Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 15]

Aokiji

Aokiji

 

Και γιατί να μην φτάσει απευθείας στο manga?

Shikkoku

Shikkoku

 

Να στο πω πρόχειρα, το anime κανονικά πρέπει να καλύπτει γύρω στα 2 τεύχη -μπορεί και παραπάνω- ώστε να κυλάει ομαλά, κάτι που δεν συμβαίνει πλέον στο one piece.

Aokiji

Aokiji

 

τι βλέπεις απτα δυο;

Shikkoku

Shikkoku

 

Διαβάζω το manga εδώ και μερικά χρόνια, παλιότερα έβλεπα και το anime παράλληλα, αλλά το έχει σφαγιάσει σε ανυπόφορο βαθμό η TOEI. Βέβαια, σκέφτομαι σε μερικούς μήνες να το ξαναδώ από την αρχή, αλλά από το one pace πιθανότατα.

Aokiji

Aokiji

 

Αυτό τι είναι πάλι? Καμια παρωδια;

Aokiji

Aokiji

 

Αρκετά καλό το νέο επ. Ο Jinbe το έπαιξε thug life στην big mom. Άντε να δούμε τι θα συμβεί μετα...

Kamikaze

Kamikaze

 

Θα συμβεί το χειρότερο arc στο OP. Καλά είναι εκεί στο γάμο.

Aokiji

Aokiji

 

Μπα δεν θα αντέξω. Θα διαβάσω το manga

Kamikaze

Kamikaze

 

Και αυτό σε αυτό το σημείο γτπ είναι.

Aokiji

Aokiji

 

Το manga κάτι κακό έχει ή όλα καλα;

Kamikaze

Kamikaze

 

teliosmetonma έγραψε:Το manga κάτι κακό έχει ή όλα καλα;
Μόνο το Tottland arc από κακά.

Aokiji

Aokiji

 

Άρα μισείτε που διαβάζετε τώρα;

Kamikaze

Kamikaze

 

Έχω να το διαβάσω από τον Οκτώβριο. xD xD

Santouryuu

Santouryuu

 

μονο ανιμε... τα μανγκα τα βαριεμαι... αν δεν ακους τη γιαπωνεζα να βογγαει 18 συνεχομενα λεπτα ανα επεισοδιο, δεν εχει νοημα να ασχοληθεις

Aokiji

Aokiji

 

Τελικά έχω μπερδευτεί. Οι μισοί διαβάζουν manga και λένε πως δεν αξίζει το Anime και οι άλλοι μισοί βλέπουν το anime και λένε πως δεν αξίζει το manga...

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αυτοί που έχουν διαβάσει manga και λένε μόνο anime ή τρολλάρουν ή δεν έχουν ιδέα... συνήθως το δεύτερο


οι υπόλοιποι απλά δεν έχουν δει ποτέ manga

Aokiji

Aokiji

 

ήταν λίγο βαρετό το νέο... Και θα ειναι πιο βαρετο το επόμενο... Έχουμε να δούμε ιστορία big mom...

Santouryuu

Santouryuu

 

εχει καλυτερεψει καθολου το ανιμεϊσο; για να ξερω αν αξιζει να αγορασω τα dvd!

Tcixlas

Tcixlas

 

μπα μην μπεις στον κόπο

Aldark

Aldark

 

Έχω επιστρέψει εδώ και λίγο καιρό στο "κανονικό" anime μετά από 3-4 αρκ (Dressrosa-Levely) που τα δα μέσω One Pace. Και παραδόξως έχω δει 100 επεισόδια και καλώς εχόντων θα κάνω κατς απ. Έχουν βάλει πολύ μεράκι στο Wano κι έχουν προσλάβει νέους σκηνοθέτες,ανιμέητορς κτλ. Κάποια επεισόδια όπως το 957 ή το 978 (αν θυμάμαι καλά) είναι ιμπέκαμπλ όπως και το επεισόδιο που ξεκινάει το πάρτυ του Κουήν. ΖΟΥΜ ΖΟΥΜ ΖΟΥΜ.
Τι να πω και για το φλάσμπακ του Όντεν; Χρόνια είχα να καώ. Η συνέχεια στο επεισόδιο που βρίσκομαι τώρα είναι αποκαρδιωτική. Επεισόδιο 986 και κλαίμε. Το πέης διαλύθηκε, η μουσική χάθηκε και φάγαμε 3 επεισόδια να βλέπουμε φλάσμπακ τη φασολάδα της Τάμα. Κρίμα. Προφανώς ετοιμάζουν και φυλάνε το μπάτζετ για το μέλλον, όπως και κρατάνε πισινή να μην ρασάρουν τα τσάπτερ, αλλά έλεος... Ωστόσο θα το αντέξω γιατί έφτασα μακριά μπας και δω όλο το Γουάνο στο άνιμε.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

πρεπει να ξαναρχίσω το anime κάποια στιγμή, το έχω αφήσει στην big mom αλλά κάτι μου λέει οτι πρέπει να το σκιπαρω μια που εχω διαβάσει / μεταφράσει όλο το arc και θυμάμαι γενικά τι γίνεται, έτσι κι αλλιώς νιώθω οτι δεν χάνω κάτι τρελό, το wano ωστόσο τόσο σε θέμα ιστορίας όσο και σε θέμα animation, είναι όμορφο, αξίζει βασικά να αναστηθεί φόρουμ γι' αυτό.

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης