Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Γενική Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 15]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Heavenly Yaksha έγραψε:
Tcixlas έγραψε:

δε γίνεται να μεμψιμοιρούμε, μιας και υπάρχουν πολλές σκηνές σε κάθε επεισόδιο με πολύ κακό animation ακόμα κια σε σοβαρά σημεία, είναι ξεκάθαρα βαρεμάρα και απροσεξία... επίσης βλέπεις 0,7 τσάπτερ σε κάθε επεισόδιο για να κρατάει διαφορά, που το κάνει άπειρα βαρετό, καλύτερα να έμπαιναν συνέχεια filler ακόμα και μαλακίες για να σκιπαρε κάποιος, παρά να έβαζαν filler μέσα σε κανονικές σκηνές για να γεμίσουν τηλεοπτικό χρόνο
Με έστειλες φίλε με αυτή τη λέξη.

Αnyway, νομίζω ότι όλο αυτό το χάλι στις παραγωγές της Toei έχει να κάνει και με τις διαφορετικές ομάδες που ετοιμάζουν κάθε βδομάδα το νέο επεισόδιο..

όντως είναι διαφορετικές οι ομάδες, εγώ νόμιζα οτι είναι μια στάνταρ ομάδα γεμάτη νουμπάδες που δεν έχουν τι να την κάνουν και φτιάχνουν το σιγόυρο, αυτό που εξήγησα που ακόμα και με pixels να κάμουν το one piece ακόμα θα το βλέπουν τα τζαπανάκια.

Deathracer2009 έγραψε:19 και 9 στην εκθεση ο τσιχλας.... xD

βάλε κανένα warn στον εαυτό σου.

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

παίδες αν και βγαίνουμε ολίγον τι off, ο Άλεξ χρησιμοποίησε πρώτος τη λέξη, γι αυτό και απάντησα με αυτή :p έχω ένα σωστό δομημένο λόγο, αλλά αποφεύγω γενικά τη χρήση βαρύγδουπων εκφράσεων :p

τώρα για το άλλο που λες όντως παίζει ρόλο, ότι έχουν διαφορετικές ομάδες για κάθε επεισόδιο, αλλά παρόλα αυτά νομίζω ότι they don't give a shit...!!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Γιατι να φαω warn επειδη εκανα ενα offtopic σχολιο; lel....

Στανταρ θα υπαρχει και δευτερη ομαδα που θα δουλειυει στο επομενο και στο μεθεπομενο επεισοδιο. Δεν γινεται μεσα σε μια εβδομαδα να γινει animated ενα επεισοδιο. Το θεμα ειναι οτι προφανως για λογο κοστους δεν το βελτιωνουν. Σκεφτειτε οτι θελει και επιπλεον χρονο ενα επεισοδιο με καλυτερο σχεδιο και animation.

Hawkins

Hawkins

 

η toei δεν κραταει το μπατζετ για να φτιαξει αλλα ανιμ απλα εκμεταλευετε το κοινο της
για το dragon ball super εχω ακουσει δεν εχει καλο ανιμεισον
εχω δει την πρωτη σεζον του assasination classroom και δεν μπορω να πω οτι εχει καλο ανιμεισον
απλα δειτε madhouse hxh,one punch,kiseiju

Scarlet D.

Scarlet D.

 

κατσε ρε hawkins εσυ τωρα συγκρινεις τους σκατιαριδες με τους καλλιτεχνες, δεν ειναι για συγκρηση η madhouse με την toei σε καμια περιπτωση, το dragonball super ακουσα στην αρχη οτι οντως ειχε κακο animation και ολοι ειχαν λυσαξει, τωρα εχουν σταματησει να λυσανε οποτε φανταζομαι οτι εφτιαξε, το assassination classroom ειχε μετριο animation προς καλο, γενικα μου αρεσε οπως και να εχει αν ηταν της toei τοτε μπραβο της γιατι ξεπερασε αυτα τα μηδαμινα ορια που ειχε xD

αλλα αρχισαμε να μιλαμε για το animation του one piece μετα πηγαμε στην toei και αρχισαμε να την συγκρινουμε με αλλες εταιριας, εχουμε βγει off οπως το βλεπω οποτε παμε για One piece...

μπορειτε να μου εξηγησετε τι βρηκατε τοσο χαλια στην σκηνη με τον kaido εκτος του οτι ηταν παρα πολυ τραβηγμενη και ο kid επρεπε να εχει περισσοτερες μελανιες; Σαν σκηνη ωραια ηταν παντως, δεν ξετρελαθηκα κι ολας γιατι δεν περιμενα και πολλα απο την toei.

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ το είχα ξαναγράψει, εκτός απο αλλοιώσεις εικόνας, και κακό animation σαν εικόνα στη σκηνή, δε μου άρεσε και ο τρόπος που έπαιξε τη φωνή ο voice actor παρόλο που γενικά ταιριάζει, και τρίτον με χάλασε άπειρα που δεν έβγαλε το ίδιο τσουτσούριασμα που έδωσε η σκηνή στο manga

Hawkins

Hawkins

 

ειναι η ολλη ατμοσφαιρα που σου δημιουργει...αλλη αισθηση ειχα οταν το εβλεπα στο μανγκα αλλη τωρα στο ανιμ

Aldark

Aldark

 

Scarlet D. έγραψε:
Heavenly Yaksha έγραψε:
Tcixlas έγραψε:

δε γίνεται να μεμψιμοιρούμε, μιας και υπάρχουν πολλές σκηνές σε κάθε επεισόδιο με πολύ κακό animation ακόμα κια σε σοβαρά σημεία, είναι ξεκάθαρα βαρεμάρα και απροσεξία... επίσης βλέπεις 0,7 τσάπτερ σε κάθε επεισόδιο για να κρατάει διαφορά, που το κάνει άπειρα βαρετό, καλύτερα να έμπαιναν συνέχεια filler ακόμα και μαλακίες για να σκιπαρε κάποιος, παρά να έβαζαν filler μέσα σε κανονικές σκηνές για να γεμίσουν τηλεοπτικό χρόνο
Με έστειλες φίλε με αυτή τη λέξη.

Αnyway, νομίζω ότι όλο αυτό το χάλι στις παραγωγές της Toei έχει να κάνει και με τις διαφορετικές ομάδες που ετοιμάζουν κάθε βδομάδα το νέο επεισόδιο..

όντως είναι διαφορετικές οι ομάδες, εγώ νόμιζα οτι είναι μια στάνταρ ομάδα γεμάτη νουμπάδες που δεν έχουν τι να την κάνουν και φτιάχνουν το σιγόυρο, αυτό που εξήγησα που ακόμα και με pixels να κάμουν το one piece ακόμα θα το βλέπουν τα τζαπανάκια.

Deathracer2009 έγραψε:19 και 9 στην εκθεση ο τσιχλας.... xD

βάλε κανένα warn στον εαυτό σου.
ακριβώς...ντεθ...ηρεμία μαν whistle
(η λέξη μεμψιμοιρώ χαίρει αρκετά ευρείας χρήσης :ρ)
Hawkins έγραψε:ειναι η ολλη ατμοσφαιρα που σου δημιουργει...αλλη αισθηση ειχα οταν το εβλεπα στο μανγκα αλλη τωρα στο ανιμ
μήπως επειδή το ήξερες ήδη;
κι εμένα δε μου άρεσε καθόλου η φωνή του , ήταν το μεγαλύτερο φάουλ , ήταν πολύ καρικατούρα , σε αντίθεση με το τρελό σχέδιο που κυρίως στην πρώτη εμφάνιση είχε λάβει ο Κάιντος. Ήταν λες και ήταν από κανα κροσσόβερ με άλλο μανγκα εκεί xD
γενικά έχω απορία γιατί ενώ στερεοτυπικά οι Ιάπωνες δε βγάζουν τέτοια εικονα προχειριάς , εδώ έχουν πάρει το έργο του Όντα , βασίζονται στο ότι αυτό θα τους βγάζει ασπροπρόσωπους και την τεράστια δημοφιλία του προϊόντος (το οποίο όσο πλησιάζει στο τέλος θα εκτοξευτεί , βλ. τι έγινε το 2010 με τον πόλεμο) , αγνοώντας την ποιότητα. ΤΟΣΟ δύσκολο παίζει να είναι;

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αντε παλι κινδυνος για warn για ενα μονο off.

Γενικα γιατι καθεστε και δινετε σημασια στο anime;

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ έτσι έφτασα στο 25 ντεθ, τον έθιξα τον αλ :D


επίσης είναι αυτές οι λίγες σκηνές που αξίζουν, και που χρειάζεσαι να το δεις και οπτικοακουστικά πέρα απο το manga... γι αυτές τις λίγες γαμημένες σκηνές τρώμε όλη την ταλαιπωρία

Aldark

Aldark

 

οι κανόνες είναι κανόνες , τι να κάνουμε , ιδιαίτερα αν είσαι μοντ , να παλι οφφ βγηκες , μπορουσες να μου το πεις πριβε στο sex admin chatroom που διατηρούμε με τον @Shikkoku
να αν ποσταρα μονο αυτο , να μου βαζατε 5 γουορν!!

αλλά δείτε πως σώζουμε ένα οφφτοπικ ποστ σύμφωνα με την αλδάρκια μέθοδο δικαιοσύνης!
λίγες σκηνές θα έλεγα και την επίμαχη "απογοητευτική" σκηνή του κάιντο.
Εγώ πάντα προτιμώ αν και γουστάρω τα κόμιξ το ουάν πης μου σε άνιμε , και αν ήταν καλό όπως κάποτε και σε στιγμές αναλαμπών θα γουστάραμε πίστεψέ με στα πάντα...Ένα ολόπιστο άνιμε σε ένα αριστουργηματικό μάνγκα είναι τέλειο...ανεπανάληπτο (όπως και μια πιστή ταινία , πχ το μεγαλύτερο μέρος του Η Κατοικία των θεών του Αστερίξ ή το μεγαλύτερο μέρος της πρώτης σαιζόν του Γκέημ οφ θρόουνς. Είναι υπέροχα αν ξέρεις το ορίτζιναλ υλικό...)
μα εδώ τραβιούνται στο έπακρο ακόμα και μάχες...και εδώ κλαίμε...όταν έχω έναν μπέλαμυ 20 επεισόδια να πετάγεται γύρω γύρω σε ζήτημα λίγων καρέ...ε ρε φίλε μη το κάνεις...

Tcixlas

Tcixlas

 

γι αυτό χρειάζεται φίλλερ, αλλά αν πεις στα βλαμμένα που βλέπουν μόνο anime ότι θα μπει filler, αααα οχι και γιατί παπαρα oda... λες και φταίει αυτός... και το έκανα κι εγώ... μέχρι που κατάλαβα ότι η toei είναι καριόλα και δεν πρόκειται ποτέ να φτιάξει σωστό anime one piece

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Το θέμα είναι απλό. Όλοι οι anime watchers προτιμούν το οπτικοακουστικό γιατί,θεωρητικά,οι κινήσεις, η δράση,οι φωνές και τα λοιπά σε βάζουν περισσότερο μέσα στο παλμό της σκηνής απ'ότι στο manga που απλά το διαβάζεις χωρίς π.χ να έχεις τα ηχητικά εφέ,ωστόσο απλά τα φαντάζεσαι.

Έχει φτάσει με πολύ "μεθοδευμένο τρόπο" η Toei να σε κάνει να θεωρείς πως διαβάζοντας το manga παίρνεις καλύτερο feedback από την ιστορία και γουστάρεις περισσότερο απ'ότι αν το βλέπεις που είναι ΠΑΡΑΛΟΓΟ.

Έτσι φτάνεις στο συμπέρασμα πως δεν αξίζει να βλέπεις το anime του One Piece. 


Υ.Γ: Ναι, η σκηνή με Kaido και Kid είναι ένα παράδειγμα αυτών που λέω παραπάνω

Υ.Γ 2: Η σκηνή με την παρουσίαση του Kaido δεν είναι παράδειγμα για αυτά που λέω παραπάνω.

Tcixlas

Tcixlas

 

η παρουσίαση ήταν πολύ καλή και περίμενα, να κρατάει το επίπεδο και μετά, μέχρι να δούμε ας πούμε μεγάλες σκηνές ή σκηνές μάχης, που θα αναγκαστεί να ρίξει την ποιότητα

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Kidd ήταν λαβωμένος.

Μόνο το Soundtrack έπρεπε να αλλάξουν... +έκαναν λίγο τον Kaido να φαίνεται σαν την Alvida...

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

To soundtrack είναι κλασσικό Red, δεν το πολυαλλάζουν αυτό.

Πλέον δεν έχω κάποια τρελή ελπίδα μεγάλης προόδου,ούτε φυσικά να πιάσει δεδομένα Madhouse.

Tcixlas

Tcixlas

 

σιγά μην πιάσει αυτά τα δεδομένα, απλά ας πιάσει τα standars του παλιού one piece anime τουλάχιστον

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Ενδιαφέρον το filler!

Tcixlas

Tcixlas

 

εμένα πάλι μου φάνηκε ψιλομαλακία, αλλά είναι ευχάριστο τουλάχιστον στην παρακολούθηση σαν εικόνα

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:εμένα πάλι μου φάνηκε ψιλομαλακία, αλλά είναι ευχάριστο τουλάχιστον στην παρακολούθηση σαν εικόνα
εε προσπαθουν να μαϊμουδεψουν G-4 απλα... γαμστερο filler...

http://www.onepiecegr.com/

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Όντως μοιάζει αρκετά,ελπίζω να είναι ανάλογο. Έστω και αν διαρκέσει 3 επεισόδια μόνο..

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Θα δο'υμε Luffy να μπαίνει σε Gear4 και να διαλύει το ναυτικό και ίσως μάθουμε και για τον 
Aokiji και για τις σχέσεις του με τους Blackbeard Pirates! Λογικά δεν είναι μέλος, αλλά 
αν γίνει κάτι τέτοιο τότε κανείς δε σταματάει τον Blackbeard...

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Τέτοιες πληροφορίες που θα μάθεις στη κανονική ροή της ιστορίας,δεν υπάρχει περίπτωση να ειπωθούν σε filler.

Aldark

Aldark

 

Σιγά μη μάθεις στο φίλλερ τέτοια πράγματα ;ρ
ο Αοκίτζι ή πράκτορας του Ακαίνου είναι ή του Ντράγκον ;)

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Ο Aokiji ετοιμάζει κίνηση ματ θα το δείτε. Συνεργάζεται προσωρινά με τον Teach και ετοιμάζει κάτι πολύ μεγάλο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης