αναφερενται ΚΑΠΟΙΕΣ χωρες της Ασιας και κυριως χωρες της υποσαχαριας Αφρικης. (Σιγουρα εχει η Νοτια Αμερικη αλλα εκει παμε μακρια)

Με λιγα λογια... Ειναι ευκολο να μαθεις εαν εισαι 100% Ευρωπαιος, η εαν εισαι μπασταδερμα με Αφρικανο, Ασιατη κτλ μεχρι και εναν πολυ μικρο βαθμο... Δεν μπορεις ομως να μαθεις με 100% σιγουρια αν εισαι Ελληνας η Ιταλος, Ιταλος η Πορτογαλος.. Κτλ..

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:καταλαβαίνετε πόσο αστείοι ακούγεστε και οι 2 έτσι??? μπορείτε να αποφασίσετε πρώτα τι είναι τριτοκοσμικό γονίδιο? επίσης ποιοί το έχουν? γιατί μπερδεύτηκα και ψάχνω να βρω αλβανία στη μέση ανατολή
Τριτοκοσμικό γονίδιο δεν υπάρχει. Πρώτος κόσμος ήταν οι ΗΠΑ, δέυτερος η ΕΣΣΔ, τρίτος οι χώρες που δεν "άξιζαν" να μπουν σε καμιά από τις δυο επιρροές. Τώρα που δεν υπάρχει αυτό πλέον δεν ξέρω γιατί ακόμα χρησιμοποιείται ο όρος "τρίτος κόσμος".

Aldark

Aldark

 

Κοινωνική κατασκευή είναι ο "κόσμος". Θεωρητικά υπάρχει ακόμα , βέβαια η έννοια.
Γιατί ένα DNA όμως είναι τριτοκοσμικό; Ένας πλούσιος "Υποσακχάριος" λογικά είναι γαμάτος , ευεργέτης , επενδυτής(!) και πρότυπο , ο φτωχός όμως "τριτοκοσμικός";

Kamikaze

Kamikaze

 

Δεν πήγαινε με βάση την κοινωνία γενικά πήγαινε με βάση τις χώρες μόνο για αυτό λέω δεν στέκει να διατηρείται ακόμα.

Tcixlas

Tcixlas

 

δε στέκει να χρησιμοποιείται σαν όρος, και ειδικά από άτομα που κατοικούν σε μία soon to be "τριτοκοσμική χώρα" σαν αυτές που χαρακτηρίζουν!!

Kamikaze

Kamikaze

 

Αν δεν φτάσει 8ψήφιος αριθμός "τριτοκοσμικών" οικογενειών στην χώρα δεν θα το καταλάβει κανείς. Έτσι είμαστε.

Elidor

Elidor

 

Avarga
Oπα Οπα μαγκες χανετε την ουσια εδω... Δεν εχετε δει πραγματικες χωρες του τριτου κοσμου για αυτο λετε οτι η Ελλαδα παει να γινει ετσι... Δεν παει να γινει καθολου ετσι και ουτε προκειται να γινει ετσι.. Οσο σκατα και να ειμαστε, οσο χαμηλα και να πεσουμε εξακολουθουμε να εχουμε ενα στανταρ και ποιοτητα ζωης πολυ καλυτερη αλλων λαων.

Aldark

Aldark

 

Προφανώς , είμαστε στις τοπ 50 χώρες του κόσμου και γενικά δεν είμαστε ΠΙΑ έτσι. Παρότι έχουν γίνει μύρια λάθη , μύρια πλιάτσικα , πολλές προδοσίες κτλπ , το επίπεδο έχει αυξηθεί θεαματικά τα τελευταία 60 χρόνια.
Όμως ταυτόχρονα , σε λίγο μπορεί να βρισκόμαστε στο λέβελ πχ της Σερβίας (από όσο μου έχει πει Σέρβος φίλος πριν λίγα χρόνια) , που έχει περάσει τεράστιο σοκ ως χώρα (με ολόκληρο πόλεμο πολύ πρόσφατα).

Tcixlas

Tcixlas

 

το ότι το νομίζεις αυτό είναι και ο λόγος που έχεις τις απόψεις περί τριτοκοσμικών χωρών

Santouryuu

Santouryuu

 

Εντάξει θα με τρελανετε τελείως, που μίλησα για τριτοκοσμικο γονίδιο; δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα... Όλοι οι οργανισμοί έχουν τα ίδια δομικά στοιχεία...

Αλλά από την εμφάνιση μπορεί κανείς να κρίνει από που κατάγεται κάποιος, γιατί οι λαοί, που είναι και έθνη, έχουν πάνω κάτω όμοια χαρακτηριστικά, λόγω του κοινού τους γονιδίου... Εγώ από που κι ως πού να έχω αλβανικό DNA; σιγά μην έχω και εσκιμωο μέσα!

Επίσης το γιατί μιλάμε ακόμα για τριτοκοσμικες χώρες είναι φιλοσοφικό ερώτημα, όπως το γιατί υπάρχει ακόμα ΝΑΤΟ, εφόσον κατέρρευσε η σοβιετική ενωση

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί δημιουργήθηκαν άλλα στρατόπεδα που κοντράρουν τις ΗΠΑ.

Tcixlas

Tcixlas

 

εσύ έδωσες χαρακτηριστικά που σε κάνουν Έλληνα, αλλά δεν γνωρίζω το ξανθό γαλανό σαν ελληνικό γονιδιακά χαρακτηριστικό, αλλά κυρίως των Αλβανών που τόσο μισείς, βέβαια και των Γερμανών!! ποιος ξέρει

Santouryuu

Santouryuu

 

Αυτό ίσως hahaha

Aldark

Aldark

 

Πιο πάνω αναφέρονται τα "τριτοκοσμικά" γονίδια αλλά είναι σε εισαγωγικά δεν το πες εσύ μαηκ ;ρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης